Sprawdź nas też tutaj

News

Wszystko co powinniście wiedzieć o nowej płycie Drake’a

Album „Scorpion” ma dzisiaj premierę.

Opublikowany

 

Dzisiaj, 29 czerwca ukazał się zapowiadany od dawna nowy album Drake’a „Scorpion”. Kanadyjski raper zaskakuje obszernością krążka, bo dostajemy od niego podwójne wydawnictwo, na którym znajdziemy 25 kawałków, w tym single “God’s Plan” i “Nice For What”.


Na półtoragodzinnym albumie znalazły się sample z Michaela Jacksona i Static Majora. Raper obu artystów wpisał na tracklistę. Gościnnie pojawiają się m.in. Ty Dolla $ign oraz Jay-Z.

„Scorpion” to następca ubiegłorocznego albumu „More Life”, który w pierwszym tygodniu sprzedał się w ponad pół milionowym nakładzie. Do końca 2017 roku krążek sprzedał się w samych Stanach w nakładzie 2 227 000 sztuk. Niedługo dowiemy się czy „Scorpion” będzie w stanie mu dorównać komercyjnym sukcesem.Poniżej zapoznacie się ze zwiastunem płyty.

Kto był zaangażowany w tworzenie płyty?

Raper postanowił na ludzi, z którymi współpracuje już od dawna. Są to Noah „40” Shebib oraz Olivier El-Khatib. Przy ostatniej płycie „More Life”Kanadyjczyk zaprosił wielu gości: Kanye Westa, Quavo, Travisa Scotta, 2 Chainza i Young Thuga. Jego nowy krążek pod tym względem wydaje się dużo lżejszy, co jednak nie oznacza, że jest pozbawiony gwiazd. Pojawiają się Static Major, TY Dollah $ign oraz Jay Z. W utworze „That’s How You Feel” Drake sampluje Nicki Minaj a w „Blue Tint” pojawia się Future.

No I.D., DJ Premier, PARTYNEXTDOOR, Tay Keith, Boi-1da i Murda Beatz to producenci, którzy także zostali wymienieni w creditsach.

„Drake nie pisze własnych piosenek”

Kanadyjski raper przy nowej płycie popisał się też poczuciem humoru. Na platformie Apple Music dodał on własne notatki edytorskie, w których znalazły się m.in. takie zapisy: „Nienawidzę, kiedy Drake rapuje. Drake śpiewa za dużo. Drake jest artysta popowym. Drake nawet nie pisze własnych piosenek. Lubię starsze numery Drake’a. Drake  robi muzykę dla dziewczyn. Drake jest aktorem. Drake się zmienił. Ktoś inny > Drake”.

Tracklista

CD 1:

1. „Survival”
2. „Nonstop”
3. „Elevate”
4. „Emotionless”
5. „I’m Upset”
6. „God’s Plan”
7. „8 Out of 10”
8. „Mob Ties”
9. „Can’t Take a Joke”
10. „Sandra’s Rose”
11. „Talk Up” featuring Jay-Z
12. „Is There More”

CD2:
1. „Peak”
2. „Summer Games”
3. „Jaded”
4. „Nice for What”
5. „Finesse”
6. „Ratchet Happy Birthday”
7. „That’s How You Feel”
8. „Blue Tint”
9. „In My Feelings”
10. „Don’t Matter to Me” featuring Michael Jackson
11. „After Dark” featuring Static Major and Ty Dolla $ign
12. „Final Fantasy”
13. „March 14”

Okładka

 
1 komentarz
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
4 lat temu

Myślę że ta płyta to chujnia jak stąd do azerbejďżanu. Asluchalny le shit

Popularne