Sprawdź nas też tutaj

News

Zamieszki w Hiszpanii po zatrzymaniu rapera

Pablo Hasel zabarykadował się na terenie uniwersytetu.

Opublikowany

 

Po aresztowaniu rapera Pablo Hasela, który zabarykadował się na terenie uniwersytetu, na ulicach wielu hiszpańskich miast doszło do starć z policją. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym kilkunastu policjantów. Artysta został aresztowany za publiczne obrażanie króla Hiszpanii i państwowych służb bezpieczeństwa oraz gloryfikowanie grup terrorystycznych.

Więzienie za poglądy

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Pablo Hasel, raper z Katalonii musi stawić się więzieniu w związku z wyrokiem, który zapadł w 2014 roku. Został on skazany za używanie wulgarnych słów wobec króla Hiszpanii i popieranie takich grup terrorystycznych jak ETA. Na konferencji prasowej raper poinformował, że z pism, które otrzymał z hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości, wynika, że ma się stawić do niedzieli do zakładu karnego. Raper nie stawił się w zakładzie karnym i zabarykadował się na jednym z uniwersytetów razem ze swoimi zwolennikami. Policja przeprowadziła szturm na budynek i aresztowała artystę.

Hase od kilku dni wzywał swoich zwolenników do organizowania manifestacji poparcia. Oskarżał on hiszpańskie władze o próby ograniczania wolności sowa i prześladowanie. We wtorek i środę w wielu miastach Hiszpanii doszło do starć ulicznych protestujących z policją.

„Śmierć hiszpańskiemu reżimowi”

Na ulicach pojawiło się kilka tysięcy zwolenników rapera, którzy skrzyknęli się przez media społecznościowe. Według policji, w samej Barcelonie protestowało 1.7 tys. osób, którzy domagali się uwolnienia rapera. Wykrzykiwali oni hasła „Wolność dla Pablo Hasela” oraz „Śmierć hiszpańskiemu reżimowi”.

W stronę policji poleciały petardy, kamienie i butelki. Protestujący postawili barykady z kontenerów, które podpalili. W Geronie spłonęło także biuro jednego z banków.

Do protestów doszło w wielu miejscach w kraju m.in. w Walencji, w Palma de Mallorca oraz w Vic.

Sąd: „Popieranie terroryzmu niedozwolone nawet w sztuce”

W sądowym werdykcie napisano, że wymiar sprawiedliwości nie może w przypadku rapera postąpić inaczej, niż go skazać, tym bardziej, że gloryfikowanie terroryzmu może prowadzić do „braku ochrony dla społeczeństwa”, a jego twórczość może mieć daleko idący, negatywny wpływ na młodych ludzi.

Sędzia odnotował też fakt, że raper nie wyraża skruchy za popełnione czyny.

 
21 komentarzy
21 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
bolszewika gon
18 dni temu

Franco by wiedział co z nimi zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bolszewik
18 dni temu
Reply to  bolszewika gon

nas ne dagoniat. viva la revolution.

Odb
18 dni temu
Reply to  bolszewika gon

Kąpiele w Hiszpanii po przyjeździe rafalali

cZŁOwiek
18 dni temu
Reply to  bolszewika gon

Jakis gamoń bez pojecia będzie pisał w internecie co niby generał franco by zrobil

Seksoholik 666
18 dni temu

Polskie akademiki to burdele – żule wpadają tam z wódką & ruchają studentki w dupy!

true
18 dni temu
Reply to  Seksoholik 666

Dokładnie tak

2021
18 dni temu

Banda lewaków, w 2021 wszyscy się zesrali i siedzą cicho pod lewackim butem robiac poprawnie politycznie utwory zamiast bronić europejskich wartości papugują murzynów zakładając jakies zlote zeby czy zaplatają warkoczyki klękając przed nimi. Jakiś murzyn zabił ostatnio dwie laski na streamie facebook czy insta i gdzie jakieś protesty. Banda lewaków ciagnie cywilizacje białego człowieka na dno nie oszukujmy sie ale rap w chwili obecnej to gówno.

General F
18 dni temu

Propsy policja, bic czerwona kurwe

Jacek Cygan Poleca
18 dni temu

yt: BIJ BOLSZEWIKA

Komedia
18 dni temu

Lewaki walczą z lewackim rządem.

CO NA TO SZPAKU
18 dni temu

gnoić czerwone kurwy aż do spodu

Ziominho
18 dni temu

Beka z wczuty

Latynoski Ogier
18 dni temu

U nas też wybuchły zamieszki jak Pusia wypiela tyłeczek i powoli zsunęła z siebie swoje koronkowe stringi

Pan Isko
18 dni temu

Jazda

Popularne