Sprawdź nas też tutaj

News

Syn Magika komentuje wykorzystanie wizerunku ojca w memie

„Dotyka to moją rodzinę i łamie prawo”.

Opublikowany

 

syn magika

Filip Łuszcz, raper działający pod pseudonimem Fejz odniósł się do podłej publikacji firmy RocketJobs, która do promocji swojej oferty wykorzystała wizerunek jego ojca – nieżyjącego od ponad 20 lat Magika z Paktofoniki.

Kilka dni temu na jednej z grup facebookowych pojawiła się oferta pracy dla „Magika od social mediów”. Oferta została wzbogacona o grafikę, na której widzimy niezdarnie wklejoną twarz śp. Piotra „Magika” Łuszcza, który zginął tragicznie w 2000 roku. – Magiku jesteś tutaj? Wyobraź to sobie (sobie), że jest tu oferta dla Ciebie – czytamy w poście, który nawiązuje do twórczości rapera.

Po naszej publikacji na temat żenującego wykorzystania wizerunku śp. Magika, firma RocketJobs wydała oświadczenie, którym przeprosiła za zaistniałą sytuację. Do sprawy odniósł się również syn nieżyjącego rapera.

Oświadczenie syna Magika

— „Pański ojciec wyskoczył z okna, może chciałby Pan wskoczyć na jego miejsce pracy” — przyznajcie, czy czekacie na taki telefon? Nie? No to najwyraźniej nie jesteście na czasie, albo oferta nie jest kierowana do was. Bo przecież innych to bawi. Pewnie dlatego ten żart nie dotyczy ich ojca… – napisał Fejz na Instastories.

— W sieci pojawił się mem, który wykorzystuje wizerunek mojego ojca, do reklamy usług jednej z firm. W odpowiedzi na tę ”reklamę”… zostawię kilka szczerych słów. Kiedy widzę karykaturalnie wklejoną twarz mojego ojca, przypominają mi się czasy gimnazjum. Jest to chyba podobny poziom infantylności. Rówieśnicy wyśmiewali się z jego śmierci. Dużo się działo za moimi plecami, nie wspominając o ”martwych” memach. W sieci zacierają się granice między tym, co dozwolone, a tym co nie wypada. Tym co śmieszne, a tym co ośmiesza. Wszystko ma wywołać emocje. Dobrze by było, gdyby to nie były złe emocje. Piotr Łuszcz, dla was znany jako ”Magik”, dla mnie Tata. Wszystkie publikacje, czy słowa, które naruszają jego godność — nie tylko dotykają całą moją rodzinę, ale i łamią prawo. Dlatego mam prośbę do marketingowców i użytkowników sieci — POMYŚL, zanim coś zrobisz… — dodał.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Mei kręci we Włoszech klip do numeru z Lil Dapem

U boku raperki pojawili się m.in. Dono i RX Produkcja.

Opublikowany

 

mei raperka

Ostatnich kilka dni Mei spędziła we Włoszech, gdzie realizowała nowe teledyski m.in. do numerów z Lil Dapem oraz Fazim. Na planie byli obecni również Dono i RX Produkcja.

W ostatnich dniach na profilach społecznościowych Mei, RX-a i Dono można było obserwować obszerne relacje z wyjazdu do Neapolu. Celem podróży była realizacja ujęć do klipu „Stockholm Syndrome” z gościnnym udziałem Lil Dapa z Group Home oraz dwóch raperów z Neapolu – Dope One i Oyoshe.

W trakcie wyjazdu powstał też kolejny numer wraz z klipem do utworu „4 Elementy” na bicie RX’a z udziałem Faziego, Mei, Dona, Oyoshe, Dope One oraz DJ Micky Move.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kizo wylicytował mistrzowski pas KSW za 55 tys. zł

Raper odebrał pas z rąk Michała Materli.

Opublikowany

 

Przez

kizo
fot. Bartek Wiski

W minioną sobotę, podczas gali KSW Epic, Kizo zaskoczył publiczność swoją obecnością w klatce odbierając od Michała Materli pas mistrzowski federacji KSW wylicytowany za 55 200 zł.

Dochód z aukcji charytatywnej został przeznaczony na pomoc córce Daniela Omielańczuka – Poli, zmagającej się z mózgowym porażeniem dziecięcym, oraz wsparcie fundacji Cancer Fighters.

Wydarzenie nie tylko podkreśla zaangażowanie Kizo w sporty walki, ale również współpracę federacji KSW z Grupą MTS, odpowiedzialną za kariery zawodników takich jak Kowal, Gleba i Flinston. Przemysław “Kowal” Kowalczyk 1 marca wyjdzie do walki, co świadczy o rosnącym znaczeniu agencji w świecie MMA.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Polacy według Sentino? „Półanalfabeci z IQ 80”

Raper wyraził swój pogląd na polską rzeczywistość.

Opublikowany

 

Przez

sentino

W swojej autobiografii „Tatuażyk”, którą przedpremierowo recenzowaliśmy, Sentino wypowiedział się na temat „polskiej rzeczywistości”.

Masz swój wyrazisty pogląd na polską rzeczywistość? – zapytał rapera Trueman, który pomógł mu napisać książkę. – Uważam, że ludzie z IQ 80, którzy rozmawiają w jakiejś słowiańskiej gwarze leśnych krasnali i są półanalfabetami, siedzącymi w jakichś śmierdzących, wynajętych mieszkaniach, odpalający się w internecie, nie powinni oceniać i wypowiadać się na temat jakiegoś światowego artysty – stwierdza Sentino.

O czym jeszcze opowiada, a jakich tematów unika Sebastian możecie przeczytać w recenzji książki „Tatuażyk” autorstwa Bartłomieja Ciepłoty.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Tłumy fanów na koncercie Mezo w Słupsku

Poznaniak supportował Kubańczyka.

Opublikowany

 

Wydawać by się mogło, że Mezo swoje najlepsze lata muzyczne ma już dawno za sobą, jednak nie jest to do końca prawda. Raper z Poznania ciągle koncertuje po Polsce i jest w stanie zgromadzić całkiem pokaźną publiczność podczas występów. Tak było właśnie w Słupsku, gdzie zaprezentował się obok Kubańczyka.

Mezo może być dla wielu młodszych fanów postacią anonimową, ale nikt mu nie zabierze doświadczeń, które zebrał, zwłaszcza na początku kariery. Nikt inny tylko on dogrywał się do Slums Attack, czy beefował z Mesem. W późniejszym czasie głośniej na jego temat było ze względu na kwestie pozamuzyczne, jak chociażby prezentację w srebrnych legginsach w studiu TVP. Jednak fani Lajnera mają powody do radości, bo ich idola ciągle można podziwiać na scenie i nie zawiesił mikrofonu na kołku.

Takie wydarzenie miało właśnie miejsce w Słupsku, gdzie Mezo wystąpił jako support Kubańczyka. Poznaniakowi udało się przyciągnąć sporą rzeszę słuchaczy, którzy doskonale bawili się pod sceną. Co prawda wstęp był darmowy, jednak nie umniejsza to całości. Patrząc na feedback wśród widzów, Lajner może być zadowolony. „Było zajeb**cie”, „Julia przepięknie śpiewała, ty też” – na jego profilu FB można przeczytać sporo komentarzy w tym stylu.

Mezo w Słupsku


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata chce nagrać z Sanah płytę z kolędami. „To byłby hit”

Zaskakująca odpowiedź rapera na pytanie w programie TVN’u.

Opublikowany

 

mata sanah kolędy

W najbliższą niedzielę Mata będzie gościem programu „Autentyczni”, w którym opowie o spektrum autyzmu. Raper zaskoczył odpowiedzią na pytanie odnośnie płyty z kolędami, którą miałby nagrać z Sanah.

Mata, Sanah i płyta z kolędami?

25 lutego na antenie TVN odbędzie się premiera odcinka „Autentycznych” z udziałem Maty. Kilka dni temu zdradził on, że także jest w spektrum autyzmu. Dziennikarze Wirtualnej Polski ujawnili, że raper odpowiedział m.in. na pytanie odnośnie płyty z kolędami. Pytanie rozbawiło wszystkich w studiu, ale Młody Matczak zaskoczył odpowiedzią.

– O! Fajne pytanie! Akurat wczoraj wymyśliłem, że chcę to zrobić. Wracałem samolotem z Barcelony i nagle mnie naszła taka myśl, że co by było, gdybym zrobił płytę z kolędami z Sanah. Przecież to by był jakiś hit! Sanah, jeśli to oglądasz, zróbmy płytę z kolędami! – powiedział.

Mata: „Chodziłem codziennie do kościoła”

Były członek SBM Label ujawnił w programie także, że był kiedyś bardzo wierzący. – Chodziłem codziennie praktycznie do kościoła. Czułem, że moja wiara jest najsilniejsza i każdego dnia czułem obecność Boga, byłem tego pewien na 1000 procent, że Bóg jest i jest ze mną. Ale z czasem zacząłem gdzieś gubić tę wiarę – przyznał.

Dlaczego tak się stało? – Wydaje mi się, że zacząłem dostrzegać bardziej zło w świecie, zacząłem widzieć to zło również w instytucjach kościelnych, z którymi byłem powiązany. To osłabiło moją wiarę – dodał.

Odcinek „Autentycznych” z udziałem repra zostanie wyemitowany w niedzielę 25 lutego o 20:00 na antenie TVN.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Solar: „Z trudem przychodziło mi wyjście z domu i odebranie telefonu”

Raper o problemach, z którymi się zmaga.

Opublikowany

 

Przez

Rok temu Solar opublikował osobisty singiel „Nigdy więcej 2022”, w którym poinformował, że sukcesy SBM Label okupił rozpadem własnej rodziny. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją raper podzielił się ze słuchaczami pewną refleksją.

– Minął rok od premiery. Kiedy zaczynałem pisać ten numer, byłem w najmroczniejszym miejscu kiedykolwiek. Z trudem przychodziło mi wyjście z domu, odebranie telefonu czy odpisanie na wiadomość. Czułem się, jakby świat o mnie zapomniał, a jak już sobie przypomniał, to miał jak najgorsze zadanie – napisał Solar.

– Proces pisania i nagrywania był równie bolesny jak leczący, bo pomógł mi wyzwolić się ze wstydu, smutku, żalu, lęku i trudnych emocji, które mnie wtedy paraliżowały. Po premierze dostałem mnóstwo słów wsparcia zewsząd, od najbliższych i znajomych, przez słuchaczy, po ludzi, z którymi przeciąłem się gdzieś, kiedyś. Bardzo wam wszystkim dziękuję, dzięki wam poczułem, że jest tu znowu dla mnie miejsce. Ostatnie 365 dni było trudne, ale zdrowieję i jestem dobrej myśli. Jeśli masz blisko kogoś, kto przechodzi teraz przez trudne chwile, napisz mu coś wspierającego, weź na kawę, zrób coś miłego. Jeśli jesteś artystą – twórz, wyrzucaj z siebie trudne emocje. Jeżeli sam jesteś w trudnym momencie, nie bój się prosić o pomoc otoczenia, bliskich i specjalistów – zakończył.

Solar rok temu: „To my zabiliśmy hip-hop”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)