Sprawdź nas też tutaj

News

Universal Music Polska przejmuje dyrektora z Sony Music

Zmiany u Majorsów.

Opublikowany

 

Maciej Kutak

Firma Universal Music Central Europe, lider branży muzycznej, ogłosiła dzisiaj powołanie Macieja Kutaka na stanowisko dyrektora zarządzającego Universal Music Polska (UMP). Stanowisko to Maciej Kutak obejmie w dniu 1 maja 2019 r.

Z Sony do Universalu

Powołanie Macieja Kutaka, utalentowanego i wysoce cenionego lidera biznesu, dysponującego rozległą siecią kontaktów w Europie Wschodniej, stanowi odzwierciedlenie ambicji firmy UMG w zakresie dalszego umacniania swojej pozycji lidera na polskim rynku. Maciej Kutak przechodzi do UMP z firmy Sony Music, w której od 2014 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego na region Europy Wschodniej i odpowiadał za działalność firmy w 10 krajach Europy Wschodniej.

Przed rozpoczęciem pracy w Sony Music Maciej Kutak pracował dla firmy Viacom International jako wiceprezes ds. handlowych na region CEE1. Studiował nauki polityczne, a karierę rozpoczął w branży wydawniczej, piastując różne stanowiska w firmach Axel Springer i Bauer Media Poland, przed przejściem do Viacom w 2010 roku. Maciej Kutak będzie pracował w Warszawie i podlegał Frankowi Briegmannowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu firm Central Europe Universal Music oraz Deutsche Grammophon.

Obowiązki dyrektora zarządzającego przejmuje od Jana Kubickiego, który ustąpił niedawno z tego stanowiska, aby skupić się na własnych projektach, w tym na Magic Records, wytwórni joint-venture prowadzonej we współpracy z UMP.

Maciej Kutak: „Rozwój i wspieranie krajowych artystów są mi szczególnie bliskie”

Składając oświadczenie, Frank Briegmann, prezes i dyrektor generalny Central Europe Universal Music oraz Deutsche Grammophon, powiedział: „Niemiernie cieszy mnie, iż Maciej zdecydował się poświęcić pracy na rzecz naszej firmy i naszych artystów. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i energii będzie stymulować rozwój firmy i polskiego rynku muzycznego. Będzie mi ogromnie miło z nim współpracować i życzę jemu, jego zespołowi i wszystkim naszym artystom samych sukcesów z firmą Universal Music Polska”.

Maciej Kutak powiedział: „Pragnę podziękować Frankowi i firmie UMG za okazane mi zaufanie i bardzo się cieszę na naszą wspólną przyszłość. Polska to jedna z pięciu najbardziej dynamicznych gospodarek w Europie i kraj o niezwykle bogatej kulturze. Rozwój i wspieranie krajowych artystów są mi szczególnie bliskie i jestem przekonany, że z UMP będę mógł osiągać świetne wyniki. Razem z fantastycznym polskim zespołem, wyśmienitym gronem krajowych i międzynarodowych wykonawców oraz rozległą siecią kontaktów sprawimy, że Universal Music Polska będzie odnosić jeszcze większe sukcesy”.

 
11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Belmondo Informator

Chuj to kogo obchodzi, że jakiś Maciej Kutas zmienia robotę. Wielce utalentowany w obrabianiu pał homosiów z szołbizu.

Analny

Universal Music Polska analnie przejmuje dyrektora z Sony Music

Odb

Dyrektor z polski przejmuje się uniwersalną muzyką z soniacza.

Nie bójcie się, wierzcie, że będzie dobrze!!

Zamiast czytać takie newsy i jeszcze jak zwykle czytać takie komentarze, to wolałbym nie widzieć i tego i tego. Co do tego typa to ” jakies tam zmiany” w tych kurwa korporacjach, gigantach itd. mają tam na celu jeszcze dalsze zniewolenie artystów, w sensie zarobku, popularności itp. Mi to życia raczej nie zmienia, ale juz muzykę, którą slyszymy dookoła – tak. Nie wiem po co to pisze, za każdym razem tak mam. I tak każdy ma wyjebane, a hejty bez normalnego zdania zawsze równo zjadą tekstami byle cos dojebac. I na huj wystawianie komentarzy??? I jak juz chcesz wystawić gdzies to ci kurwa blokują możliwość wystawienia. Gorąco pozdrawiam myślących!! Prawilnie przypominam: Jebać Tuska, PO, PIS, 95% politycznych cweli! Jebać lordów, ministrów, kierowników, wszystkie kurwy co ciągną za sznurki, Rotschildów i spółkę!! Jebać NWO, ACTA, Agendy, NASE kurwa też!!! Nie długo was rozliczy PRAWDA!! Pokój ludziom dobrej woli! Eloo!

W punkt wasza kurwa mać

🙂

Janek

Masoneriia się bawi.

Old Spice Swagger

Tylko Panteon Records
.
.
.
Zartowalem XD

O'Tyły

Chyba penaten

ProfesorNauk

Wygląda trochę jak łysy na wózkubz X-mana albo ten ze StarTreka co facepalma robi tylko w latach młodzieńczych.

sada

lepszy był ten drugi

O'Tyły

Dwie firmy, które w Polsce totalnie rozmieja jak robić hajs na rapie. W de albo fr majorsi mają podpisanych najlepszych graczy. u nas smolastego.

Popularne