Sprawdź nas też tutaj

News

Znamy wyniki sprzedażowe nowej płyty Pezeta

„Jaram się bardzo”.

Opublikowany

 

pezet w czarnym garniturze
fot. @jakubinafoto

Kilak dni temu Pezet świętował zdobycie platynowej płyty za album „Muzyka Rozrywkowa” z 2007 roku, a już ma kolejne powody do zadowolenia. Tym razem poznaliśmy jaki wynik sprzedażowy osiągnął jego najnowszy album „Muzyka współczesna”.

W miesiąc Pezetowi udało się sprzedać 30 tysięcy sztuk albumu (włączając digital). – Muzyka Współczesna” w 4 tygodnie od premiery osiągnęła status platynowej płyty! Jaram się bardzo i dziękuje Wam. – poinformował raper na Instagramie.Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.

Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

10 komentarzy
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Rapu Fan
3 lat temu

Rychu Pejan, Tadzio, Boski i Kalin i Tamten Typ Mesz !!! Przeproscie Mezo, Donia i cala reszte wy obludne grajki pod publike zmienijace swe poglady jak wiatr zawieje !!!!

W.Y.P.I.E.R.D.A.L.A.J...!!!
3 lat temu
Reply to  Rapu Fan

N.I.G.D.Y…!!!

StatQuo
3 lat temu
Reply to  Rapu Fan

Popieram marne grajki, teraz przegrywy nie wiedzą jak to rozegrać więc będą dalej brnac w prawilne twarde zasady a na boku będą gościnne występy u cwelozy, pedaliady. Takie to nasze te rapery są tam gdzie sypnął hajsem to grają zupełnie jak orkiestra weselna. Tfuuu
Przeproscie i razem coś nagrajcie.

J Kruk
3 lat temu

Bardzo mnie to cieszy, bo moze Małolat odda mi hajs

Pjoter80
3 lat temu

Fizyczna plyta Pezeta wyglada jak ochlap i nedza. Okladki jak z iglowej drukarki i najtansze pudelko.

Masz Małego!
3 lat temu

Znamy wyniki sondażowe cieńkiej pyty Peceta

Sn͡0w̴B̴l4҉a͝c͢k͘
3 lat temu

a tede sprzedał 2 tysiące płyt

Ononon
3 lat temu

Ta płyta ogólnie jest słaba ale sam kupiłem bo Pezet wraca o boże o jezu

Sentino
3 lat temu

By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.
——————-

Chcecie komuś wmówić, że ten dzban sprzedał swoją muzykę za 600 tysięcy złotych? Buhahahahaha, już kurwa widzę te kolejki chętnych za płacenie.

Janusz
3 lat temu
Reply to  Sentino

20pln za plyte razy 30 tys sztuk daje mlocie 600 tys pln

Popularne