Sprawdź nas też tutaj

News

Wilku WDZ: „Ludzie podchodzą do mnie i mówią, że żyją dzięki moim wersom”

Fragment książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy”.

Opublikowany

 

Zapowiedziany kilka dni temu udział Wilka WDZ w kontynuacji książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród odbiorców. Fragment wyczerpującego i bardzo osobistego wywiadu z legendarnym twórcą jest już dostępny on-line.

Wilku WDZ jest raperem i przedsiębiorcą. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w zespole Funky Joint Squad. Współzałożyciel formacji Hemp Gru, z którą wydał trzy długogrające płyty oraz Trylogię „JLB”. Przez lata członek zespołu Molesta Ewenement. Współautor wielu utworów, które weszły do kanonu polskiego hip-hopu. Właściciel firmy odzieżowej DIIL oraz wytwórni muzycznej Hemp Rec. „Jest to na pewno ważna część kultury hip-hop” – mówi o książce w nagraniu opublikowanym na kanale DIIL TV Wilku WDZ i dodaje, że „wywiad [z nim został] przeprowadzony profesjonalnie”. Autorem wywiadu jest Jacek Baliński.

„Widziałem, jak wielu ludzi mnie słucha, przez co muszę dbać o to, żeby moje teksty były jak najlepsze i niosły w sobie przekaz. Nie leję wody i nie piszę bzdur, a przy tym staram się coś wnieść. Czy wnoszę? Ocenia słuchacz. Do tej pory po koncertach podpisuję płyty, zbijam piątki. Zdarza się – podchodzą do mnie ludzie, rzucają jakiś jeden wers i mówią: „Wilku, dzięki temu ja żyję!”. Ten miał się powiesić, ten miał się otruć, inny podciąć żyły, ale wyrwali dla siebie jeden mój wers i żyją! Uratowałem komuś życie” – opowiada Wilku WDZ. Więcej można przeczytać na stronie wydawnictwa No Dayz Off, a pełny, 20-stronicowy wywiad znajdzie się w książce „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”.

Kolejni rozmówcy, którzy wzięli udział w ponad 450-stronicowej publikacji, są ujawniani pojedynczo w każdy wtorek i środę. Ostatnia osoba zostanie zaprezentowana 28 sierpnia. Dotychczas ogłoszone zostały m.in. takie gwiazdy jak Taco Hemingway, donGURALesko, Miuosh, Oskar (PRO8L3M), Otsochodzi, Solar/Białas czy Ten Typ Mes.

Wydana równie atrakcyjnie jak pierwsza część kontynuacja książki jest dostępna w przedsprzedaży w różnych wariantach. Na stronie wydawnictwa No Dayz Off można zamówić zarówno samą książkę (lub wersję e-book), jak również limitowany ekskluzywny zestaw oraz obie publikacje w promocyjnej cenie. Należy podkreślić, że cena „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” jest niższa niż w przypadku zeszłorocznego wydawnictwa.

Premiera książki zaplanowana jest na 27 września 2019 roku.

 
15 komentarzy

15
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Hemp Gru Fan

Wilku! Po tym jak usłyszałem wers „ziom, wiesz ile te kurwy dostają kutasów?” moje życie zmieniło się całkowicie, zacząłem dostrzegać ile tak na prawdę tych kutasów jest i co z tymi kurwami, pozdro JLB

MOSIEK KACZYŃSKI

„WWDZ chłopak z Mokotowa
Ludzie z całej polski potwierdzą te słowa
Pała to pała, na balasów nie trać czasu
Ziom, wiesz ile te kurwy dostają kutasów?”
NO KURWA! CHCE SIĘ ŻYĆ

Odb

Wilku WDZ: „Ludzie podchodzą do mnie i pytają, dlaczego nie wstawiłem sobie zębów”

Fistingman

W morde jebane kurwy rozjezdzalbym walcem.
Badz spokojny wilk nie wychodzi z formy.
Wilk na mikrofonie w glowie sie nie miesci jebac leszczy z lamusami sie nie piescic.

WILKU TE WERSY ZMIENILY MOJE ZYCIE I WYLECZYLY MNIE Z DEPRESJI

ŻARY USB

A JA SIĘ NASŁUCHAŁEM ZA DZIECIAKA TWOICH WYSRYWÓW JAKIE TO ZIÓLKO JEST HEHE ZAJEBISTE I POTEM JARAŁEM DZIEŃ W DZIEŃ, WIĘC MÓWIĘ STANOWCZE NIE PROMOWANIA UŻYWEK W RAPIE. DOBRZE CHOCIAŻ, ŻE FETY NIE WALIŁEM BO BYM NIE MIAŁ ZĘBÓW JAK TY, PATUSIE. NA SZCZĘŚCIE Z HEMP GRU SIĘ WYRASTA.

Rambo

To że jesteś idiotą i popadasz w skrajność możesz zawdzięczać tylko i wyłącznie sobie typie

HIP-HOP

i to jest rap cipy

Jebac gr

Oskar, taco, co to kurwa jest…To jakby wydać książkę to jest hip hop z mietkiem, józkiem itd

Victorino Oladipo

Oskar z problemu to najgorszy raper w Polsce. Wiem, że są taco, bajorson czy inny kubik, ale nikt mnie nie wkurwia jak ten cały oskarek z jego zjebanym głosem i manierą. Szkoda steeza bo bity robi wyjebiste

Misza

Ludzie podchodza do mnie I mowia zebym poszedl do dentysty

panpe

to mają życie w chuj na wypasie

Xoasro23

No i Elegancko tak trzymać rap z przekazem z serca i z duszy jest ponadczasowy a te pizdy co nagrywają tylko i wyłącznie dla hajsu Jeden Sezon albo Dwa i wszyscy o nich zapomną

Michał

Wilku jesteś wielki. Szacun dla wszystkich dzięki. Za te dzwieki a przedewszystkim słowa.prawda nie faszł. Szacunek

darying

„takie gwiazdy jak Taco Hemingway”??!SERIO? Miuosh, Oskar (PRO8L3M), Otsochodzi, ??! SERIO?? to są gwiazdy i ludzie HH?? MIĄSZ może opowie jak wykorzystał skostniałych grajków sceny śląskiej do swojego wybicia się, może opowie w wywiadzie jak zjadał gówno dla pseudo jackass?

Rafał Z.

Szczególnie to XD https://youtu.be/tpSBNncH9XU

Popularne