Sprawdź nas też tutaj

News

Wrocław Hip Hop Festival 2021: line-up i bilety

Na scenie pojawią się m.in. O.S.T.R., Paluch, Kukon i Kękę.

Opublikowany

 

fot. Dagmara Szewczuk

Wielkimi krokami zbliża się Wrocław Hip Hop Festival. Po rocznej przerwie impreza wraca do Hali Stulecia, a to oznacza, że fani polskiego rapu mogą liczyć na wyjątkowy wieczór.

Historia Wrocław Hip Hop Festivalu rozpoczęła się w listopadzie 2015 roku. Podczas pierwszej edycji wystąpili: O.S.T.R., TEDE, Kali, Bilon z Hemp Gru, Trzeci Wymiar, Sobota, Słoń, Kaen oraz DJ Soina i już wtedy odbiór inicjatywy upewnił organizatorów, że warto kontynuować halowy format wydarzenia. W kolejnych latach zainteresowanie rosło, a na imprezie do tej pory wystąpili m.in.: Quebonafide, Sokół, Kaliber 44, Szpaku, Jan-Rapowanie i Rasmentalism.

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, festiwal powraca do Hali Stulecia i udowadnia, że nic się nie zmieniło, a popyt na hip-hopowe eventy nie zmalał. Już 19 listopada będzie okazja się o tym przekonać – organizatorzy zaplanowali 12 występów, które potrwają od 16:30 do prawie 3:00 nad ranem. Rozpocznie DJ Soina, który jest związany z wydarzeniem od samego początku, ze stałych bywalców pojawią się także O.S.T.R., Paluch i Kękę. Po raz pierwszy zobaczymy natomiast OIO – rapową supergrupę, w której skład wchodzą Otsochodzi, Young Igi i OKI. Do line-upu dołączył także Białas, który tegoroczne lato spędził na promocji albumu „Diamentowy Las” stworzonego we współpracy z White 2115. Całkiem świeży materiał ma także Sarius, który w czerwcu wydał swój ósmy studyjny album „Antyhype 2”.

Organizatorzy nie zapomnieli także o młodszym pokoleniu raperów. Swój czas na scenie mają szansę wykorzystać DŻEJ, znany szerzej z programu dla młodych talentów Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT oraz Chivas, czyli Młody Wilk ósmej edycji Popkillera. W line-upie znajdziemy także występy Guziora, Kukona oraz Malika Montany, który zamknie festiwal. W social mediach wydarzenia jest już dostępna rozpiska czasowa koncertów, a bilety można znaleźć na www.hiphopfestival.pl

Po uczcie pełnej rapowych dźwięków już następnego dnia organizatorzy zapraszają na One Love Music Festival, który na przestrzeni kilku otworzył się na nowe gatunki muzyczne, choć dotychczas kojarzony był głównie z nurtem muzyki reggae. Organizatorzy dojrzeli szansę w rozszerzeniu oferty choćby o muzykę elektroniczną, z naciskiem na drum’n’bass. Wystąpią: Pendulum dj set, Nneka, Krzysztof Zalewski, Grubson, Friction, Metrik, Zamilska, Bitamina, KARAŚ/ROGUCKI, Smolik/Kev Fox, Gutek, Bas Tajpan feat. Kłakiem & DJ. Hopbeat.

Więcej informacji na www.onelove.pl.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

News

Alberto skanduje na koncercie: „Karol Nawrocki!”

„Prezydent dla społeczeństwa”.

Opublikowany

 

Przez

alberto nawrocki

Podczas sobotniego koncertu Alberto w Belgii, raper wsparł ze sceny prezydenta Karola Nawrockiego.

Szef Miejskiej Jungli razem z publicznością zaczął krzyczeć: „Karol Nawrocki!” Dodatkowo dodał komentarz:

– Mówimy podobnym głosem. Prezydent dla społeczeństwa, nie dla interesów polityków – Polonia w Belgii wybrała – napisał.

Poniżej wideo:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Grzegorz Krychowiak wbił na WBW i ciśnie Filipka

Misja poboczna byłego reprezentanta Polski.

Opublikowany

 

Przez

krychowiak

Grzegorz Krychowiak pojawił się w sobotę na Wielkim Finale WBW 2025. Były reprezentant Polski zmierzył się z Filipkiem.

Pancze Krychowiaka:

  • „Co w ogóle robi przy mnie ten śmieszny liliput, proszę państwa – Messi po roku w Miliczu”.
  • „Gdyby Szczęsny stał na bramce, Szmata by nie weszła”
  • „Chcesz się przebić? Skończysz jeszcze gorzej, niż Michał Probierz z Lewym”
  • „A dopóki nie widziały twoich zakoli z bliska, to myślałem, że w Miliczu nie mają lotniska”

Kończąc ciśnięcie Filipka, Krychowiak rzucił:

„Na razie dzięki za bitwę. Masz tu autograf. I leć teraz po piłkę” – wykopując piłkę w publikę.

Mistrzem WBW 2025 został Felix.

Poniżej wideo:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Zdechły Osa: „Zamów ten preorder i wyj*b to do śmieci”

Wrocławski raper z nieprzewidywalnym albumem.

Opublikowany

 

Przez

zdechły osa
fot. Bruno Mazur

Po wybuchowym, hardcore’owym “WKURWELEPSZEPOGO” znany z orginalnych pomysłów Osa – zaskakuje nietypowym pre-orderem oraz utworem “DIEINKRK” – numerem rozmytym, eterycznym, ale wciąż z mocnym uderzeniem brudnej elektroniki.

Osa drażni się ze słuchaczami w swoim stylu publikując totalnie nie-singlowy utwór wyprodukowany przez Aetherboy1’a i Dendi Mad-it, z gościnnym udziałem AJLI. Artysta twierdzi, że zbliżający się album “to jego najgorsza płyta a preorder nadaje się tylko do śmieci”.

Wszystko wskazuje na to, że trzeci album Wrocławianina twórcy będzie materiałem nieprzewidywalnym i eksperymentalnym. Singiel “DIEINKRK” to powrót do muzycznych korzeni Osy, gdzie hipnotyczny klimat miesza się z surową energią. Utwór, podobnie jak poprzednie, jest zapowiedzią płyty, która w bezkompromisowy sposób ma podsumować dotychczasowe doświadczenia artysty – od platynowego “Sprzedałem dupę”, przez punkowy atak na “Breslau Hardcore”, aż po debiut na wielkim ekranie w filmie “WROOKLYN ZOO”.

Fani, którzy zamówią pre-order, mogą liczyć na unikalne gadżety, utrzymane w estetyce TRASH TAPE’u. Wśród nich znajdą się m.in. ręcznie wykonana maskotka Zdechłej Osy, jedyny w swoim rodzaju zin („z niczym ważnym, po prostu kolejny śmieć”) czy plakaty.

“TRASH TAPE” – którego premiera już 28 listopada, to nie tylko album, ale cały koncept – manifest artystycznej wolności i kpina z tradycyjnych form. Choć sam autor odradza jego słuchanie, to nowy singiel “DIEINKRK” po raz kolejny udowadnia, że w tym szaleństwie jest metoda, a nadchodzący materiał będzie jednym z najciekawszych wydawnictw tego roku.

Album w przedsprzedaży można zamawiać na www.trashtape.pl


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata zakontraktował Fagatę w swojej wytwórni!?

Miało to się stać już kilka miesięcy temu.

Opublikowany

 

Przez

mata fagata

Pojawienie się Fagaty u boku Maty nie było spontanicznym ruchem. Według Young Leosi influencerka od kilku miesięcy ma być związana z wytwórnią, którą raper prowadzi.

W sieci zawrzało po tym, jak Fagata pojawiła się w najnowszym projekcie Maty. Jak się jednak okazuje, współpraca nie jest przypadkowa – influencerka miała zostać zakontraktowana w jego labelu. Informację potwierdziła Young Leosia, która odniosła się do interpretacji wersów z numeru „Ej Agatka”.

Leosia wyjaśniła, że linijka „Fagata ma Matę za plecami” nie ma podtekstu sugerowanego przez część komentujących. Jak podkreśliła, to jedynie odniesienie do faktu, że influencerka dołączyła do wytwórni Muzyka, za którą stoją Mata i Szczepan z Gombao33.

– Widziałam, że Multi powiedział w swojej reakcji na ‘Ej Agatka’, że Fagata ma Matę za plecami, bo wystąpiła w jego klipie. Chodzi o to, mordki, że kilka miesięcy temu Michał podpisał Agatę w swojej wytwórni Muzyka – napisała Young Leosia, ucinając spekulacje.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

AdMa: „Fagata nie jest autorką żadnego swojego utworu”

Kto pisze jej najwięcej tekstów?

Opublikowany

 

fagata raperka

AdMa opublikowała krótki felieton na temat beefu Fagaty i Young Leosi. Raperka ujawniła, powołując się na ZAiKS, że kontrowersyjna influencerka nie napisała żadnego swojego utworu.

AdMa podkreśla w swoim felietonie, że dla niej – Young Leosia nie wykonuje trapu, rapu, ani hip-hopu. – To dla mnie pop – pisze. Przechodząc do Fagaty, skupiła się na jej utworach od strony technicznej:

– Sięgając do ZAiKS-u, Fagata nie jest autorką żadnego swojego utworu. Najwięcej jej tekstów to teksty Syra, np. „WOW”. Drugą osobą, która jej m.in. pisała, to Malik Montana, np. „Osobowości dwie”. Fagata w ZAiKS-ie nie otrzymuje nawet 1% przychodu za autorstwo piosenek, które wykonuje.

Według AdMy może się to niedługo zmienić, bo np. Tomb ma w swojej ofercie usunięcie creditsów w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.

Końcowe pytanie AdMy brzmi: Z kim w rzeczywistości beefuje się Leosia? Bo NIE z Fagatą.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: