Sprawdź nas też tutaj

News

Zipera wraca. Jak odnajduje się teraz na scenie?

Pono, Koras i FU wracają po 14 latach jako Zipera.

Opublikowany

 

Zipera to skład będący jedną z legend polskiego hip-hopu, który po sporym czasie braku wspólnych działań postanowił wrócić na scenę. Fu i Pono do tej pory koncentrowali się na solowych projektach, z kolei Koras kojarzony ostatnio był z „Pokojem z Widokiem Na Wojnę”. Czy ewentualny nowy krążek nawiąże do sukcesów albumu „Druga Strona Medalu”? O tym przekonamy się jeszcze w tym roku podczas premiery nowego albumu Zipery „Meritum.”.

W rozmowie z Proceente reprezentanci kultowego składu opowiedzieli jak odnajdują się na dzisiejszej scenie, gdzie króluje niuskul i ze wszystkiego wylewa się morze słeg. – My się odnajdujemy jak gdyby w naszych realiach – mówi Koras. – Też się rozwijamy. Ta płyta jest bardzo klasyczna, ale też zawiewa świeżością. Nie chce porównywać tego do tych czasów, bo mamy po 40 lat, więc mamy zupełnie inną manierę, inny język, inaczej się zachowujemy. To by było dziwne gdybyśmy teraz mieli nagle przez pryzmat mody zaczęli robić jakieś rzeczy, które nie wychodzą od nas – dodaje.

Pono przyznaje, że ma teraz obowiązki, poświecił się rodzinie. – To już nie jest tak, że chodzimy po imprezach, podrywamy dziewczyny i pijemy jakieś rzeczy – mówi. – Z mojego punktu widzenia w tym światku hip-hopowym nie uczestniczę, bo mam jakieś obowiązki w życiu – tłumaczy.Raper przyznał, że nadchodząca płyta jest kontynuacją tego, co Zipera robiła kiedyś, ale w trochę innym wymiarze. – Jesteśmy dorosłymi ludźmi – zauważa.

Album „Meritum.” nagrany w składzie Pono, Koras i FU ma się ukazać w tym roku. Jak przyznają autorzy pojawi się na nim kilku nieoczywistych gości. Jak wiemy wśród nich nie zabraknie np. Liroya.Poniżej jeden z singli promujących projekt, w którym pojawił się Sokół.

8 komentarzy
8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ta wsza cydży
4 lat temu

BARDZO DOBRY REP SIE SZYKUJE

Ernest
4 lat temu

No dobra to jest ok byle nie bylo brzmien nowego pokolenia. Prosze i nie zapraszajcie nowej szkoly quebo durnia i tej bandy stekaczy pokroju ocochodzi aua smolasty i huj wiec co jeszcze bedoes i reszta gowba Sb prawilniakow to bedzie naprawde dobry material zeby usiasc i posluchac

szhhhh
4 lat temu

Demot hiphopowy powstał i od razu wyzwanie dla nas https://demotywatory.pl/4854203/Czy-Dacie-dojsc-do-40-mln-wyswietlen

cardiv
4 lat temu

Następny skok na kase kupi pare ludzi z sentymentu i po zabawie w rapera xd

Kustosz
4 lat temu
Reply to  cardiv

skok na kase to może za dużo powiedziane ale niestety pewnie jedynie ludzie którzy mają jakiś sentyment do Zipery kupią ten album. Smutne to. Widzieliście kurwa tych nowych młodych wilków? Myślałem, że zeszłoroczna edycja to szczyt gówna ale to co w tym roku wyjdzie to już będzie skrajna patologia muzyczna.

.....
4 lat temu
Reply to  Kustosz

Poprzednia była ok Nawet

dopoki_pacjent_zyje_jest_nadzieja
4 lat temu
Reply to  cardiv

nie powinni puszczać singla to może by ktoś kupił …wtórne to do szpiku kości …typowy ruch na zarobek ,nie czuć tam nic z serducha tylko oklepane wersy w huj do tego typowo wojtuś z resentymentów pomógł ale sprzedaży to im niestety nie wróżę …chłopaki ,może książki jak masa czy bilet ?? chociaz masa to na dziś zły przykład ….

dopoki_pacjent_zyje_jest_nadzieja
4 lat temu
Reply to  cardiv

a na teledysk do ostatniego klapsa pomysłu nie było …

Popularne