Sprawdź nas też tutaj

News

Wspólna inicjatywa Bisza, Radexa i Legii Warszawa

„Czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien”.

Opublikowany

 

W minioną sobotę przed spotkaniem Legia Warszawa – Lech Poznań gospodarze, tuż przed meczem wyemitowali na telebimach najnowszy teledysk Bisz/Radex, czyli „Pokaż mi język”. Lektor zapowiadając utwór przypomniał, że przesłaniem piosenki jest „używanie języka w odpowiedzialny sposób i z szacunkiem dla drugiego człowieka”. Akcja została zauważona m.in. Przez dziennikarzy Trójki, którzy komentowali ją w niedzielnej audycji sportowej “Trzecia strona medalu”.

Bardzo się cieszymy, że nasz przekaz zostaje właściwie odczytany – ten utwór odnosi się właśnie do sytuacji w których jest dużo agresji słownej, a mecze piłkarskie są takim miejscem. Dzięki takim akcjom, jak ta na Legii czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien i że osiągamy swój cel. Może inne kluby pójdą za przykładem? Chętnie udostępnimy teledysk innym klubom. – mówią muzycy.

Utwór “Pokaż mi język” z właśnie wydanej płyty “Duch oporu”, która jest bardzo chwalona m.in. za zaangażowane teksty: – “Duch Oporu” to kompedium wiedzy o usterkach współczesnego świata. Bez zadęcia, na luzie. Już w kontekście samego przekazu mamy do czynienia z prawdopodobnie najważniejszym albumem roku. Muzycznie jest jeszcze ciekawiej niż na “Wilczym humorze”. Ta płyta brzmi doskonale! – Kamil Wróblewski, szef muzyczny Radia TOK FM.

Duet Bisz/Radek wymyka się gatunkowym klasyfikacjom i fascynuje wielością stylistyk. Płyty takie jak „Duch oporu” przechodzą do historii. – Marcin Cichoński, Wprost

– Dzieje się tu bardzo dużo. Pokazali tą płytą język całemu światu w bardzo fajny sposób” – Piotr Metz – Trójka Polskie Radio.

„Pokaż mi język należy bowiem do nurtu tekstów o języku polskim. (…) Rada Języka Polskiego mogłaby z powodzeniem uczynić z niego swój hymn, (…) jestem w stanie się podpisać pod każdym słowem” – Bartek Chaciński – Polifonia, Polityka.

„Duch oporu” to manifest naszych czasów – Jacek Skolimowski, Newsweek

Przypominamy, że utwór jest także częścią kampanii “Ojczysty – dodaj do ulubionych” (NCK), której aktualna odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej. Niezwykły teledysk do piosenki stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

 
9 komentarzy

9
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Sentino

Wiecie czym się różni Juventus od Legii? Juventus to Stara Dama, a Legia to Stara Kurwa. LTSK

Dymam wasze matki

A Twoja stara to kurwa

Odb

Wspólna inicjatywa Bisza, Radexa
pod prysznicem klubowym Legii Warszawa

Mordziaty Wojtyła Do Papy Od Tyła

„Naród wspaniały, tylko Legia kurwa” – Józef Piłsusdski

zagubiony w XXI wieku

Nie wszystko obecnie od Bisza mi siada, ale nie kumam czemu tak mało ludzi interesuje ich muza. Robią kawał dobrej roboty z Radexem a Biszu nadal topka raperów. Propsy.

Sebix

Legia stary kurczak

­­­Wspólna inicjatywa Bisza, Radexa i Legii

bawią się w pociąg?

Morten

Legia&Zawisza

Musztardowy Mateusz

„Czujemy, że nasz przekaz trafia tam gdzie powinien”.

To kibla.

Popularne