Sprawdź nas też tutaj

News

ZPAV patronem nagród Popkillery 2019

„Hip-hop, choć jest gatunkiem unikającym głównych nurtów, stanowi bardzo ważną cześć rynku muzycznego”.

Opublikowany

 

Logo Popkillery 2019

Związek Producentów Audio Video został oficjalnym patronem uroczystej gali rozdania nagród branży hip-hopowej Popkillery 2019. – Z wielką przyjemnością zaangażowaliśmy się w tę inicjatywę. Hip-hop, choć jest gatunkiem unikającym głównych nurtów, stanowi bardzo ważną cześć rynku muzycznego, z sukcesem podbijając zarówno fizyczne, jak i cyfrowe listy sprzedaży. Gala Popkillery 2019 będzie na pewno świetną okazją do podsumowania roku, ale mam nadzieję, że stworzy także szanse na wzajemne otwarcie się na siebie całej branży muzycznej. Bardzo się cieszymy, że możemy patronować temu wydarzeniu – powiedział Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video.

Polski hip-hop przeszedł długą drogę od momentu, gdy blisko już 30 lat temu zaczął przebijać się do świadomości słuchacza. Dziś jest prężną gałęzią fonografii, ogromnym gatunkiem działającym na własnych zasadach i często we własnym obiegu, wciąż śrubując wyniki sprzedaży i zainteresowania. W roku 2018 na liście OLiS znalazło się ponad 90 hip-hopowych albumów, 18 z nich dotarło na sam szczyt notowania, ponad 10 pokryło się Platyną a ponad 20 Złotem. Bardzo miło będzie nam gościć na gali przewodniczącego Związku Producentów Audio Video. – Pomysł wypłynął w rozmowie zaprzyjaźnioną z nami managerką Joanną Hoderą i cieszymy się, że spotkał się z entuzjastyczną reakcją. – powiedział Mateusz Natali, redaktor naczelny serwisu Popkiller.pl

Związek Producentów Audio Video (ZPAV) jest stowarzyszeniem zrzeszającym wydawców muzyki, producentów indywidualnych i wytwórnie fonograficzne, którzy łącznie stanowią ok. 90% rynku muzycznego w Polsce. Od momentu powstania w 1991 roku ZPAV prowadzi działania na rzecz dynamicznego rozwoju rynku muzycznego w Polsce. Jest grupą krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny. Działa na forum legislacyjnym, prowadzi szerokie działania edukacyjne oraz promocyjne, wspierające rozwój rynku muzycznego, m.in. opracowuje Oficjalną Listę Sprzedaży (OLiS), listę najczęściej odtwarzanych utworów w stacjach radiowych (AirPlay) oraz przyznaje wyróżnienia Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt. Od 1995 r. ZPAV jest organizatorem Fryderyków – nagród muzycznych, przyznawanych przez środowisko muzyczne: muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Popkillery 2019 to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który zaprosił do współpracy liczne media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, tak by efektem była nagroda ze strony całego środowiska hip-hopowego. Dodatkowo możliwość wskazania swoich faworytów mieli fani, którzy oddali ponad 100 000 głosów.

Gala wręczenia statuetek organizowana przez Popkiller.pl wspólnie z marką Bacardi odbędzie się w formule zamkniętej ceremonii 8 maja 2019 w warszawskim Teatrze Capitol – obejrzeć będzie można ją podczas transmisji na żywo na kanale YouTube PopkillerTV od godziny 18:00.

Prowadzeniem zajmie się wyjątkowy duet – legenda hip-hopu a obecnie ring announcer Federacji KSW Waldemar Kasta oraz popularna raperka AdMa. Na gali wystąpią pionierzy warszawskiej sceny rapowej Eldo/Jotuze i Pono/Koras, jedna z czołowych dziś formacji Polska Wersja a także gość specjalny, kultowy raper z Nowego Jorku Jeru The Damaja, który wraz z Liroyem, Hirkiem Wroną, Waco czy zespołem Mor W.A. wręczy nagrody zwycięzcom. Bezpośrednio po gali w połączonym z Teatrem Clubie Capitol będzie miało miejsce oficjalne afterparty, w trakcie którego wystąpią Borixon/ZetHa/Qry, Smolasty i Tymek oraz DJ-e Falcon1 i DJ Kebs – wstęp na afterparty jest otwarty i biletowany.

 
6 komentarzy

6
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Odb

Popkiler zpavał na nagrody i 2019 patronów

Analny

VNAL patronem nagród Analkillery 2019

ProfesorNauk

Przestańcie promować narkotyki w reklamach!! Jak nie chujowe ubrania wciskające się między artykuły to teraz marihuana dla desperatów szukających śmierci!

80Procent90TutajtoZjebyiNiedorozwoje

U.W.A.G.A – NA GLAM RAP!!!

HURTOWE DODAWANIE PLUSÓW I MINUSÓW, W KILKA SEKUND…!!!

SKANDAL!

ROBICIE BAGNO I ROZPIERDALACIE GLAM RAP, TAK JAK HIP HOP PL …!!!

PRZEGRYWY ŻYCIOWE PO DOPALACZACH, JEBAĆ, TFU KURWY, CWELE, FRAJERZY, OBSZCZAŃCY, OBSRAŃCY, ŻYCIOWE PATAŁACHY, POPAPRAŃCY Z GULEM I BÓLEM KAPSKA, ZBOCZUCHY DO WORA…!

https://zootube1.com/videos/shawn-etc.html

OGLĄDNIJCIE TO …!!!

80Procent90TutajtoZjebyiNiedorozwoje

Czego się KURWO, jebana w dupę przez ojca, PODSZYWASZ, WYSRYWIE…!

Analny

ZPAV patronem analnych nagród Popkillery 2019

Popularne