Sprawdź nas też tutaj

Felieton

„Zero starań” vs. „Złe towarzystwo” |POJEDYNEK

Opublikowany

 


Wpadł w Złe towarzystwo gdy znalazł się w Młodowilczej obsadzie – tyle że dla niego to istny Dream Team. Tak jednym zdaniem można podsumować 2015 rok Sariusa. Naprawdę obfity. Mocny progres, a do tego wydana Epka z Weną i Voskovymi 31 grudnia podsycała oczekiwania na nowe rzeczy w 2016 roku. W tym na „Zero starań”.

Niebezpodstawnie wiązałem z nim ogromne nadzieje. W końcu Soulpete zaliczył równie udany rok. Materiał producencki, Bonsoul który pozamiatał absolutnie wszystko, a do tego jeszcze Growbox w towarzystwie Ostrego i Jeża. Dlatego niepokorny Sarius w połączeniu z czarnym stylem Soulpete’a był w TOP3 oczekiwanych projektów 2016. Dzisiaj bez recenzji – pora na pojedynek dwóch Epek. „Zero starań” vs. „Złe towarzystwo” kto wypadnie lepiej? 

W.E.N.A. vs. LaikIke1, Bonson, Żyto

Jestem przekonany, że udział Michała na „Złym towarzystwie” był niebagatelny. To on wyzwolił w Sariusie wolę rywalizacji i ciągnął go w górę. Na dłuższą metę to się sprawdziło. W pięciu numerach otrzymaliśmy dwóch mc’s, którzy pomimo różnicy stażu na scenie i różnicy w obecnej pozycji potrafili znaleźć wspólny mianownik i idealnie się uzupełniać. „Zero starań” nie powstało w kolaboracji z żadnym mc’s, a jedynie zostało przyprawione gościnnymi zwrotkami. Bonson chyba wypadł najgorzej. Zresztą „Oezu” jest tak ciężkim bitem, że nie wiem kto by sobie na nim poradził. Żyto też nie zachwycił. W „Prędze” dwóch graczy z Częstochowy przyćmił undergroundowy sznyt Laika. Porównując „Zero starań” i „Złe towarzystwo” wolę Wenę niż pojedyncze, mocno średnie featuringi. 

Punkt dla Złego Towarzystwa.

 

Soulpete vs. Voskovy

Nie chcę umniejszać umiejętnościom Voskovych, ale moim zdaniem Soulpete robi zdecydowanie ciekawsze produkcje, ze specyficznym, ciężkim klimatem. Tnie czarne jak smoła sample z precyzją chirurga. Krótko mówiąc – nikt w Polsce jak Soulpete. Jego podkłady zjadają Voskovych, zjadają Sariusa, one żyją swoim życiem. „Inni” majstersztyk, „Oezu” tak ciężki że Syzyf by go nie uniósł, „Łyki” idealnie ucięte. Tu nie ma kiepskiego podkładu. Poproszę „Zero starań” w wersji instrumentalnej. Punkt dla Epki numer 2? I tu niespodzianka, bo to na podkładach Voskovych Sarius brzmi lepiej, zgrabniej się porusza. Tak jakby pętle od Soulpete przytłaczały Mariusza. Szukając konsensu pomiędzy poziomem podkładów, a chemią na linii producent – raper dochodzimy w tym pojedynku do remisu.

Remis.

 

Sarius vs. Sarius

Tu mam chyba największy problem. Z jednej strony mamy chłopaków ze „Złego towarzystwa”, którzy wspólnymi siłami zrobili coś naprawdę dobrego. Z drugiej mamy Sariusa działającego w pojedynkę. Wydaje mi się, że na pierwszej Epce teksty były bardziej luźne, przystępne. Na „Zero starań” Sarius dojrzał, dostosował się do klimatu zaproponowanego przez Soulpete’a i dostaliśmy materiał trudniejszy w odbiorze, na którym skillsy zostały wzniesione na jeszcze wyższy level. Mimo wszystko bardziej skłaniałbym się do Sariusa na „Zero starań”.

Punkt dla „Zero starań”.

 

Z tego wynika, że Epki idą na remis. Ciężko mi wybrać jednoznacznego faworyta. Polecam zarówno „Zero starań” jak i „Złe towarzystwo”.

 
14 komentarzy
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
BEEEEBEQQ
6 lat temu

CO TO ZA PEDAŁ?
[img]https://gs1.wac.edgecastcdn.net/8019B6/data.tumblr.com/1071b423ccd8fd4f5a2c71e4eba0f5ea/tumblr_mtifb96nQz1sqex0lo1_500.gif[/img]

BEEEEBEQQ
6 lat temu
Reply to  BEEEEBEQQ

BEKA Z PEDAŁÓW
[img]https://i1.ryjbuk.pl/052c6f7e8640c6577fe53f267c982640bc2923d7/2200cda91a073603ae2739aa868a9631-gif[/img]

heheisnfklmfdsio
6 lat temu
Reply to  BEEEEBEQQ

JAKIS LOBUZ POKASOWAŁ HOODIEGO WIEC WRZUCAM.
OTO NAJLEPSZY RAPER NA SWIECIE:
[img]https://oi68.tinypic.com/kd0780.jpg[/img]

TESTOVIRą
6 lat temu

GUCCI MANE JEST MOIM IDOLEM I WZOREM A WY CO NADAL SIĘ SPUSZCZACIE POD TEDEGO CZY KŁEBONAFAJDE?

Cemlak
6 lat temu

[img]https://wallpapercave.com/wp/ZGFn9kV.jpg[/img]

RIP
TAKI KURWA PORTAL A NIC NIW NAPISALI

fwefew
6 lat temu
Reply to  Cemlak

PRZECIEZ ON NIE MA NIC WSPOLNEGO Z RAPEM IDIOTO

Cemlak
6 lat temu
Reply to  fwefew

[img]https://3.bp.blogspot.com/-8g0MKGrNrT4/Tak64rkUhAI/AAAAAAAAAZQ/RBp-W0c12ws/s1600/Muhammad+Ali+Speed+Practice.jpg[/img]
RIP

TO CO ZE NIE MA ZOBACZ SOBIE PORTALE AMERKANSKIEGO HIPHOPU

Trump D.
6 lat temu
Reply to  Cemlak

Jednego muzlumanina mniej

Grarzyn
6 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NOaDUEDUxe4[/youtube]
Paczta jak Babka stawia tutaj kroki śmiało

rain of splinters
6 lat temu

Ale ten hoodie allen ma piękne, równe białe zęby.

sss
6 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lIKbWthtd38[/youtube]

899
6 lat temu

rest in peace Ali.

NiedzwiedzGryzli
6 lat temu

Beka zeby Voskovego postawic tu obok Soulpete’a po przesluchaniu obu epek. Nic ciekawego z tego całego porównania nie da się wynieść

Popularne