Sprawdź nas też tutaj

News

1988 pocisnął ze SwipeTo. Niewypał na starcie nowego projektu TVP

Nowy portal dla młodych od TVP tworzy m.in. Eldoka.

Opublikowany

 

Dostać zadanie stworzenia portalu dla generacji Z, przy jednoczesnym patronacie TVP, tak, żeby nie wyszedł z tego krindż, nie jest prostą sprawą. Znalezienie się pod skrzydłem Telewizji Publicznej to z jednej strony monstrualny budżet, ale wizerunkowo masz zarzuconą kotwicę na dzień dobry. Premiera nowego projektu, który przygotowywano od 2 lat, zbiegła się z nieoczekiwanym ciosem jednego z pierwszych gości. 1988 udzielił im wywiadu na nieświadomce, a gdy dowiedział się, kto stoi za SwipeTo, wymierzył kilka mocnych punchy w kierunku ekipy z Woronicza.

Zamysłem nowego projektu TVP miało być pozyskanie bardziej wymagającego odbiorcy i udowodnienie, że stacja nie musi się kojarzyć jedynie z Zenkiem Martyniukiem. Widać, iż włożono w to spory wkład finansowy, a przede wszystkim nie popełniono błędu agitacji politycznej na dzień dobry. Portal jest pozbawiony peanów dla Kaczyńskiego, nikt nie próbuje robić Elona Muska z Jacka Sasina, na pierwszy rzut oka wszystko wygląda neutralnie. Są tam delikatne wrzutki typu propagandy sukcesu, typu „najszybszy polski komputer”, ale w bardzo subtelnym klimacie. Twórcom trzeba oddać, że przyjęli słuszną taktykę – nie wysprzęglili się z kierownictwem, próbując najpierw zainteresować treścią. Jednak mieli naprawdę wyjątkowego pecha, bo jednym z pierwszych gości był 1988. Producent dodał im sporo fejmu, którego na pewno sobie nie życzyli.– Media to od zawsze potężna broń, a TVP w obecnym kształcie i pod obecnymi rządami to jest tuba propagandowa godna PRL, która bezwstydnie i nieraz pokracznie obnaża swoje prawdziwe oblicze. (…) Gruba papa na ten portal została wyłożona za nasze siano. Sponsoruje to TVP, to ich twór i jasne jest, że nie robią tego, żeby być fajnym – uderzył w twórców. Porównał pomysł założenia portalu do podobnego na Węgrzech, gdzie najpierw były mieszane treści, a po jakimś czasie wszystko zostało „ukierunkowane w konkretny światopogląd”.

W SwipeTo pojawił się się m.in. Eldo, tworząc 3 podcasty. Celem projektu ma być powalczenie o czytelników w wieku 18-29, co może być trudne, biorąc pod uwagę prezentowane treści. Bo czy „literacka nagroda Nobla” lub też „plan wybudowania miasta w Arabii Saudyjskiej”, to wątki dla tej grupy docelowej? Wspomniane przykłady to nie doszukiwanie na siłę, tylko 2 z 3 ostatnich tekstów. Przy takich nakładach i czasie, jaki poświęcono, można było się pokusić o więcej. Wśród twórców znalazł się również syn Zbigniewa Hołdysa, który najwyraźniej zmienił zdanie wobec obecnych mocodawców.82 komentarze
82 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
stRAPon
1 miesiąc temu

pozyskanie bardziej wymagającego odbiorcy” i wzięli do podcastów rapera czyli przyciągną co najwyżej czytelników glamrapu, którzy się zawiodą bo w programie nie znajdą treści transseksualnych którymi żyją.

Wnuk Tedego
1 miesiąc temu
Reply to  stRAPon

Co masz do shemali pedziu?

stRAPon
1 miesiąc temu
Reply to  Wnuk Tedego

Dozgonny szaczunek za czynny udział w życiu polskich raperów.

Roy
1 miesiąc temu
Reply to  stRAPon

TVP Pis i wiadomo ze michalczewski bezbek

żENADA (GIMBAO33)
1 miesiąc temu
Reply to  stRAPon

lubię śniadych panów typu malik banana i analberto ze składu LGB2T

Sadomason
1 miesiąc temu

NAPISZCIE O TYM JAK KALI SIE R.O.Z.J.E.B.A.L.! OFICJALNIE POTWIERDZIL, ZE ZGLOSIL TYPA DO PROKURATURY BO OSZUKAL GO NA BRELOKACH. NAPISZCIE O ODPOWIEDZI GRANDE. KALI STRASZY POZWAMI XD PĘKAJĄ PRAWILNIACY

Szacuneczek
1 miesiąc temu
Reply to  Sadomason

Grande sprząta rapowy smietnik

żENADA (GIMBAO33)
1 miesiąc temu
Reply to  Sadomason

kali ? kali !
mnie to wali !
niech se jeden z drugim
d00pą konia wali !

Romek&Atomek
1 miesiąc temu

Tytus Hołdys. Z takim nazwiskiem bym się nie wychylał. Już wyrósł z Harry Portiera?

żENADA (GIMBAO33)
1 miesiąc temu
Reply to  Romek&Atomek

tytus romek i atomek

Pan Jarosław
1 miesiąc temu

A KOGO OBCHODZI ZDANIE TEGO NOŁNEJMA? XD

Szczaw
1 miesiąc temu
Reply to  Pan Jarosław

Tylko jego biedną matkę, jak pyta co bezrobotny synek chce jutro na obiad.

Pan Jarosław
1 miesiąc temu
Reply to  Szczaw

Mogę lamusowi dać pracę. Złotówka od jednej wypróżnionej kuwety 🙂

NieWiszePieniedzySentino
1 miesiąc temu

Kurla coraz ciężej czyta się artykuły na glamrapie szczególnie te popełnione przez Michalczewskiego . Ogólnie straszny syf ostatnio na glamrapie żadnej poważnej beczki w komentarzach ani trolli. Odkąd nitroziemniak pokłócił się z hiszpańskim poławiaczem małż nic ciekawego się nie działo na tym portalu.

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

Czekasz żeby cię zabawiano bezbeku nudny wstrętny? Sam zabawiaj no już zatańcz nam tu

Szczaw
1 miesiąc temu

Muzyka dla polskich pracowników służby zdrowia, którym od słuchania rapu poprzewracało się w dup ach i myślą że to ludzie są dla nich a nie na odwrót. Gardzę przede wszystkim pielęgniarkami i ginekologami co nie dochowują tajemnicy zawodowej i rozpowiadają o kobiecych organach znajomym. Czyli dokładnie jak w rapie. Mówią jedno, robią drugie. Rap – od debili dla debili.

beka z pOlek
1 miesiąc temu
Reply to  Szczaw

Dokłądnie, yebać pOlki pielęgniarki

Pozdro
1 miesiąc temu
Reply to  Szczaw

Ja gardzę terapeutkami , nie dlatego że terapia jest zła, bo jest ok, tylko 90 procent terapeutek to szczury po lewackich uniwersytetach i nawet nie myśl, że nie spróbuję Ci wpierw.dzielic swoich lewackich dyrdymałów. Jakby udało się tej babki oddzielić mnie od Boga to by mi życie straciło sens i już by nie pewnie nie było a tak to żyje i dobrze mi się wiedzie, bo któż jak Bóg!

Beka
1 miesiąc temu
Reply to  Szczaw

„Rozpowiadają o kobiecych organach znajomym” hahahahah co ty pie.rd.olisz człowieku. Chyba, że o twojej piczy opowiadają

Dominacja Finansowa
1 miesiąc temu

1988 – moze i ten portal to sza mbo, Ty robiąc sobie bity na chacie ze skrętem w ustach możesz sobie po nim jechać, ale z punktu widzenia państwa takie portale mają być PRZECIWWAGĄ dla obecnych trędów medialnych zmiękczających i degenerujących młodych ludzi. TVP jest szam bem, ale też jest PRZECIWAGĄ na szam bo innej strony. Fajnie byłoby żyć w idealnym świecie gdzie wszyscy są w porządku i mówią prawdę, ale niestety nadchodzą ciężkie czasy i nie wtłaczanie do głowy jednej propagadny wiaże sie z totalnym monopolem drugiej. Wiem ze to jest chore, ale taka jest niestety nautra obecnej rzeczywistości. Za 5-10 lat może być w Polsce wojna i ktoś musi tej ojczyzny bronić, a Państwo jest odpowiedzialne za wychowanie młodych na takich ludzi, którzy będą w stanie to zrobić. Tak samo jest z tym pieprz onym podręcznikiem Czarnka, który to jest PRZECIWAGĄ na zalew Zachodniego Świata przez Marksizm kulturowy. Przeciez każdy w inteligentny wie, że taki podręcznik nie zmieni młodych ludzi

Dominacja Finansowa
1 miesiąc temu

Taki podrecznik czy portal nie zmieni mlodych ludzi, ma im tylko pokazac inny punkt widzenia niz ten ktory otrzymują z na przykład z muzyki do której Ty robisz bity. To nie są czasy komuny, że poza podrecznikiem i dwoma kanałami telewizyjnymi nie było nic, teraz informacje sie leją do głów strumieniami, potokami i to ze tam jakis podrecznik jest bardziej konserwatyny – to jest wlasnie paradoksalnie awangarda, pokazanie innego punku widzenia, chyba nie wierzysz w to, ze dzieciaki po lekturze tego portalu czy tych podręczników nagle przestaną słuchać Nicky Minaj i pobiegną do kościoła… Powtarzam – TO NIE JEST PROPAGANDA, bo propaganda ma taką właściwość że jest jest wszechobecna, to jest tylko PRZECIWWAGA. Przestańcie Panikować!

Ps. Michalczewski znowu o PISie – Jak Ciebie czytam to mam wrażenie jakbym się cofnąl do 2007 roku, Ty naprawde NIC nie rozumiesz. Masz myślenie chłopka-roztropka.

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

Propaganda nie ma z zasady właściwości że jest jej dużo, propaganda to sposób podania wiadomości i jej esencja, treść oraz cel podania a nie jej ilośc

Dominacja Finansowa
1 miesiąc temu

Tak moge sie z tym zgodzic, bardziej chodzi mi o to że to nie jest juz ta propaganda co za komuny, bo teraz mamy co najmniej pare wiodących propagand: propagande liberalną, propagande narodową, propagandę konserwatywną i propagande lewicowa – i to jest zmiksowane w roznych odcieniach.

Krytyka polityczna to jest totalny odlot ale czasem sie pochyla nad kwestiami socjalnymi i prawami pracownikow. Ale od strony intelektualnej są naprawde mierni.

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

Masz po prostu kilka stacji, każdy pcha swoją agende, jak się za komuny przestawiłes na wolną Europę to też miałeś zachodnią propagandę moze mniej kwadratowa niż PRLowska ale jednak

Oskar Pam Pam Śpiewa
1 miesiąc temu

chce ci sie tak simpić dla pisowskich courew za darmo XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Dominacja Finansowa
1 miesiąc temu

Ja nie potrzebuje pieniedzy, wiec moge za darmo. I nie simpuje do pisu tylko do rigczu.

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

Jednego szamba nie zalewasz drugim, to tak nie działa, jeszcze więcej smrodu
A dwa marksizm kulturowy ahahahhaha co to chochoł wiesz że to straszak wymyslony przez bieda prawicę żeby skonsolidować przerażonych konserwatywnych głupków wokół totemu

Anapolon
1 miesiąc temu

Nie ma czegoś takiego jak marksizm kulturowy. Oni nie rozumieją ani pojęcia marksizmu, ani kultury. Debata Żiżka z Petersonem obnażyła ignorancję tego drugiego na tym polu.

Dominacja Finansowa
1 miesiąc temu
Reply to  Anapolon

Oczywiscie ze jest takie cos jak marsizm kukturowy, tylko jego wplyw na spoleczenstwo nie jest az tak wielki jak twierdzi prawica. Jedna debata dwoch ludzi wedlug Ciebie zamyka temat? To jest myslenie monoklauzualne typowe dla chłopstwa.

Anapolon
1 miesiąc temu

Nie, nie ma czegoś takiego jak marksizm kulturowy. To jest chochoł. Myślę, że prawacy nie radzili sobie z tym postmodernistycznym ściekiem, jaki zaczął wybijać jakąś dekadę temu. I se nazwali takim potworkiem słownym. To z marksizmem nie ma nic wspólnego. Zresztą, to jest w ogóle bełkot dla mas. Już u samego początku dyskusji należałoby określić, który marksizm. Marksizm Marksa ? Czy marksistów z jego czasu, o których on sam mawiał, że nie są marksistami. A jak marksizm Marksa, to którego ? Młody Marks, średni, późny ? Używający tych pojęć bez ładu i składu, nie znają i nie chcą znać różnorodności lewicy okresu Marksa i w ogóle dziewiętnastowiecznej. Marks wcale nie był dominujący, a ich perspektywa bierze się po prostu z prymitywnej wersji historii, w której zbrodniczy bolszewicy i ich mutacje z Azji czy Am. Południowej są utożsamiane jako tożsame z marksizmem, komunizmem, socjalizmem, lewicą an masse. To jest ogromny błąd poznawczy, i populistyczny bełkot, objaw głebokiego

Anapolon
1 miesiąc temu

głebokiego obskurantyzmu. Historia idei i politologia leżą całkowicie. Dalej właśnie w dyskusji, podnosząc temat komunizmu, też trzeba zauważyć, że sam komunizm (wielonurtowy przecież też) nie może być utożsamiany od razu z bolszewizmem, stalinizmem, maoizmem. Tu bowiem wkracza pojęcie kapitalizmu państwowego, którym był i stalinizm, i późniejszy ustrój sowietów i w dużej mierze państw Układu Warszawskiego, i molochów azjatyckich. De facto, to ZSSR to była dyktatura wręcz prawacka, z kultem wodza itp. U nas jest taki burdel pojęciowy, że III Rzesze nazywa się państwem lewicowym, bo narodowy socjalizm. No, ale jak UE też liderzy opinii prawackiej nazywają socjalistyczną, a Tuska i Balcerowicza lewakami, to cóż się dziwić….

Hulio
1 miesiąc temu

A szkoła frankfurcka? Maj 68′? A dzisiejszy Nobel? Długo można by wymieniać.

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu
Reply to  Hulio

Ale jak to udowadnia jakiś marksizm kulturowy ty wogole wiesz o czym pisal Marx
To jest słowo wytrych które sobie wymyślił jakiś Peterson na to że nie można już pluć na transów czy śmiać się z czarnych ani klepać kobiety po d00pie bez jej zgody

Anapolon
1 miesiąc temu

No, akurat z tym pluciem na transów, to Peterson miał absolutną rację. To jest skrajne zagrożenie ze strony radykalnych liberałów (bo przecież ta nowa lewica w USA to nie jest żadna lewica) w stronę kobiet i dzieci, i negacja całkowita dorobku ruchu feministycznego. Dalej, nawet w stronę osób LGB, bo nawet ostatnio w Kronikach Odchodzenia Od Rozumu Kaśka Szumlewicz opowiadała o kolejnym pobiciu przez transaktywistów starszego, 70 paro letniego człowieka, notabene weterana ruchu walki o prawa mniejszości. Polecam Re_sisters i Women’s Liberation Front – opisywane rzeczy podnoszą włosy na głowie z przerażenia.

Dominacja Finansowa
1 miesiąc temu

Markism kukturowy to troche chochoł a trochę prawda, ale sprawdza sie dobrze jako skróty pojęciowy i takim znaczeniu został tutaj użyty.

Konserwatyzm i progresywizm powinny się scierac, to jest zdrowe. Bez konserwatyzmu jako hamulca dziejowego niczym nie ograniczony liberalizm wyrzadzil by duzo szkod. Zakres konserwatyzmy i liberazlimy sie zmienia wraz z postępem. To sa po prostu procesy spoleczne, albo je rozumiesz, albo jesteś rozjuszoną małpą ujadającą bo jednej ze stron konfliktu.

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

To jest radykalny centrum i bezideowosc, teraz robisz sztuczkę starając się postawić w pozycji tego oświeconego ponad który „rozumie” ale jesteś przecież na spektrum prawicy(bo to nie jest zerojedynkowe, większość rzeczy to spektrum) więc jesteś małpą
W obrębie lewicowego myślenia są i ruchy bardziej hop do przodu i bardziej zachowawcze więc nie, nie potrzeba ani błazna memcena, ani Ziobry czy petersona. Ten rzekomy konserwatyzm to jest po prostu strach, vide słynne badanie mózgów gdzie okazało się że wyznający poglądy prawicowe mają mocno pobudzony ośrodek strachu, wszystkiego się boją a strach powoduje agresję i pod to właśnie kreują politykę, emocjonalnie, z wyłączonym myśleniem logicznym, bez analizy, tylko strach-agresja, uciekaj-bij

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

Radykalny CENTRYZM

Anapolon
1 miesiąc temu

Badania są, to prawda. Tylko aby o tym w ogóle dywagować wspólnie, to byśmy musieli się zgodzić na to, co pod owym konserwatyzmem się kryje. Historycznie można przeżyć pewne zaskoczenia, kiedy okazuje się, że to własnie konserwatyści stawiali największy opór Hitlerowi w Niemczech. I konserwatyści w GB wprowadzili możliwość hajtania się osób homoseksualnych. Dziś można ze strony aktywistów transgender i queer usłyszeć, że feministki które nadstawiały karku za prawa kobiet, konfrontując się z panstwem i prawicowcami w sposób wymagający dużej odwagi, to nie tylko konserwatystki, ale i faszystki. Obrzydliwymi konserwami są ludzie na lewicy opowiadający się za paradygmatem naukowym, tym, że kobieta to kobieta, a nie osoba z macicą. Itd.

Anapolon
1 miesiąc temu

Ale rozdzielasz zdrowy konserwatyzm od prostackiego tradycjonalizmu ? A to rozjuszenie małpie, to znak czasów. Kolejne pokolenia z mózgami formatowanymi przez socjal media, porno i gry nie umie w dyskusję i politykę. Po obu stronach.

Manuelka
1 miesiąc temu

Ktos rozsadby na glamrapie. No tego to aie nie spodziewalam

Dominacja Finansowa
1 miesiąc temu
Reply to  Manuelka

Dziekuję, sam nie nwiem co tutaj robię ale ogólnie jest zabawnie

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

Ogólnie ciekawa dyskusja i komentarze miło mi również chłopcy też nie wiem co tu robię czuję się brudna za każdym razem ale jednak miejsce moje z przegrywami i szlamem tego świata a nie na salonach! no i glamrap to jak jbnac spiryt pod płotem w 96 więc czasem trzeba choćby jako dawkę przypominająca szczepionki na Pato hehe

Anapolon
1 miesiąc temu

Spiryt w 96 pod płotem ? Niezla burzujka z Cibie. W 96 to radykalne lewaki waliły jabcoki ewentualnie rozrobiony ze sprajtem denaturat. Z butaprenem od święta z wora.

Anapolon
1 miesiąc temu

Mam podobnie. W robocie nudy, a tu faktycznie jest tak absurdalnie, że aż zabawnie. Glamrap – ostatnia ostoja wolnego słowa w PL.

j33bacpis
1 miesiąc temu

Ryj pisowczyku skończ szczekać

Koprobo1488
1 miesiąc temu

W SwipeTo pojawił się się m.in. Eldo, tworząc trzy freestyle. Trwają rozmowy z Redem, czy mógłby przyjść i krzyknąć „ŁOOOOO” na koniec

żENADA (GIMBAO33)
1 miesiąc temu

Eldo to już od dawna romansuje z tym zamordyzmem kaczyńskiego tak jak listonosz tadzik z firmy.

Komentarze zawierające wulgaryzmy są automatycznie
1 miesiąc temu

Obserwowałem typa na insta do momentu jak wybuchła wojna na Ukrainie.Wtedy sie zaczeły sankcje i inne.I czaicie że on mówił ludzią żeby nie kupowali w Lerła Merlę i są jakieś słodycze jeszcze a on że mu nie będzie tego szkoda,ale najlepsze jest to że gaz w domu to skąd do tej pory ma,revolutem pewnie też płaci gdzie właścicielem jest rosjanin i moge wymieniać tak dalej

Żulja Wieniawa
1 miesiąc temu

Revolut ma rusek który wyemigrował 20 lat temu wziął obywatelstwo UK i potępił inwazję więc nie prdl
Co ma piernik do wiatraka czyli skąd byl DO TEJ PORY gaz, bojkot konsumencki to dobre narzędzie nacisku

Łonowy Barber
1 miesiąc temu

Ta. A jak p*dały z newonce wciskają swoją lewicową piłeczkę to spoko, nie?

Killarmy
1 miesiąc temu

Ale poziom polskiej sceny HH nie odbiega zabardzo od poziomu TVP.

Imię*
1 miesiąc temu

Celem projektu ma być powalczenie o czytelników w wieku 18-29, co może być trudne, biorąc pod uwagę prezentowane treści. Bo czy „literacka nagroda Nobla” lub też „plan wybudowania miasta w Arabii Saudyjskiej”, to wątki dla tej grupy docelowej?
Tak. Akurat takie tematy trafią do każdej grupy wiekowej dzbanie. Nie trafią za to do wszystkich, bo nie każdego to interesuje.

Anapolon
1 miesiąc temu

Polityczne qurvy.

j33bacpis
1 miesiąc temu

Pisowskie kurr#y, ciekawe ile siana poszło do kieszeni jakiegoś pisowca za to ścierwo

Halal masarny
1 miesiąc temu

No i po co robić reklamę TVP? Olać ich

RURA "RUROMINA" RUROMSKA
1 miesiąc temu

Kto pocisnął z kim? Anonim atakuje anonima? Muahahahahaha. Oba to pryszcze. Wycisnąć ich!

YO..
1 miesiąc temu

17:42 29
Najnowsze od: glamrap.pl

YO..
1 miesiąc temu
Reply to  YO..

88 pocisnął ze SwipeTo. Niewypał na starcie nowego projektu TVP
Nowy portal dla młodych od TVP tworzy m.in. Eldoka.

Opublikowany 41 minut temu 6 października 2022Przez Jan Michalczewski

Popularne