Sprawdź nas też tutaj

News

Utwór Guovy usunięty z radia ESKA – komentarz stacji

Raperki nie zagra już żadna stacja muzyczna?

Opublikowany

 

Guova w teledysku Grube Koleżanki
Guova / fot. kadr z klipu

„Moje koleżanki mnie nie lubią i są grube” – powtarza Guova w refrenie najnowszego utworu „Grube koleżanki”. Nagranie, które osiągnęło ponad 200 tysięcy odsłon na Youtube, znalazło się nawet na antenie radia ESKA. Niestety w związku ze skargami słuchaczy zostało zdjęte z publikacji w stacji. – „Grube koleżanki” znikają z anteny radia ESKA ze względu na wyśmiewanie osób otyłych. Było bardzo dużo skarg na ten utwór i w związku z tym została podjęta decyzja o zdjęciu go z anteny. – poinformowała w tym tygodniu raperka.

Dyrektor programowy stacji, Olgierd Wojtkowiak odniósł się do tego komentarza w wydanym oświadczeniu. – Aby usunąć piosenkę z playlisty trzeba ją najpierw tam umieścić. Playlista to coś więcej niż kilka odtworzeń w ramach stałego cyklu New Music Friday w Radiu ESKA, w którym prezentujemy nowości muzyczne każdego tygodnia. Nigdy nie mieliśmy planów umieszczenia utworu „Grube koleżanki” na naszej playliście. – powiedział przedstawiciel ESKI w rozmowie z CGM.

Guova odpowiada: „Poprawność polityczna zabija twórczość”

Z pozoru niewinne zablokowanie nagrania z powodu kilku skarg odbiorców przerodziło się w publiczną dyskusję, która – jak przyznaje sama raperka – na pewno nie jest jej na rękę. – Poproszono mnie o niekomentowanie tej sprawy, ale sami rozumiecie, że teraz muszę, skoro już wywołano mnie do tablicy. Już w odcinku WhoStoleMyHead?! mówiłam, że nie zagrają „Grubych koleżanek” w żadnej rozgłośni ze względu na poprawność polityczną, która – swoją drogą – totalnie zabija twórczość. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jednak Esce numer się spodobał i będą go grać na swojej antenie, co prawda wyłącznie po 22 – ze względu na „kontrowersyjną” tematykę, ale jednak. Poproszono mnie nawet o „radio edit”, którego powstawanie mogliście oglądać na moim InstaStory, gdzie cenzuruję słowa „cycki” i „dupsko”(?!). 

Niestety, ze względu na „skargi słuchaczy”, jak podano w informacji, która do mnie dotarła, numer musieli zdjąć z anteny. Ok, spoko. Eska uznała, że korzystniejsze dla nich będzie olanie tematu i ja się o to nie gniewam, chociaż przyznaję, taka „cenzura” i uginanie karku pod ciężarem opinii bawi mnie okropnie. Albo mamy jaja, żeby zagrać coś o niepopularnej tematyce, albo nie gramy tego wcale, żeby później nie zrobiła się taka gównoburza, jaką teraz możemy obserwować na internetowym niebie – napisała raperka.

ESKA poprosiła Guovę o wydanie oświadczenia?

Z komentarza raperki możemy wywnioskować, że stacja radiowa poprosiła o sprostowanie jej wypowiedzi odnośnie usunięcia „Grubych koleżanek” z ESKI, bo godziła ona w dobre imię stacji zamiast skupić się na słuchaczach, którzy nie mają do siebie dystansu. – Jeszcze dziś napisałam oświadczenie, zresztą „na prośbę”, żeby ściągnąć „ciężar winy” za usunięcie „Grubych koleżanek” ze stacji, ponieważ gdzieś po drodze coś poszło nie tak i nie dostało się sfrustrowanym ludziom bez dystansu i poczucia humoru tylko Esce. Ostatecznie jednak, oświadczenie nie zostało opublikowane żeby „nie rozdmuchiwać sprawy” – poinformowała.

Guova ma obawy, że nie zagra ją już żadne radio

Publiczne przekomarzanie się z dużą stacją radiową, w którym bierze udział raperka – nomen omen – wywołując sama temat na pewno nie jest rozgłosem, o który Guova by zabiegała. Jak zauważa pochodząca z Włodawy artystka może to jej utrudnić dotarcie do innych stacji muzycznych.  – Pan Olgierd Wojtkowiak (dyrektor programowy i muzyczny stacji) „odpiera zarzuty” o zdjęcie kawałka z jakiejś playlisty, o której nigdy nie było mowy ani w żadnym moim poście, ani nigdy w ogóle. Numer nie został ściągnięty z playlisty tylko wykluczony z nocnego grania, a decyzja została uargumentowana popularnym ostatnio hasłem „bodyshamingu”. Co jest Prawdopodobnie po tej akcji już nigdy żadne radio nie zagra mojego kawałka, ale bez radia sobie radziłam prawie 10 lat i dalej też sobie poradzę. To mój ostatni komentarz w tej sprawie – zakończyła temat Guova.

Raperka nie rozumie osób otyłych?

Na fanpage’u lubelskiej raperki możemy znaleźć także komentarze, w których słuchacze zarzucają jej wyśmiewanie osób otyłych. – Uważam, że ktoś ma prawo poczuć się z tym źle, jest wiele osób które są otyłe bo są chore i niekoniecznie chcą słuchać „Grube koleżanki”. Tobie jest łatwiej, bo nie masz z tym problemu, żeby było sprawiedliwie nagraj coś o chudych koleżankach będą się skarżyć że promujesz anoreksję – napisała jedna ze słuchaczek. Guova stanowczo odpiera tego typu zarzuty twierdząc, że sama była kiedyś „przy kości”. – Byłam gruba i dlatego nagrałam ten numer. Po 2 miesiącach wyglądam jak pier***a Taylor Swift w najlepszym czasie więc naprawdę, c’mon – napisała.

 
13 komentarzy

13
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Tau

Dobra pośmialiśmy się wczoraj ale już wypierdalajcie z ta chujozą

Łakkiller

Radzila sobie przez 10 lat gdy jej kawałki miały po 1000 wyswietlen, zajebiscie sobie radzilas. A teraz sklej wary i szukaj w radiowym studio kolejnego penta do ojebania.

­­­­­

pierdolonych spaślaków dookoła coraz więcej, a temu gównoradyjku hajs musi się z reklam zgadzać

Juras

Żreć I żyć!

gadgagagagagaga

pustak jebany robi jakąś z chuja aferke o chujowy kawałek którego i tak nie lubi

200 tyś wyświetleń no kurwa idź ty w chuj

Boa Gasiciel

O takie aferki właśnie lubię, glamrapowicze liczę na was

Tau

Noz kurwa ma bol dupy, kto Cie niby mial wziasc do radia wez juz skoncz Guove dopierdalac do pieca bo smiesznie bylo na poczatku. Eska dyplomatycznie powiedziala wypierdalaj , nikt tego nie slucha a w dodatku hejtuje.

YoungMultiLGBT

„pochodząca z Włodawy artystka”
„Na fanpage’u lubelskiej raperki”
się kurwa zdecydujcie

Hendrik Lamer

jedno mnie zastanawia… PO CHUJ ONA WPIERDALA TE CUDZYSŁOWIA WSZĘDZIE W ZŁYCH MIEJSCACH I TO BEZ ŻADNEGO SENSU>???

cydży

w chuj pulchnych dup jest ladniejszych od ciebie tłuku wiejski, znam okraglutkie dupeczki takie xl i posuwam je czesto i jest w kurwe zajebiscie, a ta wiesniara z polski d tudziez z bialorusi prawie niech wypierdala do garow, kury i swinie oporzadzac w gnoju

beka

ruchasz grubasy bo na nic lepszego nie możesz liczyć lamusie i sie nie usprawiedliwiaj

Monar king

Wschodnia polska wypierdalac z polski

Agata

Nie wiedziałam że komentarz który napisałam będzie cytowany na tylu stronach.Przynajmiej tutaj jest w całosci,tylko chyba nie do końca jest odebrany jak bym chciała .

Popularne