GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Szpaku o zachowaniu Przemka Fergusona

Słuchacze zrobili sobie z zawodnika StoproRap kozła ofiarnego?

Opublikowany

 

Przemek Ferguson przeżywa ostatnio gorszy okres w życiu – poinformowała wytwórnia StoproRap, która zdecydowała się zawiesić premierę jego nowego klipu. Wszystko w związku z zachowaniem rapera, który zaczął publikować w sieci screeny przelewów z wytwórni oraz wdawał się w niezbyt przemyślane dyskusje z fanami. Zachowanie Fergusona komentują też inni raperzy. Tym razem na jego temat wypowiedział się Szpaku.

Szpaku o Fergusonie: „Trochę się pogubił”

– Moim zdaniem nie każdy jest gotowy na sukces. Widać, że chłopak się trochę pogubił, ale nie ma co go linczować. A ludzie lubią co jakiś czas znaleźć sobie kozła ofiarnego i strugać świętego. Spójrzcie czasami w lustro i się zastanówcie czy sami jesteście kryształowi. – napisał Szpaku na Instagramie zapytany o zachowanie Przemka przez jednego ze słuchaczy.

Przemek Ferguson: „Wytwórnia nie szanuje mnie jako artystę „

– Pokazałem przelew, ponieważ chodziły plotki, że wszystkie pieniądze, które dostaję od wytwórni, są przećpane, że żebram o pieniądze, wszystko przepijam. Mam udokumentowane papiery, na co przeszły wszystkie pieniądze z MyMusic. Mogę wam to szczerze powiedzieć, ponieważ niczego się nie wstydzę. 10 tysięcy poszło na remont łazienki w mieszkaniu, w którym mieszkam razem z mamą, kolejne 5 tysięcy poszło na spłatę kredytów i długów. Ostatnie 5 tysięcy na bluzę Hugo i pomnik mojego śp. taty, który niedawno odszedł.

Tak jak mówiłem – jestem wdzięczny szefowi wytwórni (Remikowi Łupickiemu – przyp. red.), ale postawa całej wytwórni wzbudza moje zażenowanie. Chciałem powiedzieć, że czuję się, jakbym był gnębiony. Może to za mocne słowa, ale co mam powiedzieć, kiedy próbuję wejść w konwersację z wytwórnią, a otrzymuję wiadomości, że powinienem wytrzeźwieć, że nie będą ze mną teraz gadać. Tak zdarzało się już wielokrotnie. Wczoraj w rozmowie z DJ-em Decksem powiedziałem wprost, że jeśli nie pasuje im moja postać, mogę opuścić wytwórnię. Dostałem odpowiedź, że za godzinę dostanę wypowiedzenie. Wypowiedzenia nie dostałem, w internecie pojawiło się za to oświadczenie, że jestem zawieszony z powodu troski o mnie. Dziękuję za troskę, jestem wdzięczny właścicielowi wytwórni i mojemu managerowi, którzy wykazują troskę o moje używki. Nigdy nie negowałem tego, że jestem uzależniony od amfetaminy i alkoholu, jednak ostatni czas pokazał – wiedzą to moi przyjaciele – że byłem trzeźwy. Dwa miesiące nie piłem, nie ćpałem. Ostatnie sytuacje sprawiły, że znowu upadłem, jednak nie wstydzę się tego, co robiłem pod wpływem tego alkoholu, ponieważ nie sądzę, że zrobiłem coś złego.

Szef nie kontaktuje się ze mną w tej sprawie, dyrektor artystyczny DJ Decks twierdzi, że dostanę wypowiedzenie, potem twierdzi, że nie chcą zrywać ze mną umowy, tylko mam problemy, więc sam już nie wiem, o co chodzi i w głowie trochę się miesza. Nie ukrywam, że trochę mnie to zażenowało i zasmuciło, jednak nie jestem tak słaby, by podejmować drastyczne kroki, bo pojawiły się też głosy, że mogę targnąć się na swoje życie. Nie martwcie się, ja się tym za bardzo nie przejmuję – zapewnia.

To oświadczenie nie jest żadną groźbą ani żalem pod adresem wytwórni, ponieważ posiadam jeszcze wiele innych faktów, które mogłyby sprawić, że ta wytwórnia byłaby postawiona w innym świetle, jednak jestem takim człowiekiem, że jeśli z kimś współpracuję, nie mówię o nim źle – dodaje.

Według mnie wytwórnia nie szanuje mnie jako artystę, więc teraz mówię publicznie: oczekuję 72h na przedstawienie stanowiska w sprawie. Jeśli wytwórnia nie chce, żebym wypuszczał swoją muzykę na jej kanale, proszę, by takie wypowiedzenie umowy zostało mi wydane. Już jakiś czas temu zostałem zapewniony przez szefa wytwórni, że jeśli z jakiegoś powodu mój kontrakt nie zostanie wypełniony, będę mógł odejść polubownie oraz nie poniosę żadnych kosztów. Nie chodzi o to, że chcę odejść, by zwolnić się z moich zadłużeń, bo żadnych nie mam. To jest mój budżet, inwestycja we mnie i jestem pewny, że za pół roku byłbym w stanie wszystko spłacić. – powiedział raper.

Afera z Przemkiem Fergusonem

 1. Przemek Ferguson ujawnia przelewy ze StoproRap, a Filipek drwi
 2. StoproRap podejmuje decyzję w sprawie Przemka Fergusona
 3. Steciu krytykuje Przemka Fergusona

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

News

Mata i FC Barcelona. Pierwsza taka sytuacja w historii

Reklama nowej płyty rapera pojawiła się w międzynarodowej transmisji.

Opublikowany

 

mata fc barcelona

Co ma wspólnego Mata z FC Barceloną? Jest to pierwszy polski artysta, którego wizerunek pojawił się podczas meczu drużyny Roberta Lewandowskiego i w międzynarodowej transmisji.

Reklama płyty Maty na meczu FC Barcelony

Mata został pierwszym polskim artystą, którego wizerunek pojawił się na bandach podczas meczu FC Barcelona na Stadionie Olimpijskim oraz w międzynarodowej transmisji. Tym samym reklamę płyty „<33” zobaczyli wczoraj wszyscy oglądający wygrany 3:2 pojedynek z Celtą Vigo – informuje wytwórnia SBM Label.

Reklama płyty Maty podczas meczu FC Barcelona

Wizerunek Maty pojawił się na bandach w trakcie meczu dzięki współpracy FC Barcelony z serwisem Spotify. Warto dodać, że obecny na boisku Robert Lewandowski strzelił tego dnia dwie bramki, a Duma Katalonii wskoczyła na fotel lidera La Liga.

Mata x FC Barcelona

club2020 na Camp Nou

Warto odnotować, że kilka miesięcy wcześniej podczas meczu FC Barcelony na Camp Nou na bandach wokół boiska pojawiły się banery reklamowe Spotify z ksywkami osób zaangażowanych w projekt „club2020” wraz z ich wizerunkami. Mogliśmy zobaczyć m.in. Dwa Sławy, Dziarmę, Young Leosię, Okiego i Young Igiego.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Małolat K2 w szpitalu

„Tragedia jest”.

Opublikowany

 

Przez

małolat k2 szpital

Kilka tygodni temu Małolat K2 opuścił więzienie, a teraz trafił na szpitalne łóżko. – Tragedia jest. Kolejny dzień męczarni – komentuje raper, pokazując krótkie nagranie jak leży na szpitalnym łózku i nie może się ruszyć.

Po przymusowej emigracji i wyjściu z więzienia Małolat K2 nadrabia czas, kiedy nie było go w Polsce. W social mediach pokazuje jak imprezuje czy kręci nowe teledyski. Dzisiaj na jego profilu pojawiło się też niepokojące nagranie ze szpitalnego łóżka. Na wideo widzimy, że trudno się mu poruszyć i ma podłączony cewnik. – Tragedia jest. Kolejny dzień męczarni – komentuje

Na razie raper nie ujawnił, czy przeszedł planowaną operację czy to jakaś nagła sytuacja. – Czuję się już lepiej, ale wciąż jest lipa. Dzięki wielkie za to, że jesteście ze mną i za te wszystkie wiadomości. Udanego weekendu wam życzę – dodał na stories.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Tyskie odpowiada na konflikt Maty i O.S.T.R.-a

Czy Kompania Piwowarska pogodzi raperów?

Opublikowany

 

tyskie mata ostr

Marka Tyskie udostępniła grafikę swojego piwa z butelką napoju Osh33, który reklamuje Mata. Kompania Piwowarska w ten sposób nawiązuję do głośnego konfliktu Młodego Matczaka z O.S.T.R.-em.

Tyskie o beefie Maty z Ostrym

Grafika udostępniona przez markę Tyskie budzi wiele komentarzy. Real time marketing w wykonaniu Kompanii Piwowarskiej to jednak zgrabnie uszyta micro kampania z grą słową i humorem.

Na grafice widzimy różowe Osh33 promowane przez Matę i kufel piwa Tyskie, który również jest zabarwiony na różowy kolor. – OSTRo tam Macie. Przejdźcie na Ty i tyle w temacie – podpisano fotorgrafię. To nawiązanie do konfliktu Maty i Ostrego. Młody Matczak zaatakował weterana sceny w kawałku „Różowe Osh33”.

Grafika udostępniona przez markę Tyskie

To odpowiedź na konflikt

– Jest to odpowiedź na konflikt O.S.T.R i Maty, który pojawił się ostatnio na scenie rapowej za sprawą utworu różowe OSH33. Misją marki w platformie „Jesteśmy na TY” jest pokazywanie, że więcej nas łączy niż dzieli, więc jest to naturalna przestrzeń do realizacji tej misji i pojednawczego wezwania. Kreacja spotkała się z pozytywnym odbiorem w branży muzycznej, co jest dowodem na nośność platformy komunikacyjnej Tyskiego, które przyjmujemy z radością – wyjaśnia Paweł Drubkowski – Senior Brand Manager Tyskiego.

Mata zdissował Ostrego

W kawałku „Różowe Osh33” Mata zdecydował się bezpardonowo zaatakować O.S.T.R.-a. Padły konkretne linijki bez strzałów w powietrze. Młody Matczak zdissował weterana za jego wypowiedź o Żabsonie. O.S.T.R. odniósł się do dissu podczas koncertu w Rawiczu. – Po tym, co dziś doszło do mojej wiadomości, to Macie by się przydał Snickers. Powinien zjeść. O mój Boże. To jest zabawne, jak typ dissuje gościa w wieku jego ojca, nie? – śmiał się raper.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Tede odmówił. Jego rolę w popularnym serialu zagrał Krzysztof Ibisz

„Odrzuciłem tę propozycję, potem plułem sobie w brodę”.

Opublikowany

 

tede

Tede ma na koncie kilka produkcji telewizjo-filmowych. Jak ujawnił w programie Kuby Wojewódzkiego, nie ze wszystkich propozycji skorzystał. Raper miał m.in. szansę dostania się do bardzo popularnej serii „Pamiętniki z wakacji”.

Tede odmówił serialowi „Pamiętniki z wakacji”

„Pamiętniki z wakacji” to popularny serial paradokumentalny emitowany na antenie telewizji Polsat w ubiegłych latach. W tym roku stacja zdecydowowała się reaktywować format i obecnie trwają castingi do nowych odcinków. Jak się okazuje w pierwszym sezonie mógł zagrać też Tede, który finalnie odmówił producentom wzięcia udziału w memicznej produkcji z viralowym potencjałem. Zamiast niego na ekranie pojawił się Krzysztof Ibisz.

– Wiesz, że ja miałem propozycję wystąpienia w pierwszej serii „Pamiętników z wakacji”? Przysięgam wam ludzie. Obejrzyjcie sobie odcinek, w którym jest Krzysztof Ibisz. To miałem być ja. Odrzuciłem tę propozycję, potem plułem sobie w brodę, kiedy odkryłem jak genialny jest to serial – powiedział Tede w rozmowie z Wojewódzkim.

Krzysztof Ibisz w serialu „Pamiętniki z wakacji”

Tede w filmach i serialach

Warszawski raper ma na koncie m.in. udział w serialach „Kropla prawdy”, „Kryminalni” oraz sitcomie „Wszyscy kochają Romana”, w którym zagrał policjanta. ta ostatnia produkcja nie przyjęła się najlepiej wśród widzów i szybko ją zdjęto, a TDF został mocno skrytykowany przez kolegów z branży za swoją rolę. Więcej na ten temat pisaliśmy tu: Gust filmowy Tedego.

Tede w serialu „Wszyscy kochają Romana” zagrał funkcjonariusza policji

Raper próbował również swoich sił w dubbingu („Zebra z klasą”, „Wojownicze Żółwie Ninja”). Na koncie ma również epizodyczną rolę w filmie „Francuski numer”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Polski raper w grze Cyberpunk 2077

Duże wyróżnienie.

Opublikowany

 

17-letni Max Janowski, znany w środowisku hip-hopowym jako 27.Fuckdemons pojawił się w grze Cyberpunk 2077. Produkcja CD Projektu otrzymała dużą aktualizację, a wraz z nią studio gier podjęło współpracę z reprezentantem wytwórni Gugu.

27.Fuckdemons w Cyberpunk 2077

Tej współpracy mogliśmy się domyślać od dawna. 27.Fuckdemons grał nieznany dotąd kawałek podczas trasy Szpaka, a także wystepował w bluzie z logiem gry. W social mediach 17-latka pojawiały się też tajemnicze zapowiedzi. Dziś wiemy już, że 27.Fuckdemons trafił do Cyberpunk 2077. W czwartek 21 września pojawiła się duża aktualizacja 2.0, która ma przygotować graczy do premiery nowego dodatku „Widmo Wolności”.

Jak znaleźć podopiecznego Szpaka w grze?

Utwór Maxa Janowskiego możemy znaleźć w grze po włączeniu stacji radiowej „Dark Star”. Niedługo nagranie, którego producentem jest Kubi Producent ma trafić również na Spotify. Przy okazji warto odnotować, że 27.Fuckdemons to pierwszy nastolatek w Europie i drugi na świecie, który doczekał się swojego numeru w grze ze studia CD Projekt RED.

Poniżej na drugiej planszy możecie zobaczyć wideo z gry ze snippetem numeru.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Quebonafide na Move 2. Raper zagra w piłkę z influencerami

Sędzią piłkarskich pojedynków został Szymon Marciniak.

Opublikowany

 

W sobotę 7 października odbędzie się wydarzenie Move 2. Udział w nim wezmą nie tylko influencerzy, ale również raperzy. Na boisku pokażą się Quebonafide, Krzy Krzysztof oraz Filipek.

Quebonafide i jego hypeman zostali zawodnikami drużyny Team Emeritos Banditos, której liderem jest Pashabiceps. Natomiast Filipek ma swoją własną drużynę, w której znaleźli się m.in. Alan Kwieciński oraz Mateusz „Tarzan” Leśniak. Kapitanowie pozostałych drużyn to: Japczan, Lexy, Franio, Jawor, Kwolczi oraz Wojtek Gola.

Głównym sędzią piłkarskich zawodów będzie Szymon Marciniak, sędzia klasy UEFA Elite i najwyżej oceniany polski arbiter. Poniżej zapoznacie się z oficjalnym trailerem i drużynami, w których znaleźli się raperzy.

Team Emeritos Banditos (koszulki fioletowe)

 • Jarosław „Pashabiceps” Jarząbkowski (kapitan)
 • Piotr „Izak” Skowyrski
 • Krzysztof „Krzy Krzysztof” Kondracki
 • Paweł „Saju” Pawelczak
 • Michał „Wampir” Pasternak
 • Kuba „Quebonafide” Grabowski

Team Filipek (koszulki jasnoniebieskie)

 • Filip „Filipek” Marcinek (kapitan)
 • Alan Kwieciński
 • Damian „Karpi” Kasprzak
 • Grzegorz Milewski
 • Norbert „Noras” Daszkiewicz
 • Mateusz „Tarzan” Leśniak

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)