Sprawdź nas też tutaj

News

Wigor Mor W.A. w hołdzie dla Pjusa

Nowa wersja utworu z płyty „Słowowtóry”.

Opublikowany

 

pjus przyczyny śmierci

Śmierć Karola Pjusa Nowakowskiego poruszyła praktycznie całe środowisko hiphopowe. Artysta współtworzący grupę 2cztery7 i związany z wytwórnią Alkopoligamia.com zmarł na początku roku w wyniku zatrzymania akcji serca podczas kolejnej z serii operacji. Wyrazy hołdu dla twórcy płynęły z wielu stron, a na bardzo oryginalny wyraz upamiętnienia zdecydował się Wigor Mor W.A., który podobnie jak Pjus pochodzi z warszawskiego Ursynowa.

Reprezentant składu Mor W.A. opublikował utwór „Bogomnocy” do którego onegdaj zaprosił go właśnie Pjus. Numer został wyprodukowany przez 101 Decybeli, a gościnne cuty dograł DJ Kebs:„Bogomnocy” miał się ukazać na napisanej w całości przez Nowakowskiego płycie „Słowowtóry”, którą w 2017 roku wydała wytwórnia Alkopoligamia.com. Finalnie jednak utwór ten zarejestrowali Abel i Rosalie, a na trakliście płyty widnieje on jako „Złowo”:

Przy tej okazji Wigor Mor W.A. uzasadnił w kilku zdaniach okoliczności powrotu do pierwotnej koncepcji „Bogomnocy”:

– W 2016 roku Karol Pjus zaprosił mnie na swój album „Słowowtóry”. Dostałem od niego propozycję kawałka pt. „Bogomnocy”. W tamtym czasie chciałem go nagrać, ale finalnie utwór zmienił tytuł na „Złowo”, a wykonali go Abel i Rosalie. Po śmierci Karola wróciłem do tego tekstu i postanowiłem nagrać go tak jak ja bym to widział. Zmieniłem dosłownie kilka słów i dodałem coś od siebie. To był odruch bezwarunkowo – po prostu chciałem to zarapować, żeby upamiętnić Karola i tym samym docenić jego talent. Pjusa już z nami nie ma, ale wciąż mamy jego muzykę i jego teksty co czyni go nieśmiertelnym.Karola Pjusa Nowakowskiego – który był jednym z filarów warszawskiej sceny hiphopowej – pożegnaliśmy 12 stycznia 2022 roku. Raper, tekściarz i aktywista od kilkunastu lat zmagał się z wyjątkowo ciężką chorobą nowotworową, która zaatakowała m.in. jego nerwy słuchowe. Po operacjach usuwających złośliwe guzy z organizmu Pjus stał się pierwszą osobą na świecie, której zmysł słuchu został przywrócony dzięki specjalistycznym cyfrowym implantom. Niestety pomimo kolejnych operacji i zabiegów leczniczych choroba nie odpuszczała, a podczas ostatniej styczniowej operacji doszło do zatrzymania akcji serca i w jej wyniku przedwczesnej śmierci artysty w wieku zaledwie 39 lat.

20 komentarzy
20 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
YO..Opublikowany 11 godzin temu 18 lutego 2022Pr
8 miesięcy temu

17:05 29

Opublikowany 1 dzień temu 10 marca 2022Przez Redakcja

blatanikov@gang.rus
8 miesięcy temu

Zobaczcie na zdjęcie zakrywające oko dłonią. To jest przekaz podprogowy. Jebaniec już siedzi na kutasie Szatana. Sprzedał duszę za srebrniki kondoniarz pierdolony. WON DO PIEKŁA KURWO WŚCIEKŁA!

Stado baranów
8 miesięcy temu

I te zdjęcie… Heh… Piesek na szmyczce;)

Stado baranów
8 miesięcy temu
Reply to  Stado baranów

Zapomniałem dodać, że bynajmniej nie pierdolił kocopołów na bicie, a mimo wady słuchu(szacun, bo nie wyobrażam sobie tworzyć w takich okolicznościach muzykę) można go było nazwać artystą. A to zdjęcie wiadomo co symbolizuje…

Przynajmniej to nie bynajmniej
8 miesięcy temu
Reply to  Stado baranów

„Przynajmniej” debilu ze stada baranów. Powinno być przynajmniej.

Ukrainiec
8 miesięcy temu
Robert Rs7 turbo anal
8 miesięcy temu
Reply to  Ukrainiec

Kurwa aż mi wianek z dupy wyszedł jak to zobaczyłem

randolfini
8 miesięcy temu

rip Pjus

Frugo
8 miesięcy temu

No cóż, niczego wielkiego w życiu nie osiągnął Pjus. Mógł się lepiej przysłużyć światu niż bycie raperem, którego mało kto słuchał. Mimo tego niech spoczywa w pokoju bo tego już nie zmienimy.

Ziominho
8 miesięcy temu

Props za nuty z 2Cztery7 tak jak 'Nie daj zrobic sie w chuj’. Juz wtedy pieknie opisali zachowanie polek kurew. Spoczywaj w pokoju

hujdoszczania
8 miesięcy temu

rip pjus rap wtedy bujał, teraz bujają sobie nawzajem kutasami te lebiegi, jebać

1111
8 miesięcy temu

Wysrana Epka prosto ze spodku UFO https://m.youtube.com/watch?v=evyP7hnkKNo

glamrapofficial
8 miesięcy temu

jesteście niedojebani

blatanikov@gang.rus
8 miesięcy temu

Jesteśmy elitą.

Popularne