Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

„TWORZĘ MUZYKĘ POPRAWIAJĄCĄ HUMOR” – WYWIAD Z PEKAYEM

Opublikowany

 

PeKay’a raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale zaryzykujmy i opiszmy pokrótce tą barwną postać.

Ten chcący być raperem syn Jarosława Kukulskiego, Moniki Borys, oraz Brat Natalii Kukulskiej swoją karierę rozpoczął w sposób wzbudzający niesmak odbiorców – od promowania swojej osoby, a nie muzyki. W międzyczasie próbowania swoich sił w tworzeniu rapu, popełnił kilka błędów, na wskutek których zapanowała ślepa wręcz moda na nienawidzenie go. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tego założenia jest wydany przez niego niedawno utwór ”Haters Generation” opatrzony kolorowym, przebojowym teledyskiem, który mimo iż prezentował dużo wyższy poziom niż wszystko, co wyszło spod ręki PeKay’a, i wnosił niezwykły powiew świeżości do świata rapowych klipów dzięki zawartym w nim licznym smaczkom, również zebrał dużą porcję krytyki. Zapraszam do zupełnie poważnej rozmowy z PeKay’em.

 

GlamRap: Siema, PeKay! Jesteśmy świeżo po premierze Twojego singla pt. ‘’Haters Generation’. Opowiedz nam o tym numerze.

PeKay: O numerach nie ma co opowiadać trzeba ich posłuchać, a moim zdaniem tego słucha się bardzo dobrze. Polecam odpalić na imprezie.

 

GlamRap: Czytając komentarze zamieszczone przez internautów pod Twoim utworem ”Lights” w serwisie YouTube, co chwila uśmiechałem się. Nie ulega wątpliwości, że wielu komentatorów zupełnie zrezygnowało z konstruktywnej krytyki i postawiło sobie za cel prześciganie się w wypisywaniu jak najwymyślniejszych hejtów. Jaki jest Twój stosunek do obrażających Cię ludzi? Co czujesz zagłębiając się w tego typu wpisy? I jak myślisz: czemu ludzie uwzięli się na Ciebie tak mocno?

PeKay: Nie zagłębiam się olewam to, a temat jest dość skomplikowany i jest to ciekawe zjawisko psychologiczno socjologiczne. Oczywiście mam w tym też swój udział. Ogólnie no jest zabawnie;]

 

GlamRap: Czy były takie chwile w Twojej karierze, kiedy oddawałeś się refleksji nad tym, czy aby na pewno robisz dobrze starając się zyskać uznanie w rap grze? Czy nachodziły Cię chwile zwątpienia, podczas których chciałeś skończyć z rapem i skupić się na czymś innym? Co sprawia, że pomimo tak wielkiej nagonki na Twoją osobę masz siłę, żeby konsekwentnie brnąć do przodu? Czy to zasługa wsparcia najbliższych Ci ludzi, czy też wewnętrzna motywacja?

PeKay: Ja nie jestem z tych co postawili na rap jedną kartę, zajmuje się również innymi rzeczami z których mam dochody, ja nie muszę tego robić, robię to co chcę i tak mam nadzieję będzie zawsze. A co do drugiej części pytania to zgadza się, chcę brnąć do przodu i jak nie będzie mi wychodziło, będę odnosił porażki, będę dalej słuchał, szukał, pisał, nagrywał. Tak jest dziś mam nadzieję ze tak będzie w przyszłości. Chce robić coraz fajniejsze rzeczy, i uczyć się. Mam nadzieję, też że nigdy nie będę robił rapu tylko dlatego, że nie będę miał innej opcji, jak dzieje się w paru przypadkach w pl.

GlamRap: Dlaczego zdecydowałeś się na nawijanie w języku innym niż rodzimy? W Polsce panuje przekonanie, że w ten sposób wypierasz się mimowolnie swojej Polskości…Czy sądzisz, że Polak rapujący po angielsku przyjmie się w Polsce, albo za granicą, gdzie nie brak niesamowicie utalentowanych mistrzów mikrofonu nawijających po Angielsku? Czy Twoja muzyka promowana jest na zagranicznych portalach na temat muzyki rap?

PeKay: Lubie amerykański rap, wszyscy moi idole pochodzą ze stanów chce im dorównać, a to możliwe tylko w tym języku. Poza tym chce robić coś dla fanu zabawy angielski lepiej brzmi do tego fajniej się składa. Nie mówię, że chce już zawsze tylko 100% angielski, nie wiem może za 10 lat będę pięknie mówił w jakimś skośnym języku i w nim wydam….:P

 

GlamRap: W postach na swoim fan-page na Facebook często wspominałeś o swoim uwielbieniu dla Eminema. Słyszałeś ”The Marshall Mathers LP 2”? Jak podobał Ci się ten album? Wolisz Eminema za czasów jego debiutu, czy tego dojrzalszego?

PeKay: Jeśli chodzi o twórczość Eminema to uważam go za jednego z największych bez znaczenia o której płycie mówimy. Jego nowy album bardzo mi się podoba jest inny, bo podążający za trendami, ale dalej można w niej znaleźć prawdziwego Eminema po prostu od razu słychać, że to jego płyta.

 

GlamRap: Skoro jesteśmy w temacie Eminema, nie sposób nie zapytać, co sądzisz o Kaenie, MC bez wątpienia w sposób jawny kopiującym styl Amerykanina. Słyszałeś jego utwory, np. ”Mów Mi D’ave”? Jeśli tak, to co sądzisz o nim oraz jego twórczości?

PeKay: Tak kilka razy wpadły mi jego produkcje w ręce. Kaen ma talent tego nie można mu odmówić pisze fajne teksty, fajnie rapuje ale drażni mnie to, że każdy utwór który słyszałem w jego wykonaniu był delikatnie przerobioną kopią któregoś z kawałków Eminema i od razu wiedziałem którego już po pierwszych dźwiękach i to jest dla mnie totalnie słabe bo uważam, że każdy powinien się na kimś wzorować, ale nie można robić dokładnych kopii nawet z tymi samymi brzmieniami w podkładzie.

 

GlamRap: Czy słuchasz Polskiego rapu? Jacy z naszych rodzimych wykonawców według Ciebie zasługują na największe uznanie? Czy masz jakieś swoje ulubione albumy wydane w Polsce? Na które z płyt naszych rodzimych MC’s czekasz?

PeKay: Czasem słucham polskiego rapu, chcę wiedzieć co dzieje się na polskiej scenie, ciekawi mnie to. Niektóre numery uznaje za fajne i pomysłowe, jednak nie chce tu wymieniać wykonawców, gdyż nie wiadomo jak będzie to później odebrane.

GlamRap: Opowiedz nam o swoim pierwszym długogrającym albumie. Kiedy możemy się go spodziewać, i czego wolno nam po nim oczekiwać? Kto pojawi się na nim gościnnie? Wspominałeś o pewnym feacie, na wskutek którego opadną nam wszystkim szczęki. Czy możesz zdradzić jakieś szczegóły odnośnie jego?

PeKay: Nad albumem trwają prace, ale cały czas coś mi nie pasuje w nowych kawałkach i w końcu je wrzucam do szuflady. Cały czas współpracuje z różnymi producentami i cały czas szukam nowych zarówno w kraju jak i poza nim. Jeśli chodzi o feat dowiecie się jak już będzie płyta.

 

GlamRap: Czemu zdecydowałeś się na ponowne założenie fan-page na Facebook?

PeKay: Miało to związek tylko ze zmianą nazwy.

 

GlamRap: Jak wygląda w Twoim przypadku proces twórczy? Skąd czerpiesz inspiracje do tworzenia? Kiedy uznajesz, ze numer jest gotowy do wypuszczenia go w przestrzeń publiczną?

PeKay: Moja dziewczyna mówi, że wtedy robię się głupio szczęśliwy, można to porównać z paleniem marihuany. Kiedy ogarniasz tematy i pojawiają się jakieś utrudnienia jest taki klimat trochę dziwno stresujący, po zapaleniu przechodzi. Taki trochę haj daje mi robienie muzy. Oczywiście porównuje teoretycznie bo ja to nie nie…

 

GlamRap: Jakiś czas temu miałeś konflikt z Tede. Po premierze Twojego nowego singla ”Lights” nie omieszkał on opublikować go na swoim fan-page Facebook opatrując go ironicznym komentarzem. Czy niesnaski was dzielące miały wpływ na Twój odbiór jego twórczości? Uważasz go za dobrego rapera, czy słabego?

PeKay: Uważam, że jak na warunki Polskie jest dobry chociaż martwi mnie, że jego nawijka się od lat nie zmienia, zmieniają się tylko bity. Robi muzykę na poziomie, ale już zacofaną w swojej formie. Stanął w miejscu.

 

GlamRap: Niezależnie od tego, co sądzi się o Twojej muzyce, nie sposób odmówić Ci posiadania wizerunku sympatycznego gościa, wyluzowanego i otwartego na ludzi. Jaki jest PeKay prywatnie, na co dzień?

PeKay: Właśnie taki sympatyczny, wyluzowany z mega dystansem do siebie. Bawię się życiem i czerpie z niego garściami,

GlamRap: Przejdźmy teraz do tematu Twoje wytwórni płytowej, będącej w trakcie budowy – PeKay Cash Records. 1 lipca tego roku zapowiadałeś, że wkrótce wytwórnia rozpocznie swoją działalność; jak wiele czasu musi jeszcze upłynąć, nim do tego dojdzie? Czy wielu ludzi przesłało Ci swój materiał demo, i jaki poziom prezentują? Czy materiał któregoś z tych MC’s zamierzasz wydać legalnie?

PeKay: Dostałem bardzo dużo de-mówek i dobrych i złych cały czas mam te maile i kawałki więc do części z nich pewnie się z czasem odezwę. Wytwórnia nie wystartowała ponieważ stwierdziłem, że pierwszym krokiem w drodze muzycznej musi być moja dobra płyta, dlatego temat jest na razie zawieszony. Mój album będzie pierwszą produkcją tej wytwórni.

 

GlamRap: Czy interesujesz się beefami w Polskim świecie muzyki rap? Które konflikty rozgrywane na płaszczyźnie muzycznej wywołały w Tobie najwięcej emocji, i komu kibicowałeś podczas ich trwania? Sam również odpowiedziałeś na zaczepki Tedego utworem pt. ”Wieprz Terror”. Czy w przypadku gdyby wtedy odpowiedział Ci on dissowym kawałkiem, byłeś gotowy ciągnąć beef?

PeKay: Tak byłem gotowy. Jeśli chodzi o polskie beefy to nie wchodzę w ten temat zbyt głęboko.

 

GlamRap: Pochodzisz z muzykalnej rodziny. Twój Ojciec, tekściarz i kompozytor wielu z największych przebojów swojej pierwszej żony, tragicznie zmarłej Anny Jantar, Jarosław Kukulski, jest w Polsce doskonale rozpoznawalny za sprawą swoich dokonań artystycznych, Twoja Mama – Monika Borys – również nagrała kilka bardzo dobrze przyjętych albumów muzycznych. Twoja przyrodnia siostra Natalia też zawodowo zajmuje się muzyką. Żadne z nich nie zajmowało się jednak rapem. Co sprawiło, że to akurat rap, a nie inny gatunek muzyczny zafascynował Cię najmocniej? I dla czego zdecydowałeś się tworzyć samodzielnie tę muzykę? Czujesz że masz coś bardzo istotnego do przekazania światu, czy też po prostu chcesz robić to, co sprawia Ci zwyczajną przyjemność?

PeKay: Chce robić to co w życiu kocham, a jest to rap.

 

GlamRap: Czy cieszy Cię zamieszanie wokół Twojej osoby? Czy nagły skok Twojej popularności ma jakieś zdecydowane plusy? Opowiedz o nich.

PeKay: Popularność daje pewne przywileje, mi to nie przeszkadza ja bawię się dobrze, ale cenię też  swoją prywatność. To co widzą ludzie to po prostu zabawa. Ludzie widzą tyle ile im się pokaże. O ile potrafi się rozdzielać pewne kwestie można się świetnie bawić daje to również  wiele innych przywilejów o których wole nie pisać.

 

GlamRap: Czy jesteś uodporniony na niskich lotów zawistne zaczepki, a jeśli tak to w jakim stopniu i czy był czas, że źle sobie z nimi radziłeś? Co Twoim zdaniem kieruje ludźmi podczas pisania podobnych rzeczy? Na oficjalnej stronie Twojej wytwórni widnieje na zdjęciu głównym napis: ”Il love haters, you keep me motivated!”. Czy zwyczajna ludzka zawiść naprawdę potrafi być motywująca?

PeKay: Ludzie często idą za stadem, co potwierdzają pewne statystyki nawet mojego fan-page. Osobiście nie ruszają mnie patologiczne komenty spod adresu jakiś małolatów amatorów i krasnoludów. Ruszają mnie za to uwagi ludzi, którzy znają się na rapie. Biorę je pod uwagę. Czy ludzka zawiść naprawdę motywuje? Tak to niesamowity steryd dla chęci rozwoju.

 

GlamRap: Gdybyś miał zareklamować sam siebie w kilku zdaniach, co byś powiedział? Dlaczego ludzie powinni zainteresować się Twoją muzyką zważywszy na konkurencję – Twoich zagranicznych kolegów po fachu, robiących rap w Twojej ulubionej konwencji od lat ze znakomitym skutkiem?

PeKay: Zapraszam do słuchania pozytywnego przekazu. Tyle 🙂

 

GlamRap: Zacząłeś również jakiś czas temu prowadzić bloga PeKayLifestyle. Co sprawiło, że zdecydowałeś się na zagospodarowanie kolejnej przestrzeni internetowej, i prowadzenie jej w taki a nie inny sposób? Twoje zapiski traktują o wielu skrajnie różnych rzeczach – środowisko naturalne, perfumy, sport, design, itd. Jakie jeszcze masz zainteresowania?

PeKay: Staram się mieć dużo ciekawych zainteresowań. Poczytacie ocenicie.

 

GlamRap: Różne jest podejście wykonawców hip-hopowych do kwestii robienia rapu. Dla jednych to sprawa zwyczajnej zajawki, dla innych wręcz sztuka. Jakie jest Twoje podejście twórcze?Traktujesz tworzenie muzyki z nabożną czcią, czy też wyłącznie jako dobrą zabawę?

PeKay: Na tą chwile staram się tworzyć swoją zajawkę. Staram się tworzyć muzykę przyjemną poprawiającą humor, uważam że nie jestem na tyle dojrzały, aby tworzyć kawałki drogowskazy, nie chcę też sugerować młodzieży jak ma żyć. Być może kiedyś to się zmieni. Uważam że bardziej odpowiedzialne jest tworzenie przeze mnie takiej właśnie muzyki, niż takiej jak 15 letni mc opowiada o aresztach i gangsterskim życiu.

 

GlamRap: Nie jest tajemnicą, że odmówiłeś udziału w talk show Kuby Wojewódzkiego, krótko po czym jego gospodarz niewybrednie skomentował sprzedanie przez Ciebie swojej willi. Dlaczego nie zdecydowałeś się na udzielenie się na łamach tak popularnego widowiska telewizyjnego, skoro podkręcałeś swoją popularność na całą masę innych sposobów jeszcze przed wydaniem albumu?

PeKay: Ja lubię bawić się mediami, ale nie lubię jak ktoś chce się bawić mną. Talk show Kuby polega na leczeniu jego kompleksów, więc często stara się udowodnić, że jest mądrzejszy i fajniejszy od innych wyciągając niewygodne tematy dla gości lub wręcz atakując ich pytaniami, nad którymi myślał z całą ekipą przez ostatnie kilka tygodni. Dlatego odmówiłem, nie będę pomagał staruszkowi wyleczyć kompleksów skoro przez tyle lat ich nie wyleczył. Plus nie podoba mi się podejście dzisiejszych mediów oczywiście nie wszystkich, ale wiekszosci do artystów, i nie zamierzam tego wspierać.

0 0 votes
Article Rating
 
63 komentarze
63 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
JurekX69
7 lat temu

ŁAPCIE DUPERE [img]https://img.myepicwall.com/2014/02/ee1bc3f1fa68a8fb46943983a3e83209.gif[/img]

Lukasz20
7 lat temu

[img]https://i.imgur.com/RaE9RVy.jpg[/img]

BONUSBIDZISI
7 lat temu

ale to jest kretyn to ja pytań nie mam

RZARY HEMP GRÓ
7 lat temu

Tak jakoś leci że to jest żywyrab
Nie ma bumbap, jest bumbap
Nie ma obciachu i tu nie ma łaku
Nie ma lachociągów na tym tu majków
Wszyscy leco prosto i bez pudła
Ono ma to wisz to jest gemba paskudna
Jestem jurorem
To jest hardkorem
J do S to przejebane słowo chore
Właśnie tak napierdala zdrowo
Onomato już się żegna z to chorobo!
[img]https://www.gifsforum.com/images/gif/other/grand/ZYWYRAP_Pofina_cz1_008eb6407edfb0d2144844a64dca17c5.gif[/img]

2litryNaDwóch
7 lat temu

PIKEJ MUSISZ ZROZUMIEĆ ŻE LUDZIE NIE ŚMIEJĄ SIĘ PRZEZ CIEBIE, TYLKO Z CIEBIE.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TU7k2h9cTSY[/youtube]

edxnhjdjhdgha
7 lat temu

11111111

noc_rap_samochod
7 lat temu

Tak sobie slucham Killaz Group i wspominam ich czasy, przeciez to byli absolutni mistrzowie w swojej kategorii, prawda jest taka ze juz nikt nigdy nawet sie nie zblizy do ich poziomu… Ka do Gie na wiecznym propsie, Killaz Group, Kaczor&Gural. Pis
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tzey4dAtyG0[/youtube]

2litryNaDwóch
7 lat temu

[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/05/6666ca43d22a3eec24c0e1fd413d5e33_original.gif?1369495232[/img]

noc_rap_samochod
7 lat temu

„Pod szara sciana bloku
po zapadnieciu zmroku
rozne opowiesci
wywoluja niepokoj”
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gnk9pesW3qY[/youtube]

m
7 lat temu

CZEMU NIE W BEKOWO ?

Double U
7 lat temu

Nadal lepsze od Kałena

Lukasz20
7 lat temu

PRAWDZIWA HISTORIA:
[img]https://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_PbHYNOsgICScFJv1xemyOdjc9XuH3Ojo.jpg[/img]
[img]https://i.pinger.pl/pgr132/93171bc5000bf1dd52c0fa23[/img]

BumbapP
7 lat temu

[img]https://3.bp.blogspot.com/-NmQiPAiWmuQ/UYzGHQaEMWI/AAAAAAAAASQ/huJC0MmSRzg/s1600/sobota.jpg[/img]
[img]https://www.hip-hop.com.pl/zdjecia/Tede.jpg[/img]
ROZJEBALI 2013

noc_rap_samochod
7 lat temu

„my robime te manewry tu,
to PDG Crew i klub pelen dup”
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=auSqu2hT31o[/youtube]

2litryNaDwóch
7 lat temu

[quote name=”noc_rap_samochod”]Tak sobie slucham Killaz Group i wspominam ich czasy, przeciez to byli absolutni mistrzowie w swojej kategorii, prawda jest taka ze juz nikt nigdy nawet sie nie zblizy do ich poziomu… Ka do Gie na wiecznym propsie, Killaz Group, Kaczor&Gural. Pis
https://www.youtube.com/watch?v=tzey4dAtyG0%5B/quote%5D
NIESTETY GURAL ROBI TERAZ RAP POD PUBLIKĘ, ALE I TAK LUBIĘ GO CZASEM POSŁUCHAĆ.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qWoAa5sF9qI[/youtube]

Ołjejor na banicji
7 lat temu

[img]https://www.dumpaday.com/wp-content/uploads/2013/08/stop-making-stupid-people-famous.jpg[/img]

Lukasz20
7 lat temu

[img]https://i2.pinger.pl/pgr214/743fb1270026716b52f76bfa[/img]

Lukasz20
7 lat temu

[img]https://i.pinger.pl/pgr434/c5cc4bfe0016e55152f74398[/img]
[img]https://img.sadistic.pl/pics/f7fa3d474323.jpg[/img]

EE
7 lat temu

NIE SRIKEJ ,TO TY JESTES JEDNA WIELKA BEKA
[img]https://25.media.tumblr.com/ff9df01be9b37e6f9a02539b0125d51f/tumblr_my98ko0hmy1rknrf9o1_500.gif[/img]

hahahahkurwa
7 lat temu

popularność na całą masę innych sposobów jeszcze przed wydaniem albumu?

PeKay: Ja lubię bawić się mediami, ale nie lubię jak ktoś chce się bawić mną. Talk show Kuby polega na leczeniu jego kompleksów, więc często stara się udowodnić, że jest mądrzejszy i fajniejszy od innych wyciągając niewygodne tematy dla gości lub wręcz atakując ich pytaniami, nad którymi myślał z całą ekipą przez ostatnie kilka tygodni. Dlatego odmówiłem, nie będę pomagał staruszkowi wyleczyć kompleksów skoro przez tyle lat ich nie wyleczył. Plus nie podoba mi się podejście dzisiejszych mediów oczywiście nie wszystkich, ale wiekszosci do artystów, i nie zamierzam tego wspierać.

HAHAHAHHAH KRULL

cxfgyuiotrf
7 lat temu

PRZESTAŃCIE REKLAMOWAĆ TEGO ZJEBA!

bbb
7 lat temu

[quote]GlamRap: Jakiś czas temu miałeś konflikt z Tede. Po premierze Twojego nowego singla ”Lights” nie omieszkał on opublikować go na swoim fan-page Facebook opatrując go ironicznym komentarzem. Czy niesnaski was dzielące miały wpływ na Twój odbiór jego twórczości? Uważasz go za dobrego rapera, czy słabego?[/quote]

PeKay: Uważam, że jak na warunki Polskie jest dobry chociaż martwi mnie, że jego nawijka się od lat nie zmienia, zmieniają się tylko bity. Robi muzykę na poziomie, ale już zacofaną w swojej formie. Stanął w miejscu.

No debil kurwa. Przecież Tede wyprzedza polską rap scenę o 10 lat więc co tej Pigej wie o muzyce? Prawilnie przypominam Maj 2014 – #kurt_rolson

KasztelanJasnyDać
7 lat temu

Wy kurwy tylko hejtujecie i obrażacie a sami nic specjalnego kurwa nie zrobiliście
Tutaj oto panowie których dzieliła cała scena jak nie dwie wpierdalaja teraz taki sos jaki może nam sie marzyć . Wy boicie sie zasadzic jeden krzaczek a oni teraz zakładaja pewnie 4 plantacje na ogródku Ciotki więc morda .
Nie wierzyłem kurwa a taki progres

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c16/wujek-6yg.jpg[/img]

pozdrawiam motyla
7 lat temu

Z CYKLU: DUPECZKI Z SOCZI
Lindsey Vonn, USA
[img]https://i2.cdn.turner.com/si/dam/assets/140107134406-lindsey-vonn-076834746-single-image-cut.jpg[/img]

PomaranczowySSIE
7 lat temu

[quote name=”BumbapP”][img]https://3.bp.blogspot.com/-NmQiPAiWmuQ/UYzGHQaEMWI/AAAAAAAAASQ/huJC0MmSRzg/s1600/sobota.jpg[/img]
[img]https://www.hip-hop.com.pl/zdjecia/Tede.jpg[/img]
ROZJEBALI 2013[/quote]
SOBOTA TO PIZDA ON MOJG ROZJEBAC 2013 ALE W KOSCIELE
~JEBAĆ

AUGUST II MOCNY
7 lat temu

„TEDE STANĄŁ W MIEJSCU”

TY SIĘ KURWA PAJACU NIE WYMĄDRZAJ BO CHUJA UMIESZ NAGRAĆ, MOŻESZ MU NAJWYŻEJ STOPY CAŁOWAĆ. PIKEJ SIĘ SKOŃCZYŁ NA SPORCIE

[img]https://img833.imageshack.us/img833/867/izs3.jpg[/img]

penner
7 lat temu

[img]https://b.vimeocdn.com/ts/463/569/463569050_640.jpg[/img]

KOCIMBA WNU
7 lat temu

CHUJOWE NIE CZYTAŁEM

urscrew
7 lat temu

i po co promujecie tego pajaca?

Angelica
7 lat temu

[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1511756_501304739991021_1277673434_n.jpg[/img]

NAJLEPSZE DUPECZKI W SIECI!!! ZAPRASZAM!!!
https://www.facebook.com/pages/Dupeczki/499924510129044

Rychu Beka z Wieprza
7 lat temu

Gdzie się podziały czasy gdy raperzy byli raperami a nie na siłę próbowali nimi zostać robiąc z siebie pajaca? Pikej korniszonie umrzyj

Angelica
7 lat temu

[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/1557446_804860096196251_87106561_n.png[/img]

zwrotka
7 lat temu

gimbaza nie pamięta ale rocznik 91 oczywiście!!!
[img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRGUnL1H2IgFwP0-mYrfj1uuh_OGnG3u6hRwISXx6uDGt9uA-8xiA[/img]

twf
7 lat temu

[img]https://cdn.mature-beauty.com/pics/2011-05-31/13982_02big.jpg[/img]
czemu nie w bekowo

zwrotka
7 lat temu

[img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRjP9sxenhirmQSo3nBTayyBW-qeE8K7D9ZxEJatrufL92bK2XF[/img]

Kałach
7 lat temu

ŁUKASZ20 PROPS ZA GIFY
JEBAĆ KOPROBO BEZBEKA
[img]https://i.pinger.pl/pgr115/0a2cd0570027070352bdf917[/img]

blockablockablockabl
7 lat temu

KURWA BEKA BEKĄ, ALE WOLE TEGO PIKEJA NIZ TĄ KSERUJACA EMINEMA SPIERDOLINE KAŁENA

sadasd
7 lat temu

[quote name=”pozdrawiam motyla”]Z CYKLU: DUPECZKI Z SOCZI
Lindsey Vonn, USA
[img]https://i2.cdn.turner.com/si/dam/assets/140107134406-lindsey-vonn-076834746-single-image-cut.jpg[/img][/quote]

PROPSY, CZEKAM NA WIECEJ!

BumbapP
7 lat temu

[quote name=”PomaranczowySSIE”]SOBOTA TO PIZDA ON MOJG ROZJEBAC 2013 ALE W KOSCIELE
~JEBAĆ[/quote]
SSIESZ TO TY

dawid90bipiema
7 lat temu

Tym o to linkiem, zmusze was do koniobicia

https://goo.gl/efXhK4

maciek1
7 lat temu

[img]https://i.imgur.com/VZyPRNM.gif[/img]

Ołjejor na banicji
7 lat temu

[quote name=”maciek1″][img]https://i.imgur.com/VZyPRNM.gif[/img][/quote]

koprobo approves ?

dsad
7 lat temu

JEBAC PIKEJA

psychik88
7 lat temu

http://www.probux.com/?r=psychik88 zarabiac dolary gimbusy

SIN
7 lat temu

jest różnica między poprawianiem humoru, a robieniem z siebie błazna

yiiyfiyfi
7 lat temu

Może i jest debilem, ale o KaeNie wypowiedział się dokładnie tak jak jest naprawdę.

benks
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=p8VDBFd5ipg[/youtube]

SterczoncySut
7 lat temu

Szczerze propsy dla niego, robi z siebie idiote i zarabia na hejtach. Człowiek sukcesu.

burżuj
7 lat temu

[img]https://img.myepicwall.com/2012/03/c250475a97618577f592679f8415ddda.jpg[/img]

Popularne