Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Szczyl nagrał numer z…. truskawką z kosmosu

Imprezowy hit na lato?

Opublikowany

 

fot. Alicja Lesiak

Z ostatniej chwili: Kosmita o wyglądzie truskawki wylądował na naszej planecie, by ze swoim kumplem Szczylem dać Ziemianom imprezowy hit na lato.

„Powiększenie” to czwarty singiel tajemniczego producenta skrywającego się pod pseudonimem DJ BLIK. Tym razem produkcji towarzyszy także wokal nadmorskiego rapera, Szczyla.

Dwudziestodwuletni reprezentant Gdyni, który w październiku zeszłego roku debiutował albumem „Polska Floryda”, nawiązał współpracę z kosmicznym, mającym postać zhumanizowanej truskawki twórcą muzyki elektronicznej, czego efektem jest wspólny numer, budzący skojarzenia z Gorillaz oraz kolaboracją Mount Kimbie i King Krule.

Choć wciąż nie ujawniono, kto stoi za projektem, wiadomo już, że DJ BLIK związany jest z warszawskim środowiskiem muzycznym – pojawia się w towarzystwie artystów takich jak Frank Leen, Michał Anioł, Wuja HZG, Mateusz Holak, Luke Jascz. Reprezentuje go wyluzowana, nieustannie oczekująca na imprezę truskawka 3D, deklarująca przyjaźnie z Crazy Frogiem i Jeżem Jerzym. DJ BLIK – przez długi czas komunikujący się jedynie za pomocą znaków specjalnych – szybko nauczył się polskiego i zaczął odkrywać kolejne karty w wywiadach.

W jednym z nich opowiada o swojej relacji ze Szczylem: – Jak się tu rozwaliłem, to Szczyl był pierwszą osobą, z którą się skumałem, więc zakładałem, że każdy tu będzie taki. Tak sobie wyobrażałem ziemian. […] wracając do Szczyla, to dobra mordka. Nie ma problemu z tym, że jestem truskawką z kosmosu.

W ich nowym wspólnym singlu nadmorski vibe przecina się z warszawskim życiem nocnym – sam tytuł nawiązuje do nieistniejącego już, kultowego klubu Powiększenie. Energetyczny muzycznie i gorzki w słowie utwór opowiada o samotności w tłumie oraz emocjonalnym wypaleniu. Organicznego sznytu całości dodał swoimi gitarami Wuja HZG, znany m. in. z zespołu EABS i ze współpracy przy najnowszym albumie Miłego ATZ.

Do „Powiększenia” powstał emocjonalny teledysk stworzony przez jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów młodego pokolenia – Ice Bobo. Przedstawia niezwykły aktorski performance Bartłomieja Deklewy. Możemy w nim ujrzeć również Szczyla w niespotykanym dotąd wydaniu.

Singiel zwiastuje planowany na jesień tego roku album „Topia”, będący hołdem dla stołecznej kultury klubowej i kultowych dla muzyki elektronicznej miejsc w Warszawie. Co więcej, DJ BLIK zapowiada, że „Powiększenie” nie będzie ostatnim collabem wokalnym.

11 komentarzy
11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper hiv
1 miesiąc temu

kolejna pedaliada

Odb
1 miesiąc temu

Szczoch nagrał sextyp z….tranzolem ze squata
Analny hit na lato?

Gnij
1 miesiąc temu

IQ mi spadło o 15 punktów po przeczytaniu tych wypocin po mefedronie

Haka
1 miesiąc temu

W ogóle nie słychać co ten cały szczyl tam pi.erdoli. Za głośno beat panie producent.

Dupu
1 miesiąc temu
Reply to  Haka

p.ierdoli cię w odbyt

Sadomason
1 miesiąc temu

Na szyi obroża, na czole gwiazdki, pod czachą papka. Wstyd jak tacy ludzie paradują z polskimi symbolami

Anal izator
1 miesiąc temu

Jak można było napisać coś takiego??? Aż się musiałem rozejrzeć czy nikt nie widzi co czytam…

GRZEGORZ STRZECHA ( FAN LIZANIA STÓP )
1 miesiąc temu

rasowe pedrillo

Elon Musk
1 miesiąc temu

Wysłałbym ich wszystkich na kolonizacje Marsa

TEDZIK TVN
1 miesiąc temu

Skonczysz jak dioks czyli nie fajnie

Wuem Enceha White Hope
1 miesiąc temu

Ale pretensjonalny prolaps osrany.

Popularne