Sprawdź nas też tutaj

News

Universal Music Group przejmuje Hyperion Records

W ciągu 43 lat swego istnienia w Hyperion Records ukazało się prawie 2500 płyt.

Opublikowany

 

universal music logo

Universal Music Group (UMG), światowy lider w dziedzinie produkcji muzycznej, ogłasza przejęcie renomowanej brytyjskiej wytwórni muzyki klasycznej – Hyperion Records.

Firma Hyperion Records, założona w 1980 roku, dołączy do portfolio znanych na całym świecie firm zajmujących się produkcją nagrań muzyki klasycznej, na czele z Deutsche Grammophon, firmą założoną w 1898 roku.

Wyjątkowa i wyróżniająca się tożsamość Hyperion Records wzmocni zaangażowanie i długoterminowe inwestowanie UMG w rozwój talentów oraz budowanie karier artystów działających na polu muzyki klasycznej. Zachowując swoją unikalną tożsamość w dziedzinie muzyki klasycznej, Hyperion Records pozostanie niezależną wytwórnią płytową obok Decca Classics i Mercury KX, w ramach Universal Music UK, wiodącej brytyjskiej firmy muzycznej.Wielokrotnie nagradzana, niezależna wytwórnia muzyki klasycznej została założona przez nieżyjącego już Teda Perry’ego i jest zarządzana od ponad 20 lat przez jego syna Simona, który pozostaje dyrektorem zarządzającym.

Hyperion jest domem dla tak wybitnych artystów, jak Marc-André Hamelin, Angela Hewitt, Sir Stephen Hough, Alina Ibragimova, Steven Isserlis, Dame Emma Kirkby, Steven Osborne, Takács Quartet i wielu innych.

Firma poświęca się prezentowaniu wysokiej jakości nagrań muzyki klasycznej wszystkich stylów i wszystkich okresów od XII wieku do XXI wieku, a szeroki katalog jej nagrań jest w dużej części unikalny. W ciągu 43 lat swego istnienia w Hyperion Records ukazało się prawie 2500 płyt.

Od ponad czterech dekad Hyperion Records jest wzorem artystycznej doskonałości, tworząc pionierskie – często – nagrania o ogromnej wartości kulturowej i poszerzając muzyczne horyzonty melomanów na całym świecie.

Od przełomowego albumu „A Feather On The Breath Of God”, który otworzył wszystkim uszy na XII-wieczne piękno twórczości Hildegardy z Bingen, firma jest stworzyła wiele cennych projektów fonograficznych, uzyskując liczne nagrody muzyczne, w tym czterokrotnie prestiżową nagrodą Gramophone Record of the Year w latach 1996-2010, a także Gramophone’s Label of the Year. Hyperion otrzymał również nagrodę Best Label Award przyznawaną przez MIDEM’s Cannes Classiques Awards, przyznawaną przez jury złożone z redaktorów wiodących międzynarodowych magazynów poświęconych muzyce klasycznej.

 


13 komentarzy
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gie
17 dni temu

Wrogie przejecie przez ludzi w małych czapeczkach

BĘDZIECIE TAŃCZYĆ JAK WAM ŻYDZI ZAGRAJĄ

Trippie Redd
17 dni temu

WYKASUJ TEN KOMENT TO cIĘ ZAYEBIE wszedł we współpracę z LGBT

GFccc
17 dni temu
Reply to  Trippie Redd

BEZBEK ŚMIECIU

Rapson
17 dni temu

Ciekawe posunięcie

WYKASUJ TEN KOMENT TO cIĘ ZAYEBIE
17 dni temu

Praktycznie nie ma tygodnia w którym normictwo nie skatowałoby przegrywa i sprawa ta nie znalazłaby się w mediach. Opinia publiczna kwituje to zawsze ogólnikami typu : no, mega szkoda chlopaka taki młody itp., ale daję sobie rękę uciąć, że gdyby role się odwróciły i zdarzyłby się 1 przypadek gdzie sprawcą tej samej przemocy byłby spierdoks to cała sprawa wygenerowałaby 100 x większe zasięgi, nas okrzykniętoby wszystkich niebezpiecznymi terrorystami, a liczne organizacje wzywałyby do cenzury internetu, miejsc takich jak wykop itd. To jak z gwałtami. 80 % gwałtów popełnianych jest przez osoby z najbliższego otoczenia dziewczyny: rodzina/przyjaciele, a laska wyobrażając sobie potencjalnego gwałciciela i tak zawsze myśli o cichym i wycofanym społecznie chłopaku który niezbyt jej się podoba, a koniec końców jej oprawcami okażą się kumple do których ochoczo sama polezie na domówkę wykorzystując ją pod wpływem.

Gie
17 dni temu

Sentino cfel

Trippie Redd
17 dni temu
Reply to  Gie

Laskę bym ci zrobił.

Na kutαsach całej Polski zrobimy nadzianie pіzdy
17 dni temu

wyp1erdaj

Popularne