Sprawdź nas też tutaj

News

Spotify świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet z Natalią Przybysz

Siła kobiecych głosów.

Opublikowany

 

natalia przybysz

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet aż 24 wyjątkowe artystki, twórczynie i aktywistki nagrały swoje listy miłosne, które zostały zebrane w playliście podcastu Spotify „With Love”. W międzynarodowym gronie Polskę reprezentuje Natalia Przybysz, która w marcu dołączyła również do grona ambasadorek programu Spotify EQUAL. Ponadto, by jeszcze mocniej podkreślić rolę kobiet w branży muzycznej, artystki pojawiły się na okładkach 10 spośród najważniejszych playlist redakcyjnych w Polsce.


Love Stories – wyjątkowe kobiety dzielą się historiami pomagającymi pokochać siebie

By uczcić święto wszystkich kobiet, Spotify w ramach swojej podcastowej playlisty „With Love” opublikowało w tym dniu listy miłosne 24 artystek, twórczyń i aktywistek z całego świata. W każdym z odcinków opowiadają one o przełomowych momentach w swoim życiu, dzieląc się zdobytymi doświadczeniami i inspirując miliony słuchaczek i słuchaczy Spotify. W swoich listach miłosnych mówią to, co chciałyby powiedzieć młodszej wersji samych siebie w kluczowych momentach lub osobom, które w jednej chwili zmieniły ich życie. Dzięki tym anegdotom dzielą się one swoimi doświadczeniami, by wesprzeć inne kobiety. W tym wyjątkowym gronie znalazła się także Polka – Natalia Przybysz, wielokrotnie nagradzana nagrodą Fryderyka artystka, kompozytorka, autorka tekstów i aktywistka, a od marca również ambasadorka programu Spotify EQUAL wspierającego kobiety w branży muzycznej.

– Największą zmianą między mną wtedy a teraz jest to, że jestem bardziej szczera i bliższa prawdy, jeśli chodzi o mój głos, sposób, w jaki brzmi, i historie, które opowiadam. Chyba znalazłam swój język, którym komunikuję się z samą sobą i z publicznością. Teraz proces pisania piosenek i nagrywania płyt staje się naprawdę ekscytujący – odniosła się do opowiedzianej przez siebie w podcaście historii Natalia Przybysz.Znaczenie wyjątkowych kobiet w muzyce podkreśla także najnowszy album Natalii Przybysz „Zaczynam się od miłości”, którego premiera odbędzie się 11 marca. Płyta będzie zawierać 8 niezaśpiewanych wcześniej tekstów Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół – Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Obok ośmiu tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii – „Zew” o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz „Jest Miłość” o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety.

Siła kobiecych głosów

Trudno wyobrazić sobie branżę muzyczną bez wyjątkowych artystek. Wyraźnie podkreśla to program Spotify EQUAL, służący wspieraniu kobiet w branży muzycznej. Dedykowane twórczyniom playlisty są obecne już na 184 rynkach, a reprezentantki Polski znajdziemy zarówno w lokalnej, jak i w globalnej edycji tej playlisty. Spotify zapewnia również artystkom wsparcie poprzez swoje działania marketingowe, takie jak umieszczenie ich wizerunku na billboardzie na słynnym Times Square, na którym znalazły się między innymi Daria Zawiałow, Sarsa, Monika Brodka czy DZIARMA. W ramach Spotify EQUAL firma wspiera także prokobiece organizacje na całym świecie.

Dziś kobiety obecne są w wielu gatunkach muzycznych, dlatego by jeszcze mocniej zaakcentować ich rolę w branży muzycznej, na okładkach 10 spośród najważniejszych playlist redakcyjnych Spotify w Polsce pojawią się: Oliwka Brazil (Rap Generacja), Sara James (Hot Hits Polska), Young Leosia (Trap Strefa), Ryfa Ri (Hip Hop Alert), Daria (Polskie Hity), bryska (Hit Dancefloor), Top Girls (Disco Polo Nowości), LUNA (Alternatywna Polska), Kaśka Sochacka (Alternatywny Best Of) oraz Natsu (Na Topie).

– W Polsce mamy wiele wspaniałych artystek, które już dziś nadają charakter naszej scenie, zaznaczając coraz mocniej swoją pozycję na rynku muzycznym. Warto podkreślić chociażby sukces sanah, która znalazła się w top 3 najpopularniejszych wykonawców ubiegłego roku. Bardzo znaczącą zmianą jest też silna, stale rosnąca pozycja kobiet w najpopularniejszym gatunku muzycznym w Polsce, czyli w rapie. Artystki takie jak Young Leosia, DZIARMA czy Oliwka Brazil współtworzą brzmienie polskiego rapu oraz motywują kolejne młode artystki. Inspiracją dla artystek w Polsce jest też bez wątpienia Natalia Przybysz, wyjątkowa Ambasadorka programu Spotify EQUAL, której opowieści dzięki inicjatywie ‚With Love’ posłuchają fani muzyki na całym świecie – komentuje Mateusz Smółka, Music Team Lead, Eastern Europe w Spotify.

Siłę kobiet i ich głosów dostrzegamy codziennie zarówno w muzyce, jak i poza nią. Jednak 8 marca szczególnie warto zapamiętać słowa Natalii Przybysz zawarte w historii opowiedzianej przez nią w ramach podcastu Love Stories: …oddychaj, baw się swoją muzyką. Przeżyj to, czego potrzebujesz, a potem płacz, jeśli potrzebujesz. Kochaj siebie. Dojdziesz do tego, spotkasz swój głos, opowiesz swoją historię.

 
9 komentarzy
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
raad
10 miesięcy temu

może jeszcze dzien dziecka z nią będą świętować. wszystko przed nami.

W_H
10 miesięcy temu

Mieszkanie tym razem nie za małe?

Biuro Obrony Łaków
10 miesięcy temu

Pamiętamy jak natalka wyskrobała dziewczynke, idealna osoba do bycia twarzą dnia kobiet,

Wszystkiego najlepszego bartusi cieplocie

Miki
10 miesięcy temu

W końcu coś o rapie – idiotka symbolem polskich kobiet na spotify.

Wyrzutnia Rakiet SCUD
10 miesięcy temu

Przecież ten Spotify to jebana ruska onuca, co on pierdoli? XD
A dzień kobiet to socjalistyczne święto, więc też ruskie

Odp
10 miesięcy temu

Zawsze, jak pojawi się o niej artykuł to ktoś niemądry musi wspomnieć o aborcji. Skoro ktoś dokonuje aborcji to znaczy, że płód jest niechciany. Chcielibyście się urodzić jako niechciany płód siedzący w domu dziecka lub patologicznej rodzinie przez resztę życia? W niektórych przypadkach lepiej jest się nie urodzić. Skoro jesteście tacy dobrzy, to przygarnijcie do siebie te nieusunięte płody, bo swoją egoistyczną chęcią wypuszczania kogoś na świat mimo złych warunków nikomu nie pomożecie.

El Romano
10 miesięcy temu
Reply to  Odp

Jej wytłumaczenie dlaczego to zrobiła było po prostu absurdalne

TPS
10 miesięcy temu
Reply to  Odp

Podobnie jak jest news o Kobiku. Trzeba po prostu przypomniec wtedy o pewnej nocy letniej.

Lolek
10 miesięcy temu
Reply to  Odp

Liczy się tylko przeżycie i dominacja genetyczna. Proste.

Popularne