Sprawdź nas też tutaj

News

Wilku WDZ: „Nawet nie wiedziałem, że dożyję swoich 20-tych urodzin”

Kolejne ujawnione osoby z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”.

Opublikowany

 

Po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu udziału Taco Hemingwaya, autorzy „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” zapowiadają kolejnych swoich rozmówców. W ostatnich dniach ujawniono, że w wyjątkowej publikacji znajdą się także obszerne wywiady z Wilkiem WDZ z formacji Hemp Gru, Czarnym HIFI oraz właścicielem Erem Studio Staszkiem Koźlikiem. Premiera książki już 27 września.

Wilku WDZ jest raperem i przedsiębiorcą. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w zespole Funky Joint Squad. Współzałożyciel formacji Hemp Gru, z którą wydał trzy długogrające płyty oraz Trylogię „JLB”. Przez lata członek zespołu Molesta Ewenement. Współautor wielu utworów, które weszły do kanonu polskiego hip-hopu. Właściciel firmy odzieżowej DIIL oraz wytwórni muzycznej Hemp Rec. „Jest to na pewno ważna część kultury hip-hop” – mówi o książce w nagraniu opublikowanym na kanale DIIL TV Wilku WDZ. – Jak byłem nastolatkiem nie miałem pomysłu na siebie. Nawet nie wiedziałem, że dożyję swoich 20-tych urodzin. W moim życiu pojawiła się muzyka i to ona otworzyła mi głowę. – dodaje.

Kolejny z rozmówców, Czarny HIFI, jest producentem muzycznym, kompozytorem i inżynierem dźwięku. Artysta jest absolwentem Academy of Contemporary Music w Guildford. Debiutował w zespole HIFI Banda. Autor dwóch solowych projektów. Producent albumów Ani Dąbrowskiej oraz Izy Kowalewskiej. Współwłaściciel studia nagraniowego Otrabarwa. Pracuje w dziale A&R w Universal Music Polska. „Dużo wyrzuciłem z siebie rzeczy, które już od dłuższego czasu we mnie siedziały, a nie było [wcześniej] za bardzo okazji, żeby o tym porozmawiać” – mówi Czarny HIFI o wywiadzie, który przeprowadził z nim Bartek Strowski.

Staszek Koźlik jest z kolei realizatorem nagrań, inżynierem dźwięku, producentem i muzykiem. Był członkiem wielu zespołów, m.in. Agenda, kOnFuZz czy Plazmatikon. Połowa duetu producenckiego Sampler Orchestra. Założyciel i współwłaściciel Erem Studio, w którym od 2006 roku nagrał, zrealizował i zmiksował dziesiątki albumów. Wielokrotny zdobywca Złotych i Platynowych Płyt. Znany ze współpracy z takimi artystami, jak Sokół, Hemp Gru, Molesta czy Taco Hemingway. „Podoba mi się inicjatywa i pomysł na tę książkę. Poza tym fajnie się znaleźć w takim zacnym gronie” – opowiada Koźlik. Autorem wywiadu jest Bartek Strowski.

Kolejni rozmówcy, którzy wzięli udział w „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”, są ujawniani pojedynczo w każdy wtorek i środę. Ostatnia osoba zostanie zaprezentowana 28 sierpnia.

Wydana równie atrakcyjnie jak pierwsza część kontynuacja książki jest dostępna w przedsprzedaży w różnych wariantach. Na stronie wydawnictwa No Dayz Off można zamówić zarówno samą książkę (lub wersję e-book), jak również limitowany ekskluzywny zestaw oraz obie publikacje w promocyjnej cenie. Należy podkreślić, że cena „To nie jest hip-hop. Rozmowy II” jest niższa niż w przypadku zeszłorocznego wydawnictwa.

Premiera książki zaplanowana jest na 27 września 2019 roku.

 
20 komentarzy

20
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
MOSIEK KACZYŃSKI

JAKBY NIE BYŁO WILQ TO DEPRAWATOR POLSKIEJ MŁODZIEŻY. ZA PROPAGOWANIE ZASAD ULICY ZOSTAŁ NAGRODZONY HARACZEM I POBICIEM PRZEZ GRUPĘ MOKOTOWSKĄ.

pakerhwdp

przynajmniej sie postawil a ty bys pewnie piżame obsrał

Gielo

Hahaha w jaki sposob? Dostal w jape i placil kapuste. Ciekawe tylko gdzie byly wtedy te obsrane pseudo uliczne gowniaki typu chudy hzd, żary i reszta tej pseudo groznej chołoty na kopa

Wilku

Jestem Wilku brak mi zębów kilku.

Odb

Wilku DWZ dożył 20-tych urodzin, ale że bez zębów to nie wiedział.

Bezszelest

Jestem Wilku, brzydka gęba bez zęba JOŁ

Bundy

NIENAWIŚĆ DO DENTYSTY TAK ZOSTAŁEM WYCHOWANY

Don Paul Don

WDZ WILKU DWA ZĘBY

jebaniec

wyjebane dwa zemby

ProfesoorNauk

Co jak co zwrotka Wilka na Życie Warszawy 2 rozśmieszyła mnie najbardziej jak próbował coś fajnie polecieć a tylko wyrazy przeciągał. „Jestem człowiekiem, który ostrzy maczete” – hehe masz fart wilq że nie musiałeś mokotowskim ołówka strugać a Twoje braki w uzębieniu mogłyby być kuszące.

olthebest

Profesor co jak co ale za mokotowskich to szacun wilku ma ja i 99,9% tej sceny zesrala by się w pory to były jebane swiry bez zasad. A wilku nieważne jak Ale nie obsral zbroi.

skarpetkazdrowanieuciskowa

chyba niespodziewales sie a nie niewiedziales… czytaj wiecej chlopie…

Lewatywa

A co jeśli on się spodziewał że dożyje, ale tego nie wiedział?

PS: nie wiedział piszemy osobno, czytaj więcej chłopie #grammarnazi

Pjoter80

Co przyniesliscie wy kulturze hip hop? Macie wszystkie zeby a jednak jestescie no nejmy ktorzy umra w zapomnieniu. Jebac was glutojady.

Abraham Chujewicz

hiphop powinien byc zniszczony razem ze jego slucha czami
ale najpierw chcialbym obejrzec spowiedz tych wszysckich 20 letnich emce
ktorzy spodziewali sie wielkiej kariery hahahah

Stefan

Wilk ma wywiad w książce
W głowie się nie mieści

Rapowe opowieści

Joł joł elo, hwdp! Górne jedynki i dwójki Wilka raczej nie dożyły 20stych urodzin.

Taz

WINI i Pokahontaz cisną BEKĘ, hit 😀
https://www.youtube.com/watch?v=DOPhiYcNGS8

Ruspect

Tak wierzcie Masie sprzedawczykowi

Abraham Chujewicz

Szkoda ze sie urodzil, profilkaktyka urodzen podstawa zdrowia narodu

Popularne