Sprawdź nas też tutaj

News

Spotify rusza z Fresh Finds Polska

Niezależne, lokalne talenty na jednej playliście.

Opublikowany

 

Fresh Finds Polska

W przypadku artystów znajdujących się na początku kariery, by zyskać tysiące słuchaczy czasami wystarczy, by ich utwór znalazł się we właściwym miejscu i czasie. Taką okazją do zaprezentowania swojej twórczości są playlisty Fresh Finds na Spotify. Dziś, 8 lutego 2022 r., startuje także polska edycja tej playlisty, na której znajdą się utwory niezależnych artystów znad Wisły.

Fresh Finds Polska

Playlista Fresh Finds jest często pierwszą listą odtwarzania na Spotify, w ramach której niezależni artyści mają możliwość zaprezentowania swojej muzyki szerszej publiczności. Tym samym dla wielu twórców stanowi ona pierwszy krok na drodze do sukcesu w mainstreamie – jak w przypadku Clairo, Omara Apollo, Curtisa Waters’a, 100 gecs, Amine i wielu innych. Od momentu uruchomienia w 2016 roku Fresh Finds, Spotify umieściło na playliście ponad 25 000 artystów, a ich średnia miesięczna liczba słuchaczy wzrosła aż o 108% w ciągu 28 dni od momentu dodania. Spośród artystów, których pierwszą redakcyjną playlistą Spotify jest Fresh Finds, ponad 44% trafia w przyszłości na inne redakcyjne playlisty na Spotify.

Spotify pomoże odkryć nowych artystów niezależnych

– Dzięki Fresh Finds prezentujemy słuchaczom Spotify najciekawsze niezależne lokalne talenty, często na początku swojej artystycznej drogi. Korzystając z narzędzi dostępnych poprzez platformę Spotify for Artists, lokalny team Spotify każdego dnia odkrywa najciekawszą nową muzykę od polskich niezależnych artystów. Cieszymy się, że możemy stworzyć dla nich specjalną przestrzeń i pokazać różnorodne, wschodzące talenty. Fresh Finds to miejsce dla undergroundowych artystów z każdego gatunku muzyki, od lofi rapu i bedroom popu po elektronikę i punk – playlista na której odnajdą ich słuchacze spragnieni muzycznych odkryć i świeżości – mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

W ramach startującej playlisty Fresh Finds Polska zespół redakcyjny Spotify wybrał 50 utworów niezależnych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wśród nich znaleźli się asl33p, który trafi też na okładkę playlisty, TEN TONYE, bazOOms, color blue, Grzes, ma.bla, IKARVS, Beg Lepes, Akio, IGA, natan. Playlista Fresh Finds Polska będzie aktualizowana co tydzień, a wybrani twórcy mają także szansę zaistnieć w globalnej wersji playlisty.

Fani najświeższych muzycznych trendów i wschodzących twórców na Spotify mogą śledzić zarówno playlisty Fresh Finds według podziału na poszczególne gatunki muzyczne, jak i na regiony. W ramach dedykowanych playlist użytkownicy mogą również posłuchać artystów z 13 regionów: Australii/Nowej Zelandii, Brazylii, Niemiec/Austrii/Szwajcarii, Wielkiej Brytanii/Irlandii, Indii, Indonezji, Włoch, Filipin, Singapuru/Malezji, Hiszpanii, Korei Południowej i Turcji, a także Wietnamu.

5 komentarzy
5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
doktor sowa
6 miesięcy temu

W USA awantura po metaanalizie Johns Hopkins University w spr. lockdownów. W Polsce o tym badaniu cisza, w powinno pogrążyć lub przynajmniej uciszyć wiele osób.
Należy znieść przymus izolacji i kwarantanny.

Pola
6 miesięcy temu
Reply to  doktor sowa

I przy okazji otworzyć też sklepy w niedzielę, bo to już jest skandal, że ja w niedzielę nie mogę sobie dorobić do studenckiej pensji.

zimmermannSword_of_Gilgamesz22
6 miesięcy temu

wiecej raka i chujowej muzyki

keke pizdeke
6 miesięcy temu

Damski bokser to nic zlego, dobrze jest przyjebac w morde wkurwiajacej i sadzacej sie o nic jebanej kurwie p0lce!

Popularne