Sprawdź nas też tutaj

ranking

Światowy Dzień Łapania za Pupę – polski suplement

Najlepsze polskie numery o… pupie.

Gural / fot. Empire Music Studio

Opublikowany

 

14 lipca to ulubiony dzień wszystkich fanów rapu, bo właśnie wtedy obchodzimy jedno z najważniejszych świąt związanych z naszą kulturą. Data ta ma mało wspólnego z techniczną częścią hip-hopu, bo nie upamiętnia ani pierwszego scratch’u, ani pierwszej bitwy freestyle’owej. Ma za to bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o treści, bo żaden inny rodzaj muzyki nie poświęcił tak dużo atencji…pupie.

Wczoraj było dużo o rapie ze Stanów, a przecież 'Polacy nie gęsi i swój kuper chwalą’, dlatego też jako dodatek do wczorajszego rankingu serwuje zestawienie prosto z naszego podwórka. Zaczynamy od klasyka:

#1. Borixon x Gruby Dolar – „Kręć mi dupą”

Prawdopodobnie pierwszy polski rapowy numer w całości oscylujący wokół pośladków. HK, czyli Hardcorowa Komercja w całości miała traktować o baunsie, czyli ówczesnym swagu. Temat jak na tamte czasy bardzo kontrowersyjny, skoro Gruby Dolar aka Onar postanowił wycofać się z projektu żądając usunięcie nieopublikowanych jeszcze zwrotek. Po latach wrócił jednak z sentymentem do tego numeru. Na swoim albumie 'Jeden na milion’ zrobił drugą część tego numeru wraz z Borixonem i Kajmanem umieszczając go jako bonus track.

#2. Empire Music Studio x Donguralesko x Matheo – „Dupa jak ty”

'Chciałem coś powiedzieć o Twoim intelekcie// I coś o nas w egzotycznym dialekcie// O miłości w każdym pięknym aspekcie, a wychodzi mi o dupie w efekcie’. Tym tekstem Gural idealnie przedstawił jak wyglądają miłosne podboje i czym się kończą, a przede wszystkim co jest ich głównym, choć ukrytym celem. Track wyprodukowany przez Matheo musiał okazać się hitem, jak z resztą wszystkie pozostałe numery czy single łączące ich wspólne zmagania. Nic dziwnego, że DGE odnalazł się w takich klimatach, skoro przez lata wielu zarzucało mu, że rapuje 'o dupie Maryny’.

#3. SB Maffija Zabija #3 „Twerk”(ft. Wac Toja, Koldi)

Pod numerem trzecim nie mógł znaleźć się nikt inny jak chłopaki z SB. Wysmażyli takiego bengera, że nawet YouTube nie wytrzymał ciśnienia i chciał zachować ten numer wyłącznie na własny użytek. Udało się jednak obejść system i go re-upload’ować. Nie jeden już śpiewał o dupie, ale nikt wcześniej nie zrobił tego na takim poziomie przy akompaniamencie punchy, w syntetycznej odsłonie. Gdyby track był poskładany po angielsku pewnie miałby to jedno zero więcej na liczniku. Jako ciekawostkę, można odnotować, że refren Wac Toja był autorstwa grupy założycielskiej.

#4. Guli x Homex – „Lubię grube pupy”

Tym razem z Podkarpacia – przekaz jest prosty i do dupy, dosłownie. Może flow dupy nie urywa, za to bit siada wybornie i nie tylko on. Co tu dużo mówić, trzeba kontemplować ten teledysk i jak mantrę powtarzać tytuł tego numeru. Pamiętajcie, że od dzisiaj zamiast leżeć na poduszce macie leżeć na grubej pupie. Jeżeli nie macie takiej pod ręką, a brak wam dobrej bajery żeby wyhaczyć odpowiednią, możecie odwiedzić popularny portal serwujący dużo miłości. Powołując się na ten track podobno można dostać zniżkę.

#5. Jama Zła – „Wsadzę ci głowę do pralki”

Na koniec nie mogło zabraknąć klasyka z serii miłosnych ballad dla dorosłych. Jama Zła to tak naprawdę chłopaki ze starej ekipy WJ, którzy z potrzeby artystycznej ekspresji oddali w ręce słuchaczy album 'Poruchafszy’ będący syntezą najskrytszych fantazji erotycznych, które nawiedzają ludzki umysł. 'Wsadzę ci głowę do pralki’ to prawdziwa jazda bez trzymanki, a o prawdziwym celu jej podróży dowiadujemy się w kolejnej części refrenu. Po latach doczekaliśmy się również remixu i teledysku do tego numeru, który zafundował nam duet MXF oraz Sokos, ale nimo dobrych intencji teledysk w pełni nie oddał tamtego klimatu.

6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
GlamRap
4 lat temu

Zapomnieliśmy jeszcze dodać kawałka Superman, gdzie widać dokładnie jak Żabson z Multim klepią się po tyłkach.

brx z rrx
4 lat temu

Donlewaklesko co za ciota

stefan ulicznik
4 lat temu
Reply to  brx z rrx

DON gural ESCO do konowicza podobny jest

stefan ulicznik
4 lat temu

łapanie za dupe to molestowanie jest co na to kobiety które się szanują i feministki ??

popekborixonalibabaitwojastara
4 lat temu

co to kurwa za pedały, równie dobrze mogliście tu dodać łobuzy „pupy” kurwa

głos rozsądku
4 lat temu

Gruby Dolar flow podobne do Kokota RPK

Popularne