Sprawdź nas też tutaj

News

Szczyl wyruszy w kameralną trasę

Raper będzie promował wspólną EP-kę z Magierą.

Opublikowany

 

Szczyl rusza w trasę koncertową, promującą stworzone we współpracy z Magierą EP i poszerzy „8171” o kolejne kody pocztowe największych polskich miast, a materiał minialbumu o uwielbiane single.


Rok po premierze i świetnym przyjęciu debiutu, Szczyl udowadnia, że w planach ma wyłącznie rozwój i wraz z Magierą eksploruje nowe brzmienia na wydanej pod koniec października płycie „8171”. W marcu minie również rok od premierowej trasy gdyńskiego rapera, który tym razem za cel obiera kameralne kluby, a bitów Magiery podczas koncertów dopełnią saksofon, pianino i perkusja oraz teatralna oprawa wizualna.

Szczyl ma już na swoim koncie m.in. Bestseller Empiku, 4 statuetki Lech Polish Hip-Hop Music Awards, trzy nominacje do nagrody Popkiller i tyle samo do najważniejszej nagrody na polskim rynku muzycznym – Fryderyka. W swoim nowym materiale odchodzi jednak od sprawdzonej na debiucie formuły, w poszukiwaniu nowych odcieni współczesnego hip-hopu. Owocem tych poszukiwań jest „8171”, na którym oprócz Szczyla wokalnie udzielili się również Skip (Miętha), Holak oraz bracia Kacperczyk. Wrocławski producent i kompozytor Magiera odpowiada za warstwę dźwiękową EP, która sprawnie porusza się między nową a starą szkołą, podobnie jak „slow flow” samego Szczyla. Od autotune’a, po jazzujący saksofon – choć 8171 to minialbum, pod względem muzycznym zdaje się niemal wyczerpywać formę rapową.Nazywany często najbardziej oryginalnym polskim raperem, Szczyl powraca z kolejną dawką oryginalności, którą w marcu 2023 roku osobiście dostarczy fanom w całym kraju. Oprócz DJ-a Odme, z którym artysta stale współpracuje, podczas koncertów towarzyszyć mu będą muzycy z zaprzyjaźnionych zespołów: Piotr Chęcki (Nene Heroine), Jan Pieniążek (USO9001) i Franek Oracz (Jazzgot Jazz Band, NEWTONE).

Organizatorem trasy jest gdańska agencja kreatywna Crane.

Trasa Szczyl 8171

  • 04.03 WROCŁAW // BEZSENNOŚĆ
  • 09.03 WARSZAWA // JASSMINE
  • 10.03 ŁÓDŹ // TEATR CLUB
  • 16.03 KATOWICE // HIPNOZA
  • 17.03 KRAKÓW // ALCHEMIA
  • 23.03 POZNAŃ // KLUB POD MINOGĄ
  • 24.03 GDAŃSK // DRIZZLY GRIZZLY

Szczyl redefiniuje nie tylko swoją pejoratywną ksywę, ale też wizerunek przedstawiciela polskiego rynku hip-hopowego. Mimo młodego wieku w tekstach udowadnia, że swoją ponadprzeciętną wrażliwością i życiowym doświadczeniem operuje świadomie
i odpowiedzialnie. Jego styl to wypadkowa trójmiejskiego luzu, zamiłowania do starej szkoły oraz przesyconego emocjami spojrzenia na świat. Na fali nowych raperów, jak na gdynianina przystało, szybko odnalazł swoje flow i płynie własną drogą, co przyniosło mu nie tylko uznanie artystycznych gremiów, ale też szeroką i zróżnicowaną demograficznie rzeszę fanów.

 
14 komentarzy
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
22 dni temu

Szczoch wyruszy w analną trasę po burdelach z transami

Maciej G.
22 dni temu

Kameralna trasa obejmuje darmo roomy wszystkich gejowskich klubów w Polsce. Promotorzy zacierają ręce, liczą na sukces komercyjny.

Narrator rapu
22 dni temu
Reply to  Maciej G.

Hooj w łeb Edziowi,
przejmuję Glamrap!
lecimy dzisiaj:

„Dawaj mała wpadaj do mnie, nie mam dużo czasu
Jestem fanatykiem mokrych c!pek, mocnych basów
Jestem uzależniony od jej zapachu i smaku
Mam coś co bardziej ją ucieszy od j3banych kwiatów
Mogę posypać też, na ogół nie zapinam pasów
Zawsze najlepszy temat, weź tą kartą tasuj
Tacy jak my nie robią nic oprócz hałasu
Nie podskakuj, bo cię kurvo wywiozą do lasu”

jan pawel drugi back from hell official
22 dni temu
Reply to  Narrator rapu

drugiego pedaua nam tu brakowalo…………………….

Tommy gun
21 dni temu
Reply to  Narrator rapu

Patologia i imbecylioza

Yyyy
22 dni temu
Reply to  Maciej G.

Telefoniczne Centrum Wsparcia 800 70 2222
LINIA JEST BEZPŁATNA, A POMOC PSYCHOLOGA DOSTĘPNA JEST 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU

Boner
21 dni temu

Czy ja jestem takim betonem i mam zamknięta głowę czy co jest ze mną skoro tutaj czytam o typie, którego nazywają najbardziej oryginalnym polskim raperem a ja nigdy o nim nie słyszałem.

Ps. Ksywkę to ma oryginalna fest

rudy gnuj
22 dni temu

mam nadzieję, że zahaczy też o słynną warszawską wannę.

Ajnszturcende Nojbałten
22 dni temu

Podczas gdy 300 m to zdaniem naukowców minimalna głębokość planetarnego oceanu, maksymalnie mogła ona osiągać nawet 1 km. Na Ziemi jest znacznie mniej wody. „Wszystko to działo się w ciągu pierwszych 100 mln lat istnienia Marsa. Po tym okresie, na Ziemi stało się coś katastroficznego dla życia. Uważa się, że miała miejsce gigantyczna kolizja między Ziemią i innym ciałem o rozmiarach Marsa. To wysokoenergetyczne zderzenie uformowało system Ziemia – Księżyc i w tym samym czasie usunęło z Ziemi całe życie” – tłumaczy prof. Bizzaro.

To oznaczałoby, że na Marsie warunki wspierające życie istniały dużo wcześniej, niż na Ziemi. W historię Marsa naukowcy zajrzeli za pośrednictwem liczącego kilka miliardów lat meteorytu, który należał kiedyś do skorupy Czerwonej Planety. Badanie było możliwe, ponieważ na Marsie nie ma wymazującej ślady przeszłości aktywności tektonicznej.

Krzysztof Ibisz akustycznie
22 dni temu

Widziałem go na Sunrise w Kołobrzegu jak w stringach na plaży szukał pojar grzebieniem.

Grandus Connectus
20 dni temu

Piszesz kameralną ? Dobrze że nie w reżyserką !

Tommy gun
21 dni temu

Następny jakiś nie doje….y ćpun

co to za cfelmondo
22 dni temu

Jezusie, co to za cwel. Wygląda, jakby zobaczył zdjęcia z 1984 roku z Jarocina, i poszedł do lumpeksu aby poudawać fana Siekiery.

Popularne