Sprawdź nas też tutaj

News

Spotify ogłosił nowe funkcje dla artystów, twórców i użytkowników

Zmiany ogłoszono podczas globalnego wydarzenia „Stream On 2023”.

Opublikowany

 

spotify

Spotify ogłosił najnowsze rozwiązania i narzędzia, które pomogą artystom, podcasterom i twórcom w rozwijaniu karier i osiąganiu sukcesów. Zaprezentował też nowy user experience, który będzie wprowadzany stopniowo dla ponad 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Podczas drugiej edycji wydarzenia Stream On, artyści, autorzy piosenek, twórcy wideo i treści oraz podcasterzy z całego świata dołączyli do Spotify, aby usłyszeć inspirujące historie oraz zobaczyć nowe narzędzia i funkcje, które od dziś zostały wprowadzone na platformie. W Los Angeles Spotify gościło setki twórców, którzy wysłuchali liderów firmy i szerokiego wachlarza ikon branży, osobiście i wirtualnie, w tym artystów i twórców podcastów, takich jak: Ed Sheeran, Jennifer Lopez, The Jonas Brothers, Halsey, Alex Cooper, Emma Chamberlain czy Joe Rogan.

“Stream On to wszystkie sposoby, dzięki którym wprowadzamy Spotify w życie i sygnalizujemy twórcom na wszystkich etapach ich kariery, że jesteśmy otwarci na relacje biznesowe. Skupiamy się na budowaniu dla nich jak najlepszego muzycznego środowiska – miejsca, w którym mogą rozpoczynać karierę, rozwijać się i rosnąć, a świat może inspirować się ich kreatywnością” – powiedział na prezentacji Daniel Ek, założyciel oraz CEO Spotify. Dalej dodał: “To właśnie robimy od prawie 17 lat: budujemy, ulepszamy i tworzymy muzyczne środowisko, aby jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby twórców i pomagać im wytyczać nowe ścieżki do osiągania sukcesów. Patrząc w przyszłość, jesteśmy podekscytowani możliwością rozwijania tych ambicji w przypadku jeszcze większej liczby twórców w nowych formatach. Umożliwiamy większą kreatywność, odkrywanie i personalizację niż kiedykolwiek wcześniej, zapewniając najlepsze zasoby, wsparcie i interaktywność”.Wsparcie w odkrywaniu treści dla twórców i artystów

Spotify Stream On 2023 rozpoczęło się od pokazania najnowszych funkcji „odkrywania”, ujawniając odnowiony interfejs, który wykorzystuje elementy wizualne oraz całkowicie nowy i interaktywny design – dzięki czemu jeszcze mocniej łączy twórców ze słuchaczami.

· Home Feed: w ramach nowej funkcji Home na urządzeniach mobilnych polscy użytkownicy mogą „przewijać” wizualne obrazy związane z muzyką, podcastami lub audiobookami, aby móc odkrywać nowe dźwięki. Gdy już znajdą to, co jest dla nich najciekawsze, wystarczy jedno kliknięcie, aby zapisać lub udostępnić ulubiony utwór, wyświetlić podgląd wielu piosenek z listy odtwarzania czy albumu, przeczytać transkrypcje odcinków, a nawet obejrzeć podcasty wideo.

· Użytkownicy mogą kliknąć w wybraną kategorię taką jak: Muzyka lub Podcasty i Programy, aby przeglądać wizualne i dźwiękowe prezentacje list odtwarzania, playlist, albumów, podcastów i audiobooków dostosowanych do ich preferencji.

· Smart Shuffle: czyli idealnie dopasowane sugestie to ewolucja Enhance – wprowadzająca zmiany do starannie wyselekcjonowanych playlist poprzez mieszanie utworów i dodawanie nowych.

· Podcast Autoplay: podobnie jak w przypadku muzyki, Spotify wprowadza Autoplay dla podcastów – gdy twój ulubiony odcinek się skończy, automatycznie rozpocznie się odtwarzanie kolejnego, który jest najbardziej dopasowany do twoich preferencji.

Nieustannie pomagamy artystom w osiąganiu sukcesów

Podczas wydarzenia Spotify zaprezentował coroczny raport dotyczący muzycznych tantiem, Loud & Clear. Tegoroczna odsłona raportu pokazuje, że coraz szersza grupa artystów odnosi sukcesy większe niż kiedykolwiek. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba artystów zarabiających ponad 1 mln dolarów, jak i tych generujących ponad 10 tys. dolarów wzrosła dwukrotnie. Dodatkowo Spotify szacuje, że artysta zajmujący 50-tysięczne miejsce wśród najlepiej zarabiających artystów na Spotify wygenerował więcej niż 50 tys. dolarów zysków we wszystkich zarejestrowanych źródłach przychodów.

Na stronie znajduje się również informacja o tym, że Spotify przeznacza zdecydowaną większość każdego dolara, który generuje na muzykę – prawie 70 procent – z powrotem do branży, a wypłaty Spotify dla posiadaczy praw do muzyki zbliżają się do 40 miliardów dolarów.

Pomoc twórcom budować i rozwijać grono odbiorców dzięki nowym i ulepszonym narzędziom

· Dzięki narzędziom takim jak Concert and Merch Discovery fani koncertów na żywo nigdy nie przegapią występu swojego ulubionego artysty. Jeżeli któreś wydarzenie szczególnie nas interesuje, wystarczy kliknąć „interesuję się”, a event zostanie zapisany w kalendarzu Live Events Feed. Użytkownicy mogą też dostosować swoją lokalizację i przeglądać koncerty z całego świata, wszystko według ich spersonalizowanego gustu. Spotify również w całej aplikacji będzie proponował polskim użytkownikom zakupy z wydawnictw artystów, koncertów czy towarów specjalnych.

· Spotify rozszerza program Fans First o kolejnych artystów. Dzięki niemu użytkownicy otrzymają e-maile i powiadomienia, ze specjalnymi dostępami do przedsprzedaży koncertów i ekskluzywnych towarów.

Spotify dla Podcasterów

Spotify dla Podcasterów łączy najlepsze narzędzia Spotify do tworzenia podcastów w jednym miejscu, aby tworzyć, zarządzać, rosnąć i monetyzować treści podcastów. Obejmuje szerszą dostępność unikalnych dla Spotify funkcji, takich jak podcasty wideo, interaktywne odcinki oraz subskrypcje podcastów.

Pełne podsumowanie nowości które przedstawiono podczas Stream On, a także nagranie z wydarzenia można znaleźć na Spotify’s For the Record.

 


46 komentarzy
46 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
23 dni temu

Nikt mnie tu nie będzie rozliczać i tak dalej. Znalazła się banda leszczy w pinrollach co będzie gadała na typów jak mnie i tak dalej. Krótka piłka: na dniach wjadą ludzie, którzy nie pytają o szczegóły, wiesz o co chodzi?
Na dobrą sprawę ja nawet nie muszę brudzić sobie rąk jakimiś kontaganiarzami i tak dalej. Mamy street credit wszędzie i jesteśmy w hall of fame rzucając na ruletce po 100k siana, wiesz o co chodzi? Defacto już niebawem wpadam do Polski z moimi braćmi z Turcji i czas odmierzany rolexami dla moich wrogów w tym momencie się zatrzyma.
Sicariooosss pow pow pow!

Julka WWA
23 dni temu
Reply to  Sentino

Wracaj na magazyn robolu

Ty kûrrwo nie kłam
23 dni temu

Pod tym komentarzem wszystkie kürrwiszony są utkane migomatem do spodu
|
|
\/

wyjaśniam
23 dni temu

Bierzmy d00peczki z Afryki.
Wbrew pozorom jest tam masa naprawde slicznych dziewczyn (przestawcie sobie Tinder na byle dziure w Afryce) i sa bardzo chetne do parowania sie z bialymi facetami. Wbrew pozorom Afryka to miejsce z ktorego najlatwiej przywiezc sobie kobiete.

Polecam: http://www.afrointroductions.com/pl/

young cwel❤️
23 dni temu
Reply to  wyjaśniam

Odj3bało ci całkiem prawiczku od tego kompulsywnego walenia konia xD

Masakra
23 dni temu
Reply to  wyjaśniam

Ostatnio byłeś już zjechany za tę brudne azjatki to teraz z hebanowymi wladczyniami sawanny znowu

Zack Allack
23 dni temu
Reply to  Masakra

Azjatki są zajeebiste szczególnie filipinki, ale co tam kto woli, polki też są fajne żeby z nimi pograć w rugby albo przeciąganie liny

stary
23 dni temu

Mam 42 lata, nie wiem co to spotify to chyba jakaś apka, gdzie się płaci za dostęp do muzy? No sorry, mam na youtube za free

USZY ELDO
23 dni temu
Reply to  stary

to jest gówno, zostań na yt , spofity jest dla dzieciaków

xxx
23 dni temu

w końcu coś o rapie

Spotyfi
23 dni temu

Rafalala weź tu przyjdź i posprzątaj

Beka z pOlek
23 dni temu

w Japonii też już je pięknie zakwalifikowali. Swoją drogą, przez to co polskie żydówki #!$%?ły pod koniec XIX wieku w Brazylii „Polaca” stała się tam synonimem prostytuki xD

http://www.streamable.com/smnz6r

mhmm
23 dni temu
Reply to  Beka z pOlek

niezłe znaleźisko ziomuś

Golec uOrkiestra ULTRAS
23 dni temu

A kto by tam chciał jakichś dukaczy słuchać.

Halal masarny
23 dni temu

NOWA FUNKCJA TO ZDALNA KĄPIEL W WANNIE

Baruch Spinoza
23 dni temu

Ja muzyki tylko słucham przez radiomagnetofon Kasprzak

Betonowy racuch
23 dni temu

Najlepszą funkcjonalnoścìą są wtyczki do przeglądarek wyciszające reklamy na spotify.

SKÓRWYSYN JĖBANY® Gromienie Uległych
23 dni temu

A co za debil slucha muzy u żydów?

Cziik
23 dni temu

Twój stary, fanatyk wędkarstwa, co sobie wsadza wędki w odbyt

Marian Lichtman
23 dni temu

JEPEPEJ JEPEPEEEJ!!!

3lw!rK4
23 dni temu

The US Govt funded the research that created Covid-19 and killed millions, blew up the NordStream pipelines in an act of international terrorism and committed a coup in Ukraine to start a proxy war with Russia which has killed hundreds of thousands so far.

What should be done?

0rKHs8IUAE
23 dni temu
Reply to  3lw!rK4

My advice to you: Move to the bottom of the Southern Hemisphere if you can. Get out of Europe and the US. The escalation will happen rapidly and you may have no time to prepare.

Aaa
23 dni temu
Reply to  3lw!rK4

Tak tak szurku. Czy ten covid jest teraz z nami w pokoju?

3lw!rK4
23 dni temu
Reply to  Aaa

We are not in the same room. I can see clearly what’s happening and where the world is heading. I wish I could do more to help you.

John Travolta
23 dni temu
Reply to  3lw!rK4

Suck my dick every day of the week

3lw!rK4
23 dni temu
Reply to  John Travolta

We will not accept your offer Mr. John. You are being lied to on an industrial scale, every day, on every medium that has mass reach. The financial elites have used you, the US Govt and military as a tool for profit. Now humanity is at the brink of nuclear war. You’re a victim unless you already understand this.

Zack Allack
23 dni temu
Reply to  3lw!rK4

Yes I dont. Do you how how?

Tańcerz i hauserz dyskotekowy
23 dni temu
Reply to  Zack Allack

Ej chuuuje piszcie po polsku, nie każdy zna niemiecki.

Bbw master
23 dni temu

Ale mam dzisiaj ochotę na grubaske. Uwielbiam te jak taka tłuscioszka siada mi na twarz. I soczyste usta, kiedy nimi dusi podczas minety

SKÓRWYSYN JĖBANY® Gromienie Uległych
23 dni temu
Reply to  Bbw master

Zwal se i ci przejdzie spermiarzu

Bbw master
23 dni temu

Powiedz matce że będę za godzinę

Wini
23 dni temu
Reply to  Bbw master

Już jadę!

Zack Allack
23 dni temu
Reply to  Bbw master

To znaczy, że albo masz chłopskie geny gdzie przodkowie od pokoleń łupali obleśne maciory, albo jestes po prostu chory na umyśle.

Euronymus
23 dni temu
Reply to  Bbw master

Taką oliwke 350 kg tucznika?

Seba
23 dni temu

A poloki jakie innowacje wprowadziły w ostatnich latach? Zderzak łągiewki się nie liczy.

Ty kûrrwo nie kłam
23 dni temu
Reply to  Seba

Liczy się zderzak twojej starej jak patroszą go obskórne ciapate knagi cvveluchu

Zack Allack
23 dni temu
Reply to  Seba

Polacy wynaleźli sraanie do wiadra

Głos ze zlewu
23 dni temu

Tylko Edzio.

Ty kûrrwo nie kłam
23 dni temu
Reply to  Głos ze zlewu

Robi Ci pałe. A ty jemu niewyżyta szmajzo

Daje minusy
23 dni temu

Pięknie was zminusowałem

Ty kûrrwo nie kłam
23 dni temu
Reply to  Daje minusy

Chyba my ciebie čioto

Popularne