Sprawdź nas też tutaj

News

Złota i platyny: ReTo, Borixon, Jano, Szpaku, Pokahontaz i inni

Wysyp wyróżnień w polskim rapie.

Opublikowany

 

Związek Producentów Audio i Wideo aktualizował dzisiaj, 24 lipca listę wyróżnień dla artystów. Polscy raperzy zostali wręcz obsypani złotymi i platynowymi płytami. Największy sukces sprzedażowy odnotował Paluch, ale po piętach depczą mu Sokół i Szpaku.

Platynowe płyty otrzymali:

  1. Reto – „BOA”
  2. Sokół – „Wojtek Sokół” (2x Platyna)
  3. Szpaku – „Atypowy” (2x Platyna)
  4. Paluch – „Czerwony dywan” (3x Platyna)

Złote płyty trafiły do:

  1. ReTo – „Kruk”
  2. Borixon – „Koktajl”
  3. Jano PW – „Senna powieka”
  4. Pokahontaz – „Reset”
  5. Hemp Gru – „Eter”

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.

Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.

Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

 
8 komentarzy

8
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Odb

Złote deszcze i stolce: Sun donaszania, Donaszan, Jajo, Sraku, Pokahujtaz

Odb

*syn donaszana

Napewno nie twoja stara

Beka reto dostał złoto po takim czasie jak pokahontaz a patrzcie jaki na niego jest hype widać że słuchają go dzieci z yutuba

Janosik

A gdzie Tede? Nie pomogło rozliczanie sceny i złota jak nie było tak nie ma?

Prezes klubu LGBT

Reto tego kluka wydał 10 listopada 2017 !!! I tak patrzę w kalendarz i stwierdzam jedno…WYPIERDALAJ Z KLUBU !!!

Jasnowidz

…w Piździe twojej Starej, Chóju Farmazona!

Wiesiu

Ta cipa szpaku zamiast platyny powinien w końcu dostać wpierdol od Bezczela na solówce ale niestety ta łysa pała bez zasad tylko na teledyskach zgrywa twardziela.

Darek

Taaak , dokladnie myslal, ze rozdmucha aferke , a gimby poleca po plyty , zeby on mogl sie chelpic swoja kolejna zlota plyta Nawijal o upadku Peji , ale on tez jest na dnie

Popularne