Sprawdź nas też tutaj

News

Sprzedaż nagrań na świecie wzrosła o 7,4%

Globalny, muzyczny raport IFPI.

Opublikowany

 

Światowy rynek nagraniowy odnotował w 2020 roku wzrost o 7,4% i jest to szósty z kolei rok wzrostu – tak wynika z danych Global Music Report, opublikowanych przez IFPI – organizację reprezentującą sektor fonograficzny na świecie. Według IFPI przychody przemysłu nagraniowego osiągnęły w 2020 roku łącznie 21,6 miliarda dolarów.

Szefowa IFPI Frances Moore skomentowała wyniki raportu:

Podczas gdy świat walczy z pandemią, przypominamy sobie o nieustającej sile muzyki, która pociesza, leczy i podnosi na duchu.

Niektóre rzeczy są ponadczasowe, na przykład moc, jaką niesie świetna piosenka albo więź, jaka tworzy się między artystą i jego fanami. Ale niektóre rzeczy się zmieniły. Przy zamknięciu tak dużej części świata i braku muzyki na żywo, w prawie każdym zakątku globu większość fanów cieszyła się muzyką w streamingu.

Przy wsparciu nieprzerwanych inwestycji firm fonograficznych w rozwój zawodowy artystów oraz przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań pomagających artystom zapewnić fanom dostęp do muzyki w nowy sposób, przychody z nagrań muzycznych wzrosły na całym świecie szósty rok z rzędu dzięki streamingowi. Wytwórnie płytowe nieustannie poszerzają swój zasięg geograficzny i kulturowy, dzięki czemu muzyka stała się dziś globalna jak nigdy dotąd, a ten wzrost rozprzestrzenił się na wszystkie regiony świata.

Mając świadomość tego, jak wiele ludzi zostało dotkniętych pandemią i rosnącej niesprawiedliwości społecznej na świecie, wytwórnie płytowe bardzo się starają, aby wnieść znaczący, trwały wkład w świat, w którym chcemy żyć.

Dane z poszczególnych regionów świata

· Ameryka Łacińska utrzymała pozycję najszybciej rozwijającego się regionu na świecie (15,9%), gdzie przychody ze streamingu wzrosły o 30,2% i stanowiły 84,1% całkowitych przychodów regionu.

· Rynek azjatycki wzrósł o 9,5%, a przychody cyfrowe po raz pierwszy przekroczyły 50% łącznych przychodów regionu. Z wyłączeniem Japonii (która odnotowała spadek przychodów o 2,1%), Azja byłaby najszybciej rozwijającym się regionem, z wyjątkowym wzrostem o 29,9%.

· Przychody z rynku nagrań muzycznych w regionie Afryki i Bliskiego Wschodu – po raz pierwszy odnotowanego w raporcie – wzrosły o 8,4%, głównie w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (37,8%). Dominował streaming, gdzie przychody wzrosły o 36,4%.

· Przychody w Europie, drugim co do wielkości rynku nagrań muzycznych na świecie, wzrosły o 3,5% dzięki dużym wzrostom w obszarze streamingu, tj. o 20,7%, które zrównoważyły spadki pozostałych formatów sprzedaży muzyki.

· Region Stanów Zjednoczonych i Kanady odnotował wzrost o 7,4%. Rynek amerykański wzrósł o 7,3%, a przychody z nagrań muzycznych w Kanadzie wzrosły o 8,1%.

O IFPI

IFPI to głos branży muzycznej na całym świecie, reprezentujący ponad 8 tys. wytwórni płytowych na całym świecie. Pracujemy nad promowaniem wartości nagrań muzycznych, prowadzimy kampanie na rzecz praw producentów nagrań i rozszerzamy komercyjne wykorzystanie nagrań muzycznych.

IFPI’s Global Music Report 2021 is out now – read the definitive guide to the recorded music market https://www.ifpi.org/ifpi-issues-annual-global-music-report-2021/ #GlobalMusicReport

Opublikowany przez IFPI Wtorek, 23 marca 2021

12 komentarzy
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
B1Lą
1 rok temu

Streaming to nie sprzedaż.

wieszak na kukle
1 rok temu
Reply to  B1Lą

https://www.youtube.com/watch?v=ShU19rBfRaI a sentino to n ie gangster

Odb
1 rok temu

Sprzedaż wanien na świecie wzrosła o 7,4%

tede.flac
1 rok temu

lepiej kupujcie rap płyty na fizykach

Pelson, ten którego nikt nie zna
1 rok temu
Reply to  tede.flac

Za drogie , nie będę płacił 5 dych za wysrywy raperkow typu tede. Jedyne co kupie w tym roku to nową płytę Pona za 30 zeta.

tede.flac
1 rok temu

i dobrze, jebać flaka

Wsytd ci
1 rok temu
Reply to  tede.flac

Jaki pedał z ciebie

Beka z rapu
1 rok temu

Hahah pierdolony biedak

Yoahim Kupshtall
1 rok temu
Reply to  tede.flac

Lepiej nie kupujcie rap płyt, nie wspierajcie tych obiboków.

lindax
1 rok temu

Znajdź prawdziwy seks patner w Twoim mieście > http://relax24.club

pacino aldente
1 rok temu

Nie wiem kto kupuje cdki w dobie internetu .. chyba tylko audiofile albo jak ktos ma duza zmieniarke w aucie lol

Popularne