Sprawdź nas też tutaj

News

Wini o swoim wkładzie w niemiecki freestyle

„Część osób do dziś przybija mi za to piątki”.

Opublikowany

 

wini
Wini / fot. Magda Patocka

Teoretycznie to, że Szczecin leży blisko niemieckiej granicy powodowało, że Winiemu było łatwiej zaznajomić się z rapem naszych sąsiadów. Jak mówi raper w rozmowie z Marcinem Flintem dla RedBulla, wcale tak nie było. –Kiedy byłem u Aggro Berlin, nigdy wcześniej nie słyszałem żadnej ich płyty, dostałem je dopiero od nich. Lubiłem „Mein Block” Sido, widziałem parę teledysków, tyle. Nie przepadałem za samym językiem. Dopiero teraz Turki do spółki z innym obcokrajowcami wygięli go tak, że jestem w stanie tego słuchać i jest parę kapel, które lubię – tłumaczy.

Co łączy Winiego z niemieckim rapem?

Oprócz tego, że Wini miał w Niemczech własną firmę, a produkty jego marki Stoprocent wciąż są dostępne za naszą zachodnią granicą, miał on duży wpływ na berlińską scenę wolnostylową. – To myśmy zapoczątkowali imprezę „Rap Am Mittwoch”, nasza firma wyłożyła na to na początku kupę pieniędzy. Sfrajerzyłem się na tym, bo zamiast zapisać sobie tę nazwę, oddałem ją swojemu pracownikowi, a ten zamiast opalać moje rzeczy, robił sobie imprezy. No ale przynajmniej można powiedzieć, że polska firma miała duży wpływ na rozwój sceny freestyle’owej w Berlinie. Część osób jak tam jestem do dziś przybija mi za to piątki. Większość nie wie, wbijam w to, taka ciekawostka. W każdym razie „Rap Am Mittfoch” teraz nazywa się już „Takeover”, ale tamtejsi wolnostylowcy wciąż są dla mnie istotni – tłumaczy raper i wydawca.

Polski freestyle kontra niemiecki

Wini, jako osoba, która zna całkiem dobrze niemiecką scenę freestyle’ową wskazał różnice między naszymi sąsiadami a polskim podwórkiem wolnostylowym. – Polska scena freestyle’owa jest fajna, nie powiem, jestem nią mile zdziwiony. Ale tamta jest trochę fajniejsza, gigantyczna. Również jeśli chodzi o publikę. U nas przychodzą hiphopowe głowy, tam dupy takie, że masakra. Stoją w pierwszym rzędach i umierają ze śmiechu, a ty od razu wiesz dlaczego to robisz, nie dla jakichś wykminionych po***ańcow, ale dla wszystkich, bo to jest jak stand up i potrafi przyleźć tysiąc osób. Do tego oni piszą tam wcześniej linijki, a u nas wciąż nie rozumieją tego, że na bitwę przychodzi się z bronią. Są mistrzami, do tego zawsze przygotowani – wyjaśnia.

Wini z niemieckimi gościnkami

Szef Stoprocent ma na koncie także kawałki z niemieckimi raperami. Chociaż jak sam mówi, nie lubi płacić za zwrotki, to w przypadku Koola Savasa zapłacił, ale ten przy okazji zareklamował mu ubrania, bo wtedy marka Stoprocent wchodziła na niemiecki rynek. Wini może się również pochwalić numerem z Tierstarem, znanym freestyle’owcem.

 
16 komentarzy

16
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Świnia podobna do Winiego

Przybijają ci piątki w soboty czy kupujesz od nich piątki?
Kiedy w końcu nagrasz unboxing pasztetowej?

Wini

Powiedz swojej dziewczynie żeby wpadła do mnie jutro, to zrobię dla ciebie ten unboxing pasztetowej.

AnalDestroyer
AnalDestroyer
Odb

Niemiecki Wini o wkładzie w swoim freestyle

lol

Grubas od żarcia i ćpania to już jakieś urojenia ma. Polecam przeczytać cały ten wywiad na redbullu, gdzie pierdoli, że Gzuz przyjeżdża do Szczecina na truskawki XDDDDDDDDD

Asia

Przyjeżdżał niejednokrotnie i co w tym dziwnego?
Grubas to jest pozytywny świr i takich ludzi nam brakuje

Abdul AL-Kozyeb

KURWA PEDRYLU JEBANY NIE MIAŁEŚ ŻADNEGO WKŁADU W RAP CZY FRISTAJL NIEMIECKI,SKOŃCZ PIERDOLIĆ KOCOPOŁY….
WYŁOŻYŁEŚ SIANO I LIZAŁEŚ ROWY ARABOM…

Abdul AL-Kozyeb

JEDYNY WKŁAD JAKI MIAŁEŚ TO W OPIERDALANIE Z BUDKI U TURASÓW KEBABÓW PIERDOLONY MITOMANIE…BUAHHAHAHAHA

Kow

WINI ZORGANIZUJ KONCERT 187 strassenbande W POLSCE

rasista

Mein Kampf Adolf Hitler

Jebać ulaną świnie

Przecież samego języka nie da się słuchać na trzeźwo, a co dopiero jak ktoś rapuje.

Kali

Kurwa ile Ty solisz?

Wini

Dużo.

00:12 i 17

NEWSWini o swoim wkładzie w niemiecki freestyle
„Część osób do dziś przybija mi za to piątki”.
Opublikowany 18 godzin temu Przez Maxymilian Hozer
wini

massivewp

Polskie napisy do BODIED – filmu produkcji Eminema o battle rapie już są dostępne!

https://youtu.be/kum4PlvQqtw

https://glamrap.pl/film-bodied-eminema-z-polskimi-napisami/

Popularne