Sprawdź nas też tutaj

Wydarzenie

6 Polaków w międzynarodowych zawodach DJ-skich Red Bull Music 3Style

Olimpiada DJ-ów odbędzie się w Poznaniu.

Opublikowany

 

Dj Lazy One
Dj Lazy One / fot. Paweł Zanio

6 DJ-ów z Polski zakwalifikowało się do międzynarodowych zawodów DJskich Red Bull Music 3Style, potocznie określanych również jako olimpiada DJ-ów. 22 września powalczą w Poznaniu o miejsce w światowym finale, który odbędzie się na Tajwanie.

Praktyczna Pani, DJ Gafo, Staszek Selektah, LazyOne, Kebs, Def Wave to DJe, którzy przeszli pierwszy etap kwalifikacji do Red Bull Music 3Style. Spośród nadesłanych zgłoszeń, to właśnie ich sety spotkały się z zainteresowaniem międzynarodowego jury składające się z Mistrzów Świata Red Bull Music 3Style z poprzednich lat. A było z czego wybierać, ponieważ w tym roku do swoje zgłoszenia nadesłało ponad 1 200 DJ-ów mających nadzieję na reprezentowanie swojego kraju podczas dziewiątej edycji największych zawodów didżejskich świata.

22 września na Nocnym Targu Towarzyskim rozegra się polski finał zawodów. Zasady są proste: każdy DJ dostaje 15 minut na scenie, w trakcie których musi zaprezentować co najmniej trzy różne gatunki muzyczne i porwać publiczność do tańca. Ocenia ich jury składające się z legend DJ-ingu i dotychczasowych Mistrzów Świata Red Bull Music 3Style. Sety oceniane są w czterech kategoriach: oryginalność 40%, umiejętności 25%, dobór utworów 20% oraz oczywiście reakcja publiczności 15%.

Zwycięzca będzie reprezentował polską scenę DJską podczas światowego finału w Tajpej na Tajwanie. Tam zmierzy się ze zwycięzcami krajowych finałów, które rozgrywać będą się na całym świecie od września do grudnia. Kto zostanie Polskim Mistrzem i wywalczy bilet do Tajpej? Dowiemy się 22 września w Poznaniu.

Red Bull Music 3Style National Final Poland

22 września 2018
Nocny Targ Towarzyski (ul. Kolejowa 23, Poznań)
Start: 21:00

5 komentarzy
5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
elomordens
3 lat temu

Polacy rozpierdalają światową scenę DJską już od jakiegoś czasu. W środowisku DJskim mamy wrobioną renomę i szacunek. Z dumą słucham jak kolesie z różnych krajów jarają się Epromem, Vazeem czy Chmielixem. Oby tak dalej!

Człowiek który pozostał psychopatą
3 lat temu
Reply to  elomordens

Fakt, DJi i producentów muzycznych mamy bardzo dobrych. Tylko gorzej jest z raperami…

cydży
3 lat temu

oni wszyscy nadaja sie na smietnik z tym ze nie”z raperami” a z piosenkarzami pop i hiphopolo

elomordens
3 lat temu

Sława naszych DJów dosięga takie miejsca jak Australia czy Singapur. Jeszcze nie słyszałem o raperach czy producentach z naszego kraju, ktorzy są rozpoznawalni poza Europą wschodznią. Przy czym Ci rozpoznawani to najcześciej wykonawcy popularni w latach 90tych (chyba najbardziej WWO). Ale hej, gówno sie znam. Raperów przestałem słuchać juz dawno. Z producentow obstawiam, ze ktos z poza Europy, kto kopie płyty, może znać Metro czy Soulpeta – Ci dwaj wydają z zagranicznymi gośćmi dosyc regularnie, i nie są to byle jacy goście.

djdecks
3 lat temu

O WY KURWY CO WY WIECIE O DIDŻEJCE

Popularne