Sprawdź nas też tutaj

News

Utwór Guovy usunięty z radia ESKA – komentarz stacji

Raperki nie zagra już żadna stacja muzyczna?

Opublikowany

 

Guova w teledysku Grube Koleżanki
Guova / fot. kadr z klipu

„Moje koleżanki mnie nie lubią i są grube” – powtarza Guova w refrenie najnowszego utworu „Grube koleżanki”. Nagranie, które osiągnęło ponad 200 tysięcy odsłon na Youtube, znalazło się nawet na antenie radia ESKA. Niestety w związku ze skargami słuchaczy zostało zdjęte z publikacji w stacji. – „Grube koleżanki” znikają z anteny radia ESKA ze względu na wyśmiewanie osób otyłych. Było bardzo dużo skarg na ten utwór i w związku z tym została podjęta decyzja o zdjęciu go z anteny. – poinformowała w tym tygodniu raperka.

Dyrektor programowy stacji, Olgierd Wojtkowiak odniósł się do tego komentarza w wydanym oświadczeniu. – Aby usunąć piosenkę z playlisty trzeba ją najpierw tam umieścić. Playlista to coś więcej niż kilka odtworzeń w ramach stałego cyklu New Music Friday w Radiu ESKA, w którym prezentujemy nowości muzyczne każdego tygodnia. Nigdy nie mieliśmy planów umieszczenia utworu „Grube koleżanki” na naszej playliście. – powiedział przedstawiciel ESKI w rozmowie z CGM.

Guova odpowiada: „Poprawność polityczna zabija twórczość”

Z pozoru niewinne zablokowanie nagrania z powodu kilku skarg odbiorców przerodziło się w publiczną dyskusję, która – jak przyznaje sama raperka – na pewno nie jest jej na rękę. – Poproszono mnie o niekomentowanie tej sprawy, ale sami rozumiecie, że teraz muszę, skoro już wywołano mnie do tablicy. Już w odcinku WhoStoleMyHead?! mówiłam, że nie zagrają „Grubych koleżanek” w żadnej rozgłośni ze względu na poprawność polityczną, która – swoją drogą – totalnie zabija twórczość. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jednak Esce numer się spodobał i będą go grać na swojej antenie, co prawda wyłącznie po 22 – ze względu na „kontrowersyjną” tematykę, ale jednak. Poproszono mnie nawet o „radio edit”, którego powstawanie mogliście oglądać na moim InstaStory, gdzie cenzuruję słowa „cycki” i „dupsko”(?!). Niestety, ze względu na „skargi słuchaczy”, jak podano w informacji, która do mnie dotarła, numer musieli zdjąć z anteny. Ok, spoko. Eska uznała, że korzystniejsze dla nich będzie olanie tematu i ja się o to nie gniewam, chociaż przyznaję, taka „cenzura” i uginanie karku pod ciężarem opinii bawi mnie okropnie. Albo mamy jaja, żeby zagrać coś o niepopularnej tematyce, albo nie gramy tego wcale, żeby później nie zrobiła się taka gównoburza, jaką teraz możemy obserwować na internetowym niebie – napisała raperka.

ESKA poprosiła Guovę o wydanie oświadczenia?

Z komentarza raperki możemy wywnioskować, że stacja radiowa poprosiła o sprostowanie jej wypowiedzi odnośnie usunięcia „Grubych koleżanek” z ESKI, bo godziła ona w dobre imię stacji zamiast skupić się na słuchaczach, którzy nie mają do siebie dystansu. – Jeszcze dziś napisałam oświadczenie, zresztą „na prośbę”, żeby ściągnąć „ciężar winy” za usunięcie „Grubych koleżanek” ze stacji, ponieważ gdzieś po drodze coś poszło nie tak i nie dostało się sfrustrowanym ludziom bez dystansu i poczucia humoru tylko Esce. Ostatecznie jednak, oświadczenie nie zostało opublikowane żeby „nie rozdmuchiwać sprawy” – poinformowała.

Guova ma obawy, że nie zagra ją już żadne radio

Publiczne przekomarzanie się z dużą stacją radiową, w którym bierze udział raperka – nomen omen – wywołując sama temat na pewno nie jest rozgłosem, o który Guova by zabiegała. Jak zauważa pochodząca z Włodawy artystka może to jej utrudnić dotarcie do innych stacji muzycznych.  – Pan Olgierd Wojtkowiak (dyrektor programowy i muzyczny stacji) „odpiera zarzuty” o zdjęcie kawałka z jakiejś playlisty, o której nigdy nie było mowy ani w żadnym moim poście, ani nigdy w ogóle. Numer nie został ściągnięty z playlisty tylko wykluczony z nocnego grania, a decyzja została uargumentowana popularnym ostatnio hasłem „bodyshamingu”. Co jest Prawdopodobnie po tej akcji już nigdy żadne radio nie zagra mojego kawałka, ale bez radia sobie radziłam prawie 10 lat i dalej też sobie poradzę. To mój ostatni komentarz w tej sprawie – zakończyła temat Guova.

Raperka nie rozumie osób otyłych?

Na fanpage’u lubelskiej raperki możemy znaleźć także komentarze, w których słuchacze zarzucają jej wyśmiewanie osób otyłych. – Uważam, że ktoś ma prawo poczuć się z tym źle, jest wiele osób które są otyłe bo są chore i niekoniecznie chcą słuchać „Grube koleżanki”. Tobie jest łatwiej, bo nie masz z tym problemu, żeby było sprawiedliwie nagraj coś o chudych koleżankach będą się skarżyć że promujesz anoreksję – napisała jedna ze słuchaczek. Guova stanowczo odpiera tego typu zarzuty twierdząc, że sama była kiedyś „przy kości”. – Byłam gruba i dlatego nagrałam ten numer. Po 2 miesiącach wyglądam jak pier***a Taylor Swift w najlepszym czasie więc naprawdę, c’mon – napisała.

 
13 komentarzy
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tau
4 lat temu

Dobra pośmialiśmy się wczoraj ale już wypierdalajcie z ta chujozą

Łakkiller
4 lat temu

Radzila sobie przez 10 lat gdy jej kawałki miały po 1000 wyswietlen, zajebiscie sobie radzilas. A teraz sklej wary i szukaj w radiowym studio kolejnego penta do ojebania.

­­­­­
4 lat temu

pierdolonych spaślaków dookoła coraz więcej, a temu gównoradyjku hajs musi się z reklam zgadzać

Juras
4 lat temu

Żreć I żyć!

gadgagagagagaga
4 lat temu

pustak jebany robi jakąś z chuja aferke o chujowy kawałek którego i tak nie lubi

200 tyś wyświetleń no kurwa idź ty w chuj

Tau
4 lat temu

Noz kurwa ma bol dupy, kto Cie niby mial wziasc do radia wez juz skoncz Guove dopierdalac do pieca bo smiesznie bylo na poczatku. Eska dyplomatycznie powiedziala wypierdalaj , nikt tego nie slucha a w dodatku hejtuje.

Boa Gasiciel
4 lat temu

O takie aferki właśnie lubię, glamrapowicze liczę na was

YoungMultiLGBT
4 lat temu

„pochodząca z Włodawy artystka”
„Na fanpage’u lubelskiej raperki”
się kurwa zdecydujcie

Hendrik Lamer
4 lat temu

jedno mnie zastanawia… PO CHUJ ONA WPIERDALA TE CUDZYSŁOWIA WSZĘDZIE W ZŁYCH MIEJSCACH I TO BEZ ŻADNEGO SENSU>???

cydży
4 lat temu

w chuj pulchnych dup jest ladniejszych od ciebie tłuku wiejski, znam okraglutkie dupeczki takie xl i posuwam je czesto i jest w kurwe zajebiscie, a ta wiesniara z polski d tudziez z bialorusi prawie niech wypierdala do garow, kury i swinie oporzadzac w gnoju

beka
4 lat temu
Reply to  cydży

ruchasz grubasy bo na nic lepszego nie możesz liczyć lamusie i sie nie usprawiedliwiaj

Monar king
4 lat temu

Wschodnia polska wypierdalac z polski

Agata
4 lat temu

Nie wiedziałam że komentarz który napisałam będzie cytowany na tylu stronach.Przynajmiej tutaj jest w całosci,tylko chyba nie do końca jest odebrany jak bym chciała .

Popularne