teledysk
Otsochodzi w „Teraz albo nigdy” Eisa
Raper promuje płytę „Gdzie jest Eis?”
Dziś o północy na streamingi trafił singiel Eisa Teraz albo nigdy na bicie NOON-a z gościnnym udziałem Otsochodzi promujący płytę Gdzie jest Eis?. Utworowi towarzyszy klip z udziałem obu artystów dostępny na kanale YouTube Otsochodzi. Płyta Gdzie jest Eis? jest do kupienia w przedsprzedaży w dwóch wersjach: 2003 i 2003-2020.
Otsochodzi to kolejny po Bedoesie i Oskarze gość zaproszony przez Eisa do współpracy przy płycie Gdzie jest Eis? 2003-2020. Młody Jan towarzyszy Eisowi w Teraz albo nigdy na charakterystycznym bicie NOON-a. Utwór promuje klip, zrealizowany w Warszawie z udziałem obu artystów. W wideo występuję również gościnnie Pezet, z którego cuty pojawiają się w numerze.
Singiel promuje album Gdzie jest Eis? w dwóch odsłonach: zremasterowanej przez NOON-a wersji oryginalnej oraz rozszerzonej wersji z remixami z 2020 roku. Do kupienia są: CD i winyl. Winyl z remixami dostępny jest tylko w preorderze. W przedsprzedaży na fanów czeka limitowana edycja T-shirtów przygotowana przez Bartłomieja Walczuka / Osom © Studios i firmę MassDenim98, nawiązująca do okładki płyty.
Płyta Gdzie jest Eis? to debiutancki album warszawskiego rapera, który poza wydawnictwem nie udziela się na scenie. Na streamingach odsłuchać można zremasterowaną przez NOON-a wersję płyty z 2003 roku. Singiel Teraz albo nigdy Eisa z gościnnym udziałem Otsochodzi jest trzecim zapowiadającym wydawnictwo Gdzie jest Eis?. Wydawcą albumu jest Lajka Local Corp., w kolaboracji z Def Jam Recordings Poland. Producentem wykonawczym wydawnictwa jest Rafał Grobel.
teledysk
SJ parodiuje kobiecy rap i krytykuje promocję onlyfansiar
„Strzelamy słowami mordo, jak Leo Messi”.
SJ wrzuca numer „Sexy Bitch”, nagrany we współpracy z producentem ka-meal. To track wymierzony w kobiecy mainstream i promocję panienek z niebieskich platform.
SJ bierze na celownik mainstreamowy kobiecy rap w Polsce i pokazuje go w krzywym zwierciadle. W drugiej zwrotce raper przenosi ciężar z parodii na komentarz społeczny i uderza w zjawisko promowania życia opartego na szybkim zarobku, atencji i sprzedawaniu prywatności.
Całość domyka motyw wylogowania, jakby autor miał już dość scrollowania, internetowych trendów.
Nowy Polak wraca z nowym singlem „Zrób to”, który właśnie trafił na platformy streamingowe.
To numer dla tych, którzy wolą mówić wprost i robić po swojemu, zamiast udawać kogoś, kim nie są. Razem z premierą pojawił się również oficjalny teledysk.
Jedni powiedzą, że w rapie jest dziś za dużo pozowania, inni, że szczerość już dawno przestała się sprzedawać. Jak jest naprawdę? Real talk nadal wygrywa, czy dziś liczy się już tylko wizerunek?
teledysk
Pawko, Darya i Ketz wracają do czasów podwórka
„Między wczoraj a dziś” to podróż do dzieciństwa vs dzisiejsze czasy.
Pawko, Darya i Ketz zaprezentowali wspólny numer „Między wczoraj a dziś”. Sięgnęli oni po temat, który dotyczy praktycznie każdego – zmian, jakie zaszły w dzieciństwie na przestrzeni ostatnich lat.
„Między wczoraj a dziś” to refleksyjny kawałek, w którym twórcy zestawiają wspomnienia z dzieciństwa z rzeczywistością, w której dorasta obecne pokolenie. Numer przenosi słuchaczy do czasów, gdy wolny czas oznaczał spotkania ze znajomymi, zabawę na osiedlu i budowanie relacji twarzą w twarz.
Zwracają oni uwagę na to, jak bardzo zmienił się sposób spędzania czasu przez najmłodszych. W tekście przewija się motyw telefonów, mediów społecznościowych i gier, które coraz częściej zastępują bezpośredni kontakt z rówieśnikami.
teledysk
Tax Free i Huncho latają z bandziorami po mieście
„Wylewamy szampany za tych, co siedzą w areszcie”.
Panowie z Tax Free jak się za coś biorą, to robią to konkretnie. Kolejny bangerowy singiel “Latamy” nomen omen lata już od kilku godzin po sieci i robi furorę.
Utwory Tax Free to jest idealny przykład na to, czym jest idealnie wyważony balans. Mamy tu wkręcający się, melodyjny refren, który przeplatany jest zwrotkami o cięższym charakterze. To zderzenie dwóch różnych energii sprawia, że singiel angażuje i nie puszcza uwagi aż do samego końca.
W “Latamy” gościnnie pojawia się 730 Huncho i warto zauważyć, że to jego druga kooperacja z Tax Free. Wcześniej mogliśmy go usłyszeć w ubiegłorocznym utworze “Delegacja”. Nie ma wątpliwości, że raper doskonale odnajduje się w stylistyce projektu.
Za produkcję odpowiedzialny jest CUZCO$.
teledysk
Rastek to nieoszlifowany diament – zawodnik Step Records wraca z płytą
„Miałem w głowie tylko wersy, oni w głowie tylko hajs”.
Po debiutanckim projekcie „Kronikarz” reprezentant warszawskiej sceny rozpoczyna kolejny rozdział swojej solowej muzycznej historii – cięższy, dojrzalszy i bardziej osobisty.
Na drugim krążku Rastka usłyszymy wiele o bólu, presji, samotnej walce i przemianie, a swoistym odzwierciedleniem tych etapów jest tracklista płyty. Każdą pozycję na niej traktować można jak kolejny ślad na kamieniu, który dopiero nabiera kształtu. Zarówno warstwa muzyczna, jak i tekstowa pokazują, że „Nieoszlifowany Diament” to nie projekt tworzony pod chwilowe trendy, a raper prezentuje muzykę opartą na niełatwych doświadczeniach, wielu złych emocjach, ale też niezłomności i determinacji.
Autor o wydawnictwie pisze: – Nieoszlifowany Diament” to symbol każdego z nas. Każdego, kto mimo przeciwności dalej szlifuje swoje rzemiosło i robi coś z serca, nawet wtedy, gdy nie wychodzi, nikt nie wierzy, a życie dociska do ściany. Nieoszlifowany diament to człowiek, który jeszcze nie wykorzystuje potencjału w pełni, ale nie przestaje pracować nad sobą. Ten album jest właśnie o tym. O drodze, bólu, charakterze i wierze w to, że jeśli robisz coś na poważnie, pomimo wszystkiego, to z czasem ten diament zaczyna nabierać blasku. Dziękuję każdemu, kto jest ze mną w tej podróży.
Pierwszą zapowiedź wydawanej przez Step Records i E1 płyty „Nieoszlifowany Diament”, czyli tytułowy singiel, znajdziecie poniżej. Preorder trwa tutaj.
-
News19 godzin temuDziwne zachowanie Sokoła na koncercie w Gdańsku wywołało falę spekulacji
-
News4 dni temuTede wydał dziś płytę „XXende Mylffon”. Raper sam dostarczy ci ją pod drzwi
-
News3 dni temuPih skomentował odebranie orderu Zełeńskiemu
-
News3 dni temuVNM po życiowym przełomie. „1,5 miesiąca temu było ze mną bardzo źle”
-
teledysk4 dni temuTax Free i Huncho latają z bandziorami po mieście
-
News2 dni temuMiasto Gdańsk na oficjalnej stronie informuje, że Edziowi grożą gangsterzy z Chicago
-
News3 dni temuBobby Shmurda czekał na to całe życie. Jego ojciec wyszedł z więzienia po 30 latach
-
News4 dni temuKaz Bałagane z poczuciem humoru – preorder i singiel „Fish & Tits”