Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Zagraniczne kolaboracje polskich raperów. Cz.4 – Amerykański sen |FELIETON

Opublikowany

 

Pięć zagranicznych – amerykańskich kooperacji naszych rodzimych artystów.

We wcześniejszych częściach można było przeczytać o klasycznych kooperacjach, słowiańskich trackach czy też o producenckiej działalności. W tej części zostanie poruszona kwestia współpracy z amerykańskimi gwiazdami. 

Ostatnio dużo pisaliśmy o KRS-One'ie, który to intensywnie zaczął współpracować z Polakami. Dość, że nagrał wspólny track z Quebonafide to w dodatku jego najnowszy album został wyprodukowany w większości Młodego, związanego z Hevy Mental. Nie jest on jednak pierwszą osobistością, która łączyła siły na pętli z polskimi raperami.

 W tej części celowo nie umieściłem featu Papoose'a z VNM'em, ponieważ chciałem skupić się na starszych rzeczach. Wspomnieć jednak nie zaszkodzi – wiadomo, że to jeden z ważniejszych featów, jak nie najważniejszy w karierze Venoma.

 

#1 Popek feat The Game – Connect

Idealny przykład na to jak pieniądze rządzą w rapowym biznesie. Wystarczy posiadać odpowiednie fundusze, a można pozwolić sobie na nagrania z każdym. Swego czasu Popek dość wyraźnie chciał zaznaczyć swoją współpracę z amerykańskimi raperami. Udało mu się również nagrać wspólny track ze Stitches'em oraz kooperować ze Snoop'em – nie odbyło się to bez kontrowersji.

 

#2 Mark Battles feat Lil Wayne, Buczer – Creeper

Ileż to zamieszania towarzyszyło temu numerowi. Buczer to jeden z nielicznych Europejczyków, któremu dane było pojawić się na jednym tracku z Waynem. Wielu słuchaczy nie mogąc tego znieść wytykało raperowi z Torunia, iż pojawił się na tzw. odrzucie, sugerując że reprezentant YMCMB nawet nie wie kim jest członek składu PTP. Niemniej jednak, była to oficjalna wersja remixu Creeper przez co Wayne musiał zostać poinformowany o obecności Buczera na tracku.

 

#3 Kaczor feat Paul Wall, Sheller – From H-town to Poznań

Dirty South melduje się w Poznaniu. Paul Wall to przecież ikona tego stylu, który w swojej karierze zaliczył hitowe Grillz u Nelly'ego. Do tej pory większość znających ten track dziwi się czemu ich wspólny numer z Kaczorem nie zyskał większego zainteresowania. Przecież Wall przylatując do Polski miał status gwiazdy. Co więcej współpraca z reprezentantem Killaz Group nie była jednorazowa. Kolejny ich wspólny numer pojawił się na albumie "Most na rzece odkupienia" – solówce Kaczora.

 

#4 Peja feat O.S.T.R. & Jeru the Damaja – Oddałbym 

Peja w końcu dopiął swego, wspólnie z OSTRem nagrali numer z legendą wschodniego wybrzeża. W planach był również wspólny album, jednak temat ucichł i nikt nie wie czy materiał kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Feat z Jeru to jedynie przystanek w amerykańskich kolaboracjach Rycha. Udało mu się również połączyć siły z grupą Onyx jak i Az'em, który należał do legendarnego składu The Firm, z którego również wywodzi się sam Nas.

 

#5 Fat Trel feat Malik Montana – Bad Bitch 

Na koniec ulubieniec wszystkich Glamrapowiczów – Malik Montana. W przeszłości intensywnie działający na amerykańskim rynku. Poniższy track został nagrany z raperem należącego do labelu Ricka Rossa. Niemniej jednak zaliczył on jeszcze inne spektakularne kooperacje. Mało kto wie, ale nagrywał on razem z Styles'em P, Jadakiss'em czy Capone z dobrze znanego składu Capone-N-Noreaga.

12 komentarzy
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
sds
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ee2s3A_pT-A[/youtube]

yoyoyo
5 lat temu
Reply to  sds

ej kurwa, tutaj ciapaty jest nawet słuchalny…

Sigil
5 lat temu

JAKI TAM KURWA CWELIK ŚMIETANA JEST ZAGRANICZNY ? PODOBNYCH DO NIEGO RUMUNÓW KIEDYS WIDZIAŁEM U SIEBIE NA TARGU A PÓŻNIEJ JUŻ ROBIŁEM ZAKUPY W KAUFLANDZIE,W SUMIE DO TEJ PORY .

Prawilniakddl
5 lat temu

Cwelik Smietana nie jest Polskim więc co robi w tym zestawieniu brodaty kozojebca z Afganistanu?

dqwdqwdq
5 lat temu

JAKI TEN GLAMRAP TO GOWNO I JESZCZE KTOS TO CZYTA? : )

Hihihiena
5 lat temu
Reply to  dqwdqwdq

CHOCIAŻBY TY IDIOTO

dqwdqwdq
5 lat temu
Reply to  Hihihiena

NIE MASZ PRAWA GLOSU, TY GLUPI PEDALE : )

naleśnik566
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Lw8501Nts1o[/youtube]

cydży
5 lat temu

[img]https://antyweb.pl/wp-content/uploads/2016/02/trollstation-1420×670.jpg[/img]

Muody G
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3Q7lMpfOT1Q[/youtube]

PASIAK
5 lat temu

WSTAWISZ DEBILU TELEDYSK Paul Wall POTEM KURWA PISZESZ COŚ ŻE MALIK KURWA REPREZENTUJA ROZIEGO KURWA TYPIE DALEJ NIE OGARNIASZ PIERDOLNIJ SIĘ W TEN GŁUPI ŁEB I PRZESTAŃCIE OGŁUPIAĆ MŁODZIEŻ…
OGÓLNIE BEKA JAK CHUJ Z TEGO PORTALU SAMI KURWA ZNAWCY.

GALIK MONTANA
5 lat temu

MALIK JEST KRÓLEM TEJ SCENY

GMLL

Popularne