Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Taco Hemingway „Pocztówka z WWA, Lato ’19”

Raper po raz pierwszy zaprosił na płytę kilku gości.

Opublikowany

 

taco hemingway pocztówka wwa lat okładka

Data premiery: 09.08.2019

Taco Hemingway ponownie zaskakuje. Podobnie jak w przypadku poprzedniej płyty „Cafe Belga” raper uruchomił niespodziewanie preorder całkiem nowej płyty. Tym razem w tytule krążka znów pojawia się Warszawa. „Pocztówka z WWA, Lato ’19” składa się z 11 utworów w wersji podstawowej. Po raz pierwszy raper ze stolicy zaprosił na album kilku gości: Pezeta, Dawida Podsiadło, Kizo, Rasa, Schaftera i Rosalie.

Taco Hemingway opowiada o płycie „Pocztówka z WWA, Lato ’19”

„To wszystko dziełem przypadku”… Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka”. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych “Kabrioletach” zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

Preorder

Album Taco Hemingway „Pocztówka z WWA, Lato’19” jest dostępny w przedsprzedaży na stronie tacohemingway.shop. Limitowana wersja krążka wzbogacona o dodatkowe utwory kosztuje 49,99 zł. Ukaże się on nakładem Asfalt Records.

Płyta w sieci na 3 tygodnie przed premierą i list do fanów

Warszawski raper po raz kolejny zaskoczył. Na blisko 3 tygodnie przed premierą, 23 lipca cały album trafił do darmowego odsłuchu na Youtube oraz do serwisów streamingowych. Taco wystosował też list do fanów, w którym wyjaśnia, dlaczego zrobił taki ruch.

„Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hiphopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiała mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda rosła wprost proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. Nie mniej jednak te setki przesłuchanych albumów, nielegalnie nabytych, wpłynęły na to jakim zostałem człowiekiem oraz muzykiem (no dobra — “muzykiem”). Wraz z wydaniem “Trójkąta warszawskiego” obiecałem więc sobie, że – celem spłacenia długu – moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich.

“Pocztówkę wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak. W sprawie ogłoszonej daty sierpniowej — mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zmyłkę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o premierę fizyczną. Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni. Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel. Teraz możecie naprawdę zdecydować, czy płyta zasługuje na dołączenie do waszej kolekcji. Na sam koniec pozwólcie, że zabrzmię jak typowy raper: dziękuję wam za wsparcie. Tylko dzięki wam mogę codziennie robić to, co kocham. Do następnego! Na zdrowie, Fifi”

Odsłuch

Tracklista

 1. CZŁOWIEK Z DZIURĄ ZAMIAST KRTANI
 2. ANTYSMOGOWA MASKA W MOIM CARRY-ON BAGGAGE FEAT. Pezet
 3. LECI NOWY FUTURE
 4. W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE FEAT. Dawid Podsiadło
 5. WWA VHS FEAT. Ras
 6. WYTRAWNE (Z NUTĄ DESPERACJI)
 7. WUJEK DOBRA RADA
 8. TIJUANA FEAT. Kizo
 9. SANATORIUM FEAT. Dawid Podsiadło, Rosalie.
 10. ALERT RCB FEAT. schafter
 11. KABRIOLETY

Utwory

 1. Taco Hemingway „Pocztówka z WWA, lato ’19” – odsłuch całej płyty

Artykuły

 1. Nowa płyta Taco Hemingway’a „będzie kozacka”
 2. Quebonafide i Taco Hemingway trafią do elitarnego grona?
 3. Taco Hemingway i Podsiadło wyprzedali Narodowy, który mieści 73 tys. osób

Popularne