szybkie donosy
Młody M „Kronika III: Zaklęty krąg” – tracklista
Warszawski raper Młody M powraca po półtorarocznej przerwie, ze szczególnym krążkiem, będącym zwieńczeniem dotychczas powstałej trylogii o kryptonimie „Kronika”.
„Zaklęty krąg” to koncept album w pełnym tego słowa znaczeniu. Cykl ludzkiego życia zawarty został w postaci uroborosa – węża zjadającego swój ogon, a zarazem nieustannie odradzającego samego siebie.
Płyta przepełniona jest motywami filozoficznymi, artysta prezentuje się na niej jako dojrzały mieszczan, z w pełni ukształtowanym światopoglądem, który prezentuje w swoich tekstach. Nie ma tu jednak miejsca na pseudo mentorstwo, Młody M opowiada o własnych doświadczeniach i zmaganiach z codziennością, trudach artystycznego życia w dzisiejszych czasach oraz ciągłej walce z nieuchronnym przemijaniem.
Co ciekawe, na płycie pojawia się sporo tematów damsko-męskich. Szczerość emanująca z każdego numeru to szczególny atut tej płyty, w czasach wszechobecnego zakłamania i sztucznego pompowania sukcesu.
Za warstwę muzyczną odpowiedzialny jest w pełni Radonis, znany ze współpracy m.in. z VNM-em, Onarem czy też Chadą.
Gościnne zwrotki dograli m.in. Pezet, Kajman, Paluch, Vixen, Jopel oraz Insert. Nie zabrakło także wokalistów w postaci Justyny Kuśmierczyk oraz wschodzącego talentu – South Blunt System.
Po nieprawdopodobnym sukcesie singla z poprzedniej płyty – „Nikt mi tego nie dał, nikt mi tego nie zabierze” (feat. Słoń), „Kronika III: Zaklęty Krąg” stała się z miejsca jedną z najbardziej oczekiwanych premier hip-hopowych w pierwszej połowie 2013 roku.
Tracklista:
1. Bez lęku feat. South Blunt System
2. Dobre Życie feat. Justyna Kuśmierczyk, Insert
3. Na Szczyt feat. Yoanna
4. Wolni feat. Vixen, Jopel
5. Nie Patrzę Na Innych feat. Kajman, Pezet
6. Siła Charakteru feat. Insert
8. Anioł feat. Justyna Kuśmierczyk
8. Na Uwięzi
9. Kiedy Zapada Zmrok
10. Zaklęty Krąg
11. Kronikarze feat. Insert
12. Uliczny Grajek feat. Radonis, Temek
13. RAP feat. Paluch
14. Światła
Bonus:
15. Justyna Kuśmierczyk – Remember
16. Projekt Z.E.N (Mino) – My To Te Bloki
17. Radonis – Idę
szybkie donosy
O.S.T.R. w Stodole – szczegóły premierowego koncertu
szybkie donosy
Deys i Pikers we wspólnej trasie – ciąg dalszy koncertów
szybkie donosy
Pal Hajs TV: Chmielaki (odc. 59): Wuwunio testuje piwa na krasnostawskich Chmielakach
szybkie donosy
Fokus i Rahim w programie „Wojtek Jagielski Na Żywo”
szybkie donosy
Justin Timberlake „Man of the Woods” – premiera + teledysk
-
News2 dni temuTede podał dalej film o Mesie „Najbardziej odklejony raper w Polsce”
-
News3 dni temuDawid Obserwator nie może się pogodzić, że usunięto go z „Bailando”
-
News4 dni temuTede w t-shircie „Jacek Murański 2027”
-
News12 godzin temuLil Narcyz – 23-letni polski comedy-raper i yotuber nie żyje
-
News3 dni temuBedoes 2115 z kolejnym tatuażem na głowie – różaniec i modlitwa
-
News2 dni temuHanior popełnia błąd językowy, który obszernie zdefiniował Sokół
-
News1 dzień temuDawid Obserwator zgłosił skutecznie fanpage innego rapera, który robił o nim memy
-
News2 dni temu„Rysio, taxi driver” – rapował Sokół. Tym taksówkarzem był ojciec warszawskiego rapera