Sprawdź nas też tutaj

News

Trzeba było zostać dresiarą – Paulina Przybysz interpretuje tekst Mesa

„Podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania”.

Opublikowany

 

fot. Mateusz Czech

Albo Inaczej wraca w nowej odsłonie! Kolejny hip-hopowy klasyk doczekał się nowej interpretacji. „Trze‘a było” z repertuaru Tego Typa Mesa wykonała Paulina Przybysz.

Choć pierwszy raz w koncertowym składzie Albo Inaczej Paulina znalazła się już pod koniec zeszłego sezonu letniego podczas Fest Festiwalu w Chorzowie, dopiero dziś możemy posłuchać jej autorskiej wersji nagrania Mesa. „Trzeba było zostać dresiarą” to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks Electric Trio. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało.

Sama Paulina o powstaniu utworu mówi tak: „Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania. Bardzo żałuję że nie mogłam dojść do zwrotki o Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym, ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót przekazu. Z chłopakami znanymi jako Night Marks pracuję od lat więc to było bardzo naturalne i jak dla mnie klasycznie jakościowe spotkanie.”Choć „Trzeba było zostać dresiarą” nie zapowiada trzeciej części projektu, nowe nagrania spod szyldu Albo Inaczej usłyszymy już bardzo niedługo.52 komentarze
52 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
jebac
2 lat temu

To ta kurwa co zabila dziecko, bo ma tylko 4 pokoje i nie stac by ja bylo na kolejne dziecko?

Henryk
2 lat temu
Reply to  jebac

Nie Oceniaj jak nie znasz sytuacji flecie

liror
2 lat temu
Reply to  jebac

To nie ona, tylko jej siostra

INSTYTUT JEBANlA RAPU Z PRZEKAZEM
2 lat temu
Reply to  liror

Jebać obie.
A co to za argument pt. „Nie znasz, nie oceniaj”.
Było nie rozkładać nóg na lewo i prawo, a jak już robi skrobanke to niech o tym nie pierdoli na lewo i prawo

EJ TY KOLO!
2 lat temu

PŁÓD TO NIE JEST KURWA DZIECKO MATOLE KURWO DEBILU BEZMÓZGU JEBANY KTÓREMU INTERNET TELEWIZJA MÓZG WYPRAŁY I INNE OSZOŁOMY MYNDY PRZYGŁUPY I CAŁA RESZTA TEGO TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI POCAŁUJCIE MNIE W DUPE.

EJ TY KOLO!
2 lat temu
Reply to  EJ TY KOLO!

-CZYM RÓŻNI SIĘ EJ TY KOLO! OD GÓWNA?
-GÓWNO MNIEJ ŚMIERDZI.
-HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

EJ TY KOLO!
2 lat temu
Reply to  EJ TY KOLO!

KURWA!!!!!! JESZCZE NIGDY NIE NAJADŁEM SIĘ TYLE WSTYDU!!!!! WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE WCZORAJ, PIERWSZY RAZ SPRÓBOWAŁEM SEKSU Z MOICH PSEM FAFIKIEM. TAK NA MARGINESIE, FAFIK JEST DUŻYM LABRADOREM O JASNYM UMASZCZENIU. NO I TERAZ NAJLEPSZE – PRZY PRÓBIE POKRYCIA FAFIK ZAKLESZCZYŁ SIĘ SWOJĄ KUŚKĄ W MOIM ODBYCIE. STARY MUSIAŁ WEZWAĆ POGOTOWIE I TAK ZŁĄCZONYCH PRZETRANSPORTOWALI NAS DO SZPITALA. KURWA! JESZCZE DO TERAZ CZUJĘ NA SOBIE DRWIĄCE SPOJRZENIA LEKARZY.

MAM PROSTEGO KUTASA I RUCHAM WASZE STARE
2 lat temu
Reply to  EJ TY KOLO!

Plód to nie jest dziecko?To co matka nosila w brzuchu jak byles maly
?????? Co trzymała w pizdzisku??? po spuście gluta starego???? a ty sie przepoczwarzyłeś po 2 miesiącach w dziecko. Ty smieciu

KOLEGA
2 lat temu
Reply to  liror

Chciałbym zaznaczyć że nie życzę sobie bycia na okładce filmiku z tej pedaliady. Zapewniono mnie że moment w którym liże głowę Geysa i inne których boje się sprawdzić więc nawet nie odpalam ale DAJ BOŻE ŻE ICH TAM NIE MA BŁAGAM KURWA znajdą się jedynie w naszym prywatnym archiwum z całego zajścia. Jednak nie zezwoliłem powtarzam NIE ZEZEZWOLIŁEM na pokazanie tego publicznie!!!! Chcesz mieć znowu kłopoty Dawid? Chcesz kurwa? Wiesz że mój tata jest prawnikiem usuń to teraz to jakoś się dogadamy i odpisz na instagramie błagam kurwa

Odb
2 lat temu
Reply to  jebac

Trzeba było zostać wanną – Kaulina Przybysz interpretuje tekst Meza

Córka ODB
2 lat temu
Reply to  jebac

Trzeba było zostać Rafalalą – Paulina Przybysz interpretuje kąpiel belmonda
„Podejście do tej kąpieli wiązało się z długim procesem namydlania”

DajMiDupy
2 lat temu
Reply to  Córka ODB

Jest taka jedna brunetka. Nie ta skrobaczka wymieniona w nagłówku. Ta moja, którą stalkuje na pewno by czegoś takiego nie zrobiła. Tylko jak do niej zagadać. Ajjjj

EJ TY KOLO!
2 lat temu
Reply to  jebac

EJ CHUJE DO SZCZANIA, BOY TO PO ANGIELSKU CHŁOPAK, A JAK JEST CHŁOPISKO? BOISKO. HAHAHA DOBRE CO NIE?

INSTYTUT JEBANlA RAPU Z PRZEKAZEM
2 lat temu
Reply to  EJ TY KOLO!

Ja pierdole, na 11 komentarzy tylko 4 wnoszą coś do dyskusji. (stan, na moment w którym ten komentarz powstał)
Jak można być takim jebanym bezbekiem?

czyczy
2 lat temu

Chcesz merytorycznej dyskusji to wypierdalaj kurwa na jakiś wykład o dupie marynie

czyczy
2 lat temu
Reply to  czyczy

P.S.
Ty chuju

żENADA
2 lat temu
Reply to  czyczy

MACIE DO BUZI NA ZGODE LIZAKA

EJ TY KOLO!
2 lat temu

INSTYTUT JEBANIA RAPU Z KUTASEM TO JEST GLAMRAP A NIE ŚLIZGAWKA CZY INNA CHUJOWIZNA. TU SIĘ WCHODZI DLA KOMENTÓW A NIE ARTYKUŁÓW O NICZYM. ŚMIECIU.

Generał Dajmos
2 lat temu
Reply to  EJ TY KOLO!

Ej ty kolo, znowu matkę ci pierdolą

EJ TY KOLO!
2 lat temu

MOJA MATKA MA KUTASA A OPRÓCZ TEGO MAM DWOCH OJCÓW. I DZIŚ O 21 CODZIENNA TOALETA OJCÓW I MATKI NA MNIE.

EJ TY KOLO!
2 lat temu
Reply to  EJ TY KOLO!

CIEBIE POWINNI KURWA LECZYĆ MENDO JEBANA ZABURZONY PRZYGŁUPIE NA GŁOWĘ.

EJ TY KOLO!
2 lat temu
Reply to  EJ TY KOLO!

CHCIAŁEM DODAĆ ŻE MÓJ SOMSIAD CHCIAŁ ŻEBYM SIĘ LECZYŁ BO CODZIENNIE ODEMNIE JEBAŁO GÓWNEM. ALE KIEDYŚ WPADŁ DO MNIE, WŁĄCZYŁEM PŁYTĘ ŻABSONA I POSTAWIŁEM MU KLOCA NA CZOLE I ZROZUMIAŁ ŻE JEST FAJNIE Z TYM SMRODKIEM, ALE TO TAKIE PODNIECAJĄCE.

Skip
2 lat temu
Reply to  jebac

No ale to nie ona xD

JASZCZOMP USZATY
2 lat temu

„SZACUNEK DO LITERACKIEJ WARSTWY DZIEŁ” HAHAHAHAH. NAGRAŁ O DRESIARZACH, BO SIĘ CZUJE OD NICH LEPSZY. W RZECZYWISTOŚCI JEST ĆWIERĆINTELIGENTEM I OSZCZANYM MENELEM, KTÓRY PO PIJAKU DOSTAJE OD TYCH DRESIARZY WPIERDOL.

INSTYTUT JEBANlA RAPU Z PRZEKAZEM
2 lat temu

Zgadzam się z powyższym, aczkolwiek chciałem doprecyzować, że ten słynny wpierdol to dostał od policjantów po tajniaku, zresztą bardzo słusznie bo demolował przystanek z kolegą.

Robert ze Słupska
2 lat temu

Mes to zarozumiały narcystyczny grafoman. Czytasz jakiś jego felieton, i widzisz że on to pisze tylko po to aby się pochwalić słownictwem, zeby na siłe wtrynić to jedno nicodzienne słowo – snobizmem bije na kilometr, a najśmieszniejsze jest to, że w tych jego wypocinach to żadnej treści nie ma. Definicja grafomanii. Zresztą chłop swojego czasu nagrywał numer za numerem, w których się chwalił czego to on nie słucha i nie czyta. Bukowski i Davin Da Dude. Zaje kurwa biście. Chłop ma ewidentnie jakieś zaburzenia wyższościowe

Kupa
2 lat temu

Medal za ten komentarz

Zbuku88
2 lat temu

Aż z ciekawości sprawdziłem losowy felieton tego bufona i kurwa powiem Ci, że masz rację w huj.

„Ale bądźmy poważni; co pamiętam ze szkoły, w sensie zdobytych sprawności? Nauczono mnie czytać i pisać już wcześniej, ale OK, to w podstawówce te umiejętności doszlifowałem.”

BYDLE JUZ MUSIALO WTRĄCIĆ, ŻE WCZEŚNIEJ, ZE TAKI DO PRZODU, ZE NAUCZONO, JAKBY KURWA SIE W DWORKU SZLACHECKIM WYCHOWAŁ.

Cały felieton to miałkie gówno do tego skrajnie naiwne markistowskie biadolenie kurwa ze kurwa dzieci będą wiedzialy lepiej co dla nich lepsze niż dorośli.

„Dlaczego nikt nie zapyta gówniarzy, czego chcą? Dlaczego sami nie odwołujemy się do gówniarskich doświadczeń?
Czy naprawdę na kimkolwiek robiły wrażenie lekcje historii? I czy naturalna skłonność do buntu wobec prezentowanej odgórnie bzdury była tylko moim szczeniackim modus operandi?”

MODUS OPERANDI!! NO BYDLE!

TEN TYP BĘCFAŁ

Caly felieton tutaj ale ostrzegam, to jest gorsze od recenzji redaktora Ciepłoty.

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,21092442,146946,Ten-Typ-Mes-o-szkole–FELIETON-.html

Robert ze Słupska
2 lat temu
Reply to  Zbuku88

No to mówię właśnie. Ja to napisałem bez żadnego hejtu. Bardzo lubię sobie poczytać jakieś felietony o czymś, ale to do razu widać czy forma współgra z treścią, a czytam te jego wypociny i widzę, że on to pisze tylko po to, aby się masturbować wizją samego siebie jako „erudyty” a nie przekazuje kurwa niczego, poza próbami podkreślenia jaki to on mądry nie jest. To dosyć powszechne zjawisko wśród mniej lub bardziej zasługujących na to miano – artystów, czyli jakaś taka tak naprawdę niczym nie podparta chęć uczenia innych. Mówi taki jakieś kocopoły i truizmy, ludzie go słuchają, ale głupio im powiedzieć chyba, że to truzimy i kocopoły są. Jak on to się kiedyś obnosił jaką to on ma ekpię, że tam każdy z otwartogłowo jak jakaś elyta. Yhy – takie pierdolenie, żeby w coś ubrać te swoje urojenia wyższościowe. Bufonada i tyle. Pozdroooooo

INSTYTUT JEBANlA RAPU Z PRZEKAZEM
2 lat temu

Zadziwiające jest również to, że pomimo formy oczytanego, oświeconego erudyty, nagle zaczyna angażować się wizerunkowo w akcję promującą uwolnienie Bonusa RPK.
Też widzicie ten rozstrzał?

Wieslaw
2 lat temu

Jebać Lewaka

W dupie byłem, gówno widziałem
2 lat temu

Jak to jest, że afrojax za jechanie dresom był jechany, np. przez mor wa, a mes się przypierdala do dresów i nikt go nie disuje za pocisk ludziom ulicy? Ba, nawet wspiera naczelnego dresa polskiej sceny, konusa mpk

TAKaprawda
2 lat temu

Hipokryzja Sceny zakłamane Parówy i podwójne standardy 🙂

Nikt
2 lat temu

Kto to jest afrojax a kto to jest Mes ? Nie widzisz różnicy ?

W dupie byłem, gówno widziałem
2 lat temu
Reply to  Nikt

A co to ma do rzeczy kim jest mes? Przekaz był taki sam, a mesa nikt nie hejtował za ten kawałek, mimo że polska scena dresiarstwem stoi.

W dupie byłem, gówno widziałem
2 lat temu

Zresztą Łona też nagrał diss na dres rap, bodajże pierwsza piosenka z debiutu.

§§§
2 lat temu
Reply to  Nikt

Afrojax jest dwa razy lepszym raper i człowiekiem od ten typ szczocha.

CoNaToSraluch
2 lat temu

Ciekawe czy się obsikał gdy się o tym dowiedział. Jak chuj puściły zwieracze i trysnął z ogóra

Kupa
2 lat temu

Paulinka ty mi tu nie pierdol jakiś kocopolów tylko ściągnij majteczki i pokaz swoją cipke a my forumowicze ocenimy czy nadejesz się do ruchanie czy nie

żENADA
2 lat temu

Tede, skończ skrzeczeć, Peja rapować, jesteście siebie warci, tak jak ćpun i towar. #polskirap #maloznanerapy

Zbuku88
2 lat temu
Reply to  żENADA

Malo znany to Ty jesteś na swojej wiosce.

Level 7.

Kurwa jak mnie rozpierdalają pedały, co się szczycą, że znają coś niby nieznanego.

A wypierdalaj do antykwariatu wyszukiwać zagonionych fraszek Gombrowicza.

I jeszcze się takie bęcfały zawsze szczycą, że słuchali tam czegoś zanim bylo modne. Łał kurwa, gratulacje.

.

RODZYNKI Z ROWA
2 lat temu

TRZEBA BYLO BRAC TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE ALBO AKLADAC KONDOMY NA CHUJA PO TYM MASZ ZAMIAR POSKAKAC !!!!

ANALNY POWIEW CIEPŁEJ BRYZY
2 lat temu

TEN TYP ZEZ JUŻ NA ZAWSZE ZOSTANIE KOJAZONY Z OPSZCZANYMI BADEJAMI I PEPEGAMI

Jacek Andrzejewski
2 lat temu

Trzeba było szybciej spierdalać z Wielkie Joł

żENADA
2 lat temu

Rychu Peja opowiada jak wydaje płyty szpagat
Kim byłyby Sistars gdyby przy tobie zostały?
Los chórzystek im pisałeś a wiec zadziałały ,zwiały
W cipe je pocałowałeś za nic by sie nie wybiły
Gdyby nie opuscily tej wielkiej wytwórni,kpiny
Jak z ciebie diller? czym dillujesz ty pacanie ?
Od lat płyt nie sprzedajesz , chcesz pożycze pare baniek

żENADA
2 lat temu

Trzeba było zostać Rafalalą – Kaulina Krzybysz intertransuje tekst Gejsa

Nikt
2 lat temu

Pamiętam z czasów jak tedzik „sistars” promował , całkiem ok było. Teraz to porobiona szmula z LGBT na plecach. Jebać

Vizo
2 lat temu

​https://musicbreeze.com/portal/user/beats/17313 <— Do you need beats?

JEBAĆ TEN TYP CWELA
2 lat temu

JEBAĆ TEN TYP CWELA A JEGO STARA POWINNA ZOSTAĆ WJEBANA DO SZTUMU ZA WYSRANIE GO

żENADA
2 lat temu

……………………„„-~^^~„-„„_ ………………„-^*” : : „” : : : : *-„ …………..„-* : : :„„–/ : : : : : : : ‚\ …………./ : : „-* . .| : : : : : : : : ‚| …………/ : „-* . . . | : : : : : : : : | …………\„-* . . . . .| : : : : : : : :’| …………/ . . . . . . ‚| : : : : : : : ………./ . . . . . . . .’\ : : : : : : : | ……../ . . . . . . . . . .\ : : : : : : ……./ . . . . . . . . . . . ‚\ : : : : : / ……/ . . . . . . . . . . . . . *-„„„„-*’ ….’/ . . . K . . . . . . . . . . ‚| …/ . . . . O . . ./ . . . . . . .| ../ . . . .L. . . .’/ . . . . . . .’| ./ . . . . E . . . / . . . . . . .’| ‚/ . . . . D . . . . . . . . . . .’| ‚| . . . . Z \ . . . . . . . . . .| ‚| .… Czytaj więcej »

Ciekawe
2 lat temu

minusujecie a on tam prawdę mówi o tym raperach na topie w USa sami go cisną a sami nie lepsi 🙂

eeebe
2 lat temu

Dodawajcie news o Nowym Chilwagonie

a nie jakieś Gówna 🙂

Huj mnie to obchodzi

Popularne