Sprawdź nas też tutaj

News

Spotify tworzy playlisty z polskimi artystami LGBTQ+

Pride Polska i Tęczowe Party.

Opublikowany

 

Spotify wspiera Pride Month, uruchamiając nowe playlisty powstałe we współpracy z polskimi artystami LGBTQ+. Jak co rok, czerwiec to czas celebrowania wolności, równości i tolerancji. W tym okresie Spotify okazuje szczególne wsparcie dla queerowych twórców i społeczności LGBTQ+, uruchamiając tematyczne playlisty. Twarzami polskiej odsłony kampanii zostali m.in.: Micuła, thekayetan, Antonina czy WaluśKraksaKryzys.

Po roku oczekiwania na ulice polskich miast wracają Marsze Równości! Z tej okazji, najpopularniejsza platforma muzyczna na świecie, Spotify, prezentuje nowe playlisty promujące queerowych artystów, celebrując w ten sposób różnorodność i wyjątkowość podczas Miesiąca Dumy. Wśród nowości na platformie pojawią się playlisty:

  • Pride Polska – przygotowana we współpracy z polskimi artystami reprezentującymi środowisko LGBTQ+, a wśród nich Micuła, thekayetan, Antonina, WaluśKraksaKryzys, jak również NANGA, Caville, Yulia i wielu innych;
  • Tęczowe Party – playlista pełna najpopularniejszych lokalnych i międzynarodowych utworów autorstwa twórców wspierających lub należących do społeczności LGBTQ+. Znajdziemy na niej takie kultowe kawałki jak “Born This Way” Lady Gagi, “Believe” w wykonaniu Cher czy “Stronger” Britney Spears.

Obie playlisty są pełne wyjątkowych utworów, opowiadających o akceptacji własnej wyjątkowości, które pozwolą wypełnić atmosferą miłości i równości każdą zbliżającą się imprezę.

Przez cały czerwiec użytkownicy Spotify zyskają również dostęp do specjalnej zakładki Pride zawierającej wyjątkowe brzmienia ze wszystkich stron świata oraz dedykowane playlisty z porywającą muzyką do świętowania Miesiąca Dumy z podniesioną głową. Pod zakładką słuchacze znajdą także polecane podcasty poruszające tematykę równości i tolerancji.

29 komentarzy
29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
aferaJest
1 rok temu

Czyli podsumujmy – duma z przynależności narodowej, koloru skóry jest zła, ale już duma z orientacji jest cacy. Ps – nie znam ani jednego z tych artystów, i wcale nie zamierzam tego zmieniać. Wsadźcie sobie ten marksizm kulturowy w kloakę

BGC
1 rok temu
Reply to  aferaJest

Bycie białym w kraju, gdzie 99,9% ludzi to biali i nikt nie jest przez to prześladowany, a bycie gejem w kraju gdzie większość ludzi to hetero i można być przez to prześladowanym to jest spora różnica. Taki np. Żyd mógłby czuć się dumny żyjąc w kraju gdzie jest pełno antysemitów.

Ojojojo
1 rok temu
Reply to  BGC

Nieprawda. Każdy raper to pedał a raperem teraz jest każdy. Już masz większość

Imię
1 rok temu
Reply to  aferaJest

tak mordeczko bo w 21 wieku są promowane i celebrowane różne wydziwnienia, przebieranki tranzory i marty linkiewicz, a tradycja i normalność idzie w zapomnienie

EloElo
1 rok temu
Reply to  aferaJest

Mordo jeszcze zależy jaki kolor skóry, jak jesteś biały to morda w kubeł i klękaj

NaraNara
1 rok temu
Reply to  EloElo

Ty to chyba na jakimś innym świecie żyjesz. Biali rządzą światem, to że jakieś ciapate radykały czy czarne dno społeczne się wpierdalaja na nasze podwórka propagujac ich zasady, nic nie zmienia. Najpotężniejsi ludzie na świecie są biali. Faktem jest, że w dzisiejszych czasach trzeba jeszcze uważać na Azjatów, bo zaczynają się niebezpiecznie panoszyć.

dawid obsrywator
1 rok temu

Dobry ruch. Przynajmniej łatwo oddzielić będzie ziarna od plew.
2/10

Stary Włodka
1 rok temu

JEBAĆ WAS POPRAWNE POLICZTYNE CIEPŁOTY

Ojojojo
1 rok temu
Reply to  Stary Włodka

Ty jak bez kitu jesteś starym Włodiego to 1 nie przyznawaj się 2 weź coś zrób z tą pizdą bo to już się oglądać nawet nie da jak dostaje co 5 minut wpierdol

Imperator
1 rok temu

Hahahaha cały polski rap na jednej playliscie

KKK
1 rok temu

playlista dla debili i dewiantów, artyści tak chujowi że nikt o nich nie słysszał , zamiast skupić się na muzyce to walcvzą o prawa mniejszości, piepsze wasze lgbt i tolerancje wy miernoty intelektualno moralne…..

Powiedz nie narkotykom
1 rok temu
Reply to  KKK

Po części się zgadzam, ale słownik też „piepszysz”?

Powiedz nie sportom
1 rok temu

Zawsze beka z typów, co walą teksty o „miernotach intelektualnych”, jednoczesnie waląc takie byki.

Aby
1 rok temu

Co za spedalone czasy i ludzie
PS Jebać was lewaki

Tede NWJ
1 rok temu

Dodałem się pozdro mordy

JebacCwelaSentinoJakZjebanymTrzebaBycZebyGoLubic
1 rok temu

MAM NADZIEJE ŻE TO JESZCZE ZAKTUALIZUJĄ BO NIGDZIE NIE WIDZĘ TEJ KURWY SENTINO I JEGO SPEDALONEGO PRZYDUPASA Z BIEDASZYBÓW XDDD

Patrycjusz
1 rok temu

Na chuj artykuł o zbokach na glamrapie?

Co to ma z rapem wspólnego do chuja? Czas przestać wchodzić na ten spedalony portal…

Powiedz nie sportom
1 rok temu
Reply to  Patrycjusz

Ty Patrycjusz Hose tam się nie udzielaj

Ojojojo
1 rok temu

Okej ale co to ma wspólnego z rapem?

Ah1
1 rok temu

Peja to teczowy wychechlaniec, fakt

Powiedz nie narkotykom
1 rok temu

Wy zboczeńcy, zwyrodnialcy – przestańcie mi cywilizację życia prześladować…

Don samar
1 rok temu

Razić was prądem to za mało…

Bilon
1 rok temu

Słoń zdecydowanie

Peel Motyff
1 rok temu

dyskografia quebo ?

Popularne