Sprawdź nas też tutaj

teledysk

VIDEO DNIA: Kubi – „Spacer po linie”

Opublikowany

 

Teledysk promujący album Kubi pt. ” I gram tu z ogniem”.

Scenariusz – Ignacy / Kubi
Zdjęcia – Luckyloop
Montaż – Luckyloop współpraca Ignacy
Muzyka – Tytuz
Skrecze – Dj Majki


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

teledysk

Trill Pem wrzuca nostalgiczne „AKKU” i rozlicza się z przeszłością

„Nie wymażę tego, co kiedyś robiłem”.

Opublikowany

 

Przez

trill pem

Właśnie ukazał się klip do najnowszego singla Trill Pema „AKKU”. Prezentuje on w nim swoje spojrzenie na przeszłość, a także refleksje na temat dążenia do celu. Singiel jest dostępny w serwisach streamingowych.

„Akku” to bardzo nostalgiczny utwór Trill Pema, w którym wspomina swoją muzyczną drogę i dążenie do realizacji własnych celów. Artysta mówi o wsparciu rodziny i bliskich, które zawsze motywowało go do dalszej walki.

Akku to także statement na temat przyszłych ruchów Trill Pema i tego, że muzyka jest dla niego całym światem. Drogą, którą przeszedł definiuje jego postać i sprawia, że ma on coraz więcej pomysłów i chęci w dążeniu do pokonywania kolejnych poziomów. Ten track ma też być inspirujący dla słuchacza i motywować go w kontynuowaniu obranej przez siebie ścieżki bez względu na przeciwności losu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Czy telefon to przenośne więzienie umysłu? Odpowiedzi szuka 2$Z Kali

Nadciąga album „Kalifornia”.

Opublikowany

 

Przez

Mamy w końcu pierwszy teledysk z nadchodzącego albumu „Kalifornia” od 2$Z Kaliego z Szybkiego Szmalu. Tym razem raper proponuje nam nieregularną, acz zwartą nawijkę i relatywnie ciekawe rymy z niewesołym przekazem pod dosyć jednak klasyczny, sentymentalny bit. Animacje znów zrobił znany nam już ze współpracy z Kalim, Roszymek. Klip jakoby spina ich poprzednie filmy elegancką klamrą tytułowego „telefonu”. Jak odbieracie przekaz?

Czy izolacja od naturalnego otoczenia i zanurzenie w cyfrowym świecie z telefonu może finalnie prowadzić do oderwania od rzeczywistości, wyobcowania, zobojętnienia a w końcu eskalacji frustracji, agresji czy wręcz do autodestrukcji? Diagnoza wydaje się radykalna i dosyć daleko idąca, ale może coś jest na rzeczy? Nie dostajemy tu jednak żadnej recepty ani alternatywy, a jedynie odnotowanie postulowanego zjawiska.

Singiel jest już na Spotify, gdzie premiera całego albumu zapowiadana jest na kwiecień. Wcześniej możemy się spodziewać jeszcze paru singli. Znamy już zresztą kolejny, bo na 22 marca ustawiona jest publikacja kawałka „Mocny”. To drugi po „Wilku” utwór bez autotuna, a z brzmieniem nieoczekiwanie w kierunku 21 Savage.

Okładka singla „Mocny”

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę dostaniemy album o większym rozstrzale stylistycznym niż jego poprzednik „A świat niech płonie” z 2022. Wiemy też, że płyta będzie dłuższa o co najmniej 5 kawałków. Jak się dowiadujemy, będzie też na niej więcej gości. Czy tym razem uda się Kaliemu odnaleźć publikę?

Okładka płyty „Kalifornia”

Więcej info na Insta @szybki.szmal, TikToku @szybki.szmal, Youtube @SzybkiSzmal oraz na Threads @szybki.szmal.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Dopehouse i GUGU połączyli siły – wszystko w słusznej sprawie

Szapku i Gibbs z kolejną akcją.

Opublikowany

 

Szpaku od dawna mocno kojarzony jest ze swoją działalnością charytatywną. Często pojawia się w szpitalach by porozmawiać z najmłodszymi fanami (a jedną z takich historii opowiedziała Joanna Jędrzejczyk). Z drugiej strony mamy Gibbsa, którego ostatni album okraszony był informacjami o dostępności pomocy i wsparcia psychicznego. Nic zatem dziwnego, że przy połączeniu sił panowie zdecydowali się na ruch, który może wspomóc niejednego małego człowieka.

Muzyczne drogi szefów Dopehouse i GUGU przecięły się po raz pierwszy kilka lat temu, przy okazji współpracy z Sariusem. Ostatnim razem jednak artyści spotkali się na drugim długogrającym albumie Gibbsa. Numer „Czerwone łzy” szybko stał się jednym z najczęściej odtwarzanych na krążku, a jego poważna tematyka trafiła do wielkiej rzeszy fanów. Panowie opisują swoje historie z myślami samobójczymi i starają się przekazać odbiorcy, jak duże piękno może go ominąć „wychodząc z kina przed zakończeniem seansu” (ogromne propsy za follow-up do Zeusa!). Na tym swój opis utworu pozostawię, a poniżej przejdę do pokłosia wydania klipu.

Przez najbliższe siedem dni do sprzedaży trafią dwa t-shirty sygnowane kolaboracją Dopehouse x GUGU. Oprócz zakupu nowego itemu będziecie mogli pochwalić się jeszcze jedną rzeczą – wsparciem honorowej inicjatywy. Cały zysk z koszulek trafi do fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak zostawić Wam link do sklepu, a obu artystom z uznaniem zaklaskać.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Medium powraca na scenę w singlu… Tau!

Newcomer Roku 2011” wraca po 11 latach.

Opublikowany

 

Przez

tau medium

Kurz opadł, więc Medium wrócił. Jednak, nie były to tylko puste zapowiedzi, a prawdziwy powrót Medium w numerze Tau „Street credit”.

To był 2011 r. Medium zadebiutował na scenie wydaniem rewelacyjnie przyjętej „Teorii Równoległych Wszechświatów” (Asfalt Records) i został wybrany „Odkryciem Roku 2011”, a należy przypomnieć, że w tym samym roku debiutowali m.in. Białas, Gedz, Bisz, Śliwa, Vix.N czy Bonson. Zaledwie rok później Medium ogłosił, że … kończy karierę. W publicznym oświadczeniu opowiedział słuchaczom, że „cierpiał na depresję, był pogubiony w używkach i prowadził bardzo złe życie, które sprowadziło go na samo dno”. Podzielił się również tym, że rezygnuje z kariery Medium ponieważ „Pan Bóg uratował mu życie i chce spłacić wobec Niego dług wdzięczności”. Po nawróceniu zmienił pseudonim na Tau i postanowił tworzyć muzykę z chrześcijańskim przekazem. Spotkał go za to ogromny hejt, ale nie powstrzymał go przed wydawaniem takiej muzyki aż do dziś.

Ponad dekadę po tych wydarzeniach Medium wraca na scenę w singlu Tau, aby jeszcze raz wbić swoją flagę na mapie polskiego rapu. Słuchacze czekali na ten moment 11 długich lat.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Kinny Zimmer powraca i tym razem to on jedzie „Windą”

W klipie m.in. Guzior, Białas i Książulo.

Opublikowany

 

Jedno ze złotych dzieci SBM Starter zniknęło nam na niemal dwa lata. Oczywiście, Kinny Zimmer był obecny na trzeciej edycji Hotelu Maffija, jednak fani jego solowych numerów musieli swoje odczekać. Raper nareszcie przerwał ciszę i doczekaliśmy się jego nowego kawałka.

To co zaraz będę jadł jedzie windą – kto nie słyszał tego wersu niech pierwszy rzuci kamieniem! Hitowa „Rozmazana kreska” dała Kinny’emu szybki wjazd do mainstreamu i już w drugiej rundzie akcji SBM Starter wiadomym było, kto tym razem podpisze kontrakt z wytwórnią. Następnie jego popularność rozrosła się jeszcze bardziej dzięki świetnemu występowi w Hotelu Maffija 2, a w maju 2022 ukazał się jego debiutancki krążek – „Letnisko”. Całą tę historię nie przypominam bez celu – od tamtego czasu nastała względna cisza.

Kinny skupił się na rzeczach około muzycznych, w tym m.in. nad streamowaniem pod hasłem „Kinny i przyjaciele”. Muzyczna cisza została natomiast przerwana numerem, w którym poznajemy opowieść o stawianiu pierwszych kroków w branży przez młodego artystę. Kluczowym słowem zdecydowanie będzie „WINDA” padająca w najbardziej znanych kawałkach Wiktora. Sam autor przed premierą wrzucił na instastories zestawienie wszystkich numerów, w którym pada to słowo i zdecydowanie zwiększa tym średnią krajową. Klip jest już dostępny na kanale SBM Label, a w nim m.in. Guzior, Białas czy Książulo.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Małach, Rufuz, Kukon i ich wzrok na buciki

Raperzy promują płytę „Materiał”.

Opublikowany

 

Przez

małach rufuz kukon

Małach i Rufuz kontynuują promocję nadchodzącej płyty. Tym razem łączą siły z Kukonem w singlu „Wzrok na buciki”.

Album „Materiał” będzie pierwszą wspólną płytą Małacha i Rufuza od pięciu lat. Gościnnie na krążku pojawią się: Kukon, O.S.T.R., Hinol Polska Wersja, Bonson, Dedis, Jano Polska Wersja, Effy i Kyoku. Nowy album warszawskiego duetu ukaże się 29 marca. Obecnie na stronie  malachrufuz.pl trwa preorder wydawnictwa.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)