Sprawdź nas też tutaj

News

Taco Hemingway: „Nie chcę nikogo udawać”

Fragment ekskluzywnego wywiadu z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”.

Opublikowany

 

Zapowiedziany kilka dni temu wywiad z Taco Hemingwayem jest jak do tej pory największym zaskoczeniem w drugiej części książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”, będącej zbiorem wyczerpujących rozmów z 20 najciekawszymi przedstawicielami polskiej sceny hiphopowej. Fragment niezwykle obszernej i wnikliwej rozmowy ze stroniącym od mediów artystą jest już dostępny on-line. Premiera książki, którą od jakiegoś czasu można zamawiać w przedsprzedaży, odbędzie się pod koniec września.

Taco Hemingway, czyli jeden z najpopularniejszych polskich artystów, (współ)autor takich hitów jak „Tamagotchi”, „Deszcz na betonie” czy „Nostalgia”, od lat nie udziela wywiadów. Wyjątek zrobił jedynie na potrzeby publikacji „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”, czyli kontynuacji zeszłorocznego hitu wydawniczego, w którym znalazły się wywiady m.in. z Pezetem, Steezem83 (PRO8L3M), Łoną czy Włodim. W trakcie ponadczterogodzinnej rozmowy z Jackiem Balińskim i Bartkiem Strowskim artysta podzielił się wieloma nieznanymi dotąd faktami. Długi na 24 strony (ok. 50 tys. znaków) wywiad łączy wątki osobiste i rodzinne oraz tematy muzyczne i zawodowe.

Fragment wywiadu jest już dostępny na stronie newonce.net, czyli jednego z patronów medialnych „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”. Filip Szcześniak (jak naprawdę nazywa się raper) opowiada w nim o tym, jak próbował zainteresować swoją twórczością The Weeknda, o nagrywaniu pierwszej płyty w piwnicy w domu mamy w Brukseli czy o „większym ego i większych kompleksach niż przeciętny Kowalski”.

„(…) dobrze znam swoje ograniczenia i wiem, w czym jestem dobry, a w czym nie. Samoświadomość jest dla mnie szalenie istotna. Nie rozumiem, dlaczego większość społeczeństwa jest w tak niewielkim stopniu świadoma samej siebie. Fascynuje mnie obserwowanie ludzi, którzy są święcie przekonani, że robią coś świetnie, a w rzeczywistości są partaczami” – mówi Taco Hemingway.

Kolejni rozmówcy, którzy wzięli udział w „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”, są ujawniani pojedynczo w każdy wtorek i środę. Ostatnia osoba zostanie zaprezentowana 28 sierpnia. Dotychczas – oprócz Taco Hemingwaya – ogłoszone zostały m.in. takie gwiazdy jak donGURALesko, Miuosh, Oskar (PRO8L3M), Otsochodzi, Solar/Białas czy Ten Typ Mes.

Wydana równie atrakcyjnie jak pierwsza część kontynuacja książki jest dostępna w przedsprzedaży w różnych wariantach. Na stronie wydawnictwa No Dayz Off można zamówić zarówno samą książkę (lub wersję e-book), jak również limitowany ekskluzywny zestaw oraz obie publikacje w promocyjnej cenie. Należy podkreślić, że cena „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” jest niższa niż w przypadku zeszłorocznego wydawnictwa.

Premiera książki zaplanowana jest na 27 września 2019 roku, czyli na dzień przed historycznym koncertem Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło na Stadionie Narodowym.

 
14 komentarzy

14
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
SYN TEDEGO

Opowiedziałby lepiej czy lisówna dobrze ciągnie, bo ta jego muzyka to mnie chuj interesuje.

Rav

Synu nie koniecznie tedego…po ch to czytasz skoro jego muzyka cię nie ibteresuje.

YOUNG $B
Tyfpw

Ciekawe czy gryzie

MOSIEK KACZYŃSKI

JAŚNIE PAN Z WARSZAWKI SIĘ ODEZWAŁ. PRZEDSTAWICIEL ELYTY, KTÓRA JEST „ŚWIADOMA SIEBIE”. IDĄC TYM ROZUMOWANIEM DZIĘKI TEMU ŻE WIĘKSZOŚĆ NIE JEST „ŚWIADOMA SIEBIE” JESTEŚ NA SZCZYCIE TEJ ŚMIESZNEJ MUZYKI. MASZ TY CZELNOŚĆ WYPOMINAĆ LUDZIOM ŻE SĄ PARTACZAMI? JAK TY JESTEŚ ABSOLWENTEM KULTUROZNAWSTWA I ŻADNYCH KONKRETNYCH UMIEJĘTNOŚCI NIE MASZ. DUKANIE DO MIKROFONU TEGO CO CHCĄ USŁYSZEĆ STUDENTKI PSYCHOLOGII NIE JEST NICZYM WYJĄTKOWYM.

ZenekZWypizdowa

Nie ma takiego miasta, kurwo…

KasiaAroganckaPizdeczka0770

Taco jesteś zwykłym produktem niczym więcej … za parę lat nawet nikt nie będzie pamiętał o tobie … twoje muzyka to czysta komercja nic więcej nie słyszę w tej muzyce nic prawdziwego wszystko jest robione pod Hajs i nic więcej zero serca zero duszy

Taco = Komercja muzyka bez duszy bez serce

Odb

Taco nie chce udawać hemingwaya.

Dix4304

Taco to jest Produkt nikt więcej

rampamapam

rapapapara miała ryja jak kopara

Quebo Zjebo

Może to nawet spoko koleś i dobry gracz ale niestety jest w szponach zaiksu i całej tej fonograficznej mafii. Tak samo jak ostr ma siedzieć cicho bez skandalu a w nagrodę dostanie statuetkę . W tym przypadku trudno mówić ze jest się sobą albo ze się mie nagrywa dla pieniędzy tylko dla idei. Koniunktura ruszyła i koniec.

Popularne