Sprawdź nas też tutaj

News

Vienio o pozerstwie wśród młodych raperów

„W 2021 r. hip-hop to do przesady kolorowe ciuchy i różne inne atrybuty, które nie były prezentowane przez tę subkulturę”.

Opublikowany

 

Vienio w rozmowie z Auto-Świat wyjaśnił, że nie potrzebuje samochodu na własność, bo zawsze było to dla niego tylko mikroutrapieniem. Według niego przyszłością są auta na abonament. Są jednak raperzy, którzy wypożyczają drogie auta, żeby się pokazać. Co na to raper?

– To jest chyba domena tych młodych raperów, którzy tak szybko dążą do wielkich pieniędzy, że nie mają czasu nawet ich zarobić. Wypożyczają drogie zabawki i pokazują je w teledyskach, bo to przyciąga aspirujących młodych odbiorców. Tak działa ten system. Kiedyś było „sex, drugs & rock’n’roll”, dziś mamy superauta, supersneakersy i „bling bling”. – tłumaczy muzyk.

Według Vienia, kiedyś nazwalibyśmy to zwykłym pozerstwem.

– Dzisiaj to określenie się zdewaluowało i w pewnym sensie to pozerstwo stało się normą. Kiedyś wystarczyło mieć dobrą ekipę na podwórku, w miarę fajne ciuchy i adapter. Nie liczyło się to, czy ktoś ma grubą furę. Doszliśmy do momentu, w którym to wszystko zaczyna wyglądać jak w Stanach – trzeba się pokazać, zaszokować czymś albo zrobić coś na przekór, żeby przebić stawkę. W 2021 r. hip-hop to do przesady kolorowe ciuchy i różne inne atrybuty, które nie były prezentowane przez tę subkulturę. – dodaje.

Według członka Molesty dzisiaj najlepiej sprzedaje się komercyjny hip-hop.

– Ma najwięcej odsłon i najszybciej dociera do młodych ludzi. Tak szybko, że odbiorcy łapią to z taką samą prędkością jak w Stanach. A u nas przecież kiedyś na premierę filmową czekało się półtora roku. My czekaliśmy tyle chociażby na „Urodzonych morderców”. Dzisiaj wszystko łapie się na międzynarodową promocję i z tego korzystają też Polacy. Znak czasów. – wyjaśnia.

Czy taka muzyka jest autentyczna i ma jeszcze coś wartościowego do przekazania? Jak tłumaczy raper, z tego co widzi, to połowa branży ma amerykańskie zapędy, a połowa mówi po prostu o tym, jak jest.

– Ta druga grupa trzyma poziom i charakteryzuje ją ten sam etos wartości co nas. Obyczaje się zmieniają, ale nie wszystko się dewaluuje.

Cały wywiad z raperem jest dostępny na Auto-swiat.pl.

 
180 komentarzy
180 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Głos rozsądku
1 miesiąc temu

Co za pała wędzona. A muzyka Molesty jakie niesie wartości ? Umysłowy rynsztok. Druga sprawa kto tu jest pozerem jak sam idzie za modą rodem squotów dla bezdomnych. Hipokryta nr 2 po Flakendo Tdf da obwiśnięty wór

JarMario
1 miesiąc temu

Muzyka Molesty niesie wartości których ty nie zrozumiesz.Nawet nie próbuj,to za trudne patrząc na to jak wartościowe komentarze piszesz

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Jakie wartości? Że warto z ziomeczkami się czymać, elo trzy dwa zero? Że nie warto na psach sprzedawać ziomeczkuw, bo to niedobra jest? Też mi wartości. Niestety, rzeczywistość nie jest tak zerojedynkowa, jak próbowała przedstawiać ją Molesta. Ziomeczki odejdą, a jak jesteś starszą, okradzioną przez menela, panią, a następnie – zgłaszasz kradzież na psach – nie jesteś „konfidentem”, tylko zwykłym, rozsądnym człowiekiem. Nie wkręcaj ludziom głupot, że to „trudne”. Trudna to jest, kurwa, filozofia Wittgensteina i niektóre książki Stanisława Lema. Trudne to jest zaprogramowanie sieci neuronowych analizujących zbiory danych. To jest, kurwa, trudne, a nie pierdololo jakiegoś chłopa z ławki XD

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Jak to Włodi kiedyś nawinął ,,Na barykadzie starych prawd nie chcę bronić skąd
Lecz nie odsyłam precz nie umywam od nich rąk´´ Tamten rap do nas trafiał i nie raz pokierował w życiu.Oni nawijali o takiej rzeczywistości jaka ich wtedy spotykała.To było prawdziwe.Teraz są już inne czasy.TPWC….

SKURWYSYN JEBANY(@skurwysyn-jebany)
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

AAAHHHAHHAHAHA XDDDDDDDDDDDD

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Jakie inne czasy? Myślisz, że ludziom już nie jest ciężko? Że masz, kurwa, monopol na martyrologię? Ja miałem w kurwę ciężko, a znam ludzi, którzy już się nie podnieśli. Ćpuny, alkoholicy, skazańcy, co z pierdla wychodzą na wakacje, zaraz znowu coś odjebią i wracają skąd przyszli. Chcę być kimś, kumasz? Wykształcić się, uczyć od ludzi lepszych ode mnie, czytać Dostojewskiego, a nie Włodiego czy innego Vienia z ławki. I ja dobijam trzech dych, człowieku, moja młodość to czysta karta, nie miałem dosłownie nic. I co? I mimo wszystko mam wyjebane na te ławkowe filozofie. Myślisz, że te Twoje Molesty to też tacy pariasi, którzy rozumieją ból nizin społecznych? Chuja rozumieją, wczytaj się w ich biografie – to często ludzie z dobrych domów, których kręciła patologia, bo nigdy nie mieli okazji jej spróbować.
I jeszcze jedno – serio Twoim życiem kierował jakiś przypadkowy chłop, który zawodowo zajmował się popalaniem blantów pod blokiem? XDXD

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Sam te blanty podpalałem czy to w Polsce czy 10 lat w Holandii i było zajebiście.Zioło daje spokój.Tak,tamten rap dał mi odpowiedź na niejedno pytanie i nie mam na myśli tylko Molesty bo słucham do dzisiaj wielu polskich mc z starego i nowego pokolenia.Nie wiem czemu cie tak to wszystko dziwi że ta muzyka miała wpływ na nas.Kiedyś biegałem w szerokich spodniach a dziś mam 35 lat,żonę,2 synów i własny dom.Staram się codziennie być lepszym człowiekiem.Nie powiem że głownie przez HipHop.Głównie przez Boga w którego wierzę mimo że nie utożsamiam się z religią a rap po prostu jest moim dobrym towarzyszem od ponad 20 lat

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Z tego co widzę, zioło dało Ci spokój z myśleniem. Na jakie, kurwa, pytanie, odpowiedział Ci rap XD Nie masz swojego kompasu moralnego? Gdyby Vienio nie kazał Ci szanować rodziców, to byś ich pobił sztachetą od płotu? Sam jestem fanem Bisza, Ostrego, starego Pezeta i przede wszystkim masy raperów ze Stanów, ale to jest na koniec dnia rozrywka, człowieku. Ja chyba popełniłem błąd – trzeba było zostać przy rapie, bo pisząc po pijaku jakieś głupoty znalazłbym kogoś, kto szukając w tym większego sensu, dałby mi dwie dychy za płytę.

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Bisz i Eldoka są swoją drogą dowodami na moją tezę o głupocie słuchaczy rapu. Powszechnie, ich teksty uważa się za „trudne”. Wszystko, co tam znajdziesz, to „tęga rozkmina”. Spoiler – nie, kurwa, ich teksty są proste jak budowa cepa. Zgrabne, eleganckie, ale proste – do ich zrozumienia potrzeba elementarnej wiedzy ogólnej i podstawowej umiejętności logicznego myślenia. To zwyczajnie świetna rozrywka. Przesłuchałem w życiu prawdopodobnie więcej płyt niż Ty, w tym 3/4 ze Stanów, dodatkowo nie ograniczając się do jednego gatunku. Nie znalazłem ani jednej linijki, która odpowiedziałaby na którekolwiek z moich pytań – bo z pytaniami, na które może odpowiedzieć rap, uporałem się w wieku 10 lat.

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Po pierwsze to szacun wogóle za konwersacje którą można z tobą prowadzić bo już myślałem że same debile tu spamują.Co do przesłuchania więcej płyt to bardzo odważne stwierdzenie tym bardziej że za tydzień konczę 36 lat.Ty być może jesteś taki zajebisty i w wieku 10 lat już wszystko wiedziałeś.Ja niestety nie i w wieku 15 lat jak słyszałem rap który był świeży,inny i mówił o problemach które każdego z nas wtedy dotykały to się z tym utożsamiałem.Uważam się za mądrego człowieka dlatego starałem z rapu wyciągnąć mądre rzeczy.Ty masz jakiś problem z tym nie wiem czemu,uważasz chyba że jesteś mądrzejszy niż którykolwiek z raperów i co najgorsze próbujesz przedstawić ich jako prostaków

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

A dziękuję i nawzajem. Glamrap ma swoją konwencję, co nie znaczy, że ludzie tutaj to totalni kretyni. Podejrzewam, że większość z nich jest wbrew pozorom kumata.
Co do płyt – dokładnie w wieku 9 – zacząłem od Eminem Show. Wychowałem się na amerykańskim rapie i na nim uczyłem się języka, bo paradoskalnie trafiał do mnie bardziej, niż polski. Czy jestem mądrzejszy niż którykolwiek z raperów? Prawdopodobnie mądrzejszy niż 99% raperów. Powiem więcej – to tyczy się większości typów po maturze. Nie próbuję przedstawiać ich jako prostaków – oni najczęściej są prostakami. Wyciągnąłem taki wniosek siedząc w tym całe lata jako słuchacz i będąc w okolicach środowiska. Dziwi mnie, że taki wniosek jest dla Ciebie szokujący – czego się spodziewałeś, że raperzy to pustynni mędrcy, którzy od palenia blantów posiedli tajemną wiedzę o świecie?

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu

A WY JAK W 2000’S POZOWALIŚCIE NA ULICZNIKÓW, TO WSZYSTKO BYŁO DOBRZE? POPATRZCIE NA TAKIEGO SOKUŁA XDDD

RAP – JAKIŚ ŚMIERDZIEL WEJDZIE NA SCENĘ, SKRRT SŁEG MAM LAMBO, A POTEM MAŁOLATY Z WYPRANYMI BANIAMI MYŚLĄ, ŻE TO TAK DZIAŁA. JEBAĆ SŁUCHACZY RAPU. TO JEDYNY GATUNEK „MUZYCZNY” POPYCHAJĄCY DO NIEZDROWEGO MATERIALIZMU, WROGO NASTAWIAJĄCY DO SPOŁECZEŃSTWA, WPRAWIAJĄCY MŁODYCH LUDZI W KOMPLEKSY NA TLE MATERIALNYM I NIE TYLKO, OBRAŻAJĄCY WASZE SIOSTRY I MATKI, PROMUJĄCY LENISTWO ORAZ PRZYJMOWANIE POSTACI OFIARY POD UROJONĄ POWŁOKĄ BUNTOWNIKA. JEBAĆ.

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu

DAM WAM BARDZO PROSTY LIFEHACK. NIE SŁUCHAJCIE RAPU I OGÓLNIE MUZYKI POPULARNEJ, NOWOCZESNEJ PRZEZ TYDZIEŃ. NAJBEZPIECZNIEJ W OGÓLE ODSTAWIĆ MUZYKĘ, UNIKAĆ, PÓŹNIEJ WDROŻYĆ MUZYKĘ KLASYCZNĄ, NASTĘPNIE TROCHĘ CHILLOUTU, ALE PRZEDE WSZYSTKIM NAJWAŻNIEJSZE, ŻEBY TO NIE BYŁ RAP. JUŻ PO DWÓCH-TRZECH DNIACH ZOBACZYCIE DIAMETRALNE ZMIANY. POLEGAĆ ONE BĘDĄ NA INNEJ PERCEPCJI RZECZYWISTOŚCI, ZACZNIECIE SIĘ UŚMIECHAĆ, ZNIKNIE SPORO STRESU, ZNIKNĄ ZŁE I NEGATYWNE EMOCJE. POJAWI SIĘ CHĘĆ ROZWOJU, ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA, OSIĄGANIA SUKCESÓW, ZDROWYCH RELACJI Z INNYMI LUDŹMI. JEDNYM SŁOWEM – Z ODMÓŻDŻONEGO BYDŁA Z SYNDROMEM OBLĘŻONEJ TWIERDZY STANIECIE SIĘ CZŁOWIEKIEM. POLECAM SPRÓBOWAĆ.

Young Leosia
1 miesiąc temu

Zrobie ci dobrze moimi stupkami

JarMario
1 miesiąc temu

Wystarczy posłuchać dobrego rapu.Takiego z przekazem jak wiesz o czym piszę.Wtedy można słuchać na okrągło i nawet można stać się mądrzejszym.Polecam

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

AAAHHAHAHAHAHA XDDDDDDDDDDDD

BOA DUSICFEL
1 miesiąc temu

„Vienio potrzebuje samochodu na własność, bo zawsze było to dla niego tylko mikroutrapieniem.” – Całe życie lewarze pierdolony jarałeś gibony, i smarkałeś na mikrofon jakieś koślawe przyśpiewki, zamiast się ogarnąć i wziąć za prawdziwą pracę, a jak przychodzi co do czego to kurwa poziomu oleju nie umiesz sprawdzić. Dwie lewe ręce. Jak człowiek budzi się nagle w wieku 40 lat to tak jest. Takie rzeczy jak robota przy aucie to tylko mały minus w porównaniu z korzyściami jakie można wyciągnąć. Ale kurwa są tacy co faktycznie auta nie potrzebują bo nigdy nie wyjdą poza osiedle.

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  BOA DUSICFEL

,, i smarkałeś na mikrofon jakieś koślawe przyśpiewki, zamiast się ogarnąć i wziąć za prawdziwą pracę, a jak przychodzi co do czego to kurwa poziomu oleju nie umiesz sprawdzić ´´ – pomijając już te koślawe przyśpiewki to skąd ty kurwa to wynalazłeś że Vienio oleju nie umie sprawdzić.Pomijając to,gratuluję podejścia.Ty pewnie sprawdzasz olej na relaksie i smarkasz w chusteczki.Szacun

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

STRESZCZAJ SIĘ, BO DOSTANIESZ -50 W PIZDĘ OD URZYTKOWNIKÓW GLAMRAPU! 😀

JarMario
1 miesiąc temu

o kurwa no nie, – 50 od użytkowników glamrapu.Dobra panowie,przesadziłem,tylko nie minus 50

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

OJEJ, CHYBA COŚ SIĘ URZYTKOWNICY GLAMRAPU Z TOBĄ NIE ZGADZAJĄ. PŁACZ SOBIE OBLEŚNY RONDLAKU DALEJ Z UTKANĄ DO SPODU PIZDĄ 😀

JarMario
1 miesiąc temu

No i martwię się trochę bo niby portal o rapie a pełno tu debili

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

CZY JA WIEM? NIBY TO STRONKA O RAPIE, ALE JEDNAK WIĘKSZOŚĆ URZYTKOWNIKÓW TUTAJ GO KRYTYKUJE. CO ZRESZTĄ JEST ROZUMEM I GODNOŚCIĄ CZŁOWIEKA, BO RAP TO EHEM „MUZYKA” OD DEBILI DLA DEBILI 😀

JarMario
1 miesiąc temu

Co ci mam napisać,jak ktoś się nie zna to krytykuje.Widocznie większość się tutaj nie zna.Ja się niestety do was nie dołącze.Czemu piszecie tu ciągle z błędami?

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

WIĘKRZOŚĆ TUTAJ NIE SŁUCHA RAPU, CZYLI JEDNAK SIĘ ZNA 😀

JarMario
1 miesiąc temu

To się bardzo cieszę bo już myślałem że rapu słuchacze jadą po ekipie która jako jedna z niewielu w Polsce ten rap ukształtowała.Także pożegnaj się ładnie z kolegami i spierdalajcie stąd z tym spamem

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

NIKT NORMALNY NIE SŁUCHA RAPU, TO MUZYKA OD DEBILI DLA DEBILI 😀

JarMario
1 miesiąc temu

Jednak umiesz coś pisać,brawo.Tylko popracuj jeszcze nad sensem i będzie git

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

AAAHHAHAHAHAHA XDDDDDDDDDDDD

JarMario
1 miesiąc temu

W moich czasach takich jak ty nazywano xeroboyami,podszywali się pod tą kulturę i nie byli prawdziwi.Nie było internetu i tak delikatnie mówiąc to nie byłbyś wtedy szanowany.Tutaj też nie jesteś ale przynajmniej w morde nie dostaniesz.Można słuchać innej muzyki tylko nie rozumiem po co wtedy wchodzić na portale o rapie i spamować jakimiś pierdołami o dupie Maryny.Zastanów się co wnosisz i czy warto dla tych kilku łapek

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

AAAHHAHAHAHAHA XDDDDDDDDDDDD

Boliwar
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Skurwysyn Jebany non stop wali konia, te jego komentarze to efekt kolejnych orgazmów. Nie ma sensu z nim gadać.

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  Boliwar

TO WY MI WALICIE, A JA SIĘ NA WAS SPUSZCZAM 😀

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

I jeszcze ta gloryfikacja przeszłości. Typ „nie byłby szanowany”… XD No tragedia, i co tu teraz począć? Nie oszukuj się – ludzie byli głupi, są głupi i głupi będą, z tymi hip-hopowcami z lat 90. na czele. Z tym, że nie widzisz tego w swoich różowych okularach. Hip-hopowe „prawo ulicy” to zbiór jednych z najgłupszych zasad, jakie widział ten świat. Niegdyś czytałem historię o tym, jak to jeden z członków Molesty (bodajże) groził dziennikarzowi, bo ten… nosił długie włosy XD Mogłeś dostać wpierdol za wygląd, za brak masy mięśniowej, za brak kartoteki policyjnej, czy za bycie „kujonem”. W tej muzyce zdarzały się rzeczy piękne, jak niegdyś Kaliber, PFK, OSTR, Pezet/Noon, nawet „Raiffeisen” z Ajronem, jednak były to róże wykwitłe na gnojowisku – wyjątki od reguły, anomalie. A jaka to reguła? A no taka, że rap to muzyka dla durniów.

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Człowieku sam jesteś durniem skoro tak uważasz. Rap jest zajebistą muzyką dla każdego

SKURWYSYN JEBANY®
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

ALE RAP TO NIE MUZYKA 😀

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Ta, rap jest zajebistą muzyką dla każdego. Właśnie dlatego według badań, wykształceni słuchają muzyki klasycznej, a rapu – patusy XD Kurwa, chłopie, ja robiłem rap. Robiłem go dobre 7-8 lat, ślęczałem nad tekstami na bezrobociu i dukałem to dziadostwo do mikrofonu. Składałem 16 na wielokrotnych, spinając się, by w każdej linijce była gra słowna, a zamiast pójść, kurwa, do szkoły, studiowałem Eminema, Nasa, Bisza i VNM’a. Nigdy nie wydałem nawet zwrotki, bo będąc z patologii, miałem samoocenę poniżej poziomu morza. Czego nauczył mnie hip-hop? Że przeciętny raper nie czyta książek, jest mało bystry i ma zerową wiedzę ogólną. Pisanie mi się przydało – dzisiaj pracuję jako redaktor w okolicach branży finansowej, a środowisko hip-hopowe wspominam jako bagno. Ci ludzie nie dość, że są niekumaci, to kompletnie się tą muzyką nie jarają. Jak powiedziałem kiedyś chłopu, że chciałbym zobaczyć Rakima na żywo odparł, że też lubi PFK XDXD

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Nie mierz wszystkich swoją miarą.Nie każdy raper ma samoocenę poniżej poziomu morza.Nie każdy raper nie czyta książek, jest mało bystry i ma zerową wiedzę ogólną.Dla ciebie HipHop jest bagnem a dla mnie towarzyszem w życiu i do dzisiaj mi sie morda śmieje jak słysze np. nowego Hinola,Sokoła albo Eroizm.Jeszcze pierdolenie w stylu – Ci ludzie nie dość, że są niekumaci, to kompletnie się tą muzyką nie jarają. Powiedz to np. Ostremu 🙂

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Tak, nie każdy raper ma niską samoocenę, bo większość raperów, z naciskiem na pokolenie lat 90. i Twoją Molestę, to pozerzy, którzy mieli życia przeciętne, a nie ciężkie. Zwęszyli jednak dobry interes w zrobieniu z siebie reprezentantów biedoty i jak widać po Tobie, debil jeden z drugim się na to nabrał. Jeśli jednak wierzysz w to, że Vienio przechodził piekło, nie jadł tygodniami, stary bił go kablem, po czym został głosem ludu jako raper, to polecam przeczytać podstawowy artykuł nt. psychologii – pozbawi Cię złudzeń. Mówiąc „niekumaci”, mówiłem o Tobie, nie o OSTRym, który jest raperem i nie kwalifikuje się jako typowy reprezentant kultury. Tak – jeśli teksty Molesty są dla Ciebie czymś więcej niż dukaniem pierdół, to masz „zerową wiedzę ogólną”. Nawiasem mówiąc, mam w dupie czy „morda cieszy Ci się” podczas słuchania Hinola czy może Japończyka. Nie interesuje mnie też czy od dwóch powyższych wolisz Hindusa lub transa z Bangkoku. To jak powiedzieć – „gówno jest super, bo ja je lubię”

Prop&Testo
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Tak to robi eKipa! Jeje

Hetman Rapu
1 miesiąc temu

„Więkrzość”
XDDD

BOA DUSICFEL
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

Każdy hondziarz sprawdza olej raz w tygodniu, wiadomo. I nie łap mnie za słówka bo to nieładnie.

Honda
1 miesiąc temu
Reply to  BOA DUSICFEL

Wypierdalaj z tym tekstem z lat 90 tych

Scley wary
1 miesiąc temu

Od kiedy Vienio jest muzykiem? Raczej jest samozwancem niż muzykiem.

Cweltino halo policja
1 miesiąc temu
Reply to  Scley wary

Synku jak Vienio nagrywał to ty dopiero wpierdalałes kaszki i układałes klocki LEGO więc zamknij tą iape i nie szczekaj

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Scley wary

Vienio jest muzykiem od czasu którego nie pamiętasz bo gdybyś pamietał to byś nie pytał i szanował

Eftef
1 miesiąc temu

Zazaraz ,zaraz to ten antysystemowiec co w luksusie konsumenckiego wyboru woli wypożyczać samochody niz kupic za 1500 zl a to burżuj i hipokryta.

HAHAHAH
1 miesiąc temu
Reply to  Eftef

VIENIO I JEGO DAWNA WIARA https://youtu.be/m96JUg1oFAM

Hetman Rapu
1 miesiąc temu
Reply to  Eftef

Kiedyś miał stare volvo w kombi, to go tutaj zwyzywali od biedaków

Pelson
1 miesiąc temu

Hustlowanie od zawsze było elementem hip-hopu, w przeciwieństwie do jedzenia zgniłych pomidorów ze śmietnika.

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Pelson

On był Freeganinem, zacofańcu! XD

Krutky
1 miesiąc temu

Śmiecio o pysznościach wśród miejskich śmietników
„W 2021 r. hobo ma do przeszukania kolorowe kubły i różne inne kontenery, które nie były zamykane na noc przez spółdzielnię”

pacino aldente
1 miesiąc temu

vienio jesteś sam pozerem i hipokryta i masz czelność pierdolić jeszcze ? Wstyd jak chuj za ciebie sam żeś jest hipster lewak postępowy i zapierdalasz po śmietnikach to utkaj kurwę bo w rapie jesteś no skill już dawno

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  pacino aldente

Wow,jak ty zajebiście wyzywasz.Zasługujesz na o wiele więcej łapek w górę od tutejszej społeczności.Naprawdę nie wiem czego ci jeszcze brakuje.A nie czekaj jest jedna rzecz.Rozum

Ptak
1 miesiąc temu

Największe pazerstwo to poświęcić życie na udawaniu vege czarnucha.. Osiedlowe kosze co można o nich powiedzieć..

Bydlak 18 cm
1 miesiąc temu

Kurva vienio głupie mięso armatnie komunistów nie potrzbuje auta na własność. Ani ubrań, ani domu, ani nawet jebanego roweru. Kutas się pewnie zaszczepił i nosi po dwie maseczki. Jest tak strasznie głupi ten palant bez szkoły. Normalnie rak na społeczeństwie

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Bydlak 18 cm

Panie 18-sto centymetrowy bydlaku.Dobrze że są jeszcze ludzie tacy jak ty co ratują to społeczeństwo

Głowa brodatego facia
1 miesiąc temu
Reply to  Bydlak 18 cm

ZAJEBISTY NICK
XD

Kot Prezesa
1 miesiąc temu

PRZYPOMINAM ZE VIENIO STAL JAK PIZDA GDY JAKIS GORG PODCZAS KONCERTU W LONDYNIE STRZAŁEM NA PIZDE OMALO NIE ZABIŁ WLODZIA

,,ZA BRATEM PÓJDĘ W OGIEN,,
,,ZAJEBALBYM CI BOKSA NA LUZIE,,
,,MY ULICE NA TWARZACH,,

KOT PREZESA
1 miesiąc temu
Reply to  Kot Prezesa

Ps. Zobaczcie sobie jak chłopak z mojej dawnej ekipy walczył z policjantem, nie popieram ale tak się reaguję na atak na bliskich.

Akcją w Zamościu, brak maseczki wykop

Włodi
1 miesiąc temu

pierdolony boomer, beka

Karmazyn
1 miesiąc temu

I KONIECZNIE TA CZAPKA WEŁNIANA NAŁOŻONA PONAD USZY, EWENTUALNIE WERSJA Z ODSŁONIĘTYM CZOŁEM…OD RAZU WIESZ ŻE MASZ DO CZYNIENIA Z CZŁOWIEKIEM SZTUKI, SALVADOREM DALI NIEMALŻE…….JA PIERDOLE JEBAĆ DO SPODU

Znawca
1 miesiąc temu

ADMA chce ruchać Cie w cycki

Adma
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca

Spomiędzy moich dojców to wystają tylko murzyńskie knagi pokroju tych Malika i Alberto. Z tym swoim dyrdkiem to nawet nie masz co startować bo nawet by grzyba nie wystawił ponad powierzchnię

TATUŁARZYK vel ZNAWCA FUSSBALLU
1 miesiąc temu

Kuuuuurła kiedyś to było!

Znawca
1 miesiąc temu

ZUI Tobie należy się gangbang

Znawca
1 miesiąc temu

Oliwka Brazil chce Cie ruchać w morde

Oliwka Brazil
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca

Taka moja natura, że jak już mi coś podstawiają pod twarz to wpierdalam. I to nie tylko paróweczkę. Mam nadzieję że nie masz twardych kości bo chujowo potem z zębów wyciągać. Byyyeeek. Oj sorki. Akurat jestem po czwartym śniadaniu

Znawca
1 miesiąc temu

Young Leosia zbyt aseksualna, z Tobą mogę jedynie pogadać

Znawca
1 miesiąc temu

Dziarma chce Cię ruchać na pieska

Dziarma
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca

Nawet byś nie dosięgnął grzybem do pochwy taki mały

Vienio feat. Pomidor
1 miesiąc temu

Tak będzie, wiedziałem,
Gdy pierwszy raz zgnilaka spróbowałem,
Freeganinem być – tego chciałem,
Wąchałem smakowałem, lizałem, konsumowałem,
Zjadałem swoje, bezdomnym nie podkradałem,
Ale są smaki, których się nie spodziewałem
Że zgniłe ananasy w żołądku namieszają,
Że zepsute winogrona do konsumpcji się nadają,
 
Ref.
Wiedziałem, że tak będzie
 
Nie zamykaj, Mietek, kontenera, bo jeszcze jem,
Z weganami idziemy dziś na żer,
Za chwilę pod Carrefour i pod Żabkę pędem,
Wkurwiony, bo spałem pod pocztowym urzędem,
„DING-DONG”
Słychać śmieciarki dzwonek, na morzu odpadów woduję gondolę,
Gdy normalni ludzie o tej porze w szkole,
Wpierdalam przeterminowane Guacamole,
Od kilku lat klepię tę samą dolę,
Co jadasz? Spleśniałe czy zgniłe Amore Pomidore?
Yyy…
Spleśniałe wolę,
Jeden, drugi, trzeci,
Pomidor zgniły w żołądek leci,
Na oceanie śmieci, krzyczę „ahooj”, jak Krecik, 

Sram na ryj young leosi
1 miesiąc temu

young leosie to większą dziwka niż jej stara

YO..
1 miesiąc temu

19:11 29

2021 r. hip-hop to do przesady kolorowe ciuchy i różne inne atrybuty, które nie były prezentowane przez tę subkulturę”.

Opublikowany 10 godzin temu 11 grudnia 2021Przez Maxymilian Hozer

krzyś
1 miesiąc temu

Dziarma to jebany trans i kurwa która fałszuje i ma fiuta wielkosci 10 centymetrów, jebac tego transa

Chelsea1905
1 miesiąc temu

O kucharz dal glos

Gilu92
1 miesiąc temu

„Byle frajer może se od tak tutaj wejść?”

Luki
1 miesiąc temu

Auta na abonament, co za zjeb

Tomasz Pala Palarczyk
1 miesiąc temu

Kurwa, Wienia sama jestes pozerem i jeszcze do tego zerem. Udawalas ulicznika i gangstera ale rzeczywistosc cie zweryfikowala. Teraz to zakladaj kolorowe ciuszki, maluj sie szminka i biegnij do kolegow z branzy.

Sdsdsd
1 miesiąc temu

Niektórzy w tych kom to jakby u ruromskiego praktykę mieli
„… Za ten tekst trafię na ich czarną listę
Klamki bandami jakie to zajebiste
Gangsta raper wytatuuj sobie pizdę
Nie znajdziesz w polsce gangsta rapu
Próżno go szukasz nad wisłą dzieciaku
Z automatu strzelam bo w nich mocno siedzi
Rap przestępczy martwy jak Kennedy…”

Schodzi
1 miesiąc temu

…Co wy kurwa wiecie o wiecznym życiu na diecie..

afłojax
1 miesiąc temu

vienio o wyjadaniu ze śmieci

Znawca
1 miesiąc temu

Pierwszy

Hdf
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca

W chuju to mam

Znawca
1 miesiąc temu

Lamusy jeszcze śpią

Znawca
1 miesiąc temu

Znawca to nowy król glamrapu

Numark85
1 miesiąc temu

Czytam te wszystkie pejoratywne wypowiedzi na temat Vienia i Molesty i tak sobie myślę, że połowa z komentujących słabo zna kulturę HH w Polsce.
Dukacze bo co ? Bo nie Trap ?
Ludzie rap był wtedy inny.
Był szary,surowy i prosty, ale przedewszystkim z przekazem.
Bardzo ważnym często
Szacunek do matki, lojalność, przestroga w postaci PHP (Przeciw Helenie Pakt) Ja „browna”nie tknąłem dzięki nawijkom polskich raperów w tamtych właśnie czasach
A Diabeł kusił…
Dziś? Nawijanie o ćpaniu ruchaniu i bananowym życiu. (Nie wszyscy- wiadomo)
Wtedy domeną był bit, rym i scratch
Kto teraz „drapie płyty” w kawałkach ? Ubogo…
Gdzie prawdziwi MC i Mistrzowie Ceremoni

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Numark85

Stary zgadzam się w 100 % Ja również olałem prochy i piguły dzięki takim utworom jak np. Miejskie Bagno. Pierdol inne dragi pal jointów tony

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Numark85

Dukacze, bo… Abradab, Magik i Joka rapowali kilka klas lepiej? Bo w 2000 roku nawet najsłabszy z ekipy – Rahim, zjadał po kolei każdego rapera z Molesty? Bo nikt tam nie trzymał się bitu? Bo nikt nie miał metafor i polotu?
Nie ma pieprzenia, że „eee, kiedyś wszyscy byli słabi”. To bzdura. Magik był technicznie lepszy niż połowa dzisiejszych raperów – wystarczy obczaić zwrotkę z Na mocy paktu. Nie słucham tego od lat, dawno minąłem 20 rok życia, ale nie da się tego nie zauważyć. Molesta z kolei była po prostu słaba. Wówczas raperem mógł zostać dosłownie ktokolwiek – wystarczyło być w środowisku. Koneksje miały znaczenie zdecydowanie większe niż talent. Nie mówiąc o Stanach – Wu-Tang i Kool Keith z kawałkami wydanymi w 1410 nawet dzisiaj brzmią kozacko.

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

Kurwa człowieku K44 czy PFK technicznie wymiatali ale jeśli chodzi o sam przekaz to było dużo lepszych raperów.Włącz sobie np.Miejskie bagno Molesty z płyty EWENEMENT.Tego nie da się porównać bo to i to jest zajebiste.Kwestia gustu

SKURWYSYN JEBANY(@skurwysyn-jebany)
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

AAAHHHAHHAHAHA XDDDDDDDDDDDD

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  JarMario

To trzeba było tak od razu. „Przekaz” to dla Ciebie coś, co zrozumie nawet mój pies, tak? Jeśli Magik nawinął: „…od tego jest sromotny, kierownik od spraw nieistotnych – ja zajmuję się hip-hopem, zawrotnym…” to przekazu nie było, bo nie kumasz, tak? A jak raper „óliczny” w to miejsce wrzuca:

Ziomeczku, trzymaj się za kratami,
Jeszcze spalimy wonsa, jazda z kurwami,

To nagle… Przekaz jest? To ja Ci zinterpretuję tekst Molesty, okej? Uwaga, dzieciaczki, usiądzta wygodnie…

Lajkonik
1 miesiąc temu
Reply to  Lajkonik

„Opowieść ta dotyczy pewnego okresu
Myślisz Ewenement – mówisz „Ludzie marginesu””

W tymże dwuwersie, autor zakłada, że mam go za patusa. I ma kurwa rację – jest przekaz.

„Słowa prawdziwego jak zasady którym jesteśmy wierni
Idąc przez życie drogą Chrystusowych cierni”

Koledzy mają ciężki żywot, stąd porównanie do drogi krzyżowej. Jednakże, może chodzić o drogę nie „Chrystusową”, lecz „chytrusową”. Ziomeczki to takie chytrusy są. Nawiną byle gówno, byle się nachapać.

„Czasem coś po kryjomu, ale to nie twoja sprawa”

Dualizm natury ludzkiej. Niby Chrystus, niby prawo i sprawiedliwość, ale radio z Cinquecento samo się nie zajebie, wiesz o co chodzi?

„Ewenement zalewa ulice tak jak woda
Z taką siłą nie powstrzyma jej żadna przeszkoda,”

Mój faworyt. Komentarz zbędny XDXDXDXDXDXDXD

Chłopie, dziękuję. Wcześniej miałem z Molestą kontakt sporadyczny, a teraz wreszcie wiem dlaczego XD

SKURWYSYN JEBANY(@skurwysyn-jebany)
1 miesiąc temu
Reply to  Numark85

AAAHHHAHHAHAHA XDDDDDDDDDDDD

Hdf
1 miesiąc temu
Reply to  Numark85

Polski rap to gówno od początku i skończ pierdolić bo się ośmieszasz

Tomasz z gliwic
1 miesiąc temu

Zacznijmy od tego, że rap (na całym świecie) skończył się ponad 10 lat temu. Nie ma już rapu. Zniknął razem z baggy jeansami. Pozdrawiam, dużo zdrowia dla wszystkich :).

Fan Molesty
1 miesiąc temu

Vienio w tym temacie popieram ciebie w zupełności.

Gza,, Rza
1 miesiąc temu

I ma Vienio rację

JarMario
1 miesiąc temu
Reply to  Gza,, Rza

Nick Gza Rza i twój komentarz dają mi wiarę że są jeszcze normalni.Dzięki, bo powoli czułem się już tutaj jak Will Smith w ,,I am Legend´´

Znawca
1 miesiąc temu

Jebać boty na glamrapie

pusia
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca

wynoszac Smieci spotkalam postac w Plaszczu i Kapeluszu + siatka Ekologiczna rozumiecie Aluzje …..Vienio na zakupach

AjlepszegoIsamu
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca

”Jest jak nowa płyta Vienia, nie ma znaczenia”
~laikike1
https://youtu.be/ZObhlMVDUFI

Kjg
1 miesiąc temu

Jebać kurwy bedopsów young leosie oliwki brazil i cweltino

Zawsze będziecie kurwy jebane tfu

BOA DUSICFEL
1 miesiąc temu
Reply to  Kjg

propsy! jebać łaków i noskilli

Popularne