Sprawdź nas też tutaj

News

Tomb i Deys wrócą do SB Maffiji? Solar i Białas robią twardy reset

Powrót do korzeni.

Opublikowany

 

solar białas
instagram.com/sbm_label

W SBM nadchodzi wiatr wielkich zmian. Solar i Białas wracają do korzeni, jednocześnie usuwając wszystko z Instagramu. Fani sepkulują, że do wytwórni wrócą Tomb i Deys. Z początkiem marca ma też ruszyć preorder enigmatycznej płyty.

Białas: „Nadchodzi wiatr wielkich zmian”

Podczas gali Bestsellerów Empiku na scenie pojawili się Białas i Lanek. Odebrali oni statuetkę za zwycięstwo ich albumu „Hotel Maffija 2” w kategorii album rap i hip-hop. Białas powiedział ze sceny, że nie wie czy trzecia część krążka powstanie dodając, że „nadchodzi wiatr wielkich zmian”. W kolejnych dniach pojawiły się kolejne elementy układanki.

Preorder tajemniczej płyty

Kilka dni po gali Empiku Białas poinformował o przedsprzedaży płyty. – 01.03 – start preorderu mojej płyty – napisał raper. Według fanów nie będzie to solowa płyta, ale kolejny krążek Solara i Białasa. Świadczyć o tym mają kolejne ruchy wytwórni w social mediach.SBM wraca do korzeni

W tym tygodniu z instagramowego profilu SBM Label zniknęły wszystkie posty. Zamiast nich pojawiła się paczka zdjęć i filmów z początków współpracy Solara i Białasa. Możemy zobaczyć screeny pierwszych maili raperów oraz pozytywne koementarze od weteranów sceny.

Pierwszy kontakt Białas z Solarem
Pih, Chada i Sobota polecają kawałek Soalra i Białasa

Tomb i Deys wrócą do SB Maffiji?

To nie koniec niespodzianek związanych z instagramowym profilem warszawskiej wytwórni. Pojawiły się też zmiany w liście profili, które SBM obserwuje. Obok Białasa i Solara pojawili się m.in. Tomb i Deys, którzy rozstali się z labelem w nieprzyjemnych okolicznościach. Od razu pojawiły się spekulacje, że zapowiadany przez Białasa „wiatr wielkich zmian” to powrót do korzeni, a nadchodzący krążek może być kompilacyjną płytą artystów, którzy przewinęli się do tej pory przez SB Maffiję.

Solar i Białas robią twardy reset wytwórni

Wszystko wskazuje na to, że SBM przechodzi twardy reset. Solar i Białas wracają do korzeni. Czy będzie to podobny perfomance, jaki zrobił Quebonafide i duet znów zacznie występować na bitwach freestyle’owych? Czas pokaże. Zmiany te są prawdopodobnie podyktowane tym, że kolejni artyści, którzy zdobywają duży fanbase opuszczają label. W niejasnych okolicznościach z wytwórnią rozstał się Bedoes. Wciąż nieznany jest też status Maty, który w ostatnim czasie wypuścił dwa single, a tylko jeden z nich trafił na kanał wytwórni.

 


24 komentarze
24 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
sentinomiciaga
1 miesiąc temu

„Sromb i Geys wróć do wanny? Solar i Białas już robią się twardzi”
Powrót do korzenia Rafalali.

SłońWSRH
1 miesiąc temu
Reply to  sentinomiciaga

wrócą* tej

Nowik
1 miesiąc temu
Reply to  sentinomiciaga

Który to Tomb a który Deys na tym zdjęciu?

król nie żul
1 miesiąc temu
Reply to  Nowik

tam na zdjęciu to akurat Kula i Omen z Krynicy

Antyp0laczek warfare
1 miesiąc temu
Reply to  sentinomiciaga

Wystudzona pedaliada vol. 2137
Tomb? To ten co gra w ruletke w kiblu?

Simp Leosi
1 miesiąc temu

Prawdziwe SBM, to były złote czasy dla polskiego rapu, jak już się pojawił mata szmata na horyzoncie to z roku na rok było gorzej, Bedoes początki też git teraz dla julek nagrywa. Imagine wspólna płyta ich z Deysem i Tombem

Robert RS77
1 miesiąc temu
Reply to  Simp Leosi

płyta która nigdy nie doszłaby do słuchaczy

Zakol ZKL
1 miesiąc temu
Reply to  Simp Leosi

SBM i to cale pokolenie SB Mafji nie mialo absolutnie nic do powiedzenia, tam po prostu robili po polsku to co aktualnie bylo w stanach na topie, razem z kserowaniem 1:1 mentalnosci Amerykanskich murzynow, co w przelozeniu na polskie realia stawalo sie groteskowe. Te ksywy Bizi Vouitton, rapowanie na podwojnych metaforach, cala rytmika, gesty, bragga, tam wszystko zostalo skserowane na jana z murzynow. Jakie złote czasy Panie. Od SB Mafji rap zmienil sie w chłopskie rymowanki o tym samym albo o niczym.

KEKE
1 miesiąc temu
Reply to  Zakol ZKL

Ale pitolisz. Mowiac o zlotych czasach SBM myslimy o plycie „Z Ostatniej Lawki”, „Stage Diving”, singlach jak „Otworz mi trumne” czy „Understream”. O bitwach freestylowych, o „Ciachach” Tomba, pierwszych „Klik Klakach” Bialasa i oryginalnym, spontanicznym rozpoczeciu akcji „Hot16Challenge” przez luzna wrzute Solara, ktora pozniej przeistoczyla sie w kozacki numer „Czarny Kon”. Do tego scisla wspolpraca Solara z warszawskim podziemiemi i branie udzialu w akcjach jak „Wizja Lokalna”. No i oczywiscie pamietne beefy z Bro, Laikiem, Deysem i Sliwa. Rap z prawdziwej zajawki, ktorego dzis juz praktycznie nikt nie robi.

Imię*
27 dni temu
Reply to  Zakol ZKL

Zapomniałeś tylko dopisać, że kserowali to co było u murzynów modne ale 10 lat wcześniej.

Jongmen szejk czekoladowy
1 miesiąc temu
Reply to  Simp Leosi

XD zawsze byli kürwa rakiem. Bedoes zawsze był lamusem. Ssij berło maffia od kasztanów dla kasztanów 4ever

don Pomalowane
1 miesiąc temu
Reply to  Simp Leosi

Najlepszymi raperami w Polsce zawsze byli Peja i Hemp Gru. Prawdziwy hiphop o yciu a nie jakies przebierane laki

Halal masarny
1 miesiąc temu

Młot i Pejs Gejs

Klakson
1 miesiąc temu

Co to za bachory?

Jan
1 miesiąc temu

Tomb to jedno ale Deys jest w hasha, trochę niezrozumiałe ale dobra, czekam na dalsze info
Co jak co ciekawy news

YP NR1
1 miesiąc temu

Chciałbym tego po prawej zobaczyć w produkcji spod szyldu German Go Girls jak się 10 typów by nad nim znęcałao w każdą dziurkę… Każdy by go oblał nasieniem i naszc@ł na te ładne włoski a ten po lewej by go po wszystkim wycałował i przytulił… już sobie mecze kluche jak o tym myślę.

Jack Uzi
1 miesiąc temu

Trudno niech tylko mateczka się pozbędą na dobre

Boner twój rapowy doradca
1 miesiąc temu

Fajnie by było gdyby tomb nagrywał dalej ale nie z tymi pizd4mi

OdSento
1 miesiąc temu

Z tej starej ekipy Neile był w miarę słuchalny i pare zwrotek Adm, a tak to nie ma co odświeżać

Pet
1 miesiąc temu

Deys, Tomb. – PROPS.

Popularne