Sprawdź nas też tutaj

News

To trzecie takie wyróżnienie w polskim rapie

Wielkie osiągnięcie Popka i Matheo.

Opublikowany

 

Step Records może od niedawna pochwalić się jednym z największych osiągnięć w historii nie tylko polskiego rapu, ale i całej rodzimej branży muzycznej. Status diamentowej płyty osiągnął album „Król Albanii” Popka i Matheo, który ukazał się nakładem opolskiej wytwórni w styczniu 2016 roku.

To już drugi diament, którym wyróżniono wydawnictwo sygnowane logiem Step Records, po albumie „Królowie Życia” Gangu Albanii. Oznacza to więc, że jako jedyna wytwórnia w Polsce Step Records posiada w swojej kolekcji dwa najwyższe odznaczenia w polskim przemyśle muzycznym.

Krążek „Król Albanii” promowały takie single jak „Wodospady” czy „Różni nas wiele”.Sukces Gangu Albanii

W ubiegłym roku informowaliśmy o drugiej diamentowej płycie w polskim rapie, którą zdobyło trio Gang Albanii. „Z dniem 1 marca 2017 roku album Gangu Albanii „Królowie życia” pokrył się diamentową płytą. Oznacza to, że krążek wydany w kwietniu 2015 roku sprzedał się w 150 tysięcznym nakładzie”.

Warto odnotować, że w sprzedaż krążka wliczany był także streaming. 2500 odsłon = 1 sprzedanemu albumowi.

Pierwszy był Donatan

Producencki album Donatana „Równonoc”, na który producent zaprosił czołówkę polskiej sceny był pierwszym krążkiem w historii polskiego rapu, który uzyskał diamentowe wyróżnienie. Zaznaczmy jednak, że podczas przyznawania wyróżnienia panowały zupełnie inne wyliczenia. Biorąc pod uwagę fakt, że „Równonoc” była projektem dwupłytowym, Donatan musiał sprzedać 75 tys. kopii swojego albumu, żeby zdobyć tak ogromne wyróżnienie.

Sam producent ujawnił jednak, że „Równonoc”, wydana przez Urban Rec. sprzedała się w 80 tysięcznym nakładzie.

 


6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
sdfsdfds
4 lat temu

macie chlopaki FREE CYCKI (Bo nie ma gifów)

(。 ㅅ 。)

glamrpa upadl co zrobisz nic nie zrobisz ¯\_(ツ)_/¯

ya man
4 lat temu

to jest badziew nie muzyka, scierwo dla przecpanych malolatow, tego gowna nie idzie sluchac. To raczej wstyd ze tyle plyt tego gowna sie sprzedalo.

Marcin
4 lat temu

Przeciez pierwszy kurwa byl liroy i opierdolil 500k sztuk

głos rozsądku
4 lat temu
Reply to  Marcin

Wtedy były inne zasady. Liroy ma poczwórną platynę.

aaddsdsa
4 lat temu

paluch z płytą oko doliczając wyświetlenia też miałby diament, tak samo jak ostr z zyciem po śmierci gdyby doliczałby yt i spotify. w 2016 w rocznym podsumowaniu sprzedaży „któl albanii” był na 38 miejscu, keptn tedego był na 39 z tym, że popek wydał płytę w styczniu, a tede w grudniu, więc tede w miesiąc sprzedał prawie tyle samo fizyków co popek w 12 miesięcy

głos rozsądku
4 lat temu

szacunek za zarabianie na gimbach

Popularne