GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Złote Blachy za sukcesy w walce z piractwem przyznane

„To nagroda za ciężką pracę, która jest w środowisku artystów bardzo ceniona”.

Opublikowany

 

fot. Wojtek Dobrogojski

Koalicja Antypiracka po raz kolejny uhonorowała Złotymi Blachami policjantów z jednostek Policji, które w ubiegłym roku szczególnie wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym.

Za walkę z naruszeniami praw własności intelektualnej zostały uhonorowane Wydziały do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrodę specjalną za współpracę edukacyjną otrzymała nadinspektor Iwona Klonowska, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Uroczysta gala odbyła się 27 marca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Nagrody policjantom wręczyli Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk, reprezentująca Koalicję Antypiracką, Prezes Stowarzyszenia Sygnał Teresa Wierzbowska oraz wokalista i lider zespołu Feel Piotr Kupicha.Szef Policji Jarosław Szymczyk, dziękując policjantom za walkę z kradzieżą własności intelektualnej, zaznaczył, że ten rodzaj przestępczości nadal przynosi sprawcom ogromne dochody i jego skala wciąż jest duża. Niemniej działania Policji w walce z piractwem internetowym profesjonalizują się, jednocześnie wpisując się w zadania nowo powstałej w strukturze Komendy Głównej Policji komórki organizacyjnej w postaci Biura Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej.

– Nie byłoby tej profesjonalizacji gdyby nie ustawiczne edukowanie funkcjonariuszy z tematyki praw własności intelektualnej. To właśnie Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie odpowiada na zapotrzebowania szkoleniowe w tym zakresie – mówił Szymczyk.

fot. Wojtek Dobrogojski

Teresa Wierzbowska ze Stowarzyszenia Sygnał zauważyła, że w walce z cyberprzestępczością i naruszaniem praw autorskich polska Policja jest coraz skuteczniejsza. – Piractwo na przestrzeni lat bardzo się zmieniło, ale Policja nie pozostaje w swych działaniach z tyłu – zaznaczyła.

Wierzbowska podkreśliła, że miniony rok pokazał, jak ważna jest współpraca, zarówno operacyjna, między różnymi jednostkami Policji, jak i szkoleniowa, realizowana razem z podmiotami, które są poszkodowane w procederze kradzieży treści audiowizualnych.

Prowadzący uroczystość Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video, gratulując nagrodzonym, podkreślił, jak wiele znaczy ich praca dla artystów, wydawców i stacji telewizyjnych i jak bardzo doceniane jest ich zaangażowanie.

Nagroda dla policjantów z KWP w Olsztynie została przyznana za zamknięcie dużego serwisu hostingowego rozpowszechniającego filmy i seriale. Natomiast funkcjonariusze z KPP w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali Złotą Blachę za udaremnienie nielegalnego procederu udostępniania uprawnień kart abonenckich płatnych platform satelitarnych, z którego korzystało blisko 150 osób.

– Ważną częścią działalności Koalicji Antypirackiej są działania edukacyjne dla organów ścigania, poświęcone tematyce ochrony własności intelektualnej i walki z naruszeniami praw autorskich. Nagroda dla Iwony Klonowskiej, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie jest wyrazem uznania za owocną współpracę w podejmowanych wspólnie inicjatywach szkoleniowych dla funkcjonariuszy Policji oraz wsparcie udzielone ze strony szkoły i jej wykładowców – uzasadniała Złotą Blachę dla nadinspektor Klonowskiej prezes Wierzbowska.

Piotr Kupicha, dziękując w imieniu artystów i twórców, zwrócił uwagę, jak ważna jest skuteczna ochrona własności intelektualnej, zwłaszcza dziś, w dobie, gdy kultura przenosi się do świata cyfrowego. – To nagroda za ciężką pracę, która jest w środowisku artystów bardzo ceniona – powiedział Kupicha.

Złote Blachy

Złote Blachy – to honorowe nagrody Koalicji Antypirackiej, przyznawane od 1998 r. jednostkom Policji w uznaniu ich zasług w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej i w ochronie praw autorskich. Koalicję Antypiracką tworzą trzy organizacje: Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA – The Software Alliance.

Koalicja Antypiracka powstała w październiku 1998 r. Jej powołanie było odpowiedzią na panującą w drugiej połowie lat 90. bezkarność piratów własności intelektualnej w Polsce. Celem Koalicji jest promowanie poszanowania praw autorskich i własności intelektualnej. Aktualnie w jej skład wchodzą: Związek Producentów Audio Video (ZPAV) – reprezentujący producentów fonograficznych, Stowarzyszenie Sygnał – zajmujące się ochroną praw nadawców telewizyjnych, oraz BSA – The Software Alliance – organizacja zrzeszająca producentów oprogramowania komputerowego.22 komentarze
22 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
No i fajnie
2 miesięcy temu

Nagrodę wręczał typ, który wyku.rwił granatnikiem we własnym biurze bez żadnych konsekwencji. Brawo ku.rwa, nagroda warta stolec.

Robur
2 miesięcy temu
Reply to  No i fajnie

Ktory to jakis raper na fotce?

Claus von Staufenberg
2 miesięcy temu
Reply to  Robur

Paluch

plik plik
2 miesięcy temu
Reply to  No i fajnie

haha kapitan granatnikoje

greeen
2 miesięcy temu

te durnie myślą że jak ktoś nie będzie mógł spiracić to kupi

Jongmen Jerychoński
2 miesięcy temu
Reply to  greeen

KTO BY CHCIAŁ UKRAŚĆ MUZYKĘ PIOTRA KUPICHY? BUAHAHAHAHA. POWINNI SOBIE WRĘCZAĆ ZŁOTE GRANATNIKI

srako tubka
2 miesięcy temu

pamiętajcie co te kur**wy robiły za czasu covidu

Ga, gu, gi, a oczy wielkie
2 miesięcy temu

Kupicha na zawsze pozostanie roj$@busem.

A tak na serio własność intelektualną należy chronić, ale nie „twórczość” raperów, którzy pochwalają kradzież i życie przestępcze. Wtedy to jest twórczość antyintelektualna i obowiązkiem użytkownika internetu jest ją ukraść, żeby pa t u sy nie miały z niej dochodu, żeby dalej prać mózgi dzieciakom

Ppppppprofeeeesssooor Trrrapppuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
2 miesięcy temu

Sukces dla faceta: odkryć nowy lek albo rozpocząć nową epokę.

Sukces dla kobiety: r00hanie w każdy otwór.

Kobieta może dziś być kim chce, ale powinna chcieć się k00wić i r00hać na prawo i lewo bo to modne przyjemne i dobra kasa r00chaj się p0lko a nie powinna chcieć mieć męża, dzieci i dbać o dom bo to faszyzm i antysemityzm.

Jak zwykle gazeta żymska długonosa anytpolska.

Btw dodajcie po hebrajsku artykuł na jakimś izaerlskim fb gazety że dzieci i rodzina są złe a dawanie d00py póki są chętni super to następnego dnia rano zamiast budzika obudzi was Mosad.

ROHANIE* PONAD WSZYSTKO
*nie chodzi o ten powiat na prawach niepodległego państwa z LOTRA

PRAWDA, PRAWDA I TYLKO SAMA PRAWDA
2 miesięcy temu

Gdy kobieta ma wysokie libido a chłop nie ma siły – bo przykładowo jest wykończony po robocie żeby było na rachunki i jedzenie, to nie ma innej opcji niż otwarty związek i r00chanie się na prawo i lewo z kim tylko się da, no serio nic innego nie da się zrobić – przecież nie odmówisz kobiecie tego, co jest sensem jej życia i jedyną wartością jaką zna?

Z drugiej strony jak chłop ma wysokie libido, to choćby mu miały jaja wybuchnąć żadnych innych kobiet ani nawet znęcania się nad koniem – o nie! Celibat, najlepiej dożywotni bo w kukoldlandzie żona ma 100% władzy nad seksem i chłop może sypiać albo z nią albo wcale, a ona wiadomo – jak się nudzi czy coś to niech zdradza, w końcu tak wygląda posęp i nowoczesność

Stalin
2 miesięcy temu

Nie to tak nie jest, bo po prostu on o nią odpowiednio nie dbał i czuła się taka zagubiona i samotna.

Odb
2 miesięcy temu

Blacha 2115 ze złotym deszczem oddanym na piratów drogowych

PENTINO
2 miesięcy temu

HALOOOO POLICJAAA MAM DLA WAS LINKI DO PIRACKICH STRON Z MOJOM MUZYKOM !!!

EJ TY KOLO!!!
2 miesięcy temu

AHHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAAHAHHAHHHAHAHAHAHHAHAHA
ZŁOTE BERETY SE PRZYZNAJCIE ZA WALKE Z PIRACTWEM DU RNIE JE BANEEEEE A TYM CZASEM GDZIES W POLSCE POWSTAJE KOLEJNY PRZYTULNY OSRODEK DLA PEDOFILÓW I ZBOCZEŃCÓW

Niespełniony Raper
2 miesięcy temu

Nagrody „WypierdoIonej podłogi granatnikiem” zostały przyznane.

jp1997
2 miesięcy temu

W kraju, w którym poziom inflacji jest większy niż iq wyborców pisu namawia się na zakup płyt malików koszących siano na gimbach XDDD PARODIA

heh
2 miesięcy temu

Powinni dostać metalowym prętem na blache na odmułe. Ciekawe czy tapety na ich smartphonach są ze stocka czy raczej z nielegalnego źródła.

Stalin
2 miesięcy temu

Ooo „artysci” się cieszą więc dzisiaj będą świętować chlejąc, waląc w nos i jarając lole

Sutkowzki
2 miesięcy temu

Czemu nikt z nich nie nosi maseczki?

Małolat K2
2 miesięcy temu

Nic to nie zmieni dalej będzie piractwo się rozszerzać

Dario
2 miesięcy temu

W końcu coś o rapie na Glamrapie 🙂
Pozdrawiam serdecznie.

Jestem z Ukrainy i Rucham Polskie Dziewczyny
2 miesięcy temu

Złote Lachy prosto do Paszczura

Popularne