Sprawdź nas też tutaj

News

Young Multi głosem pokolenia? Sold out prawie całej trasy

Rekordowe tempo sprzedaży biletów.

Opublikowany

 

W ostatnich miesiącach, tydzień bez afery z Young Multim, był tygodniem straconym. Beefy z influencerami, wytykanie palcami i docinki raperów, że nie chce go żaden festiwal, czy komentarze Oliwki Brazil o niespełnionych marzenia bycia raperem, można dziś schować między bajki.

Multi pokazuje wszystkim, że jest dziś jednym z najważniejszych głosów młodego pokolenia i zrywa metkę rapującego youtubera, zajmując jedno z najważniejszych miejsc na rap scenie.Po występach na kilku najważniejszych polskich rapowych festiwalach, między innymi Rap Stacja Festiwal, SBM Festival czy CLOUT Festival, zaledwie w kilka godzin po ogłoszeniu, praktycznie wyprzedał solową trasę koncertową TOXIC TOUR! Kolejne miasta, jedno po drugim — Lublin, Szczecin, Toruń, Kraków, Poznań, Warszawa, szybko zmieniały statusy na soldout! — według Going, jest to jedna z najszybciej wyprzedanych tras koncertowych w kraju.

Założyciel wytwórni YFL (Young Family Label) na swoich streamach przyciąga codziennie tysiące widzów i zajmuje wysokie 4. miejsce w rankingu największych polskich streamerów na platformie twitch.tv. Zgromadził już ponad 2,04 mln subskrybentów na kanale Youtube. Konsekwentnie podbija nie tylko internet, ale też rapową scenę, a kolejne ruchy i pojawiające się informacje — na przykład o featuringu z Trippie Redem — zaostrzają tylko apetyty słuchaczy i fanów artysty.

Jak Multi podbił Internet

Jego ostatni albumu „TOXIC” niedawno pokrył się złotem, a w serwisie Spotify ma już ponad 45 mln odsłuchań, ale nie zawsze tak było.Za tym sukcesem stoi ciężka praca i konsekwencja. Zaczynał na Youtubie jako gamer w wieku trzynastu lat, ale silniejsza była zajawka do rapowania. W 2015 roku wydał swój pierwszy singiel “Nie wiem”, poprzedzający debiutancki album “Nowa Fala”, który szybko pokrył się złotem i wywołał nową falę polskiego rapu — adekwatnie do tytułu, skupiając uwagę fanów i dziennikarzy muzycznych w całym kraju.

Przez siedem lat Multi wydał cztery albumy, w tym złote i platynowe single “Plecak” (podwójna platyna) czy „Gucci Mane” z gościnnym udziałem Deemza i Bedoesa. Współpracował z najważniejszymi raperami, między innymi z Bedoesem, Żabsonem, Malikiem Montana, Whitem 2115, Trill Pemem czy Kubi Producentem.

“Niegdyś budzący kontrowersje, dziś Young Multi stoi nieco na uboczu sceny. Jak pokazuje Toxic – kompletnie niesłusznie.”

Album “Trapstar” wydany w 2018 roku szybko pokrył się platyną, a najnowsze wydawnictwo “Toxic”, niedawno zostało wyróżnione złotym certyfikatem ZPAV, zdobywając ponad 45 milionów odsłuchów w serwisie spotify. Na albumie znalazły się takie hity jak “Bez Serca” z gościnnymi zwrotkami Miszela i matiskatera, solowy utwór “Sól” czy “Toxic Luv” z Whitem2115.

W poniedziałek 19 września, wystartowała sprzedaż trasy koncertowej TOXIC TOUR, organizowanej przez agencję BIG IDEA związaną z artystą. Young Multi i Dj Amadi odwiedzą największe polskie miasta, by w klimatycznej oprawie wizualnej spotkać się z fanami i zaprezentować projekt TOXIC po raz ostatni.

TOXIC TOUR – lista miast

Do tej pory ogłoszonych zostało osiem miast, ale artysta zapowiada kolejne.

  • 28.10 Szczecin, Klub Kosmos – soldout!
  • 29.10 Poznań, Klub Tama – soldout!
  • 04.11 Kraków, Klub Studencki Żaczek – soldout!
  • 05.11 Lublin, Dom Kultury – soldout!
  • 11.11 Łódź, Klub Lordi’s – soldout!
  • 12.11 Warszawa, Praga Centrum – soldout!
  • 26.11 Toruń, Klub NRD – soldout!
  • 27.11 Gdańsk, B90
  • 03.12 Białystok, Maski Club – soldout!

Trasa wyprzedaje się w rekordowym tempie. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na Gdańsk, dostępne na platformie Going i w salonach Empik na terenie całego kraju. To tylko dowodzi z jak wielką siłą mamy do czynienia. Bez wątpienia Young Multi zajmuje dziś ważne miejsce na polskiej scenie rap i ma za sobą tłumy fanów, którzy razem z nim tworzą nową falę, mając widoczny impakt na dzisiejszą muzykę i popkulturę.

46 komentarzy
46 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
xdddd
2 miesięcy temu

Toć dopiero przyj*eby pisaliście, że ten kondon mata jest głosem pokolenia.

xdddd
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

W ogóle wyobraźcie sobie, jakie to pokolenie jest spie*rdolone, skoro głosem pokolenia mają być dwa bananowce z g*ównem zamiast mózgu.

Y Jestem z Wałbrzycha p
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

W liceum, jak również w gimbazie, był stała grupa wiecznie nieprzygotowanych n0rmików, którzy oczywiście przed dosłownie każdym sprawdzianem, kartkówką itp. zbierali delegację julkowo-oskarkową i szli przekładać termin. Jak to zwykle n0rmictwo nie obchodziło ich to, że były osoby przygotowane, które nie zamierzały odwlekać w czasie pracy pisemnej, do której przygotowali się zgodnie z harmonogramem.
W pewnym momencie mając na uwadze, że pewnego wiosennego dnia brainlety pójdą przekładać kartkówkę, zwołałem konspirację antynormicką w celu uniemożliwienia przełożenia terminu. Operacja się powiodła, ocena bardzo dobra.
W roli głównej całej tej akcji kolejna julka pseudokatoliczka, która zakładając krzyżyk na swoją szyję po prostu bluźni, totalnie bluźnierstwo z jej strony zważając na jej postawę. Zbuntowana julka w ramach odwetu na tych niedobrych incelach postanowiła usunąć nas wszystkich z grupy klasowej jeszcze myśląc do tego, że się tym przejmiemy.

Y Jestem z Wałbrzycha p
2 miesięcy temu

Największa beka była jednak wtedy, kiedy cała sytuacja wraz z n0rmicką mową nienawiści z wspominaną julką na czele doszła do wychowawczyni od osoby totalnie niezwiązanej z którąkolwiek ze stron. Mój feel kiedy tydzień później wygłaszała wraz z resztą klasowego oskariatu prezentację w ramach „poprawy” to złoto, którego nigdy nie zapomnę.
Julka – hipergamiczna bestia ze wsi, 2500 znajomych na facebook’u, uganianie się z innymi julkami za chadami z profilu informatycznego, mająca się za wielce wierzącą i religijną – pełno zdjęć z tych formacji typu RAM Oaza itp. No i co? Mowa nienawiści, wywalanie z grupy klasowej. #p0lka katoliczka!

Pojednawca Polek i Polaków
2 miesięcy temu

Mailem to samo na studiach, malomiasteczkowa gawiedz nakrecala kazdego zeby sie skladac na FLASZKE dla wykladowcy zeby nie robil egzaminu tylko wpisal kazdemu zaliczenie. To byl taki latwy przedmiot. Ja sie nie zrzucilem i zaprotestowalem i powiedzialem ze to jakies zwyczaje malomiasteczkowego przekupstwa! Wykladowca flaszke wzial ale egzamin i tak zrobil, ktory byl bardzo pogladowy i kazdy zdal. Pocisnąłem wtedy konkretnie z chłopstwem, nawet troche za bardzo, bo jednej lasce sie naprawde przykro zrobilo a nawet ja lubiłem. Bo mi nie przeszkadza w lubieniu kogos to ze jest głupi, o ile ma tego minimalną świadomość. Piękne czasy.

Jucha MH2
2 miesięcy temu

K.u.r.wo j.eb.ana c.we.lu bez godności zamknij dziure pseudomężczyzno p.e.dale ! Gnoić cie, karcić (byle nie ręką) ohydo degeneracie !

sssssssssssss
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

akurat multi do swojego statusu materialnego doszedł sam, wiec mówienie o nim per banan tu nie pasuje

xdddddf
2 miesięcy temu
Reply to  sssssssssssss

Status klauna, którego zdanie nic nie znaczy. Ciężko na to zapracował.

Jan Mjodek gościnnie
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

Skoro bananowcy stają się głosem pokolenia, należy się z tego faktu cieszyć – niniejszym oznacza to, iż polscy obywatele w ostatnich latach żyją dużo lepiej niż kiedyś. Za moich czasów małolaty się utożsamiały z ulicznym rapem – bo nikt nic nie miał. Składaliśmy się w 5 osób na konopie indyjskie i słuchaliśmy Killaz Group albo Wu-Tang Clan i też było zacnie.

Sikalafo
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

Przecież to kopia kopii ze stanów emo i trapu, jakby nie tamtejsza scena to dalej by grał w jakieś gunwogierki

Paulina Andrzejewska
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

Głos pokolenia zmienny jak chorągiewka na wietrze

żENADA (GIMBAO33)
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

wolisz lizać same jądra czy razem z prąciem ?

Y Jestem z Wałbrzycha p
2 miesięcy temu

Jeszcze odbyt. Taki po dniu niemycia, z posmakiem i zapaszkiem. Ale tylko męski. Kobiecy nie, kobiety są przeklęte, złe, jak moja matka. Ona mnie z ciocią gwałciły mopem analnie, a potem wpychały we mnie ciastka.

RZA
2 miesięcy temu
Reply to  xdddd

Bo to pokolenie ma w sobie dwa wilki – jeden to kasztan z majnkrafta a drugi to syn papugi

Pojednawca Polek i Polaków
2 miesięcy temu

Tak to prawda.

Young Multi jest głosem pokolenia, które nie ma absolutnie nic do powiedzenia.

żENADA (GIMBAO33)
2 miesięcy temu

wolisz lizać same jądra czy razem z prąciem ?

Grzesiu
2 miesięcy temu

Young multi może jest przeciętnym raperem, ale nie można odmówić mu umiejętności rozwijania się. Od majkraftera do muzyka, a teraz porównajcie go do takiego palucha który go zaczepiał, od co najmniej 6 lat regress, dissy na anonimowych i wyimaginowanych wrogów i kopiowanie 1 do 1 francuskiego rapu. „Głos pokolenia” to przesada w jego przypadku, ale na pewno jest bardziej autentyczny niż wszystkie „uliczne” łaki razem wzięte.

niom
2 miesięcy temu
Reply to  Grzesiu

+1 byczq

Y Jestem z Wałbrzycha p
2 miesięcy temu

Marcin to 17-letni, odpowiedzialny chłopak. Interesuje go robotyka i w wolnych chwilach realizuje swoje hobby z myślą o przyszłej pracy.
Na drugim biegunie stoi Julka – jego rówieśniczka. W wolnych chwilach bierze udział w strajkach i produkuje wysrywy na Tik Toku o opresjach patriarchatu, nie mogąc za cholerę zrozumieć jak kobiety mogą mniej zarabiać?!
i kto z nich ma większą wartość dla społeczeństwa?
p0lka bo ma artefakt

RURA "RUROMINA" RUROMSKA
2 miesięcy temu

Większym głosem pokolenia jest opuszczana deska sedesowa…

Torchaławianka
2 miesięcy temu

A jak będzie wolnopoadajaca?

Bucano
2 miesięcy temu

„Współpracował z najważniejszymi raperami, między innymi z Bedoesem, Żabsonem, Malikiem Montana, Whitem 2115, Trill Pemem czy Kubi Producentem”

xDDDDDDD

marekrtg
2 miesięcy temu
Reply to  Bucano

o peji zapomnieli

Paulina Andrzejewska
2 miesięcy temu

„Współpracował z najważniejszymi raperami, między innymi z Bedoesem, Żabsonem, Malikiem Montana” grubo poleciałeś redaktorku XD

czesnat
26 dni temu

jesli dla ciebie malik montana (mimo ze nie jest najlepszy) nie jest aktualnie jednym z najwiekszych raperow w polsce to musze cie zasmocic ale era palucha i zboka dawno minela

czesnat
26 dni temu

zapomnialem dodac c.w3l cie j3.bal w dupsko

KrólówKról_OPOLE
2 miesięcy temu

Wkòrwia mnie to ze czlowiek z nudow po pracy wejdzie na glamrap poczytac komentarze a tu pod kazdym artykulem do pierwszego komentarza podlacza sie ta mizoginska parówa i przekleja te skopiowane strofy z innych stron w ilosci 3+. Odechciewa soe tu wchodzic.

Janusz
2 miesięcy temu

Skończcie już z tym pitoleniem, że za sukcesami influencerów stoi 'cięzka praca’. Ciężka praca, to jest na magazynie. W kopalni. Na budowie. Na słuchawie w call center. Nie róbcie jaj

Tak i co?
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Ciężką pracą ludzie się bogacą, ale i tak wszyscy kradną.

never
2 miesięcy temu

Kapitalny głos pokolenia, nie wróżę przyszłości. Sam nie wiem czy gorsze Stepy czy Ci youtuberzy.

Rap Dinozaur 86
2 miesięcy temu

Jeśli na bramkach będą sprawdzać dowody osobiste tych fanów to nikt nie wejdzie do środka bo nikt tam nie jest pełnoletni. Nie będzie trzeba zdejmować mu tego mopa z głowy do czyszczenia podłogi. Autotune beztalencie pokolenia upadłego.

Jesieniara
2 miesięcy temu

Kocham czytać komentarze na Glamrapie, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać XD

A i oczywiście pozdrawiam Mopcia, YFL i widzów z Twitcha

Michal Bialek
2 miesięcy temu

Chlopy z wykopu w wieku 30lat nie umieja nawet zaruchac, a chca wladze obalac. Smiechu warte xD

fff
2 miesięcy temu

No, może tak być, że to głos pokolenia. Pokolenie Z i Alfa, które nadchodzi, jest bezpowrotnie zyebane. Permanentnie.

Big
2 miesięcy temu

Od kiedy ten young multi jest raperem od kiedy glamrap jest portalem rapowym????

Art
2 miesięcy temu

Ahahahahahahaag
To tylko świadczy o guście gowniakow

Ku Klux Kran
2 miesięcy temu

No rzeczywiście.Nie mogę zasnąć bez kawałka jutubera na głośnikach.

KrólówKról_OPOLE
2 miesięcy temu

Jpr.dl. Jak ten malolat wyglada.. beka wchui. Wez opierd0l te wlosy.

Antoni Macierewicz
2 miesięcy temu

A kto to kur.wa jest?

get money od starych
2 miesięcy temu

Bez wątpienia Young Multi zajmuje dziś ważne miejsce na polskiej scenie rap i ma za sobą tłumy fanów, którzy razem z nim tworzą nową falę, mając widoczny impakt na dzisiejszą muzykę i popkulturę.” Dobre haslo na dziarę

Popularne