Connect with us

ranking

Wersy Roku – podsumowanie polskiej sceny w 2017

Kto rozczarował? Kto zaskoczył? O kim zapomniało środowisko? Co zapadło nam najbardziej w pamięć? Pytań jest więcej niż odpowiedzi. Każdy ma swoich faworytów.

Opublikowany

 

Podsumowania, zestawienia oraz rankingi towarzyszą nam tak właściwie przez cały rok. Poczynając od tych stricte cyferkowych jak OLiS, aż po te subiektywne w formie licznych felietonów. Przełom grudnia i stycznia jest jednak momentem ich apogeum. Nie inaczej będzie i u nas. Nie będziemy trzymać was więcej w niepewności, podobnie jak rok temu przygotowaliśmy kilka kategorii, które na pewno wprowadzą was w konsternację.

 

W tym roku polską scenę podsumowali dwaj nasi redaktorzy, których wybory, wnioski i argumentacje często są zupełnie różne. Tym razem Wersy Roku.

 

Wersy Roku Jarosława Janusza:

Kaz Bałagane

Czas pokazał, jak polski rap ewoluował czy też jak zmienił podejście to pewnych spraw. Pewnie teraz czekacie na popiątne rymy z szóstym dnem, żeby przebić zeszłoroczne wersy Eripe. Teraz się zdziwicie, bo będzie obrazoburczo.

 

Dziwko, jestem nowym Nasem

Pokaż, kto ma lepsza dyskografię

 

Pamiętacie wersy Białasa z ‚Booking mixtape’, gdzie rapował: ‚Bizzy Vuitton ja jestem grą’. O ten wers miał pretensje Śliwa, że są granice w bragga i był to jeden z argumentów poprzedzających beef. Można powiedzieć, że wersy Bałagane mają podobny wydźwięk, ale zaraz, coś jest nie tak. Autor takiej hańby, pseudo-raper, wack, etc. nagrał track z Paluchem – głosem dzisiejszych bloków. Na domiar złego zdjęcie z Peją, ciekawe czy będzie wspólny numer? Z szefem BOR, najpierw Instagram poinformował nas o ich spotkaniu, a potem wspólny numer przelał czarę goryczy.

 

 

Wersy roku wg Bartłomieja Ciepłoty:

Młody Lehu

Gdynia może być dumna. W tym roku ich reprezentant wydał kolejny album, ponownie nakładem Alkopoligamii. Jak to już u Leha bywa, trochę storytell’ingu, trochę braggi. Wszystko dopełnia wysoki poziom rzucanych linii, czym ewidentnie zasłużył sobie na to miejsce.

 

Czasem bywam niemiły dla ludzi

Kto pyta nie błądzi, chcę żebyś się zgubił

Potem ktoś mówi, że odbija mi palemka

Ja to nazwę – naturalne następstwa

 

Na pytanie “Gdzie Eripe?” odpowiadam zawczasu. Raper nie wydał w tym roku żadnego albumu, a pojedyncze single w ramach płyty “RAIN” nie zachwycały. Czekamy więc na “Serial Killers”.

 

 
29 komentarzy

Dodaj komentarz

29 komentarzy do "Wersy Roku – podsumowanie polskiej sceny w 2017"

1500
najnowszy najstarszy oceniany

yyyy i to wszystko łącznie 6 linijek rozumiem że polski hip hop to dno ale mogliście stworzyć pozory że was niby interesuje.. poza tym to jawna beka z czytelnika

Dramat i beka z was. przeczytajcie to jeszcze raz tak za dwa miesiace jak sie zdystansujecie to poczujecie ten powiew żenady.
Wersy roku przy okazji to należą do rapera MS KŁYZA.
„Czlowiek o golebim sercu, wrazliwy na ludzka krzywdę,
Jednak w ekstremalnym stanie umiem zapierdolić
w pizdę”

Pozdrawiam

XDDDDDDD

„GOTOW TO WALKI JAK LOBO I TAK JAK COP ROBO OCZYSZCZAM MIASTO Z (SMARKNIECIE) PUSTO GLOWO”

WERS STULECIA

wersy roku ? gdzie rogales dedodedoel ?

a nie sorry, to te dwa pedaly pisaly wiec nie ma co liczyc na mocne prawdziwe wersy.

‚co trzeba miec w bani, zeby kurwa to czytac’

TO CHYBA NIE SŁYSZELIŚCIE WERSÓW ERDZIA EDK
[imgcomment image[/img]

JEBAĆ RAP TYLKO ITALODISCO I TACY GRACZE JAK PROXYON,MARTINELLI, DUSMAN,RYAN PARIS, GAZEBO, CLIFF TURNER, SPAGNA, CRUISIN GANG, FUN FUN, REX ABE, VALERIE DORE, JONATHAN GABLE, MACGO GANG, ESTER B, SAVAGE, P.LION, SUSSY & CO, LOS BRAVOS, SWAN, MADIGAN, HBO, DAVID LYME, DEN HARROW, CHRIS LUIS, PAUL SHARADA, NAPOLEON & FRIENDS, INTERFEACE, SILVER POZLLI, ATRIUM, SOLID STRANGERS I CO WY NA TO.

Jebac cie w dupko

No Coin FTW.

A wersy roku wędrują do dżentelmena o pseudonimie Gospel.

„Znam kurwy z chodnika i stan po narkotykach.
Nie pierdol mi cipo jak należy oddychać.”

Dziękuję za uwagę.

Ciepłota jesteś żenujący, poprostu żenujący. Jak można być aż takim debilem?

I to jest kurwa podsumowanie roku ?

Wy podsumujecie polska scenę 2017 Nie jesteście wiarygodni bo u was można wykupić reklamę lub przejść na współprace

noɾ sıd ɥɔıʞʇsʎzsʍ ɐıʍɐɹpzod oplǝ ɐ ‚ǝıs ʎzɔńoʞ ǝıu oʇ ʎpƃıu ɥɔɐʞɾɐɯ ɥɔʎuloʍ ɐu ɔęıʍ zɔɐqoz ‚pǝɹ ı opɹǝ ‚pɐłʞs ǝıɯɐɹƃoɹd ʍ ‚nʇ źpʍɐɹds zɐɹǝʇ zɔɐqoz ɔęıʍ ɐʞoplǝ zɔɐqoz ‚ǝıuʇǝpo ǝıu oƃ ıɯ ʇʞıu ‚ǝzɔąłʍ uoɟoɹʞıɯ sɐzɔ ʎłɐɔ oq ǝzɔńoʞs ǝıu ʎpƃıu oɹʇsɐɔ lǝpıɟ ǝıqnʞ ɐu ʞɐɾ ʞɐʇ zɔɐqoz’oʇuǝpızǝɹd oplǝ’ɯodɯǝs ǝıɔ ǝıʍɐʇsoz ‚ǝzɔzsıuz’ɔǝlɐʍ ʞɐɾ ʞɐʇ ʞɐɾ ɥɔıu od ǝızpɾǝzɹd ʎzɔzsıuz ɐʞoplǝ zɔɐqoz ǝzpołpod ɐu ążǝl’ʇsɹoʍ ǝlɐ sʎsɾɐu ǝıu ąs ʎzɹóʇʞ ɥɔʎʇ z ıɔśʎzɔʎʍ oʇsɐıɯ oplǝ ‚zsʎzɔɐqoz ɥɔıʞʇsʎzsʍ ǝzɔzsıuz ‚ąʍołƃ ąʇsnd z ɐʞıɟ oʇʞ oƃǝpżɐʞ ązɔzsıuz nłnʇʎʇ ʎɔńoɹqo oq ou ɐɹɐʇs ǝıs sɐzɔ ʎłɐɔ oplǝ zɔɐqoz ‚ɐuɐloʞ ɐu ɾɐʇnʇ ɐpɐd ʇɐıʍś ʎłɐɔ ǝızpǝɾ oplǝ ouloʍ ɐu ʞɐɾ zɔɐqoz ɔęıʍ ɐ˙ąʍołƃ ąʇsnd z ˙˙˙ǝz oʇsɐıɯ ɯɐzɔzsʎzɔo oqoɹ doɔ ʞɐɾ ʞɐʇ ı oqol ʞɐɾ ıʞlɐʍ op ʍóʇoƃ ‚ąuoıuloʍn lśʎɯ ąɾoɯ ąqos pǝzɹd ɾɐʇnʇ zsɐɯ ‚ouloʍ ɐu ɐʞoplǝ zɔɐqoz

„Dziwko, jestem nowym Nasem

Pokaż, kto ma lepsza dyskografię”

serio?
HAHAHAHAHAH jak to wersy roku to kurwa bonson ma doktorat z fizyki jądrowej

co do leha to spoko raper, ale pewnie byście lepsze wersy znaleźli.. bo ten to też jakieś przekombinowane gówno.. bo niby gra słowna, ale kto odbijających ziomków nazywa palemkami? albo czegoś nie kminię.. to już tomb ma lepsze punche w swoim remiksie rockstara xD

czy to prawda ze na slizgu siedzą homoseksualiści?

BEKA. WERSY ROKU XDDD CHYBA PRZYGLUPY ROKU. TAK PRZEANALIZOWALEM SYTUACJE I DOSZEDLEM DO WNIOSKU ZE POLSKI HH POWINIEN ZOSTAC ZDELGALIZOWANY A KAZDY KTO BEDZIE GO PROPAGOWAL NIECH SCZEZNIE W JAMIE Z SKORPIONAMI ZA OGLUPIANIE MLODZIEZY.
JAKO APOSTOL DOBREGO RAPU MACIE NAJLEPSZY RAPOWY KAWALEK 2018. https://www.youtube.com/watch?v=bnFa4Mq5PAM&list=RDbnFa4Mq5PAM
WIADOMO. UZI TOP 3 SWIATOWEGO RAPU.

Kaz Bałagane chyba bije enan teścia w długim cyklu bo coś mocno urósł. Ciepłota props za pojechanie go – bananowy wannabe nagrywa kawalki o jakichs wykwintnych wloskich szynkach (prosciutto crudo) podczas gdy matek wiekszosci gimbow nie stac na blok mielonki tyrolskiej z pobliskiego miesnego

‚ wlasnie tak, wlasnie nie’

to jest kurwy wers roku

jeszcze raz ktoś wspomni o ślizgu to sie wkurwie

SPRAWDZAJCIE WY LEPIEJ NOWEGO ZAWODINKA KTÓRY ROZPIERDALA SWOIM FREESTYLEM !!
TO JEST PRZYSZŁOŚC POLSKIEJ SCENY RAP

http://www.youtube.com/watch?v=KjPca0koMWM

#15 jest ich od zajebania, typowy przyklad to luk0as

Ja się pytam kim są Ci ludzie? Przecież to jakaś beka ostra dwóch no name’ów ocenia wersy w rapie? Czy to już cyrk?

według artykułu gościu zajebał wersy roku i jest zajebisty bo ma feat z paluchem i zdjęcie z peją, widze dobre dragi macie tam w glamrapie

RAP CHULIGANKA
DZIKI KRAJ
patatatatatataj

Ale chujowe te wersy. 16 lat temu flintstone z dobrym piotrkiem też wybierali co rokui nawet u ascetoholix znaleźli linjki lepsze niż to oc podaliście powyżej.

ty co jest kurwa? gdzie moje podsumowanie Stycznia 2018 na glamrapie?

KURWA USUNĘLIŚCIE MÓJ POST?
ZA CO KURWA ZA CO?
że pojechałem kredensa, cydżego, tego pedała erdziaedk i ślizg?

ADMIN USUWA JUŻ NIE TYLKO DUPECZKI…

To jakiś żart?? Załamanie. Tymi wersami mogą się jarać 7 letnie dzieci u których nie rozwinęła się jeszcze inteligencja, ale nie ktoś kto ma chociaż odrobinę IQ. Jak widać wybierający wersy należą do pierwszej grupy.

Debile.

[imgcomment image[/img]

ranking

Sprzedaż Płyt w Polsce: Borixon z upragnioną #1

Aż 19 rapowych krążków w zestawieniu.

Opublikowany

 

Przez

Tak gorącego maja się nie spodziewaliśmy. Na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce pojawiło się w tym tygodniu aż 19 albumów rapowych. Ręce zaciera Borixon, ale powody do zadowolenia mają także KęKę oraz Taco Hemingway. O utrzymanie w zestawieniu walczą natomiast Dwa Sławy.

Rekin ludojad

Cóż za piękny początek weekendu dla Borixona, który krążkiem „Mołotow” wykręcił miejsce na samym szczycie OLiS-u. Pokonał on tym samym debiutującą w tym tygodniu Weronikę Juszczak z My Music i Honoratę Skarbek. To tylko potwierdza, że pozycja Borixona nie ucierpiała w związku z jego udziałem w Gangu Albanii, wręcz przeciwnie – kooperując ostatnio z młodym zawodnikami pokazał się z najlepszej strony i udowodnił niedowiarkom swoją pozycję w rap grze. Jednym słowem zjadł konkurencję.

– Bardzo dziękuje mordeczki. Nie spodziewałem się takiej sprzedaży. Ten wynik to nie tylko moja zasługa! To efekt współpracy z wieloma raperami, producentami i ludźmi z którymi ogarnąłem to w całość! Nie będę wymieniał kto to ale wiedzcie że bez Was nie ma mnie! Dziękuje – napisał Borixon. Na albumie „Mołotow” znalazło się 12 numerów. Premiera odbyła się 11 maja.

Cała dyskografia KęKę na OLiS-ie

To z jakim rozmachem działa radomski raper jest godne naśladowania. Każdy z jego 4 albumów zdobył platynę lub podwójną platynę a teraz także wszystkie te krążki znalazły się w jednym czasie w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w naszym kraju. Łącznie, wszystkie krążki rapera spędziły na OLiS-ie 109 tyg.

Taco Hemingway nie próżnuje

Wczoraj zaprezentowaliśmy wam recenzję albumu Taconafide „Soma 0,5mg” – dziś ten krążek po 4 tygodniowym pobycie w zestawieniu znajduje się na drugiej pozycji. Odnotować tutaj jednak warto, że Taco wprowadził do rankingu także swoje solowe albumy: „Marmur” i „Szprycer” i dogania on tym samym powoli radomskiego kolegę.

Sprzedaż Płyt w Polsce – OLiS: 24.05.2018

Sprzedaż w okresie: 11.05 – 17.05.2018

#1. Borixon – „Mołotow” (1 tyg.)
#2. Taconafide – „Soma 0,5mg” (4 tyg.)
#4. Kali – „V8T” (3 tyg.)
#7. KęKę – „To tu” (7 tyg.)
#11. O.S.T.R. – „W drodze po szczęście (11 tyg.)
#14. PRO8L3M – „Ground zero mixtape” (8 tyg.)
#15. Gruby Mielzky – „Komik z depresją” (3 tyg.)
#16. Borixon – „Koktajl” (6 tyg.)
#19. Taco Hemingway – „Szprycer” (36 tyg.)
#20. Quebonafide – „Egzotyka” (47 tyg.)
#23. Kartky – „Blackout” (3 tyg.)
#24. KęKę – „Nowe rzeczy” (54 tyg.)
#25. KęKę – „Takie rzeczy” (15 tyg.)
#26. KęKę – „Trzecie rzeczy” (33 tyg.)
#28. Paluch – „Złota owca” (23 tyg.)
#33. W.E.N.A. – „Niepamięć” (3 tyg.)
#38. Donguralesko – „Dom otwartych drzwi” (20 tyg.)
#41. Taco Hemingway – „Marmur” (24 tyg.)
#44. Dwa Sławy – „Coś przerywa” (7 tyg.)

___
OLiS to oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, która istnieje od 23 października 2000 roku. Zestawienie powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w projekcie, do którego należą największe sklepy sieciowe np. Empik, Saturn i Media Markt, sklepy internetowe oraz sklepy niezależne. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie zestawienia i przedstawiają listę 50 najchętniej kupowanych płyt w danym tygodniu.

Czytaj dalej

ranking

Płyty, na które czekamy w 2018 (cz.3/3)

Ciekawe czy tegoroczne albumy przebiją wartość tych wydanych dwanaście miesięcy wcześniej?

Opublikowany

 

Rok na pewno zapowiada się mocno, a wraz z kolejnymi miesiącami będziemy mieli coraz więcej muzyki. W tym momencie wiele albumów ma swoje konkretne daty premier, inne są wyłącznie zapowiedziane lub są naszym pobożnym życzeniem. Znając jednak scenę, nikt w tym roku nie odpuści i każdy będzie chciał udowodnić swoją wartość. My prezentujemy naszych faworytów.

 

Bedoes/ Kubi Producent – TBA (premiera 2018)

‚Gustaw’ zamknął usta hejterom i od tego czasu cała Polska śledzi przychylniej poczynania Bedoesa. SB nie zaprezentowało jeszcze deadline’u drugiego, legalnego albumy swojego reprezentanta, za to w sieci można znaleźć 3 luźne single zwiastujące ten projekt. Wraz z fizyczną przemianą Młodego Borka możemy spodziewać się innych treści, aczkolwiek na pewno nie zabraknie młodzieńczej fantazji. Album będzie dojrzalszy, dlatego też liczę, że pod koniec roku ukaże się szalony projekt Bedoes/Beteo, o którym obaj wspominali jeszcze przed swoimi poprzednimi wydawnictwami.

 

Białas/ Lanek – Bauns (premiera: 2018)

To już pewne, że w tym roku duet z SB Maffiji/Duet roku powtórzy konwencje i kolejny raz zaatakuje wspólnym materiałem. Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych fani mogą śledzić pracę nad zbliżającym się albumem. W sieci ukazał się luźny singiel ‚Słup’, a znając życie, prawdopodobnie zasili on wersję preodrerową wydawnictwa. Data premiery oczywiście owiana jest tajemnicą, ale najbardziej prawdopodobnym terminem jest okres późnego lata bądź wczesnej jesieni. Jedno jest pewne – czeka nas masa dobrej muzyki i mocnych punchline’ów, tytuł zaś może sugerować imprezowy klimat wydawnictwa.

 

Kaz Bałagane – TBA (premiera 2018)

Narkopop okazał się ogromnym sukcesem. Został doceniony nie tylko przez portale, ale i słuchaczy, którzy w coraz większym stopniu zaczęli przekonywać się do Bałagane. Jak zapowiedział sam zainteresowany, tegoroczny materiał będzie o niebo lepszy pod względem muzyki jak i samej treści. Jesteście gotowi na kolejną dawkę niecodziennych złotych myśli ubranych w zabawne wordplay’e w połączeniu z charakterystyczną fleksją? Kaz zadeklarował, że poruszy treści osobiste, których dotychczas unikał, a same tracki będą łączyły wątki fabularne podobnie jak miało to miejsce w przypadku ‚Radio Gruz’.

 

Frosti Rege – Young Midas

Nadzieja Prosto na odrodzenie. Problem z tym, że Frosti jeszcze nie ma takiego hype’u, który pozwoliłby mu na duży komercyjny sukces. Zobaczymy jakie ruchy wykona warszawska wytwórnia i czy promocja zbliżającego materiału ograniczy się do wrzucania singli na kanał YT czy jednak pomogą mu w szerszym dotarciu do publiczności. Umiejętności to on ma i podobnie jak inny młody raper, idealnie łączy ulice z nowoczesnym brzmieniem. Może to także tegoroczny młody wilk?

 

Abel – TBA 2018

Umiejętności, a fejm. Abel może poszczycić się tym pierwszym, wielka szkoda, że również nie tym drugim. W tym roku mógłby zacząć ubiegać się o kandydaturę na prezydenta z racji wieku, aczkolwiek mam nadzieję, że w końcu zostanie dostrzeżony przez większą rzeszę odbiorców. W tamtym roku w sieci znalazło się wyłącznie kilka numerów wyprodukowanych przez niezawodnego Jordaha. Oczywiście nie ma żadnych oficjalnych informacji o kolejnym legalnym projekcie, ale wydaje się, że to tylko cisza przed burzą. Patrząc na wcześniejszą chronologię wydawania materiałów, słubicki raper co dwa lata raczył nas solowymi projektami. 2018? Abel musisz!

Czytaj dalej

ranking

Płyty, na które czekamy w 2018 (cz.2/3)

Tegoroczne albumy przebiją wartość tych wydanych dwanaście miesięcy wcześniej?

Opublikowany

 

Rok na pewno zapowiada się mocno, a wraz z kolejnymi miesiącami będziemy mieli coraz więcej muzyki. W tym momencie wiele albumów ma swoje konkretne daty premier, inne są wyłącznie zapowiedziane lub są naszym pobożnym życzeniem. Znając jednak scenę, nikt w tym roku nie odpuści i każdy będzie chciał udowodnić swoją wartość. My prezentujemy naszych faworytów.

 

Penx – Michał LP ( premiera: 23.03.18)

Grudniowa informacja o wstąpieniu w szeregi Step Records reprezentanta Patokalipsy wprowadziła w konsternację środowisko. Początkowo każdy myślał, że to fake news, aczkolwiek premiera numeru z serii ‚Bragger’ na kanale Stepu rozwiała wszystkie wątpliwości. Wracając do sedna, album ma być bardzo osobisty, niemniej jednak w konwencji z jakiej znany jest krakowianin. Na razie wiemy niewiele o tym wydawnictwie, ale czuję, że goście, styl i klimat na pewno wprowadzą w osłupienie wszystkich malkontentów. Obecnie najmocniejszy zawodnik opolskiej wytwórni. Pazura na pewno nie straci!

 

Avi/Louis Villain – Zbiór pieśni sycylijskich ( premiera: pierwszy kwartał 2018)

SB rozbija bank pod względem oczekiwanych albumów tego roku. Ten nieprzeciętny duet jest na początku drogi, mimo że to nie młodziki, ale dzięki włączeniu w szeregi warszawskiej wytwórni dali się poznać większemu gronu słuchaczy.  ‚Moya’ otworzyła im drzwi, a po przekroczeniu progu było jeszcze ciekawiej. Avi to nieprzeciętna stylówa i charakterystyczny wokal ubrany w życiowe historie przy akompaniamencie znanego z ulicznych kooperacji Louisa Villain’a. W sieci jak na razie trzy single, natomiast premiera została zapowiedziana na pierwszy kwartał tego roku.

 

Malik Montana – Tijara  (premiera: 2018)

W lekko ponad dwa lata od czasu gdy zaczął rapować po polsku, mocno ugruntował swoją pozycję.  Po wspólnym albumie z Diho czas na pełnoprawny, solowy materiał. Tijara, czyli po arabsku biznes, ma rozbić bank i pewnie możemy spodziewać się mocnego komercyjnego sukcesu. Do tej pory większość numerów znajdujących się w sieci wykręciła milionowe wyświetlenia, a znając Malika i jego niekonwencjonalne ruchy pewnie będzie jeszcze lepiej. Szykuje się naprawdę mocny debiut. Liczę, że nie zawiedzie i w grudniowych podsumowaniach znajdzie się również miejsce dla niego. Na koniec pytanie, czy zapowiadany, osobisty materiał „Blizny na bliznach” przekształcił się w Tijarę, czy jednak Malik Montana szykuje parę asów na ten rok?

 

Mobbyn – uhqqow (premiera: 2018)

Szkoda tego zamieszania z SUPREMÉ, no ale Mobbyn nie byliby sobą gdyby wszystko szło zgodnie z planem. Pierwotnie jeszcze w grudniu mieliśmy dostać pełen materiał. Właśnie z myślą o nim, Stage przygotował ich trasę koncertową. Jak na razie chłopaki grają znane wszystkim tracki, ciekawe czy jeszcze przed końcem tourne po Polsce fani usłyszą ich kolejny materiał. W sumie sami narzucali sobie kłód pod nogi, więc teraz spokojnie można smażyć antrykoty.

 

Dwa sławy – Coś przerywa (premiera: 23.03.18)

Sławy w końcu na swoim, zobaczymy jak im wyjdzie. Ja przewiduję, że pozostanie nam liczyć wyłącznie skalę zniszczeń, jaką dokonają zbliżającym się albumem. W grudniowych podsumowaniach dziennikarze nie zapomnieli o nich, ale in plus że odeszli od konwencji styczniowej premiery, co pozwoli im dłużej wbić się w pamięć samych słuchaczy. Na razie w sieci mamy dwa single. Pewnie niedługo dowiemy się znacznie więcej o tym wydawnictwie. Ciekawe czy tym razem pokuszą się o więcej niż tylko jednego gościa?

Czytaj dalej
 

Tylko na Glamrap

Ostatnie newsy

News6 godzin temu

Pono i Koras zdradzają co robią prywatnie

Raperzy pracują nad nowymi płytami, ale nie tylko.

teledysk8 godzin temu

Bandura x Hellfield – „Ghetto Boyz” (prod. CrackHouse)

Solidna dawka ciężkiego trapu

News10 godzin temu

Kaen i Ewa Farna mają powody do zadowolenia

Duet zdobył wyróżnienie.

News12 godzin temu

Śliwa: „Jeszcze w tym roku namieszam”

Raper wyda album i... zakończy karierę?

News14 godzin temu

Dyskografia ZBUKA okryta platyną i złotem

Raper ma się czym pochwalić

News16 godzin temu

Eldo: „Wypadam z rynku muzycznego”

Wiemy czym raper chce się zajmować na muzycznej emeryturze.

News20 godzin temu

„ZIP Skład cały czas istnieje”

Doczekamy się nowego albumu legendarnej grupy?

Polecane1 dzień temu

Zelo – „Wszystko jedno” (prod. Zelo)

Kolejny utwór z albumu "Ostinato", który jest już w sklepach.

Singiel1 dzień temu

Bedoes & Chris Brown & Avicii – blend od 2sty’ego idealny na weekend

"Gustaw" w całkiem nowej odsłonie.

News1 dzień temu

Kali ze złotem

Raper sprzedał 15 tys. płyt.

teledysk1 dzień temu

Dudek P56 – „Oryginalne brzmienie” (prod. ZKO)

Album "My Tape D12" jest już w sklepach.

News2 dni temu

Zipera wraca. Jak odnajduje się teraz na scenie?

Pono, Koras i FU wracają po 14 latach jako Zipera.

teledysk2 dni temu

Robert M – „Follow You”

Producent szykuje nowe wydawnictwo.

News2 dni temu

Znamy kolejnych gości na płycie White House

Album "Connection" ukaże się 22 czerwca.

News2 dni temu

Drake dissuje Kanyego Westa i Pushę-T

Prawdziwy beef czy sprytny plan na promocję?

 

Popularne