Sprawdź nas też tutaj

News

Spinache „799919” – nowa płyta i drugi singiel „Duragi”

Raper świętuje dziś swoje urodziny.

Opublikowany

 

Spinache / fot. facebook.com/pg/spinache.music

Pierwszy taki projekt na świecie. Legenda polskiego hip-hopu zabiera nas w wyjątkową podróż w czasie. Singiel “Duragi” to zapowiedź nowego albumu Spinache. Data premiery singla została wybrana nieprzypadkowo, artysta prezentuje świeży utwór w dniu swoich urodzin. Daty są znaczącym elementem unikalnej koncepcji materiału.

Album “799919” to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki lat 90tych, dosłownie. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty. – Urodziłem się w 1979 roku, w 1999, tuż po premierze pierwszego LP Thinkadelic, pracowałem nad muzyką, która pojawiła się na płycie Obóz TA oraz na towarzyszących projektach m.in. na debiutanckim albumie O.S.T.R.-a. Mamy 2019 i czuję, że to idealna klamra, świetny czas na wypuszczenie materiału będącego podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi, swoistym ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie przez te wszystkie lata.

Pisanie i nagrywanie do własnej muzyki sprzed dwóch dekad jest paradoksalnie szalenie odświeżające. Dzisiejsze próby imitowania brzmienia lat dziewięćdziesiątych są fajną podróżą sentymentalną, ja poleciałem w prawdziwą podróż, przeniosłem się w czasie i nagrywam ze Spinache z 99. – mówi Spinache.

Premiera albumu “799919” zapowiedziana jest na październik. Równolegle z premierą singla “Duragi” rusza preorder limitowanego wydania płyty, o szczegółach wydawnictwa artysta będzie informował już wkrótce.

4 komentarze
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
robertwątrobowski
3 lat temu

w Łodzi tylko Lilu i Walles

MIRAS X
3 lat temu

PRAWO OPARTE NA ILUZJI SPRAWIEDLIWOŚCI https://www.youtube.com/watch?v=ih8JGh_Ivqg ABJECTION projekt 152

JA JEBE
3 lat temu

Spinacz zostań przy reklamach loteriady chujozo

Ps.

Czekanko

Ps2
Żartuję

Odb
3 lat temu

799919 spinaczy w nowej promocji wraz z płytą i singlem w lidlu.

Popularne