Sprawdź nas też tutaj

tekst

/WSTECZ STORY- WIŚNIX (SKI SKŁAD) [art] [jpg] [vid]

Opublikowany

 

Wiśnix, wcześniej znany jako Wiśnia, Wiśniowy. Poznański raper, który zasłynął głównie z projektu Ski Skład, który współtworzył razem z Rychu Peją.Kariera Wiśni właściwie zaczeła się od grania wspólnych koncertów ze Slums Attack i Peją:

18.12.1999r. lekko wczorajsi zjawili się w studio nagraniowym „Camey” gdzie nagrali kawałek pod tytułem „Wspólne zadanie”. W tym samym tygodniu została dograna zwrotka do kawałka „Zdegenerowane oczy moje” oba pojawiły się na płycie „Nie zmienia się nic” .Wiosną 2000 roku Rychu zadzwonił do Wiśni z pytaniem czy pojedzie z nimi na koncert do Krakowa, nad odpowiedzią nie musiał się zastanawiać. To właśnie w mieście Kraka nawiązała się współpraca koncertowa. 

 

W 2000 r. powstał Ski Skład (nazwa narodziła się podczas koncertu Slums Attack w Czechach 31.03.2000). Od tego momentu zaczeło się pisanie zwrotek. Rychu zajął się warstwą muzyczną, a za studio służyło jego mieszkanie. Pierwsze kawałki zostały zarejestrowane w mieszkaniu Deksa: „Po to żeby dzieci miały”, „Niech nie zdarzy ci się”, „No co by było gdyby”, a latem został zagrany pierwszy samodzielny koncert w jednym z poznańskich klubów.

2001 r.– Wiśnix wystąpił w dokumentalnym filmie Sylwestra Latkowskiego- „Blokersi”.

 

 

Nakładem wytwórni T1-Teraz w 2003 r.-  wychodzi pierwszy i jedyny studyjny album grupy Ski Skład. Singiel „Dzień Zagłady” z gościnnym udziałem Fu robi sporo zamieszania, a klip co chwilę nadawany jest w telewizji. Później zaczeło się koncertowanie po kilka, kilkanaście występów w miesiącu. I właściwie tutaj powinniśmy zakończyć rozdział Ski Składu. W 2004 r. drogi Ryszarda i Łukasza rozchodzą się. Sięgając pamięcią jakiegoś starego wywiadu Peja mówiąc o rozpadzie Ski Składu wspomina, że „Pracując z Wiśnią nie może się bardziej rozwijać, stoi w miejscu.”

Ski Skład feat. FU- „Dzień Zagłady”

https://www.youtube.com/watch?v=w-4Yc1cZE8E

 

W lutym 2006 r.- na światło dzienne wychodzi pierwszy solowy album Wiśnixa- „Bez cięcia” wydany w UMC Records- wiele osób szufladkowało tą produkcje tylko dlatego, że została wydana w wytwórni Remika i Urbana. Dyrektorem artystycznym w momencie wydawania płyty był Hans z 52Dębiec. Jednak Peja negował to, że Hans ma jakikolwiek wpływ na działanie kontrowersyjnej wytwórni UMC.

 

Wiśnix- „Po To”- singiel promujący album „Bez Cięcia”

https://www.youtube.com/watch?v=hx2jE8iEH0M

 

Wiśnia poczas koncertów razem z Peją

 

Wiśnix- Podsumowanie: Pozytywnie nastawiony do świata człowiek, który lubiał nagrywać rap z przekazem!. Moim zdaniem w pewnym sensie kultowa postać, która nie wykorzystała do końca danej szansy. Być może tak miało być!

 

Co Wiśnia robi obecnie?

Po wydaniu płyty Wiśnia zapadł się pod ziemię, żeby po 5 latach w 2011 r. udzielić się gościnnie na płycie Hansa „8” w utworze „Odetchnąć Pełną Piersią”

 

 

 

Więcej informacji nt. Wiśni nie posiadamy, czym sie zajmuje, co robi obecnie?

 

Opracował: Gav //glamrap.pl

 
4 komentarze
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
3 lat temu

Lubiał?

dbl
11 lat temu

WISNIA ZAWSZE NA PROPSIE, SKI SKLAD KLASYK. CZEGOS TAKIEGO JAK „NA LEGALU” I „SKI SKLAD” PEJA JUZ NIGDY NIE NAGRA, CHOCIAZ REEDUKACJA CALKIEM DAJE RADE, ALE TO JEDNAK NIE JEST JUZ TO. TO NIE TEN RYCHU I TO NIE JEST JUZ TA MUZYKA.

DbkEhhzke
10 lat temu

Zle mowisz zobaczymy na cno2

Prawda
2 lat temu

02:04 17

Popularne