GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

The Source: „Popkillery to jedne z największych nagród rapowych w Europie”

Legendarny magazyn rapowy pisze o polskich nagrodach.

Opublikowany

 

Jedno z najbardziej legendarnych mediów w amerykańskim hip-hopie dostrzegło polskie nagrody, nie szczędząc im ciepłych słów. Wszystko z okazji wręczenia statuetki Lil Yachty’emu w trakcie Open’er Festivalu.

The Source o Popkillerach

Na stronie magazynu „The Source” pojawił się artykuł, w którym autorka Shirley Ju przybliża wizytę Yachty’ego w Polsce, 6-krotne wykonanie „Poland” oraz wręczenie raperowi Złotej Płyty oraz statuetki Popkillera. Możemy tam przeczytać:

– Lil Yachty otrzymał statuetkę za „Poland”, które wygrało nagrodę Singiel Roku USA w europejskich nagrodach hip-hopowych Popkillery. Co ciekawe, Popkillery organizowane są właśnie w Polsce, a udział w głosowaniu brało ponad 600 000 osób. Są one uważane za największą ceremonię w polskim hip-hopie i jedną z największych hip-hopowych nagród w Europie.

Artykuł można przeczytać tutaj.

Magazyn rapowy działający od 35 lat

„The Source” to najdłużej ukazujący się hip-hopowy magazyn na Świecie, istniejący nieprzerwanie od 1988 roku. Przez wiele lat był najważniejszym rapowym medium i punktem odniesienia dla całej branży, otrzymanie „5 mikrofonów” w recenzji było równoznaczne z mianem klasyka, a wiele okładek magazynu z lat ’90 i ’00 zyskało status kultowych. W roku 1999 „The Source” został uznany najlepiej sprzedającym się magazynem muzycznym w USA bez podziału na gatunki. W poświęconej odkrywaniu nowych talentów z podziemia rubryce „Unsigned Hype” swoje kariery zaczynali tacy artyści jak Eminem, The Notorious B.I.G., DMX czy Mobb Deep – była ona wtedy furtką do uzyskania uwagi dużych wytwórni.

Lil Yachty ze statuetką Popkillera

Lil Yachty otrzymał statuetkę Popkillera (przyznaną w głosowaniu publiczności) tuż przed występem na Open’er Festivalu w Gdyni. Wraz z nią dostał Złotą Płytę za sprzedaż tego singla w Polsce. Trofeami pochwalił się na instastory dodając do zdjęcia opis „Love Poland”.

5 edycja gali nagród branży hip-hopowej Popkillery 2023 odbyła się 12 kwietnia. Nagrody zostały wręczone w 37 kategoriach, na które oddano 620 000 głosów publiczności, a swoje zdanie wyraziło też 168 ekspertów zgromadzonych w 7 gremiach. Rekordowa była obecność zwycięzców, a osobiście odebrano aż 24 z 28 nagród. Ceremonia doceniła różne twarze dzisiejszego rapu, zgodnie z hasłem V edycji gali – AllSchool Awards. Aftermovie obejrzeć można pod linkiem:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

12 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Festiwal zakoli
2 miesięcy temu

Musieli jakoś wytłumaczyć, bo byłby wstyd, że łaczysko zza oceanu dostaje adekwatną nagrodę, która nie znaczy kompletnie NIC.
Środowisko polskiego pseudo hiphopu samo siebie nagradza. Tak naprawdę to te same 10 tysięcy widzów oddało głos pierdyliard razy. Zwróćcie uwagę, że mowa o GŁOSACH, nie o unikalnych WIDZACH. Na szczęście Grande ma niedługo wyjaśnić te gale bo to co się tam działo to przypomina bardziej zlot LGBT i festiwal klepania po du…………ach. Malik ulicznym raperem roku. xD Discopolowiec White najlepszym raperem w Polsce xD itd.

Fake Thug, No Love
2 miesięcy temu

Jedyny liczący się magazyn o rapie to Bravo

Kkkkk
2 miesięcy temu

Przecież lil yachty nagrał ten słaby freestyle „P0land” bo jego DJ miał butelkę wody z napisem Poland a polaczki śmiecie mu dają za to nagrody XDDD
TESTO MIAŁ RACJĘ

EJ TY KOLO!!!
2 miesięcy temu
Reply to  Kkkkk

TEN MURZYN TO JEST WACK MC BEKA Z IDIO TÓW SŁUCHAJĄCYCH TYCH WYPOCIN MUMBLE RAPEBUHAHAHHAHAHHA

Odb
2 miesięcy temu
Reply to  EJ TY KOLO!!!

Jade do twojej lepianki kocmołuchu, wyklepie ci pyska kvtangą, starej i fafikowi nie popuszcze, a na koniec nasram ci na materac.

Bedoesik
2 miesięcy temu

TE POLSKIE RAPERKI MIAŁY W CH00JU TE NAGRODY, NIE PRZYJEŻDŻALI NA TE GALE, DO CZASU, AŻ JEDEN CZY DRUGI M00RZYN Z USA NIE ZACZĄŁ SIĘ FOTOGRAFOWAĆ I DZIĘKOWAĆ ZA TĘ POLSKĄ NAGRODĘ

EJ TY KOLO!!!
2 miesięcy temu

PIE RDOLIĆ TE TWOJE NAGRODY TO NIE JEST QURWA PRZEDSZKOLE BUAHAHHAHA

Odb
2 miesięcy temu
Reply to  EJ TY KOLO!!!

Jade do twojej lepianki kocmołuchu, wyklepie ci pyska kvtangą, starej i fafikowi nie popuszcze, a na koniec nasram ci na materac.

Alfamen
2 miesięcy temu

Buahahahahhahahahha

Popkillery. Banda c*weli z naczelnym dupolizem Mateuszem N. Prestiż niczym telekamery teletygodnia

Kalimera Sqrvysyny !!!!!
2 miesięcy temu

Mateusz Natali aka „Mateusz napij się, jesteś jakiś spięty” XD

666 judgementcrematorium 666
2 miesięcy temu

Incelskie fora?

News

Bisz z płytą wypełnioną elektroniką

Raper z kontynuacją „Bladego Króla”.

Opublikowany

 

Fot. Bartek Modrzejewski

Bisz / Kosa wracają z kontynuacją świetnie przyjętego „Bladego Króla”. A ściśle mówiąc z jego prequelem. Na pełnej emocji i elektroniki płycie słuchacze będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą na ostatnim albumie duetu.

Utwór „Lata” zapowiada planowaną na wiosnę płytę, wprowadzając w charakterystyczny dla twórców refleksyjny i sentymentalny klimat. Za video odpowiada Sebastian Juszczyk, Juzzmedia.

“Lata” na żywo usłyszeć będzie można już w trakcie trwającej trasy Bisza “Dekada Wilka”, będącej muzyczną podróżą przez najważniejsze albumy rapera – od “Wilka Chodnikowego” przez “Bladego Króla” do “Ulissesa”.

 • 05.10 Kraków
 • 06.10 Wrocław (soldout)
 • 19.10 Bydgoszcz
 • 20.10 Toruń
 • 22.10 Warszawa
 • 27.10 Poznań
 • 04.11 Gdańsk
 • 16.11 Lublin
 • 17.11 Katowice
 • 18.11 Łódź

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kizo deklasuje konkurencję. Wiemy ile sprzedał płyt

Raper udowadnia, że kreuje trendy.

Opublikowany

 

kizo
fot. Bartek Wiski

Dzisiejsze zestawienie OLiS, w którym album “Patocelebryta” debiutuje na pierwszym miejscu nie pozostawia wątpliwości – Kizo jest w picku swojej kariery. Raper ma dodatkowy powód do świętowania – w momencie debiutu na OLiS jego najnowszy krążek uzyskał status podwójnej platyny. Oznacza to, że Kizownik sprzedał ponad 60 tysięcy płyt.

Płyta “Patocelebryta” miała swoją premierę 15 września. Album był promowany dziewięcioma singlami, z czego na szczególną uwagę zasługuje “Taxi”, które w zaledwie 4 miesiące osiągnął status diamentowego singla. Gościnnie na płycie udzielili się: Białas, Bletka, Janusz Walczuk, Kukon, Lubin, Paluch oraz Polski Bandyta.

Raper przygotowuje trasę koncertową, która rusza lada dzień i obejmie największe polskie miasta. Szczegółowa lista koncertów poniżej:

13.10.2023 | Centrum Koncertowe A2, Wrocław
19.10.2023 | Fabryka Lloyda, Bydgoszcz
20.10.2023 | P23, Katowice
21.10.2023 | Klub B17, Poznań
27.10.2023 | Klub B90 Stocznia Gdańska, Gdańsk
02.11.2023 | Fabryka Kultury Zgrzyt, Lublin
09.11.2023 | Klub Studio, Kraków
10.11.2023 | Klub Progresja, Warszawa
24.11.2023 | Klub Wytwórnia, Łódź


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Waldek Kasta idzie na wojnę z hejterami

„Wystarczy wam wyłączyć platformę albo prąd i przestajecie istnieć”.

Opublikowany

 

Przez

waldemar kasta

Kasta ostatecznie pożegnał się latem tego roku ze słuchaczami wydając płytę „Nestor”. Weteran sceny wciąż jednak jest osobą publiczną i chętnie udziela się w sieci. Jak informuje, jego obecnym celem jest walka z hejterami.

Kasta: „Wypowiedziałem wojnę temu anonimowemu k*restwu”

Kasta idzie na wojnę z hejterami. Póki co, wyłączył on możliwość komentowania postów na swoich profilach, publikując taki wpis: – Wciąż pytacie, dlaczego wyłączyłem komentarze oraz dlaczego tak często w publicznych wystąpieniach mówię o hejterach?! Otóż nie zgadzam się z opinią, że wyśmiewając, piętnując czy ogólnie pokazując swoją postawą lżywą niechęć wobec tej współczesnej społecznej, rozpieszczonej roszczeniowej gangreny, której wydaje się, że ma prawo – to ja okazuję słabość?! Serio?! Gardzę nimi i będę takim ciupał do końca swych dni. Wypowiedziałem wojnę temu anonimowemu k*restwu już dawno temu, a teraz mam narzędzia, żeby z tym walczyć i będę mówił o tym głośno i zawsze – napisał raper na Instagramie.

Dlaczego raper walczy z hejtem?

Kasta wyjaśnił też, dlaczego postanowił walczyć z hejtem w sieci. – Mi szczerze hejt wisi, ale innym nie – innym zmienia się życie i spada samoocena, bo z jakichś powodów pastwią się nad nimi, domorośli krytycy wszystkiego poza sobą. To się musi skończyć. Nie, dla bezmózgich siewców złych emocji – mnie takie tumanizmy nie mogą nawet dotknąć, a co dopiero złamać – trzeba z tym walczyć. Od kiedy wyłączyłem komentarze p*jeby goszczą u mnie nieczęsto, z rzadka, jedynie siląc się na prywatne wiadomości z zaczepkami – tu też często otrzymują tak sromotny wpi*rdol, że już nie wracają – pełen sukces. Na własnych stronach jadą też rzadziej, bo zamieszczanie tych wątpliwych przytyków na ich własnych kanałach obserwuje tylko kliku równie zidiociałych tumanów i tumanica, która daje im d*py – więc odpuszczają. Jesteście takimi głupkami, że wystarczy wam wyłączyć platformę albo prąd i …przestajecie istnieć. Dołącz i walcz, jak umiesz z bezsensownym nękaniem i znęcaniem – mnie śmieszy, ale innych zabija ten problem. Tworzę hashtag i chcę zobaczyć, kto należy #toomanytumany – dodał.

Kasta wzbogacił swój rozległy wpis o grafikę, na której widzimy nóż z jego wizerunkiem. Raper prawdopdoobnie chce przekazać tym obrazkiem, że ma kosę z hejterami.

Wpis Kasty na Instagramie

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Blacha 2115 z kolejnym sukcesem, chociaż „sk*rwysyny życzą mu źle”

Raper zarobił na jednym utworze sporą sumę.

Opublikowany

 

blacha bedoes złota płyta

Singiel „Jolie Jolie” Blachy 2115, który ukazał się trzy tygodnie temu zdobył status złotej płyty. Teledysk do utworu wyświetlono w tak krótkim czasie blisko 5 mln razy. Raper twierdzi, że konsekwentnie będzie szedł drogą, którą obrał, mimo osób, które źle mu życzą.

Sukces singla Blachy „Jolie Jolie”

– Bardzo dziękuję i całuję Wasze serca. Po drugie wiem, że sk*rwysyny życzą mi źle, ale ja jestem większym sk*rwysynem niż oni i nigdy nie przestanę napi*rdalać, bo muzyka to całe moje życie – komentuje raper.

Blacha pochwalił się złotą płytą za singiel „Jolie Jolie” publikując zdjęcie z Bedoesem podczas pobytu w restauracji. – Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Jest to dla nas jako wytwórni historyczny moment, a spełnienie marzeń naszych i naszych przyjaciół to najlepsza praca w życiu – dodała wytwórnia 2115.

Raper zarobił 50 tys. zł

Kryteria przyznawania wyróżnień dla muzyki cyfrowej zmieniły się 1 marca 2017 roku. Wprowadzono kryterium dochodowe. Oznacza to, że wydawca musi udowodnić, że zarobił na każdym singlu. W przypadku złotej płyty dla singla, musi on zarobić 50 tys. zł.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Limitowane edycje winyli Future’a w trzech dropach

Raper przygotował w sumie 9 winyli.

Opublikowany

 

Przez

Rap nigdy nie brzmiał, ani nie był już taki sam odkąd na światowym rynku muzycznym pojawił się Future. W całej kolekcji można usłyszeć jego niekwestionowany rozwój muzyczny, który prezentuje na 9 winylach.

Posiadający diamentowy certyfikat, laureat nagród Grammy, trendsetter, pionier hip hopu, raper Future prezentuje limitowaną edycję kolekcji winylowej, która ukaże się w trzech dropach:

 • Drop #1: Pluto, DS2, Super Slimey – 20.10.2023
 • Drop #2: Monster, Beast Mode, 56 Nights – 27.10.2023
 • Drop #3: Purple Reign, Future, HNDRXX – 3.11.2023

Chcąc wiedzieć, dokąd zmierza kultura, trzeba po prostu obejrzeć i posłuchać tego kultowego rapera, piosenkarza i producenta z Atlanty. Od tworzenia bitów w piwnicy przeszedł do supergwiazdy światowego formatu. Dosłownie sprowadził trap do Białego Domu, gdzie prezydent Barack Obama rapował do jego 5x platynowego bangera „Jumpman” z Drakiem.

Future zebrał dziesiątki multiplatynowych certyfikatów i jako jeden z niewielu raperów osiągnął status diamentowej płyty za „Life Is Good” w 2020 roku z Drakiem, co umacnia jego pozycję jako jednego z najlepiej sprzedających się wykonawców wszechczasów. Wyrobił sobie także miejsce w podręcznikach historii jako „pierwszy artysta, który wydał dwa #1 na liście Billboard Top 200 w kolejnych tygodniach”.

Po drodze zdobił okładki Billboard, Clash, GQ, Rolling Stone, The Source, XXL i nie tylko, a także zapewniał wspaniałe występy w Saturday Night Live i u Ellen.

W 2019 roku Future zdobył nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy występ rapowy” za „King’s Dead” obok Jay Rocka, Kendricka Lamara i Jamesa Blake’a. Jest producentem wykonawczym albumu „Donda 2” Kanye Westa oraz pojawił się w dwóch utworach na płycie. Znalazł się także na „pushin P” Gunny z Young Thug, kolejnym hicie, który podbił listy przebojów. Teraz Future ponownie spogląda w przyszłość na swoim dziewiątym pełnym albumie „I Never Liked You”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata zostanie wyjaśniony przez Grande. Youtube blokuje mu film

Grande Connection ma coraz większe problemy ze swoimi publikacjami.

Opublikowany

 

Przez

grande connection

Grande Connection nagrał film na temat Maty. Internetowy twórca ma jednak duży problem z Youtube. Platforma blokuje mu wgranie nowego materiału na temat Młodego Matczaka.

Przodowy wyjaśniacz polskiej sceny rapowej boryka się w ostatnim czasie z problemami. Youtube coraz częściej nakłada na jego produkcje ograniczenia. Jego kontent nie jest zaliczany do tzw. „family friendly” i otrzymuje on na swoje produkcję naklejkę „żółtego dolara”. Oznacza to, że jego filmy nie zarabiają.

Twórca wyjaśnił, że ma już nagrany odcinek z Matą, ale ma problem z wgraniem filmu. – Wgrywam ten odcinek o Matczaku już czwarty raz i blokują. Chyba za dużo zgłoszeń poszło na kanał. Podzieliłem go na dwie części, więc może na dniach pojawi się pierwsza – poinformował Grande.

Przypomnijmy, że przed miesiącem Grande poświęcił odcinek Bedoesowi. Zarzucił on mu oraz Quebonafie, Szpakowi i Kukonowi promowanie ideologii LGBT i feminizowanie mężczyzn.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)