Sprawdź nas też tutaj

News

Zaszyfrowany przekaz od Rogala DDL

Raper udostępnił nowy utwór. Co chce nam przekazać?

Opublikowany

 

Postać Rogala DDL od zawsze mocno polaryzowała słuchaczy. Jeszcze ciekawiej zrobiło się kilka miesięcy temu, kiedy raper zaczął nagrywać numery pod bity techno. Często długie utwory, z niezrozumiałymi tekstami powodują, że można go kochać albo nienawidzić.

Blisko miesiąc po premierze debiutanckiej solowej płyty „ANtY”, wydanej nakładem Step Records, Rogal DDL prezentuje całkiem nowy singiel wraz z klipem. Nagranie „miszyn / reddot / lahandra” znalazło się na nowym kanale rapera „miszyn impasibel lvl ostateczny”. Co mogą oznaczać te nazwy dowiadujemy się z samego klipu, w którym pojawiają się wyjaśnienia poszczególnych słów.

Miszyn – sprzeciwia się łamaniu praw człowieka, krzywdzeniu zwierząt, nie popiera wandalizmu, zażywania narkotyków i picia alkoholu w obrębie sklepu. Miszyn jest komplikejted, miszyn podlega pod prawa obowiązujące na danym terytorium, pod prawa natury, oraz prawa kosmosu. Miszyn nie jest zależne od prawa, fizyki, chemii, filozofii, religii. Miszyn nie można zdefiniować, jest definicją.

Red Doty – to klucze, drogowskazy. Nie jest wiadome, czy wskazują poprawny kierunek. Miszyn nie ponosi odpowiedzialności za błędną interpretację red dotów. Autorem red dotów jest Rogal DDL, nie należy jednak sugerować się wcześniejszą twórczością wykonawcy, mimo że niektóre treści się do niej odnoszą. Krytyczne red doty są ukryte będąc zabezpieczeniem dla miszyn, ich publikacja nie zależy od ich autora. Jakość audio niektórych red dot może odbiegać od obowiązujących norm ze względu na warunki w których powstawały.

Miszyn – jest kontynuacją pewnych myśli i przekonań, to pewnego rodzaju sprzeciw. Miszyn jest wyłącznie skutkiem, jak każdy mechanizm miszyn jest awaryjna. Miszyn jest nieprzewidywalna- pozorny theend, nie stanowi końca miszyn. Miszyn dla wybranych może stać sie klątwą. Miszyn może wywołać wstrząs oraz długotrwałą traumę. Przedawkowanie miszyn jest niemożliwe. Skutki uboczne są mało istotne, bądź nieznane. Patrz i słuchaj uważnie, treści w red dotach nie są przypadkowe…

Pod koniec teledysku pojawił się także spis książek, filmów i płyt, z którymi powinniśmy się zapoznać. Cały projekt Rogala wydaje się być mocno enigmatyczny. Poniżej zapoznacie się z klipem.

29 komentarzy
29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
never
3 lat temu

Rogal jest totalnie odjechany, ale muszę przyznać, że robi rzeczy interesujące. Bez kitu filozer się z niego zrobił. Podoba mi się to.

Stary admina
3 lat temu

jasny przekaz kasztany

Milfhunter
3 lat temu

Co on ćpa?

Kamil
3 lat temu
Reply to  Milfhunter

lepiej się spytaj czego nie

Active Directory
3 lat temu

cytuj:
„zesrałem się i śmierdzi” tede jwp

teitaro
3 lat temu

szczerze, to jak sobie oglądnąłem to od deski do deski po piwku w ciemnym pokoju to rogal zrobił mi taką dziesięciominutową pizdę. Dzięki za miszyn Rogal

głos rozsądku
3 lat temu

Trochę za długie, ale i tak przyjemnie się słucha. Szczególnie wersy z Chady, bo gościu dopiero na ostatniej płycie zaczął kombinować z flow.
Wyszedł trailer do 2 numeru jak coś

konio
3 lat temu

drabina jakubowa, milczenia owiec, urodzeni mordercy – trzy filmy, których stara Rogala zabroniła mu oglądać jak był mały.

Przekaz rozszyfrowany. Rogal kondom złamany. 2 i pół grado-uszany.

esc
3 lat temu
Reply to  konio

Konio ty stara szpagaciaro nie sięgaj gdzie wzrok nie sięga popierdulko

reddot
3 lat temu

jeckwadratypotrohu

ROGAL DDL
3 lat temu

umoczył dupę prawdopodobnie i musi zejść ze sceny bo za daleko to zaszło 🙂 w wielu tekstach to pokazuje ,tak samo w nie jednym mówi o sobie mimo że nie wskazywało by na to

Diego
6 miesięcy temu
Reply to  ROGAL DDL

Co ma to do sceny.? Tu chodzi o coś innego..

Domin
2 lat temu

Mordor policjny propagandą oreżadą zupą szampanem z chemikali i lekòw Helena sztuczną cheroiną na ciśnieniu nawet zarost 15 cm w tydzień do kasowania się do wypalania wiary boga teczki sateritarnej sluzby ulicy na serca, Biała piana z ust oszukaczą zlodzejską kryminalną propagandą instytutu badawczego karteru narkotykowgo gazowego stritu autonomii człowieka mutacji genetisu zmian wyglądu ludzi na umowie między komendami tak zwana legalna policjna sieć jak jest umowa to prochy miasta są trucizną zamienikiem prochòw sztucznych miekich i twardych czyli sztuczne dopalacze do zabijania ludzi organów .przystosowane medycyną naturalną bio gazową Zawiadamiam o korupcji i przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza policji,dla policji ulicznej czyli trupòw psòw ulicy z naszywkami godłem trucizny na szmatach ciuchach z kodu defruta organizacji poza rządowa batniaka za pomocą oprogramowania dorobonego drugiego rzadu z chorobami towarami sztucznymi do rozgrzeszania ,wirusami,trucizną organiczną itp z kodu defruta skrzywieniami kończyn, fiksa konczyn i ludzi fiksa natury zmiany twarzy,krokodyl trotyl do zjadania konczyn i domieszki ,odużeń chorobami sztucznymi i cała broń rządowa chemiczna chentris chemikalia skazone natura z przekazem instytutu badawczego miejskich chorob ulicy sztuczne i zamienikòw towaròw sztucznych z kodu defruta Wirusy Raki Roztwory fiksa o Mirosławie Rusinie i małurzestwie wierzbickich emile blondynę niską psełdonim w świadku przestepczym warszawsk

Xcccccc
6 miesięcy temu

Jest to frajer, konfident który sprzedał swoich dilerów na Pradze. Zarażony HIV, HcV, który zaraził swoją babę Monikę Kazimierczak żeby być jednością w jego znaczeniu i mieszka w Otwocku na Armii Krajowej 47. Raka krwi ma. Dostał wpierdol został przekopany przez Gitow i prawie mu złamali kręgosłup, obojczyk – dobrze zrobili bo ubrania chciał zajebac. Po trafieniu do ZK w Przytulach Starych ma mieć opinie cwela bo w innym ZK miał aferę z udziałem Gitow. Git starej daty dotknął go kindybalem w ramię za to że ukradł rzeczy innego Człowieka i szabla jego dziadka która występuje w teledysku Siema została sprzedana na aukcji internetowej za 1000 zł za substancje psychoaktywne. Z CS został wyjebany za to że jest konfidentem, koszulki i płyty – hajs przecpal. Ćpał heroinę i mefedron w CS. Jest chory psychicznie. Ojciec gad w więzieniu. Ma iść siedzieć za kradzież elektronarzędzi o wartości 800 zł. Ma matkę nauczycielkę i dziecko chore z poprzedniego związku. Ma kile, 13 cm

PWL
5 miesięcy temu
Reply to  Xcccccc

Podobno ma pracę i jest ogarnięty. Skoro jest konfidentem dawno by to bonus ujawnił bądź kto inny.

Pralka na pace
3 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=BenL_0iKCx0&feature=youtu.be

jakby ktoś chciał tu jest interpretacja

miszyn
3 lat temu
Reply to  Pralka na pace

wypierdalaj z tym gównem

Rychu z poznania
3 lat temu

Nosi kominiarkę bo się wstydzi własnej moedy

Rychu z poznania
3 lat temu

*mordy

mentalne montenegro
3 lat temu

aż czuje jak mi iq spada jak czytam te wasze komentarze męcie jebane

devx1
3 lat temu

Nielegal byl dobry reszta syf, skonczyl sie po jednej dobrej plycie, klastyczny sezonowiec.

Jerzy
3 lat temu
Reply to  devx1

Bardzo dobre były: DDL, Nielegal 215, 216, 217, większość gościnek. Na każdym albumie czymś się wyróżniał, także klasycznym sezonowcem bym go nie nazwał. Dopiero ostatnie „Anty” może trochę nieudane, ale obstawiam, że specjalnie wyrolował StepRecords 😉 A materiał, którego dotyczy artykuł, też dość ciekawy na mój gust.

Lukasz
3 lat temu
Reply to  Jerzy

Nie zapomnijmy o najlepszym ” Dziwki dragi lasery”

Mateuszjebacmalika
3 lat temu

Zaszyfrowany przekaz rogala mówi- słuchają mnie tylko jebane ameby umysłowe

Odb
3 lat temu

Co może ukrywać w tekstach typ z iq świnki morskiej?

SwiatBezIdiotow
3 lat temu
Reply to  Odb

Przynajmniej ma większe niz Ty kasztanie jebany, typ ogarnia co się dzieje na tym zjebanym kontrolowanym swiecie, a Ty siedź i dalej patrz w monitor cipo !

Odb
3 lat temu

Dzieciak nie mów tak brzydko o mamie i tacie.

Pitalador
3 lat temu

Ukryty przekaz – ujawnil ze jest jebanym pedalem ktory puszcza sie za dzialke taniego mefedronu?

Obligatoryjnie
3 lat temu
Reply to  Pitalador

Zaraz Ci wykurwie

Popularne