Sprawdź nas też tutaj

News

Tau doradza ile dać księdzu po kolędzie?

50 zł? 100 zł? 200 zł?

Opublikowany

 

Po świętach Bożego Narodzenia w domach katolików pojawia się ksiądz z wizytą duszpasterską. Popularna kolęda budzi jednak z roku na rok coraz więcej kontrowersji i część osób uważa, że ma ona na celu przede wszystkim zebranie ofiar. Tau, który od lat w swoich utworach przekazuje treści chrześcijańskie postanowił wypowiedzieć się na ten temat, doradzając ile dać księdzu po kolędzie.

Według Tau-a pieniądze dla księdza nie są najważniejsze i czasami wystarczy po prostu… dużo miłości.

Ile dać księdzu na kolędzie? 50 zł? 100 zł? 200 zł? Daj mu dobre słowo. Daj mu poczuć, że jego kapłaństwo jest święte. Daj mu uśmiech. Daj mu do zrozumienia, że szanujesz jego trudną posługę na mszach, w konfesjonale, w szkole, w szpitalach, na pogrzebach i wszędzie tam gdzie księża ciężko pracują. Daj mu szczerą modlitwę. A jak trzeba, to daj mu i upomnienie. To też jest wyrazem miłości. – napisał raper na FB.

Księdza można przyjąć do domu lub wpuścić do domu. Lub nie. Tak jak Pana Boga do swojego życia. Wolna wola. Proste. Zatem, jeśli zastanawiasz się czy w ogóle wpuścić księdza do swojego mieszkania pamiętaj, że wraz z kapłanem przychodzi sam Chrystus. Gdybyśmy widzieli ten moment oczami duszy, to nie moglibyśmy się na niego doczekać. A jeśli już otworzysz swój dom, to otwórz i serce. Zyskasz na tym bardzo wiele. To ile dać księdzu? Daj dużo miłości. Pieniądze, to sprawa drugorzędna. – dodał.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Ile dać księdzu na kolędzie? 50 zł? 100 zł? 200 zł? Daj mu dobre słowo. Daj mu poczuć, że jego kapłaństwo jest święte. Daj mu uśmiech. Daj mu do zrozumienia, że szanujesz jego trudną posługę na mszach, w konfesjonale, w szkole, w szpitalach, na pogrzebach i wszędzie tam gdzie księża ciężko pracują. Daj mu szczerą modlitwę. A jak trzeba, to daj mu i upomnienie. To też jest wyrazem miłości. Księdza można przyjąć do domu lub wpuścić do domu. Lub nie. Tak jak Pana Boga do swojego życia. Wolna wola. Proste. Zatem, jeśli zastanawiasz się czy w ogóle wpuścić księdza do swojego mieszkania pamiętaj, że wraz z kapłanem przychodzi sam CHRYSTUS. Gdybyśmy widzieli ten moment oczami duszy, to nie moglibyśmy się na niego doczekać. A jeśli już otworzysz swój dom, to otwórz i serce. Zyskasz na tym bardzo wiele. To ile dać księdzu? Daj dużo miłości. Pieniądze, to sprawa drugorzędna.

Post udostępniony przez Tau (@tau.bozon)

 
48 komentarzy
48 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
XYZ
1 rok temu

Oczami duszy przychodzi mi jedna myśl ksiądz = pedofil, oszust, homoseksualista itd.

Oczywiście na pewno są księża z powołania ale ciągłe skandale nie poprawiają im mocno nadszarpnietego wizerunku pasterza Bożego..

A TAU jest nawiedzony do szpiku kości pseudo chrzescijanskim bełkotem. Choć Tau pojedziemy na bliski wschod niczym Krzyżacy nawracac niewiernych, bedziemy pladrowac, gwalcic i palic w imie naszego Boga. Bedzie super Tau, a po drodze zrobimy jeszcze mały pogrom „narodu wybranego”

Jak to jest ze sposrod tylu religi tylko nasza jest prawdziwa! A 1 mld hindusow i 1 mld chinczykow i ich biedne ślepe duszyczki po smierci powedruja prosto do piekła…

Trystydycymyt!
1 rok temu
Reply to  XYZ

Takie genwralizowanie jest słabe w chuj. Potknąć się na tym można bardzo. Gdyby takie myślenie było ok to nie powinniśmy się ogólnie do siebie odzywać, bo w każdej grupie społecznej znajdzie się zwyrol.
Nie chodzę do nich, do siebie też księdza nie wpuszczam. Daleko mi jednak do rzucania w nich czymkolwiek. Czy obelgą, czy kamieniem.

A Tau to pewnikiem się na opierdol załapie. Pieniądze sprawą drugorzędną? Wolne żarty

ChadaSynBałwana
1 rok temu
Reply to  XYZ

Co za debil, chuja się znasz na czymkolwiek a szczekasz XD

Odb
1 rok temu
Reply to  XYZ

Tau doradza księdzu że ma brać po kolędzie?

KIEROWNIK
1 rok temu
Reply to  XYZ

KSIĄDZ CIĘŻKO PRACUJE?
NOSZ KURWA JEBANA!
W POLSCE POWINNO BYĆ ŻE KSIĄDZ NORMALNIE ZAPYLA DO ROBOTY W TYGODNIU A KSIĘDZEM JEST NA NIEDZIELĘ I ŚLUB POGRZEB CZY INNE JAKIEŚ BZDETY A TAK TO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU ROBOTA!
TAM JAK JEST KURWA W STANACH CZY INNYCH KRAJACH
NIE WIEM CO SIĘ ROBI W TYM KRAJU
CIĄGLE RELIGIA I RELIGIA
MOZE ZNIENIMY NAZWĘ PAŃSTWA NA
RZECZPOSPOLITA KOŚCIELNA
A PREZDYNETNEM BĘDZIE
RYDZK.
LEPIEJ LUDZIE TE PIENIĄDZE CO MACIE DAĆ TYM PANOM W SUKIENCE TFUUUU
DAJCIE NA CHORE DZIECI NA CHORYCH LUDZI IM SIĘ TO BARDZIEJ PRZYDA!

SZLUS

Trystydycymyt!
1 rok temu
Reply to  KIEROWNIK

Czyli jesteś za przymusem pracy, jak za komuny?

wons
1 rok temu
Reply to  Trystydycymyt!

dla czarnych-zawsze

ZonaBezczela
1 rok temu

Kurwa zamknijcie go w psychiatryku

rtyyyu
1 rok temu

Gość jest zupełnie nieszczery, spójrzcie tylko na te oczka.
Skurwiel.

adub
1 rok temu
Reply to  rtyyyu

szydercze oczka uśmiech Mona Lizy, w głowach schizy…

odb
1 rok temu

Ludzie od lat maja potrzebe wmawiani sobie, ze jest ktos, kto nad nimi czuwa, wspiera, pomaga i chuje muje. Wszystke religie to gowno prawda wciskana dla mas, wystarczy twardo stapac po ziemii i byc realista. A ksiedzu to ja moge dac bombe na durny leb

ProofesorNauk
1 rok temu

Kurwa zobaczcie komentarze pod tym wpisem na instagramie. Myślałem że się pośmieje a jestem przerażony. Takich pojebów jest więcej. Piszą że fajny ten ksiądz. JA PIERDOLE!! Chuja mu ssali że taki fajny czy co? Przecież po mordzie widać że świnia erosomańska i pornograficzna.

Profesor Nauk
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Chciał bym oficjalnie przeprosić wszystkich glamrapowiczów za moje zachowanie. Wybaczcie, ale jestem małą pschicznie chorą kurwą. Odreagowuje tutaj swoją kurewską niedolę oraz ładuję się emocjonalnie. Wykażcie poroszę trochę zrozumienia i pomyślcie że za każdym razem gdy wypisuję te farmazony to pewnikiem dopiero skończyłem ssać fiuta,albo będę go za chwilę miał w swoim parchatym ryju.
Zastanawiacie się pewnie czemu wybrałem taki los. Jak już zaznaczyłem na wstępie, jestem psychicznie chorą kurwą i w sumie lubię jak mnie boli. Najbardziej jak przyjeżdża Abdul i wkłada mi do dupy kopyto swojego wielbłąda. Resztki piasku z śierścią trą i trą, a Kochany Abi ani myśli nawet splunąć. Zwieracz mi krwawi i piecze po tym bardzo długo, a ja siedzę na glamrapie i wypisuję te pożałowania godne pierdoły.
Więc wybaczcie, ale tak długo jak będę się prostytuować, tak te moje wysrywy będą się tu pojawiać.

Bezzębna, psychicznie chora kurwa
Profesor Nauk

KIEROWNIK
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

FAKTYCZNIE CO ZA BANDA BARANÓW
TAKICH LUDZI POWINNO SIĘ PAKOWAĆ NA TIRA I WOZIĆ DO OŚRODKA NA PRZYMUSOWE LECZENIE
DRAMAT

Tau
1 rok temu

Tubkę wazeliny i najmłodszego gówniaka

Wojtek Suchodolski
1 rok temu

On nigdy nie krytykuje księży. Gdy przychodzi ksiądz przychodzi Chrystus.. Śmiechu warte.. Nigdy nie wiadomo co kryje taki człowiek.. Złodziejska banda.

Ksionc
1 rok temu

Nie kupujcie płyt tych rapowych nieudaczników, gotowych sprzedać swoją dupę za srebrniki. Daj mu dobre słowo, a jak chce kasy to niech przestanie nagrywać wysrywy i zapierdala do żabki na kasę albo na budowę jak jego rówieśnicy.

ProfesorAnalny
1 rok temu

Ale debil.

Krucjata
1 rok temu

Zapierdoliłbym każdą osobę na świecie, która wierzy w cokolwiek związanego z religią a nie nauką, ponieważ osoba wierząca to osoba nierozumna. Głupich ludzi powinno się likwidować a nie starać kupić.

Tory Lanes
1 rok temu
Reply to  Krucjata

Wiara w Boga to głupota, ale wiara w jakiś wybuch który poustawiał wszechświat i ziemię nadająca się do życia gdzie rolę gra tu w huj czynników i prawdopodobieństwo na coś takiego to jakiejś 0.00000000000001% szansy to nauka

Non Phixion
1 rok temu
Reply to  Tory Lanes

Tak, tak, bo wielki wybuch właśnie na tym polegał, parobasie. Nie łudzę się, że zdołasz przeczytać w życiu choć jedną książkę popularnonaukową bez spalenia sobie styków w szczątkowym mózgu, ale tak na entry level możesz obejrzeć jakiś dokument PBS – zawsze to lepsze źródło wiedzy, niż biblia i forum płaskoziemców. A w huj to ty byłeś bity po drodze do szkoły specjalnej, troglodyto z Podlasia

Nore
1 rok temu

Może go przytulić u księży to ostatnio modne.Nie wpuszczać domokrązców do domu

CHUJCINAIMIETYKURWOCHUJCINAIMIE
1 rok temu

Ja Pierdolę oni w to jeszcze wierzą?

Szparka mjedzy zebami
1 rok temu

Zacznijmy od tego że nie wpuszczam tej sekty do domu.

Wasz ziom
1 rok temu

Zamykam drzwi i jadę z rodziną do matki. Łajza nie chciała ochrzcić mi dziecka bez ślubu. Jebać tą całą sektę żerującą na ludziach

2pac
1 rok temu
Reply to  Wasz ziom

Dziwisz się bez ślubu=bez hajsu dla sukienkowych dewiantow

FDSASDAF
1 rok temu

JA PIERDOLE 🙂

Hdhdj
1 rok temu

Mam lepszą radę niż Tau. Ile dać księdzu po kolędzie? 2 kopy i liścia na odmułke, to wystarczy.

BLACH KAMORA
1 rok temu

WRAZ Z KAPŁANEM PRZYCHODZĄ NAJWYŻEJ WYJEBANI ANALNIE CHŁOPCY ZE SKARBONKAMI

Rucham ci stara jak to czytasz
1 rok temu

Srau doradza ile słać wody do wanny
50 l? 100l? 200l?

Common4life
1 rok temu

Jak chce być debilem niech sobie bedzie ale nie mieszaj do tego boga

Stary herbatnik
1 rok temu

Jak ktoś ma niezadużo to daje 50 zł, jak się w miarę powodzi to 100 zł, a jak ktoś majętniejszy to 200 zł, a jak żyje ma wypasie to może dać 500 zł.

Henryk
1 rok temu

Za te 500 zl moglbys oplacic grupe meneli ktora patrolowalaby teren dla ciebie czy cos a nie kurwie ksiedzu hail satan

MIRAS X
1 rok temu
Prawda
1 rok temu

Opublikowany 2 dni temu 4 stycznia 2020 Przez Mariusz Jop

16:10 17

Pele
1 rok temu

Księdza nie wpuszczajcie na kwadrat a hajs dajcie lepiej na WOŚP albo ciapka

RZK_fanclub
1 rok temu

Hej, spece, a ilu księży-pedofilów znacie? Bo ja znam kilkunastu księży, ale o żadnym nigdy nie słyszałem, żeby jakieś dziecko dotknął. Ta mapa pedofili, którą robili Scheuring-Wielgus, też okazała się straszną ściemą. Czarni niejedno mają na sumieniu – to fakt. Ale ta pedofilia to dotyczy jednostek. TVN, onet i GW mózg wyprały co niektórym.

RZK_fanclub
1 rok temu
Reply to  RZK_fanclub

OK, może ci znajomi księża czasem bolcowali mi grotę nestle, ale to nadal nie czyni z nich pedofilów, bo raz w pupę to nie pedo, a po trzecim razie się kasuje

wunsz
1 rok temu

Na debilne pytanie postawione przez półmózga z glamrapu w nagłówku – nie, Tau nie doradza ile dać księdzu. Dlaczego te arty piszą ludzie którzy nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem?

Stary herbatnik
1 rok temu
Reply to  wunsz

Bo liczą się wejścia?

Fizrman
1 rok temu

I dobrze powiedział , jedyny raper ,który piszę takie rzeczy. Szacun dla niego do grobu

Profesor Nauk
1 rok temu

Chciał bym oficjalnie przeprosić wszystkich glamrapowiczów za moje zachowanie. Wybaczcie, ale jestem małą pschicznie chorą kurwą. Odreagowuje tutaj swoją kurewską niedolę oraz ładuję się emocjonalnie. Wykażcie poroszę trochę zrozumienia i pomyślcie że za każdym razem gdy wypisuję te farmazony to pewnikiem dopiero skończyłem ssać fiuta,albo będę go za chwilę miał w swoim parchatym ryju.
Zastanawiacie się pewnie czemu wybrałem taki los. Jak już zaznaczyłem na wstępie, jestem psychicznie chorą kurwą i w sumie lubię jak mnie boli. Najbardziej jak przyjeżdża Abdul i wkłada mi do dupy kopyto swojego wielbłąda. Resztki piasku z śierścią trą i trą, a Kochany Abi ani myśli nawet splunąć. Zwieracz mi krwawi i piecze po tym bardzo długo, a ja siedzę na glamrapie i wypisuję te pożałowania godne pierdoły.
Więc wybaczcie, ale tak długo jak będę się prostytuować, tak te moje wysrywy będą się tu pojawiać.

Bezzębna, psychicznie chora kurwa
Profesor Nauk

Profesor Nauk
1 rok temu

Chciał bym oficjalnie przeprosić wszystkich glamrapowiczów za moje zachowanie. Wybaczcie, ale jestem małą pschicznie chorą kurwą. Odreagowuje tutaj swoją kurewską niedolę oraz ładuję się emocjonalnie. Wykażcie poroszę trochę zrozumienia i pomyślcie że za każdym razem gdy wypisuję te farmazony to pewnikiem dopiero skończyłem ssać fiuta,albo będę go za chwilę miał w swoim parchatym ryju.
Zastanawiacie się pewnie czemu wybrałem taki los. Jak już zaznaczyłem na wstępie, jestem psychicznie chorą kurwą i w sumie lubię jak mnie boli. Najbardziej jak przyjeżdża Abdul i wkłada mi do dupy kopyto swojego wielbłąda. Resztki piasku z śierścią trą i trą, a Kochany Abi ani myśli nawet splunąć. Zwieracz mi krwawi i piecze po tym bardzo długo, a ja siedzę na glamrapie i wypisuję te pożałowania godne pierdoły.
Więc wybaczcie, ale tak długo jak będę się prostytuować, tak te moje wysrywy będą się tu pojawiać.

Bezzębna, psychicznie chora kurwa
Profesor Nauk

Profesor Nauk
1 rok temu

Chciał bym oficjalnie przeprosić wszystkich glamrapowiczów za moje zachowanie. Wybaczcie, ale jestem małą pschicznie chorą kurwą. Odreagowuje tutaj swoją kurewską niedolę oraz ładuję się emocjonalnie. Wykażcie poroszę trochę zrozumienia i pomyślcie że za każdym razem gdy wypisuję te farmazony to pewnikiem dopiero skończyłem ssać fiuta,albo będę go za chwilę miał w swoim parchatym ryju.
Zastanawiacie się pewnie czemu wybrałem taki los. Jak już zaznaczyłem na wstępie, jestem psychicznie chorą kurwą i w sumie lubię jak mnie boli. Najbardziej jak przyjeżdża Abdul i wkłada mi do dupy kopyto swojego wielbłąda. Resztki piasku z śierścią trą i trą, a Kochany Abi ani myśli nawet splunąć. Zwieracz mi krwawi i piecze po tym bardzo długo, a ja siedzę na glamrapie i wypisuję te pożałowania godne pierdoły.
Więc wybaczcie, ale tak długo jak będę się prostytuować, tak te moje wysrywy będą się tu pojawiać.

Bezzębna, psychicznie chora kurwa
Profesor Nauk

IHS
1 rok temu

Wszystkich „ateistów”, pseudofilozofów i innych bajkopisarzy zapraszam do pomocy przy egzorcyzmach – z miejsca zmieniają poglądy 🙂 . Jezus Żyje!

IHS
1 rok temu
Reply to  IHS

Wszystkich dewiantów takich jak ja zapraszam do wanny ze mną, Tauem i Rafalalą– z miejsca zapragną bawić się w ciuchcię jak klerycy w seminarium . Jezus też się kąpie!

666-616-686
1 rok temu
Reply to  IHS

Chyba nie wiesz co to siła sugestii…trzeba zrozumieć mechanizm działania tej choroby „opętania” xD egzorcyzmy to najgorszy debilizm

Profesor Nauk
1 rok temu

Chciał bym oficjalnie przeprosić wszystkich glamrapowiczów za moje zachowanie. Wybaczcie, ale jestem małą pschicznie chorą kurwą. Odreagowuje tutaj swoją kurewską niedolę oraz ładuję się emocjonalnie. Wykażcie poroszę trochę zrozumienia i pomyślcie że za każdym razem gdy wypisuję te farmazony to pewnikiem dopiero skończyłem ssać fiuta,albo będę go za chwilę miał w swoim parchatym ryju.
Zastanawiacie się pewnie czemu wybrałem taki los. Jak już zaznaczyłem na wstępie, jestem psychicznie chorą kurwą i w sumie lubię jak mnie boli. Najbardziej jak przyjeżdża Abdul i wkłada mi do dupy kopyto swojego wielbłąda. Resztki piasku z śierścią trą i trą, a Kochany Abi ani myśli nawet splunąć. Zwieracz mi krwawi i piecze po tym bardzo długo, a ja siedzę na glamrapie i wypisuję te pożałowania godne pierdoły.
Więc wybaczcie, ale tak długo jak będę się prostytuować, tak te moje wysrywy będą się tu pojawiać.

Bezzębna, psychicznie chora kurwa
Profesor Nauk

Popularne