GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Wiemy, ile osób przyciągnął SBM FFestival 2023

50 artystów na 3 scenach.

Opublikowany

 

fot. materiały prasowe

Trwający w tym roku cztery dni SBM FFestival już teraz możemy uznać za idealne festiwalowe podsumowanie tego lata. Na terenie lotniska Bemowo w dniach 23-26 sierpnia łącznie bawiło się 70 tysięcy osób, które usłyszały ponad 50 artystów na 3 scenach. Wśród najciekawszych i najbardziej obleganych przez publiczność koncertów z pewnością należy wymienić występy MATY, braci Kacperczyk, Sobla i 2115, a także historyczny performance Solara i Białasa z okazji 15-lecia zawiązania duetu oraz wyjątkowe, finałowe show festiwalu, czyli Hotel Maffija z udziałem kilkudziesięciu artystów wytwórni SBM i gości.

Niezwykłość, która wyróżniła festiwal SBM na tle innych tego typu wydarzeń opiera się na celebracji 15-lecia funkcjonowania tego, co dziś nazywamy SBM-em. To jednak nie jedyne wyróżnienie: publiczność na żadnym innym festiwalu nie mogła liczyć na tyle unikalnych połączeń i gościnnych występów artystów powiązanych z wytwórnią. Zwieńczeniem było ujawnienie nowego logo marki, jako symbol wejścia w nowy etap rozwoju SBM.

fot. materiały prasowe

Pierwszy dzień festiwalu został skupiony wokół twórczości MATY oraz niedawno wydanego projektu “CBW MIXTAPE”. Dzięki temu otrzymaliśmy nie tylko solowy, emocjonujący koncert artysty, ale również kilkugodzinny showcase z masą wykonawców zaangażowanych w mixtape. MATA zaprezentował również kilka niespodzianek związanych z jego nadchodzącym albumem “<33”, który zostanie wydany w SBM.

Headlinerem drugiego dnia był Sokół, który zagrał swój jedyny solowy koncert w tym roku. Inni artyści, którzy tego dnia pojawili się na scenach festiwalu to m. in. bracia Kacperczyk z fantastycznym występem z gościnnym udziałem Artura Rojka, tuż przed trasą koncertową po premierze płyty “Pokolenie Końca Świata”, Żabson, czy Guzior, a włodarze wytwórni – Solar i Białas – zaprezentowali unikalny showcase, podsumowujący 15 lat ich wspólnej twórczości, na którym zgromadziła się ogromna liczba fanów SB Maffiji.

Trzeciego dnia na scenie pojawili się m. in. Kinny Zimmer, Kukon, Sobel w swoim koncercie stworzył show na tle wyjątkowej scenografii wraz z chórem i wykonał hitowe “Uzi” z udziałem Białasa. Podsumowaniem dnia były koncerty White’a 2115 oraz całego składu 2115, którzy zagrali jeden z najbardziej energetycznych koncertów całego festiwalu.

fot. materiały prasowe

Ostatni dzień wydarzenia stał pod znakiem występu Hotelu Maffija, w którym wzięło udział kilkudziesięciu wykonawców związanych z SBM. Zanim jednak reprezentanci tego projektu pojawili się w całości na scenie, swoje koncerty zagrali m. in. Białas, Jan-rapowanie, Young Multi, Jacuś i Lanek. Hotelowy koncert odznaczył się dużą frekwencją, a na scenie zabrzmiały największe hity wszystkich trzech edycji projektu. Wśród najważniejszych wydarzeń tego dnia, obok prezentacji materiału promującego nowe logo wytwórni, wymienić można podpisanie kontraktu z Szaranem, którego pierwsze wydawnictwo pojawiło się w streamingach w poniedziałek 28 sierpnia.

Za nami niesamowite święto społeczności skupionej wokół marki SBM – bardzo dziękujemy publiczności, artystom i partnerom, którzy zdecydowali się wesprzeć tegoroczną edycję SBM FFestival. Widzimy się za rok! – mówi Bartek Czarkowski, prezes zarządu SBM Events.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

18 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Profesoooor Traaapu Szczerze O Pozerach z SBM
25 dni temu

BANDA SŁABEUSZY I ĆPUN0W, PROMUJĄCA TRANSS3KSUALNYCH ARTYSTÓW JAK MATA CZY JACUŚ

CO DRUGI W REKLAMIE PŁAKÓW LION, MC DONALDSA, OSHEE, MASTERCARD…

FEJKOWY GROŹNY GRYMAS SOLARA I BIAŁASA TO IDEALNE PODSUMOWANIE TEJ PSEUDO-MAFII JAK POWIEDZIAL GRANDE CONNECTION

GROŹNE GRYMASY BIAŁASA NA KLIPACH
KAMIZELKI KULOODPORNE NA KLIPACH BEDOESA
GROŹNE GANGSTERSKIE MAFIE
PISTOLETY Z PALCÓW
WIRTUALNE STRZAŁY W POWIETRZE Z WYIMAGINOWEJ BRONI

WIELKA MI MAFIA, ZADEN Z NICH NAWET NA DOŁKU NIE SIEDZIAŁ NIGDY

A POTEM JAK PRZYCHODZI FIRMA REKLAMOWAC PŁATKI ŚNIADANIOWE TO JUŻ NIE SĄ TACY GANGSTERSCY, SZTYWNE ZASADY PRZESTAJA OBOWIAZYWAC JAK MASTERCARD ALBO MC DONALDS SMARUJE WAM KANAPKI WY GANGSTERZY I SZTYWNIAKI Z SBM MAFIJI

SBM – TO SPRZEDAJNI ARTYSCI WIELKICH KONCERÓW I MAREK – TO ONI SĄ SYSTEMEM Z KTÓRYM MUSIMY WALCZYC

NA KLIPACH GROZNE GRYMASY – W REALU LEPA NA RYJ I DVPA CICHO!

WZYWAM WSZYSTKICH DO KONFRONTOWANIA TYCH ŁAKÓW W REALU I NAGRYWANIU JAK KULĄ OGON

Krzysztof Knoblauch
25 dni temu

Wiemy ile transów przyciągał bdsm festiwal 2023. 50 Dukaczy w 3 wannach

Tylko Rogal DDL
25 dni temu

ARTYSTÓW XDDD HAHAHAHAH 😀

EJ TY KOLEŻANKO
25 dni temu

Specjalnie dodali zdjęcie takich wieśniar, żeby sie czubki odpaliły xD

Andżej
25 dni temu

Zdjęcia najlepiej podsumowują poziom tej imprezy.

GRANDE KRÓL
25 dni temu

HAHHAHA ZOBACZCIE TYCH LAMUSÓW OD LEWEJ DO PRAWEJ. ZNIEWIEŚCIAŁE CIO**TY

Krzysztof Knoblauch
25 dni temu

Wiemy ile transów przyciągał bdsm festiwal 2023. 50 Dukaczy w 3 wannach

never
25 dni temu

A ok czyli nie było żadnego rapera i nic z hip-hopu.

never
25 dni temu

A ok czyli nie było żadnego rapera i nic z hip-hopu.

Niedźwiedź z Kobierzyna
25 dni temu

Lgbt

Andżej
25 dni temu

Zdjęcia najlepiej podsumowują poziom tej imprezy.

Medium Large
23 dni temu

„wiemy kto komu obciągnął i w ile osób. SBM FVCKFESTIVAL 2023.”

Medium Large
23 dni temu

„wiemy kto komu 0bciągnął i w ile osób. SBM FVCKFESTIVAL 2023.”

Profesoor Traapu Naczelny Biedak Glamrapu
25 dni temu

No i oczywiście na lewicującej stronie artykuły wmawiające kobietom że ciąża to choroba i straszenie ich jak dziecko rzekomo dewastuje ich narządy wewnętrzne podczas ciąży.

Brawo dzietność w Polsce trzeba dobić, nawet wśród mniej poinformowanych kobiet o naturalnym procesie do którego ich organizm został przez miliony lat doskonale przystosowany.

Może by tak zrobić materiał o tym z jakim trudem wysokoprzetworzona żywność przechodzi przez jelita, aby zapobiegać otyłości. Ale skądże, lepiej straszyć kobiety strasznymi ciążami. Imigranci z Afryki którzy stoją przy naszych granicach się nie boją.

News

Bletka – pierwsza nierapowa wokalistka w spacerange

„To dla nas wielkie wydarzenie”.

Opublikowany

 

Przez

bletka
fot. Bartek Wiski

Muzyczny pion spacerange z powodami do dumy, bowiem dziś oficjalnie ogłasza podpisanie kontraktu fonograficznego z Bletką – nową artystyczną duszą wytwórni, która będzie tworzyć i komponować z managerską opieką agencji. To jednocześnie debiut dla samego spacerange, ponieważ firma po raz pierwszy będzie mogła wesprzeć swoim wieloletnim doświadczeniem muzyka nie wywodzącego się ze środowiska hip-hop / rap. Mając jednak na uwadze skuteczność i precyzyjnie wyprowadzane, wychodzące poza szablon działania prognozy dla Bletki są klarowne – mocne i konkretne wejście w showbiznes. W końcu mamy do czynienia z agencją, która stoi za sukcesem grupy chillwagon oraz multiplatynynowymi karierami ReTo oraz Kizo.

Bletka to młoda artystka, która silnie utożsamia się ze swoim rodzinnym miastem – Krakowem. Rozpoznawalność przyniosła jej aktywność w serwisie TikTok, w którym umiejętnie żongluje swoim głosem i dzieli się nim ze słuchaczami interpretując znane utwory.

Właśnie dzięki działalności na TikToku przykuła uwagę Kizo, czego konsekwencją jest wspólny muzyczny hit i w tym wypadku nie ma mowy o przekolorowaniu tego słowa – mamy do czynienia z ewidentnym hitem. Oczywiście mowa tutaj o singlu “Taxi”, który w zaledwie kilka tygodni przejął airplay największych stacji radiowych, został wytypowany przez Spotify jako jeden z największych hitów lata, a teledysk z wynikiem prawie 60 milionów, którego wyświetlenia wciąż rosną doprowadził do czegoś, co było już tylko formalnością – status diamentowego singla nadany przez ZPAV w zaledwie 4 miesiące!

Bletka w spacerange

W twórczości Bletki nie można mówić o przypadku. Mamy do czynienia z artystką kompletną, która zna swoje możliwości wokalne, sama pisze sobie teksty i przeplata to wrażliwością potrafiącą ująć miliony serc. Najlepszym przykładem powyższych słów jest luźny singiel “trochę lżej”, który artystka przed kontraktem płytowym wydała własnym sumptem, a mimo braku należytej promocji klip przekroczył już magiczną barierę miliona wyświetleń.

Zarówno spacerange jak i sama Bletka mogą już ogłosić, że prace nad nowymi utworami są już w zaawansowanym stadium i w niedługim czasie możemy spodziewać się muzycznych owców pracy artystyki wspieranej przez agencyjny team.

– Bletka w spacerange to dla nas wielkie wydarzenie, a zarazem kolejny etap rozwoju agencji. Przez ostatnie lata budowaliśmy zaplecze i know how pozwalające nam zdobywać coraz to nowe branże. Corem naszej działalności pozostaje jednak muzyka i z wielką dumą będziemy prowadzić karierę Bletki, która urzekła nas skalą swojego talentu oraz magnetyczną osobowością. Budowa silnej, kobiecej marki osobistej jest jednym z naszych priorytetów w najbliższych latach, a zarazem wyzwaniem, z którym z wielkim zapałem planujemy się zmierzyć – mówi Mateusz Jędrzejewicz, współzałożyciel i CEO spacerange.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway pobił rekord Maty

Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify.

Opublikowany

 

taco hemingway
fot. Yan Wasiuchnik

Taco Hemingway wrócił po trzech latach z solową płytą „1-800-Oświecenie” i rozbił bank. Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify pobijając jednocześnie rekord Maty.

W 2021 roku Mata pobił własny rekord dziennych odtworzeń na Spotify. W ciągu pierwszej pełnej doby w streamingu “Kiss cam (podryw roku)” osiągnął 701, 519 dziennych odtworzeń na platformie, ugruntowując tym samym pozycję Maty jako rekordzisty. Po dwóch latach Młodego Matczaka zdetronizował Taco Hemingway.

Jak informuje biuro prasowe Spotify, Taco Hemingway ustanowił dwa nowe rekordy na tej plastformie:

  • najczęściej streamowany artysta w ciągu jednego dnia.
  • najczęściej streamowany album w ciągu jednego dnia.

Jeżeli zastanawialiście się, jak obecnie wygląda lista TOP50 najpopularniejszych utworów na polskim Spotify – wystarczy, że zerkniecie na poniższą grafikę. Prezenter prowadzący nocną audycję radiową zajmuje pierwszych 9 pozycji zestawienia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jędker żałuje, że robi rap, ale znów wchodzi do tej samej rzeki

Szykuje się kolejna premiera z udziałem byłego Zipa.

Opublikowany

 

Przez

Fot. @brevko_art

Poczynania Jędkera są mało spójne i pełne przeciwności. Jeszcze kilka miesięcy temu porzucał rap mówiąc, że nie prowadzi godnego życia w wieku 46 lat będąc muzykiem. Tymczasem teraz zapowiada kolejną muzyczną premierę.

– Poświęciłem życie muzyce, ale moje złote medale nie dają mi niestety nic. Może gdybym był sportowcem, miałbym godne życie w wieku 46 lat. Niestety wybrałem muzykę. Żałuję tego w ch*j – żalił się jeszcze w czerwcu Jędker.

W najbliższy piątek ukaże się nowy klip mało znanego artysty Andyo’ego. Gościnnie u jego boku zobaczymy Jędkera. – Kolejny raper, którego słuchałem za dzieciaka odhaczony. Super fajne przeżycie – komentuje podziemny gracz.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Impreza Kizo rozbija bank i pobija rekord frekwencji

Relacja z MTS NIGHT.

Opublikowany

 

Przez

fot. Bartek Wiski

Na YouTube MTS wylądował zapowiadany vlog z wydarzenia MTS NIGHT: 1 MILION PARTY, które jak sama nazwa wskazuje – wieńczyło przekroczenie 1 miliona subskrybentów na kanale Kizo.

Materiał video zrealizowany kamerami PapiTV bardzo dobrze pokazuje skalę i poziom organizacji eventu, które wręcz należy suplementować hasłem: [M]Y [T]O [S]POŁECZNOŚĆ. Przez teren wydarzenia, począwszy od otwarcia bram, aż po wczesne godziny poranne przewinęło się ponad trzy i pół tysiąca osób, co jest wielkim sukcesem frekwencyjnym imprezy. Na odwiedzających, poza dobrą muzyką, która nieustannie wylewała się z głośników czekały: tattoo spot, stanowiska barberskie, MTS POP UP STORE oraz boxer, przy którym można było zmierzyć się siłowo z samym Glebą! Fani Sukcesiliany oraz Kizzersów powinni być zadowoleni z całodniowego tastingu produktów, ale na szczególną uwagę zasługuje premierowa degustacja KIZO BURGER, do której kolejka nie malała, a wręcz trwała przez całe wydarzenie. Kizo rozdał fanom ponad 500 burgerów!

spacerange odpowiada za opracowanie koncepcji oraz kompleksową produkcję imprezy. MTS NIGHT: 1 MILION PARTY to znak jakości, którym agencja będzie się posługiwała w nawiązywaniu kontaktów z nowymi partnerami i budowaniem planów na kolejne wydarzenia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kaczor BRS chce „rozj*bać komuś czaszkę” na Fame MMA

Raper chce się dostać do federacji freakfightowej.

Opublikowany

 

Przez

kaczor brs fame mma

Kaczor BRS wraca na scenę i chce narobić trochę szumu. Oprócz pracy nad nową płytą „Lot nad kukułczym gniazdem” chciałby też zawalczyć w organizacji freakfightowej.

Kaczor BRS chce się bić

Przemyski raper przygotowuje się obecnie do zawodów Ironman Triathlon w Stanach Zjednoczonych. Ma on też aspirację zawalczenie na gali freakfightowej. – W jakiej federacji mam rozj*bać komuś czaszkę? Chcecie mnie na Clout MMA czy na Fame MMA. Are you ready to rumble… – napisał artysta.

Na razie nie wiemy, czy Kaczor tylko bada grunt czy ma już za sobą konkretne rozmowy na temat ewentualnej walki. Obecność raperów na tego typu galach nie jest czymś nowym, więc nic dziwnego, że również były zawodnik Step Records chce podjąć takie wyzwanie i przy okazji sporo zarobić.

Płyta „Lot nad kukułczym gniazdem”

Obecnie Kaczor pracuje nad płytą „Lot nad kukułczym gniazdem”, której tytuł nawiązuje do kultowej książki Kena Keseya. Raper nagrał nową płytę razem z Pafto i ukaże się ona przy współpracy z ekkipa heavywight Project, za która stoją Kizo, Jongmen i Bonus RPK.

– Nie ma srania po badejkach. Niebawem dostaniecie płytę „Lot nad kukułczym gniazdem”, którą nagrałem z moim przyjacielem @pafto_oficjalnie, która ukaże się legalnym nakładem w sklepach muzycznych w całej Polsce – poinformował BRS.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Enso nie chce być wykreowany przez wytwórnię. „Nie chcę być jak Mata”

Syn Edyty Górniak tłumaczy, dlaczego nie chciałby dołączyć do takich labeli jak SBM czy 2020.

Opublikowany

 

Allan Krupa, to syn Edyty Górniak, który od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w rapie. Na koncie ma cztery single nagrane z Nerwusem. Poza tym jest DJ-em, a także zdarza się, że pisze teksty innym. W rozmowie z Żurnalistą powiedział, dlaczego nie interesuje go wydawanie w dużych rapowych wytwórniach.

Enso nie chce być jak Mata

Przykład Maty pokazuje, że z chłopaka z dobrego domu można zrobić gwiazdę rapu w Polsce. Na początku rapowej drogi jest obecnie również Enso. Ma na koncie już kilka singli, które promuje samodzielnie. Nie interesuje go wydawanie w takich labelach jak 2020 czy SBM Label. Dlaczego? – Robię muzykę, bo ją kocham, a nie, bo chcę być jak Mata – mówi w rozmowie z Żurnalistą.

– Nie pozwoliłbym sobie podjąć takiej decyzji, bo robiłbym rzeczy, które nie są spójne ze mną. To trochę tak jakbym poszedł do muzem i się zapytał: „ej słuchajcie, jaki obraz muszę namalować, żebyście go powiesili na ścianie?”. To się mija z celem całego artyzmu. Oczywiście mógłbym tak zrobić, ale to nie jest coś, co bym chciał, żeby ktoś za mnie coś wymyślł, żebym został wykreowany i osiągnął sukces. Ale kogo to jest sukces? Nie mój – uważa.

„Mój tata mnie okradł”

Enso w tym samym wywiadzie wypowiedział się także na temat swojego ojca Dariusza Krupy, z którym nie utrzymuje kontaktów. – Mój tata okradł nie tylko moją mamę, ale i mnie. Nie odegrał w moim życiu pozytywnej roli, więc nie mam powodu, żeby szukać relacji z nim. Te warunki to po prostu zwrócenie pieniędzy, które ukradł. Wtedy pogadamy. Nie mam innego powodu. Nigdy nie przyczynił się pozytywnie do mojego życia – powiedział.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)