Sprawdź nas też tutaj

News

Ten Typ Mes odpowiada na propozycję Malika Montany

Mes chce zacząć od… bigosu.

Opublikowany

 

mes malik

Rozłam w Alkopoligamii i informacja, że Ten Typ Mes nie jest już członkiem wytwórni spowodował, że pomocną dłoń do rapera wyciągnął Malik Montana. Doczekał się on reakcji ze strony autora „Hello Baby”.

Mes chce zacząć od… bigosu

– Mes, jeśli ja albo GM2L możemy jakoś pomóc, to wiedz, że jesteśmy. Za samo to, ile włożyłeś w kulturę, szacunek. Pozdro – napisał Malik Montana, dając do zrozumienia, że jest w stanie pomóc Mesowi w tym trudnym dla niego czasie, a może nawet zacząć go wydawać.

Ten Typ odpowiedział na propozycję szefa GM2L w humorystyczny sposób. – Dzięki Malik Montana, może zaczniemy od bigosu, a potem się zobaczy? – napisał, nawiązując do zdjęć Malika z bigosem, które ten co roku publikuje na święta.

Mes: „Red skumał żart”

Ten Typ podzielił się ze słuchaczami również zakulisowymi informacjami, jak powstał numer „Ten Typ ’22”, od którego zaczęła się publiczna dyskusja na temat wyrzucenia rapera z Alkopoligamii:

– Choć Jezus mówił, że fanów wystarczy dwunastu, to dzięki za 100k wyświetleń klipu na jutubku. Tym bardziej dziękuję, że to ważny dla mnie numer, który jak wiecie wleciał bez specjalnej zapowiedzi na zupełnie nowy kanał. Z tej okazji fun fact: głowiłem się dłuższą chwilę jaki bit dać do kontynuacji „Tego Typa”. Bit Reda (który skumał żarciki od razu i miał być na klipie, gdyby nie szaleństwo dat i zaproszenie w trybie „dawaj kręcimy pojutrze w nocy” to byśmy go skręcili) miał elektroniczny, oszczędny styl. Nie kochałem tego soundu, ale dał mi on w 2002 r. przestrzeń, by się pokazać. Pomyślałem, że prężenie się 20 lat później na jakieś groźne, ale modne dudnienie jakby noo udziecinni przekaz. Że jak w życiu s’e chodzę po jazzowych barach, to w piosence też. I tyle, nie drąż. Ważny był jeden smaczek: @kubawie_cek & his crew dostali zadanie zagrać kompozycję sprzed lat. Te kilka „tyt_tyt_ty-tyd” nut Reda zostało wzięte w obroty. @latarnik777 dodał akordy, co kompletnie zmieniło klimat. @janpieniazek dał rytm, a @wuja_hzg bazę, co w połączeniu z naszymi (moimi i Kuby Więcka) golden touches (taczys?) dało zamierzony efekt takiego hmm.. post g-funku zmutowanego z czołówką „Ekstradycji”, bo pewien sentymentalizm był nieunikniony. W ogóle spina jest tylko częścią energii tego singla tak, jak jest częścią życia. Muzyka pozwala się do spiny zdystansować. Oczywiście istnieją doskonałe bojowe kawałki starych ludzi, ale w tym momencie czułem, że to nie do mnie, do mnie nie. Cieszę się, że „Ten Typ ’22” spełnił Wasze oczekiwania, bo trochę nad tym siedzieliśmy i jeździliśmy po studiach – napisał raper na Instagramie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

W Słupsku protestują przeciwko Kubańczykowi

„Promuje narkotyki i patologię”.

Opublikowany

 

Przez

kubańczyk

Dzisiaj, 23 lutego Kubańczyk ma zagrać koncert w Słupsku. Wokół tego wydarzenia pojawiło się wiele chaosu, ponieważ część mieszkańców uważa, że raper promuje patologię i chce odwołania występu.

Nie chcą Kubańczyka w Słupsku

– Kubańczyk to raper, który sławę zdobył dzięki współpracy z youtuberami o pseudonimach Lord Kruszwil i Kamerzysta. Prowadzili wspólnie kanał z filmami o treści demoralizującej młodzież. Po zbanowaniu kanału na youtubie Kubańczyk poszedł w muzykę rapową i freakfighty. W utworach i publicznych filmach promuje zażywanie narkotyków i patologię – alarmuje lokalne media mieszkaniec Słupska.

– Media powinny nagłośnić sprawę, na co są wydawane publiczne pieniądze. Argument, że nad budżetem głosowali mieszkańcy nie jest moim zdaniem przekonujący ponieważ ludzie głosowali nad koncertem dla młodzieży nie zdając sobie sprawę co promuje proponowany artysta – dodaje.

Rzecznik miasta się z tym nie zgadza

Rzecznik prezydent Słupska Monika Rapacewicz, nie zgadza się ze słowami przeciwnika koncertu.

– Kwestia organizacji wydarzeń kulturalnych czy sportowych, szczególnie w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, jest szczególnym przypadkiem propozycji od mieszkańców i dla mieszkańców Słupska. Pamiętajmy, że wnioskodawcy składając pomysł do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego mają już wizję realizacji działania przez podmiot, który będzie wykonywał to działanie. Prowadząc działania promocyjne i agitujące za danym pomysłem dokładają wszelkich starań ku temu, żeby to ich projekt zwyciężył pokonując kontrpropozycje. Podobnie miało to miejsce w przypadku omawianego koncertu. Wnioskodawcy już na etapie składania projektu podali do publicznej wiadomości, że koncert, którego organizację przewidywaliby dla realizatorów zadania na miesiąc luty 2024, będzie odbywał się z udziałem dwóch muzyków: Mezo i Kubańczyka – mówi rzecznik Rapacewicz.

Wszystko wskazuje na to, że koncert Kubańczyka w Słupsku odbędzie się zgodnie z planem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nie tylko oldschool. Znamy pełny line-up domówki u O.S.T.R.-a

Imprezę poprowadzi CNE.

Opublikowany

 

Przez

20 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się druga edycja 120 Rap Fest – największej domówki w Polsce, organizowanej przez O.S.T.R.! Lista gości prezentuje się imponująco, a organizatorzy nie ograniczyli się tylko do artystów kojarzonych z oldschoolowym rapem. Bilety są dostępne tutaj.

Lineu-up:

O.S.T.R. / MOLESTA / ELDO / PEJA/SLUMS ATTACK / JWPBC / POLSKA WERSJA / K.A.S.T.A. SKŁAD / DONGURALESKO / POKAHONTAZ / SARIUS / ASSTER

Imprezę poprowadzi CNE. W pierwszej edycji 120 Rap Fest wziął udział komplet 12000 fanów.

– 120 Rap Fest to największa rapowa domówka w tym kraju. W kwietniu 2024 r. powtarzamy ten manewr, organizując imprezę dla fanów prawdziwego hip-hopu. Jaram się i zapraszam wszystkich do mojej kochanej Łodzi. Jedna miłość – komentuje O.S.T.R.

120 Rap Fest to jedyny planowany na 2024 r. koncert artysty w Łodzi, dlatego dokłada on wszelkich starań, by było pod każdym względem wyjątkowe. O.S.T.R. podkreśla swoją miłość do rodzinnego miasta, organizując wydarzenie, będące okazją do celebracji wspólnej pasji.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Medium wraca czy to fałszywy alarm?

Tajemnicze wideo na profilu rapera i data 29.02.

Opublikowany

 

Przez

medium
fot. Konrad Kaczmarkiewicz

Medium jako ,,Odkrycie Roku 2011 r.” i uczestnik pierwszej edycji Młodych Wilków wydał w legendarnej wytwórni Asfalt Records dwa bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy albumy, a następnie zniknął z mediów na jakiś czas by pojawić się ponownie już pod nowym pseudonimem z jakim kojarzony jest do dziś.

Na przestrzeni ostatnich lat utrwaliło się powiedzenie ,,Medium wróć”, które fani rapera dodawali pod każdym nowym teledyskiem Tau. Czy tym razem wraca naprawdę, a może to tylko fałszywy alarm? Przekonamy się 29.02, bo taka data widnieje w wideo dodanym na fanpage Medium nieużywanym już od dekady.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Peja twierdzi, że wyzerował swoje konflikty. A co z Paluchem i Tede?

Poznański raper mówi, jaki status mają jego beefy.

Opublikowany

 

Przez

peja

Peja pogodził się z Liroyem, Waldemarem Kastą, a ostatnio także z DJ Decksem. Jak twierdzi, wyzerował swoje konflikty. Co jednak z Paluchem i Tede?

– Ja myślę, że z Paluchem nie mam jakiejś aż takiej mocnej sytuacji i to jest dla mnie sytuacja na ten moment w ogóle nie eskalująca. Ani mnie to grzeje ani mnie to ziębi. Coś tam było, ale to nie jest rzecz, na którą poświęcam więcej niż te 2 minuty tutaj – mówi Rychu w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak i Gabi Drzewiecką. – A na tego drugiego nie poświęcam nic. Jego nie ma w mojej przestrzeni – dodaje, mając na myśli Tedego, z którym nie zamierza się pogodzić.

Raper przekonuje też, że raczej przymuje rekę na zgodę. – Jeżeli wychodziło, że to była bzdura, to nie było personalne i było niepotrzebne, to warto wyciągnąć rękę. Albo jak ktoś wyciąga do mnie rękę, to warto ją podać. Nie pamiętam, że jak ktoś do mnie wyciągnął rekę, to bym się nie pogodził – tłumaczy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

NLE Choppa na Polish Hip-Hop Festival Płock 2024

To jeden z najlepszych raperów świata.

Opublikowany

 

Przez

W tym roku Polish Hip-Hop Festival — największy i najważniejszy hip-hopowy event w Polsce — obchodzi dziesiąte urodziny. Po pierwszych doskonale przyjętych ogłoszeniach nadszedł czas na odsłonięcie kolejnej zagranicznej karty. Jest nią jeden z najlepszych raperów świata, czyli NLE Choppa. Bilety na festiwal są dotępne tutaj.

W dniach 4-6 lipca w Płocku odbędzie się wielkie święto hip-hopu nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Polish Hip-Hop Festival zagrają m.in., PRO8L3M, Malik Montana, Young Leosia i Bambi. Ważnym wydarzeniem eventu jest powrót zagranicznych gwiazd na płocką plażę. Pierwszym ogłoszonym zachodnim raperem jest Lil Pump. Dzisiaj dołącza do niego inna sława, czyli NLE Choppa.

Prawdziwa koncertowa bomba

NLE Choppa urodził się w Memphis i mocno inspiruje się lokalną sceną. Zasłynął wydanym w 2019 roku singlem „Shotta Flow” oraz dobrze przyjętym w środowisku albumem „Top Shotta” oraz serią „Cottonwood”. Współpracował m.in. z takimi artystami, jak Roddy Rich, Lil Baby, Chief Keef oraz Malik Montana, z którym wystąpił w utworze „Ostre pestki”.

Każdy z jego numerów notuje milionowe wyświetlenia, a kilka z nich w serwisach streamingowych osiągnęło ponad 500 milionów odsłuchów. Koniecznie trzeba odnotować, że każdy koncert NLE Choppa to istna bomba i wyjątkowe przeżycia. Wulkan energii i wielkie show — to najlepiej opisuje występy rapera.

Nowa edycja to jeszcze więcej możliwości

Uczestnicy Polish Hip-Hop Festival zobaczą cały przekrój hip-hopowej sceny. Festiwalowicze posłuchają artystów związanych z najpopularniejszymi obecnie stylami, jak drill i trap, aż po klasyczny rap. Na scenach nad Wisłą zagoszczą największe gwiazdy, jak i dobrze rokujące młode talenty. Kolejni artyści w line-upie będą sukcesywnie przedstawiani w następnych tygodniach, również ci zagraniczni.

W Płocku ponownie swoich rozmachem będzie imponowała scena główna, strefy merchandise i gastronomiczna będą bogate i różnorodne, a pole namiotowe zyska dodatkowe udogodnienia.

Bilety na festiwal i na pole namiotowe są już dostępne w sprzedaży na Biletomat.pl. O kolejnych artystach i atrakcjach będziemy sukcesywnie informować, zachęcamy do śledzenia kanałów festiwalu w mediach społecznościowych.

O festiwalu

Polish Hip-Hop Festival, odbywający się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, jest najbardziej prestiżowym festiwalem hip-hopowym w Polsce. Od 2013 roku, festiwal przyciąga tłumy fanów hip-hopu, oferując niezapomniane wrażenia muzyczne i szeroką gamę atrakcji. W tym roku obchodzi swoją dziesiątą edycję.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Izraelscy raperzy wzywają do zabicia Mia Khalify i Dua Lipy

Ich utwór trafił na izraelskie listy przebojów.

Opublikowany

 

Przez

Izraelski duet rapowy Ness i Stilla wzywają w utworze, który zdobył 19 milionów wyświetleń i trafił na szczyty list przebojów do zabicia Dua Lipy, Belli Hadid i Mia Khalify.

Ness i Stilla zaprezentowali pod koniec ubiegłego roku utwór „Harbu Darbo”, który stał się hymnem wojennym popierającym działania wojskowe w Strefie Gazy. Jak przekonują artyści, ich utwór ma podnosić morale wojska. Jest wymierzony także w osoby, które wspierają stronę palestyńską lub wzwywają do zawieszenia broni.

Raper z uniesionym środkowym palcem ku górze wzywa izraelskie siły wojskowe do ataku na piosenkarkę Duę Lipę, modelkę Bellę Hadid i byłą gwiazdę filmów dla dorosłych Mia Khalifę. W nagraniu słyszymy także jak duet pochwala naloty na Strefę Gazy. – Przygotujcie tyłki, bo nadlatują siły powietrzne. Drżenie można poczuć aż do Tel Awiwu.

Utwór „Harbu Darbo”, który oznacza dosłownie „spuszczanie piekła na przeciwnika” dotarł na sam szczyt izraelskiej listy przebojów i do tej pory został wyświetlony na Youtube 19 milionów razy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)