Sprawdź nas też tutaj

News

Znamy zwycięzcę Red Bull Kontrowersy 2019

„Widziałem, że publice siada mój styl”.

Opublikowany

 

Koro / fot. Piotr Szapel

W niektórych momentach jarałem się jak szczeniak – w ten sposób Te-Tris podsumował trzeci w historii wielki finał Red Bull KontroWersy. Tegoroczna edycja serii bitew freestylowych zakończyła się spektakularnym triumfem Kora, który tym samym został mistrzem Red Bull KontroWersy 2019.

Koro: „Widziałem, że publice siada mój styl”

Scenerią sobotniego wielkiego finału był gdyński Skwer Kościuszki, gdzie na tle masztów kołyszących się na morzu, do walki stanęło ośmiu najlepszych MC’s wyłonionych na wcześniejszych przystankach eliminacyjnych. Świetną formę zawodników potwierdzały nie tylko głośne i żywiołowe reakcje publiczności, ale także jurorów, którzy niejednokrotnie łapali się za głowy. Podczas finałowej potyczki zmierzyli się ze sobą: Quesh, Meoda, Seb, Kurian, Yowee, Forti, Jakoff i Koro. Ten ostatni okazał się niekwestionowanym dominatorem tegorocznej edycji i siegnął po mistrzowską statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 2 tysięcy złotych. Co ciekawe, w walce finałowej zmierzył się z Jakoffem, co było znakomitą klamrą tegorocznej edycji. Obaj panowie pojedynkowali się bowiem ze sobą już podczas finału eliminacji w Rzeszowie. Wtedy również lepszy okazał się Koro.

Przed pierwszą walką nie wiedziałem czego mogę się spodziewać, bo finał Red Bull KontroWersy jest niekonwencjonalny, ale jakoś poszło. Widziałem, że publice siada mój styl, no i się udało. Fajna konwencja w 1/2 i w finale – mówił Koro tuż po wręczeniu nagród w Gdyni.

Nietypowa formuła rozgrywek

W walce finałowej mogliśmy bowiem zobaczyć freestyle’owców mierzących się z niecodzienną formułą. Najpierw jurorzy losowali dla nich gadżety, do których ci musieli odnieść się podczas swoich wejść, następnie odbyła się runda storytelling’owa. Ta polegała na tym, że zasiadający w tym roku w jury Błażej Krajewski czytał fragmenty bajek, do których MC’s mieli dopisać dalszy ciąg.

Razem ze stand-uperem werdyktów pilnowali Bober i Te-Tris, który jako przewodniczący jury nie mógł wyjść z podziwu dla walczących. – Wydaje mi się, że ta edycja zakończyła się największym sukcesem. Zarówno frekwencyjnym, poziomowym, jak i jeśli chodzi o emocje. Wszystkie elementy zagrały. Koro to niesamowity freestyle’owiec. Ogromny potencjał na wpisanie się w historię polskiego freestyle’u złotymi zgłoskami. Gratuluję wszystkim startującym zawodnikom. Naprawdę starali się trzymać to na wysokim poziomie. Zrobili wszystko co w ich mocy, niesamowite pojedynki. W niektórych momentach jarałem się jak szczeniak. – mówił artysta.

Radzias, Wawrzyn i Koro

Red Bull KontroWersy to seria freestylowych bitew, podczas których uczestnicy mierzą się ze sobą w formule 1 vs 1. Ich orężem są słowa, których muszą używać na tyle sprawnie, aby pokazać swoją wyższość nad rywalem. Aby dotrzeć do wielkiego finału, który już po raz trzeci odbył się w Gdyni, zawodnicy musieli zwyciężyć na jednym z czterech przystanków eliminacyjnych. Te w tym roku odbyły się w Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Gdyni.  Koro jest trzecim w historii zwycięzcą serii. Pierwsze dwie wygrali kolejno Radzias i Wawrzyn.

Więcej informacji oraz pełna galeria zdjęć na www.redbull.pl/kontrowersy.

 
4 komentarze

4
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Peja

Chuj mu w dupe,zjadam go

no to

jest bumbap, nie ma bumbap

Odb

Znamy zwycięzce Gang Bang Homowersy 2019

Analny

Znamy zwycięzcę Red Bull Analnewersy 2019

Popularne